Skocz do zawartości

Telefon w abonamencie, opłacalność, który wziąć?


Recommended Posts

Wiele osób żali się, że ich obudowa w Xperii T bardzo mocno trzeszczy, a oddanie do serwisu niewiele pomaga. Wydaje mi się, że to może być spowodowane dosyć unikalnym wyglądem T.

 

Co do aparatu - SP nie ma aż tak słabego aparatu, dla przeciętnego użytkownika będzie on zupełnie wystarczający, podczas gdy różnica w pojemności baterii jest spora (1850 a 2370).

Link to post
Share on other sites

I tak na bank nosił bym telefon w etui+folia.

Z1 bym wziął, bo w sumie z abonamentem 2000 zł, a to jest dobra cena, bo za 2300 to ja bez abonamentu kupie.

Ale jako drugi telefon nie ma sensu.

Wciąż dylemat Iphone 4 8gb, Nexus 4 no i Xperia T.

 

Najopłacalniej T bo nic nie dopłacam do abonamentu, przy iphone są jednak te dwie stówki, a przy nexusie trzy, ale nawet te trzy mogę wydać...

Jaka jest różnica między T a Nexusem?

Bo Iphone to jednak oddzielny temat.

Gdyby Ihpone był 4S to bym brał od razu, a 4 wymaga przemyślenia jednak...

 

# Xperie T chyba bym jednak odpuścił nawet ze względu na aktualizacje, czy to w Iphone czy Nexusie przez dwa lata spokojnie mam to zapewnione, a Xperia T już nawet chyba teraz jest wyłączona z aktualizacji?

 

## W takim razie jaka różnica między Iphonem a Nexusem?

No i jaka między 4S a 4?

Edytowane przez TRR77
Link to post
Share on other sites

iPhone jest troszkę za drogi w stosunku do tego co daje. Ale raczej wsparcie mieć będzie - Nexus 4 - z dwoma latami był bym ostrożny. Bardzo wiele mocnych telefonów już po roku zostało przuconych.

 

Nexus 4 ma jeszcze jedną zaletę - znacznie łatwiej go sprzedać - co by nie mówić Android w Polsce jest popularny. Z iPhonem moze być nie co trudniej. Oba są dobrym wyborem ale w naszych , Polskich realiach poelecal bym Ci raczej Nexus 4. Jesli patrzymy pod kontem sprzedazy - jesli Msz zamiar go używać - to oba są równożędne - z lekkim wskazaniem na iPhone - jest szybszy, płynniejszy i nie ma się co oszukiwać lepiej wykonany.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

## W takim razie jaka różnica między Iphonem a Nexusem?

No i jaka między 4S a 4?

 

Różnica miedzy 4 a 4S jest taka, że 4s ma dwurdzeniowy procek i lepszą kamerę(video w 1080p) + Siri

A jak chcesz dokładniej to to raczej wystarczy: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/iphone-4-vs-4s-krotkie-porownanie-popularnych-smartfonow-apple-specyfikacje.html

 

Ja bym wybrał iPhone`a a jak się znudzi to wystawisz na allegro. Tak jak wyżej pisali, iPhone`y dłużej trzymają cenę.

Link to post
Share on other sites

Jest dokladnie taki sam :) czyli IPS L920 4.5 cala, N4 4.7 cala. iP4 3.5 cala a iP5 4 cale.

 

Lumia oraz iPhone - genialne wykonanie, spasowanie, szybkie, płynne, zadnych kompromisów. Doskonały dźwięk i doskonale Audio.

L920 - najdłuższy czas pracy ze wszystkich, najlepszy aparat, jakoś dźwieku porównywalna z iPhonami. L920 posiada tez w standardzie ładowanie bezprzewodowe. Nie ma tez kilku denerwujących wad iPhona - jak niestandardowe łącza vs USB w L920 Lumia tez tak jak Nexus 4 jest widziana jako dysk wymiennny. iPhone wymaga iTunes - co może być mocno denerwujące, jak musisz u znajomego wgrać 3Megowy plik i się nie da bo nie ma iTunes. Niby detal ale mnie szlag trafial jak miałem iP1.

 

Podsumowując :

 

Najlepszy wybór to Lumia 920, jeśli musi być ANdroid to z czystym sumieniem polecam Nexus 4 - iPhon jest moim zdaniem za drogi, zbyt wiele płacimy za sam znaczek Apple. 

Link to post
Share on other sites

No, że Lumia 920 to najlepszy wybór to wiem, bo mam i użytkuje, Nexusa po prostu jako drugi telefon bądź na sprzedaż.

Nexusa mogę brać w ciemno, bo android to jednak mój konik+mam wykupionych trochę aplikacji, ale i tak byłby drugim telefonem, bo Lumia to Lumia.

Natomiast zastanawiam się, czy na ewentualny drugi telefon nie byłby za dobry, w sumie znowu rozpatrując opcję sprzedaży to i tak się opłaca...

Ale niestety po raz kolejny wrócił iPhone do sprzedaży, a już miałem problem rozwiązany.

 

Xperii T nie chcę ze względu na chociażby niską jakość wyświetlacza czy brak aktualizacji.

 

Przy SP też aktualizacji nie będę miał, a chciałbym na najbliższe dwa lata.

 

Nexus 4 vs Iphone

 

Bateria, aparat, muzyka, internet, płynność systemu, dla kogo plusy?

 

iPhone na bank będzie przez dwa lata jeszcze miał aktualizacje? No a Nexus też? W sumie to powinno tak być, ale może ktoś ma dokładniejsze info...

Link to post
Share on other sites

Nexus 4 powinien dostać Android 4.4 KitKat - POWINIEN - ale w Androidach nic nie jest pewne. Nadciąga Nexus 5, więc tradycyjnie nie zdziwił bym sie, że  po roku czy półtorej Nexus 4 zostanie porzucony. Z Androidami jest straszna ruletka - Microsoft wprost napisal jak długo wspiera - Apple generalnie też dba o klientów.

Zaletą Nexus 4 jest to, ze ma czystego Andruta, jest popularny i jest modelem Google - więc raczej powinien byc wspierany. No i dostaje sporo "customowych" ROM'ów. Więc nawet jak go "oleją" będzie żył. :)

 

Z 100% pewnego wsparcia mamy Lumię - do Stycznia 2016 roku. I na dodatek z MS/Nokia ostatnio dochodza infornacje, ze będą się skupiać na tańszych modelach, bo to one odniosły duży sukces, na dodatek chcą duży nacisk połozyc na kraje rozwijające się, celują w Amerykę Południową, Europę Środkową, Rosję, Azję, Afrykę - bo tam odnosza duze skucesy. Takie podejście skutkowac będzie dobrym wsparcie nawet dla najtąńszych modeli.

Reszta systemów to to ruletka.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...