Skocz do zawartości

Test polityczny, jakie wartości są dla ciebie najważniejsze i jakie masz poglądy?


Recommended Posts

 

 

Za czyje pieniądze? Nie zgadzam się, aby za moje (z podatków i innych danin) bo nie mam zamiaru płacić za utrzymanie takich ludzi.
Twoje zgadzanie sie nie ma nic do rzeczy. Kary pozbawienia wolnosci byly, sa i beda.  No chyba ze chcesz gwalcicielom obcinac jaja, zlodziejom rece, pijanym kierowcom wycinac zoladki, oszustom obcinac jezyk itd.

 

 

A więc długofalowo - wysokie kary ale nie pozbawienia wolności ale inne
Jakie? Konkrety? 
Link to post
Share on other sites

 

 

No chyba ze chcesz gwalcicielom obcinac jaja, zlodziejom rece, pijanym kierowcom wycinac zoladki, oszustom obcinac jezyk itd.

 

Gwałcicieli chcę zabijać. Co do złodziei, to powinni dostać tam, gdzie ich boli najbardziej, czyli po kieszeni i to tak, żeby nie byli wypłacalni i byli zmuszeni przynajmniej przez jakiś czas do prac społecznych. Kara w każdym razie musi być dużo większa od ukradzionych dóbr.

 

Tak więc nie piernicz mi, że trzymanie w więzieniach to jedyna metoda wymierzania kar. Poza tym, mogą być wykorzystywani do ciężkiej pracy, zawsze się coś znajdzie np. praca w kopalni (ci z dożywociem), coś się znajdzie. Niech cierpią.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A jaka kara dla mordercow?

I dlaczego chcesz zwolnic gornikow z pracy po to by wyslac tam przestepcow? No chyba ze chcesz zbudowac nowa kopalnie specjalnie dla kryminalistow? Kara finansowa dla zlodzieja? Zlodzieje sa za. Nakradna, kase schowaja, sad ich skaze na jakies durnowate prace spoleczne, komornik nic nie sciagnie bo nic nie maja, a po wszystkim adios Polsko i spokojne zycie w innym kraju. Zaiste genialne masz pomysly. A jak ktos kogos pobije? Okaleczy? Jaka kara dla dresow co w 4 pobija chlopaka? A jaka gdy pobija tak ze bedzie trwale oszpecony? A gdy jeszcze dodatkowo bedzie kaleka do konca zycia? A jaka kara dla alkoholika co prowadzil samochod majac 3 promile? Albo kogos kto spowodowal wypadek (bez ofiar smiertelnych) bo za szybko jechal? A gdyby byly ofiary, ale nie smiertelne? Albo gdyby byly smiertelne? Popisz sie.

 

Czepiacie sie tak tych wydatkow na utrzymywanie wiezniow, a to sa psie pieniadze w porownaniu do tego co sie w Polsce obecnie marnuje, kradnie i rozdaje. To naprawde bez sensu czepiac sie kilkudziesieciu (kilkuset) milionow gdy co rok w bloto ida setki miliardow.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Czepiacie sie tak tych wydatkow na utrzymywanie wiezniow, a to sa psie pieniadze w porownaniu do tego co sie w Polsce obecnie marnuje, kradnie i rozdaje. To naprawde bez sensu czepiac sie kilkudziesieciu (kilkuset) milionow gdy co rok w bloto ida setki miliardow.

To jeden z elementów układanki. Oczywiście, trzeba zacząć od zmniejszenia bandy urzędników zaczynając od redukcji ministerstw do sześciu, likwidacji ZUS i KRUS oraz NFZ (wprowadzenie w ich miejsce prywatnych ubezpieczeń), zmniejszenia pracowników skarbówki (nie będzie ich tylu potrzebnych bo uprości się system i zmniejszy podatki), likwidacji agencji i agend rządowych, zmniejszenia i połączenia służb specjalnych etc. Do tego likwidacja państwowej pomocy społecznej (prywatna filantropia może i powinna  zostać). A więziennictwo to element tej układanki, o którym dyskutujemy - tak samo można zacząć dyskutować o pozostałych dziedzinach. Oszczędności są potrzebne i konieczne w następstwie likwidacji podatku dochodowego oraz zmniejszenia VAT i innych danin publicznych.

