Skocz do zawartości

Grafika 800-1000zl


Recommended Posts

jak masz kase to najlepsza opcja jest bezsprzecznie 5850

jak ci zostanie kasy to dopiero zmien chlodzenie i krec, na box max wyciagniesz ok.3.4, po zmianie chlodzenia ze 3.7

ja mam 3.2 na box i jeszcze obnizylem napiecie, no ale mi narazie wiecej nie trzeba(integra:P)

Link to post
Share on other sites

wiem ze mozna poniewaz mam teraz na 3.3ghz na boxie ^^ i wlasnie moze ktos bedzie wiedzial o co chodzi dawniej mialem windows 7 i uzywajac prime 95 i speedfana pisalo mi ze uzycie procesora jest 100% i chyba tak rzeczywiscie bylo temperatury nie przekraczaly 60 stopni a teraz na xp uzycie procesora w testowaniu programem prime95 nie przekracza 28% czemu? co przeklada sie tez na temperatury 42 stopnie max

Link to post
Share on other sites

1. poza ta Twoja Gta nic nie wykorzystuje jakiegos realnego przyrostu dzieki 4 rdzeniom

Akurat w GTA IV jest olbrzymia różnica pomiedzy dwoma a czterema rdzeniami.

Wiem jak zmieniłem E6600 na Q6600 i miałem 10FPS więcej.

 

Witam mam dylemat co do wyboru karty graficznej w granicach 800-1000zł Myślałem nad Radeonem 5830 ale w wielu testach nie wypada zbyt dobrze przy np 4890 dlatego sam niewiem zastanawiam sie rowniez nad gtx 275 ale bardziej przemawiają do mnie radeony obsługa dx11 w serii 5xxx itp proszę o pomoc

Za 800zł możesz kupić GTX275 - gwarantuje Ci że będziesz zadowolony, karta cicha chłodna i wydajna. (Referenycjne chłodzenie jest ok, chłodzenie niereferencyjne jak na Palitach czy Gainwardach sobie odpuść)

 

Jeśli chcesz wydać 1000zł to kup HD5850 - karta też jest cicha chłodna i nawet wydajniejsza.

 

Musisz zadać sobie pytanie czy warto dopłacać 200zł do HD5850 bo na GTX275 pograsz we wszystkie gry na maxymalnych ustawieniach przy 1680x1050.

 

Ja na Twoim miejscu kupił bym GTX275 lub HD4890 (jeśli wolisz ati)

Za zaoszczędzone 200zł możesz zmienić procesor na Phenoma II 945.

Albo kupić dobre chłodzenie i krecic swojego Athlona.

 

No chyba ż Cie stać i na HD5850 i na chłodzenie

Link to post
Share on other sites

Zreszta.Kup lepiej tańszego, a po 2 latach znowu wymienisz.Bo drogiego nie oplaca sie kupowac, gdyż zobacz sobie jak rozwija się dzisiejsza technika.Kupisz drogo, a za 4 lata nie bedzie juz dawalo rady.Lepiej Kupic za 500zł ,a potem za kolejne 2 lata za tyle samo.POZDR. all

Link to post
Share on other sites

Raczej nie bierz tego AC Freezer'a - czytałem gdzieś (na tym forum albo na pclabie), że ma kiepską wydajność. Lepiej zrobisz jak weźmiesz spartana, albo jeśli chcesz coś konkretnego to polecam fortis'a tego samego producenta (tu masz link do recki).

Link to post
Share on other sites

Chłodzenie to nie karta graficzna i się tak nie starzeje. Na twoim miejscu kupiłbym Mugena II. Jestem pewien że taki TX3 przy mocniejszym O/C nie da sobie rady z Quadem - będzie wył.

IMO chłodzenie w komputerze to coś co kupuje się raz a dobrze.

 

EDYTKA:

http://www.skapiec.pl/site/cat/73/comp/844113

__________________________________________________________________________

Dodam jeszcze że gdybym był na twoim miejscu to rozejrzałbym się za czymś pokroju ThermalRight Ultra-120 eXtreme(używany ~120zł wraz ze śmigłem), lub za Zalman CNPS10X Quiet.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...