Skocz do zawartości

EVGA GTX 670


Recommended Posts

Witam. Mam pewien problem z podkrecaniem, a dokladnie chodzi mi o temp.

K.graf EVGA GTX 670 2GB
CPU: i5 2500

Testy robilem Heaven 3.0 benchmark

Bez podkrecania:

Temp: 76

FPS: 92,6
Scores 2334
MIN FPS: 12,5
MAX FPS: 206,4

Po podkreceniu ( power target 122%, GPU +50MHZ, MEM +100MHZ

Temp: 86

FPS: 98,7
Scores: 2482
MIN FPS: 36,2
MAX FPS: 221,5

Przeszukalem troszke internet i z tego co wiem, to temperatura nie powinna byc az tak wysoka.

Screen z GPUz
http://gpuz.techpowerup.com/13/09/25/4sw.png

Link to post
Share on other sites

Dokladnie to jest tak:

Obudowa Cooler Master Elite 430
Procesor Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA 1155BOX
Plywa glowna ASRock P67 PRO 3 (B3)
Zasilacz XFX CORE 550W 120mm 80+
Chlodzenie CPU SilentiumPC Fortis He1225
Karta graficzna EVGA GeForce GTX670 2048MB DDR5

komputer brany byl wraz z montarzem, wiec nie mam pojecia jaka jest pasta uzyta... zgaduje, ze jedna z gorszych

Link to post
Share on other sites

Możesz kupić zwykłe Silentium Zephyr. Za model 120mm przyjdzie Ci zapłacić kilkanaście złotych.

Z tyłu zamontuj jeden 120mm o prędkości powiedzmy 800rpm
Nad nim (na "suficie" obudowy) taki sam 120mm.
Oba zamontuj tak by wywalały ciepłe powietrze z obudowy

U mnie w obudowie mam 4 wentylatory kierujące przepływ powietrza. Z przodu na dole jeden 120mm wciągający powietrze do obudowy z tyłu jeden 120mm wypychający ciepłe na zewnątrz. Od góry 2x 140mm także wyciągające ciepłe powietrze. Co to daje?

W grach pod obciążeniem między sytuacją gdy mam wentylatory wyłączone a włączone różnica na karcie graficznej to aż 10*C. Także warto zadbać o prawidłowy przepływ powietrza. Szczególnie że to naprawdę niewielki koszt.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wlasnie pogrzebalem troche w pc i zauwazylem, ze wiatrak (fortis) byl odwrtonie zamocowany do radiatora. zamiast wypychac powietrze z obudowy przez radiator, to ten ciagnal z pomieszczenia do PC... brawo dla panow z morele za taki montaz. Jutro poszukamy jakis wentylatorow do kupienia. Od spodu dam wciagajacy tak jak wspomnial chudy, od gory 2 wyciagajace oraz 1 z tylu. Mam jeszcze jedno miejsce z boku. Jaki tutaj powinien byc?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...