 

BTW- jakoś gdy Polska zajmowała Białoruś, Ukrainę oraz całe Inflanty król miał około 500 urzędników państwowych i wystarczało - teraz jest ich 500.000 - nie zastanawia Was to?

Link to post
Share on other sites

 

 

wprowadzenie w ich miejsce prywatnych ubezpieczeń
Chciales napisac pozostawienie tej przestrzeni do zagospodarowania sektorowi prywatnemu, bo panstwo to za duzo wprowadzac nie bedzie ;)

 

Oszczednosci mozna zawsze szukac, ale nie kosztem bezpieczenstwa spoleczenstwa. Np bez sensu trzymac w wiezieniach alimenciarzy... 

Link to post
Share on other sites

Ja piernicze, tyle stron OT dyskusji pomiedzy zwolennikami tej samej partii. I potem sie dziwic, ze PO z PiSem sie dogadac nie moze (zart oczywiscie, bo oba ugrupowania sa tak samo bezideowe lub inaczej: ideowo ukierunkowane na to samo; kase).

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

PiS ma dwie idee: "anty-Rosja" i "wszędzie widzimy spisek". Już prezesi Kaczyński i Macierewicz dbają, aby to się nie zmieniało. Od lat.

 

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/11828/kaczynski_macierewicz450.jpeg

Link to post
Share on other sites
A jaka kara dla mordercow?

 

Ja się nie cackam z gwałcicielami, mordercami i tymi, którzy katują zwierzęta.

"Kulka w łeb, łyżka w du**ę. Niekoniecznie w tej kolejności, może być kulka w du**ę, łyżka w łeb."

 

Jaka kara dla dresow co w 4 pobija chlopaka?

 

Dobrze by było, aby policja na miejscu pobiła tych czwórkę dresów, a jak nie (a nawet jeśli tak, to jeszcze), to wysoka kara pieniężna (jest to dużo lepsze, niż wegetowanie w więzieniu za pieniądze rodziców pobitego chłopaka).

 

A jaka gdy pobija tak ze bedzie trwale oszpecony? A gdy jeszcze dodatkowo bedzie kaleka do konca zycia?

 

By mieli zobąwiązanie do końca życia, aby jemu wypłacać pieniądze. Siły nacisku na skur.... się znajdą. Nie jestem Biedroń, aby się z nimi pieścić.

 

A jaka kara dla alkoholika co prowadzil samochod majac 3 promile?

 

Pieniężna. Od siedzenia na dołku nie zmądrzeje, a jak nagle dostanie wstrząs ekonomiczny, to może się jemu poprawi.

 

To naprawde bez sensu czepiac sie kilkudziesieciu (kilkuset) milionow gdy co rok w bloto ida setki miliardow.

 

Czepiam się wszystkich bezsensownych wydatków. I tych miliardów ukradzionych i tych wynikających z głupoty systemowej. Więzień nie ma mieć spokoju, nie ma mieć przytulnej celi, gdzie będzie sobie siedział, on ma zapierniczać, harować, pracować ciężej niż reszta społeczeństwa, bo sobie na to zasłużył.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Z nimi to jest tak ze niby sie roznia, a jak przychodzi co do czego to w dzialaniach roznic nie widac. Roznia sie w gebie, zeby ludzie tak mysleli, ale chodzi w gruncie rzeczy o to samo - aby wykorzystywac obecny system pod siebie, a nie go zmieniac. To przypomina sytuacje gdy masz balagan na biurku i jedna sprzataczka przyjdzie i przestawi kubek blizej srodka, a druga przestawi zeszyt blizej brzegu. Balagan jest troszke inny, ale dalej taki sam...

 

@UP

Czyli nie bedzie Ci przeszkadzac, ze wiekszosc zgwalconych kobiet bedzie pozniej brutalnie mordowana? Moglyby zyc, ale martwy czlowiek nie zeznaje - sam rozumiesz.

 

Co do kar ekonomicznych to niby fajne wyjscie, a co jak taki delikwent nic nie ma, nawet legalnej pracy? Bedziesz na niego nakladal coraz wieksze zobowiazania, a on bedzie chodzil wolny i sie smial, ze milion do splacenia w ta czy w tamta ma w nosie, bo przy nim nie znajdziesz chocby 10zl. Oczywiscie istnieje mozliwosc ze po prostu opusci kraj pozostajac bezkarny. Plus niuanse typu dzisiaj bandzior pobije goscia A, dostanie do zaplaty kare pieniezna i oczywiscie zostanie wypuszczony, wroci i gosciowi A poprawi dwa razy mocniej. I tak bedzie sobie na dzielni rzadzil. Nikt nie bedzie zeznawal, bo co z tego ze go zlapia i skaza na kare finansowa skoro on jej i tak nie zaplaci, kary nie odczuje, a bedzie sie mscil? To nierealne by nie bylo kar pozbawienia wolnosci.

Co do ciezkiej pracy wiezniow, to trzeba zadbac, by przy okazji jej wykonywania nie uciekli. Jakies systemy elektroniczne, wiecej straznikow... to sa koszty. Poza tym co niby by mieli robic? To juz nie czasy kamieniolomow albo wioslowania na galerach. Za drobne przestepstwa mozna kazac sprzatac miasto itd, ale wypuscic tak jakiegos zbira wiekszego kalibru? Kiepski pomysl.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

wysoka kara pieniężna

wstrząs ekonomiczny

A co jak nie mają dochodu ani majątku i są bezrobotni?

 

Więzień nie ma mieć spokoju, nie ma mieć przytulnej celi, gdzie będzie sobie siedział, on ma zapierniczać, harować, pracować ciężej niż reszta społeczeństwa, bo sobie na to zasłużył.

Dokładnie tak. Dlatego też napisałem wcześniej, że nie zgadzam się, aby przestępcy mieli "wikt i opierunek" na mój koszt, z moich podatków.
Link to post
Share on other sites
A co jak nie mają dochodu ani majątku i są bezrobotni?

 

Komornik. Mnie to nie obchodzi, a jak nie mają, to prace społeczne i niech zarobi, albo nie prace społeczne, tylko normalna, trzeba było nie łamać prawa. Jak potem ludzie wpoją sobie do głowy, że za łamanie prawa można bezwzględnie dostać solidnie po kieszeni, to im się odechce, albo będą zasilać budżet policji.

 

I tutaj dochodzimy do sytuacji, gdzie nie wydajemy (jako państwo), a zarabiamy (a w każdym razie nie jesteśmy na minusie - za takie drobniejsze przestępstwa).

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Nie wiem w jakim swiecie Ty zyjesz, ale w Polsce niektorzy nie maja pracy, a zyja i nawet na chlanie maja. Komornik im nic nie zabierze, bo nie ma z czego. Zebraja, kradna, zlom zbieraja, pracuja na lewo. Po kieszeni to dostanie normalny czlowiek ktory ma normalna prace. Element bedzie chodzil bezkarny.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

w Polsce niektorzy nie maja pracy

Bo jest socjalizm - gdy KNP dojdzie do władzy na brak pracy narzekać będą tylko Ci, którym robić się nie chce, którzy nie mają odpowiedniego wykształcenia oraz Ci, którzy są niepełnosprawni. Czyli szacunkowo do 2% społeczeństwa.


 

 

Element bedzie chodzil bezkarny.

Roboty przymusowe - odśnieżanie ulic zimą czy zamiatanie ich latem, zbieranie śmieci z parków, skwerów i trawników czy kopanie rowów pod kanalizacje miejskie etc - możliwości nawet dzisiaj jest wiele.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak powiedział poprzednik + ty naprawdę uważasz, że nie ma aparatu przymusu? Choćby te prace społeczne sprawią, że odpracuje zobowiązania, a chodzić pijany nie będzie miał prawa, bo policja będzie utrzymywała porządek.

 

Co by nie mówić o realnym socjalizmie, ale nawet tam nie było miejsca dla pijaczków, bo zaraz zostawał taki (słusznie) pałowany.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Czyli wg was jak ktos wychodzi z klubu wieczorem to do domu musi sie teleportowac, bo jak pojdzie pijany na taryfe to powinien zostac spalowany. Ja nie wiem skad wy te pomysly bierzecie, bo KNP na pewno tego nie popiera. Poza tym ciekaw jestem jak macie zamiar zmusic kogos do robot przymusowych? Jak nie przyjdzie to dacie mu kolejna kare finansowa??  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Not sure if trolling, or just stupid.

To do 1. części, bo aż nie chce mi się jej komentować.

 

jak macie zamiar zmusic kogos do robot przymusowych

 

Panie, pracujesz pan, albo 24h bez jedzenia i picia w celi przesiedzisz. Potem drugie 24. Umrzesz pan? Pana wina, to pan złamał przepisy, nie my.

Już powiedziałem, ja się z przestępcami cackać nie będę. Jak był przykład, że kogoś dresy pobili, to vice versa + kara pieniężna. Wyrządziły dresy trwałe okaleczenie? Są zobowiązani płacił dożywotnie. Nie chcą? Komornik. Nie mogą? Prace społeczne. Nie chcą? Cela na 24h, wątpię, że ktoś po całym dniu bez wody będzie się buntował na przyszłość i za kilka dni przyjdzie na prace społeczne w podskokach. Umrą w celi? Płaci rodzina.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Co do płacenia przez rodzinę to nie bo nikt nie może odpowiadać za czyny innych, nawet najbliższych. Wyobrażasz sobie przykładowo aby żona z małym dzieckiem odpowiadała za burdy, które wszczyna jej mąż alkoholik? co do reszty to jestem na tak.

 

@verul

Pierwszej części Twojej wypowiedzi nie skomentuję ale napiszę tylko, że pijanym wolno być ale czynić przestępstwa to inna kwestia. Zatem pijany po imprezie ale spokojny to ok ale pijany po imprezie ale rozwalający szyby samochodów czy witryn sklepowych albo zaczepiający wulgarnie przechodniów to już nie.

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites
Not sure if trolling, or just stupid. To do 1. części, bo aż nie chce mi się jej komentować.

A powinienes, bo ktos kto postuluje palowanie pijanych lludzi przez policje, bez zadnego wyroku sadu, powinien sie tlumaczyc ze swoich pomyslow, a nie uciekac od odpowiedzi. Ludzie sa wolni i maja prawo chodzic pijani jesli takie maja zyczenie i nikt nie ma prawa ich za to palowac. A przestepstw nie wolno popelniac niezaleznie od stanu organizmu. Ani na trzezwo, ani po pijanemu. Dla mnie to nie jest ani okolicznosc lagodzaca, ani obciazajaca.

 

 

Już powiedziałem, ja się z przestępcami cackać nie będę. Jak był przykład, że kogoś dresy pobili, to vice versa + kara pieniężna. Wyrządziły dresy trwałe okaleczenie? Są zobowiązani płacił dożywotnie.

Czyli w dalszym ciagu bardzo oplacalne bedzie byc przestepca. Ty tego chyba nie rozumiesz... prawo trzeba tworzyc z mysla o tym, jak je obejsc. Wymyslasz jakis przepis, regule i nastepnie zamiast wpadac w zachwyt jakie to fajne powinienes pomyslec a co jesli trafisz na kogos upartego, inteligentnego i kombinatora? albo po prostu tepego z dobrym instynktem. W postulowanej przez ciebie rzeczywistosci przestepcy z ktorymi nie masz sie zamiaru cackac, beda zyli jak paczki w masle. Podstawa bedzie ukrywac kase, nic nie miec co by mogli zabrac, rabowac, napadac, krasc, a jak juz sie nachapia to dac noge zagranice. W miedzyczasie dostana jakies smieszne prace spoleczne ktore beda wykonywac zeby nie umrzec z glodu. A po pracach spolecznych - kradzieze, rozboje, wymuszenia. Najwyzej wyjdzie im ze beda musieli spolecznie pracowac przez tysiac lat - co z tego skoro przy takim trybie zycia w kilka lat uzbieraja dosc pieniedzy by dac noge z kraju i zyc do konca zycia jak krolowie? Taki sposob karania zadziala na szarego Kowalskiego z rodzina, a nie kogos kto dzisiaj zyje z kradziezy samochodow, albo sprzedazy narkotykow.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

 

 

Ludzie sa wolni i maja prawo chodzic pijani jesli takie maja zyczenie i nikt nie ma prawa ich za to palowac.

 

Użyłem skrótu myślowego. Mam na myśli panów żuli. Jak chcą, niech piją w domu, albo gdzieś w rowie, ale nie przy ulicy, gdzie mogą przechodzić dzieci. Wracać wesoły z imprezy do domu jak najbardziej można.

 

 

 

Podstawa bedzie ukrywac kase, nic nie miec co by mogli zabrac, rabowac, napadac, krasc, a jak juz sie nachapia to dac noge zagranice.

 

Ktoś tu nie umie czytać ze zrozumieniem i do główki wprowadza tylko to, co chce, a resztę omija szerokim łukiem.

 

 

 

Wyobrażasz sobie przykładowo aby żona z małym dzieckiem odpowiadała za burdy, które wszczyna jej mąż alkoholik?

 

Jeśli zakładamy, że sąsiad ma prawo dać w mordę jakiemuś pijakowi, który bije dziecko, to również rodzina.

Poza tym, nie wiem, czy zauważyliście, tylko najpierw delikwent musi na własne życzenie umrzeć z głodu/pragnienia w celi, a dopiero potem angażujemy rodzinę. Szczerze do tej rodziny sam nie jestem jakoś bardzo przekonany, ale jak delikwent umrze (baaaardzo mało prawdopodobne), to ktoś musi wypłacać odszkodowanie.


 

 

Ludzie sa wolni i maja prawo chodzic pijani jesli takie maja zyczenie i nikt nie ma prawa ich za to palowac.

 

Użyłem skrótu myślowego. Mam na myśli panów żuli. Jak chcą, niech piją w domu, albo gdzieś w rowie, ale nie przy ulicy, gdzie mogą przechodzić dzieci. Wracać wesoły z imprezy do domu jak najbardziej można.

 

 

 

Podstawa bedzie ukrywac kase, nic nie miec co by mogli zabrac, rabowac, napadac, krasc, a jak juz sie nachapia to dac noge zagranice.

 

Ktoś tu nie umie czytać ze zrozumieniem i do główki wprowadza tylko to, co chce, a resztę omija szerokim łukiem.

 

 

 

Wyobrażasz sobie przykładowo aby żona z małym dzieckiem odpowiadała za burdy, które wszczyna jej mąż alkoholik?

 

Jeśli zakładamy, że sąsiad ma prawo dać w mordę jakiemuś pijakowi, który bije dziecko, to również rodzina.

Poza tym, nie wiem, czy zauważyliście, tylko najpierw delikwent musi na własne życzenie umrzeć z głodu/pragnienia w celi, a dopiero potem angażujemy rodzinę. Szczerze do tej rodziny sam nie jestem jakoś bardzo przekonany, ale jak delikwent umrze (baaaardzo mało prawdopodobne), to ktoś musi wypłacać odszkodowanie.

Link to post
Share on other sites

 

 

żyłem skrótu myślowego. Mam na myśli panów żuli. Jak chcą, niech piją w domu, albo gdzieś w rowie, ale nie przy ulicy, gdzie mogą przechodzić dzieci. Wracać wesoły z imprezy do domu jak najbardziej można.
Zule moga poki co pic legalnie bo jest zakaz picia piwa, ale dykte walic mozna tuz pod komenda i nic mu nie zrobia. Oczywiscie to mozna zmienic, niemniej jednak nie widze niczego zlego w piciu pod chmurka. Zreszta co za roznica czy ktos sie nawali w parku czy w domu, a nastepnie pojdzie do parku. JEsli juz cos jest gorszacego to widok nawalonego faceta, a nie sam fakt spozywania alkoholu.

 

 

Ktoś tu nie umie czytać ze zrozumieniem i do główki wprowadza tylko to, co chce, a resztę omija szerokim łukiem.
Ktos tu przyparty do muru sila argumentu nie potrafiac nan odpowiedziec ucieka sie do argumentu ad personam.

 

Przy okazji - wiecie, ze od grudnia PO nam zafundowalo akcyze na gaz do ogrzewania domow? To pewnie kolejna oplata w ramach obiecanego obnizania podatkow. Lemingi moga byc z siebie dumne.

Link to post
Share on other sites

 

 

niemniej jednak nie widze niczego zlego w piciu pod chmurka.

 

:facepalm:
Naucz się czytać. Nikt nie będzie karał za wypicie browca w parku, ale meneli nikt nie ma zamiaru oglądać, jak chcą, to niech będą u siebie w domu, albo gdzieś w rowie. Korekt?

 

 

 

Ktos tu przyparty do muru sila argumentu nie potrafiac nan odpowiedziec ucieka sie do argumentu ad personam.

 

Ktoś tu myśli, że jak użyje stwierdzenia "ad persona" to podwyższy poziom swojej wypowiedzi wsadzając do niej makaronizmy. Poza tym, już odpowiedziałem, że chodzi mi o meneli, których dzieci nie muszą oglądać przechodząc ulicą.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

to ktoś musi wypłacać odszkodowanie.

Nikt nie musi - w sensie że nikt nie jest i nie może być odpowiedzialny za czyny innego człowieka, nawet najbliższa rodzina, żona, matka czy synowa. Do piekła nie idzie się za złe czyny brata, tak samo nie idzie sie do więzienia za złe czyny syna więc i za złe czyny ojca córka odpowiadać nie może.

 

 

 

ale meneli nikt nie ma zamiaru oglądać

Prawo musi być dokładne. Zatem - jak odróżnić menela od zwykłego pijącego pod chmurką?

 

 

 

Przy okazji - wiecie, ze od grudnia PO nam zafundowalo akcyze na gaz do ogrzewania domow? To pewnie kolejna oplata w ramach obiecanego obnizania podatkow. Lemingi moga byc z siebie dumne.

A w Krakowie zakazano palić węglem - kiedy kolejne miasta, cała polska?

I zapewne wiele jeszcze innych podwyżek i nowych opłat po cichu wprowadzili. Chodzi o to, aby żyło się lepiej.

 

http://www.demotypolityczne.pl/demot/0_0_0_1615448794_middle.jpg

Link to post
Share on other sites

 

 

Zatem - jak odróżnić menela od zwykłego pijącego pod chmurką?

 

http://static4.fjcdn.com/comments/gt+not+sure+if+just+that+++goddamned+retarded+not+to+_c597e25b2383b4e7a9e892a5833a4e0d.jpg

 

 

 

Nikt nie musi

 

To zakładając abstrakcyjnie, że delikwent z własnej woli umrze w celi, to kto będzie wypłacał odszkodowanie okaleczonemu dzieciakowi?

 

I tabelka jest nieuczciwa, bo nie pokazuje, jak skoczył wiek emerytalny kobietom. Feministki muszą być z siebie dumne :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...