Skocz do zawartości

Zasilacz 2xgtx780


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Nowaj,

Recommended Posts

Szukam jakiegoś w miarę porządnego zasilacza do 2x780 /2x770 ew do nowych radeonów co dziś mają się ukazać. Bardzo dobrze jakby zasilacz był modularny oraz cichy min 80+ gold

 

reszta spec: 2500k podkrecony do 4,7, 2 x HDD + 2x SSD

 

Jaka moc zasilacz wystarczy do takiego konfigu? 750W , 800W, 1KW?

 

Czytąc forum zauważyłem, że są polecane

- fractal design newton r3 (czy wersja 800w da sobie radę z takim SLI?)

- super flower golden green modular 1kw

- cm v1000  (czy nie jest on głośny i czy nie piszczy jak corsair na seasonicach?)

 

Zasilacz nie może piszczeć bo właśnie pozbyłem się piszczałki... a przy okazji będę przechodził na sli /cf

 
Link to post
Share on other sites

 Jak do tak ekstremalnego kompa to tylko coś od 1kW, wszystko inne to będzie dodatkowy kaloryfer w domu, ale idzie zima ciepło się przyda:), dobra, ale serio może taka propozycja, większy zapas mocy to zasilacz nie będzie obciążany w 100% co daje mniejsze wydzielanie ciepła i co za tym idzie cisze.      http://sklep.benchmark.pl/product/92918/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/be_quiet_zasilacz_Dark_Power_PRO_P8_1000W.html


Jak masz zielone to może ten.

http://sklep.benchmark.pl/product/191466/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Super_Flower_1300W_Golden_Green_Modular_SF1300P14XE.html

Link to post
Share on other sites

w tych super flowerach golden nie podoba mi się ten wiatrak podświetlany...  zapas aż taki chyba do mojego konfigu nie potrzebny dlatego właśnie zadałem pytanie czy 800W styknie do 2500k podkreconego oraz do 2x780.. 1300w w idle będzie ładnie siekało prądu przy >10% obciążenia sprawność będzie bardzo słaba... Ten BQ P8 to chyba już zabytek? ;)  

Link to post
Share on other sites

karty po 2tys i zasil je zasilaczem za 600zł, 800w to będzie mało, każda jednostka w takiej konfiguracji ma minimum 1000w zasilacz, matematyka i że 800w wystarczy, potem piszesz, że coś piszczy, skwierczy, zapas musi być, i to spory przy takich mocnych kartach, i wysokim OC,  :)

Link to post
Share on other sites

CM V1000 to lepsza konstrukacja niż ten fractal? Fractal przypadkiem nie jest cichszy? Jak widzę po recenzjach to ten newton 1000 gorzej wypada niż wersja 800W szczególnie w jakości napięcia dla 5v i 3.3..

 

wersja fractala 800w kosztuje 709zł natomiast wersja 1kw 799zł  - co mogę jeszcze w tej kwocie dostać cichego, modularnego i żeby nie piszczało - póki co fractal wygrywa

Link to post
Share on other sites

Mam fractala i napięcia są bardzo sztywne, jakość wykonania świetna, dużo okablowania, minusem mogą być troszeczkę sztywne kable, ale da się wszystko ułożyć jak jesteś cierpliwy, zapewne kupisz pewnie przedłużki w oplotach tak więc jest to bez znaczenia. Zaletą także jest to że wentylator włącza się dopiero po przekroczeniu 50% lub 45 stopni, tak więc w spoczynku będzie działał pasywnie. Ja bym brał 1kw cena dopłaty nie jest zabójcza.

Edytowane przez Etemity
Link to post
Share on other sites

Czy Ty widzisz jaki jest tam procek 3960X @ 4.7 GHz, to przez to pobór jest taki zawyżony, przy i5 2500K będzie sporo mniej. Tak jak pisze XOR raczej 600W realnie nie przekroczy. 400W bierze config z Lightning 780 + i7 3770K @ 4.4GHz.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Po primo 3960X, a 2500K to niebo a ziemia jeśli chodzi o zapotrzebowanie na prąd. Secundo, pobór z gniazdka jest zauważalnie wyższy niż realne wymagania wobec zasilacza. Tutaj jak już wspomniałem 750W od SF (który realnie na 12V ma więcej niż większość zasilaczy oznaczonych jako 800W) jest wystarczający z zapasem. 

Link to post
Share on other sites

od SF jakbym brał to raczej golden king bo jak inwestuje już w zasilacz na kilka lat to chyba w platinium bym celował. Hmm z 800w tak sie zastanawiam czy np za rok czy za 2 lata to nie bedzie za malo szczegolnie przy sli i kilku dyskach twardych. Niby sprzed zazyna brac mniej pradu z kazda generacja ale topowe produkty raczej sporo ciagna. Corsair ax860i ma słaby wiatrak podobno? Interesuja mnie z trybem polpasywnym bo w idle ma byc cicho jak najbardziej sie da a przy obciazeniu to i tak sli zrobi swoje. A co do 2500k to przeciez nie ebde go mial wiecznie:) s1150 chyba sobie odpuszcze ale na nowszy socket juz przejde.. Z platinium na które by mnie było stać to:

 

- FD newton r3 800w (ten jest w saturionie za 664zl)

- FD newton r3 1000w (komputronik 799)

- SF golden king 750W (699)

- SF golden king 1000w (849)

Link to post
Share on other sites

 

 

ale topowe produkty raczej sporo ciagna

 

ale nigdy nie przekroczą pewnej granicy, bo takie są normy i im do sprzedaży gdzieniegdzie nie dopuszczą, co innego jeśli mowa o mocnym OC wówczas niektóre potrafią nabrać apetytu i trzeba liczyć się z mocną linią 12V, jak chcesz mieć pewność to powinna ogarniać te 65A i raczej nie mniej

Link to post
Share on other sites

za dużo ludzi narzeka na piszczenie seasoniców...  dopiero co się pozbylem takiego wynalazku sygnowanego logiem corsair;/ chce tym razem jakas inna dobra konstrukcje tylko wlasnie nie wiem czy fractal to dobry wybor bo to chyba ich jedyny seria poki co z lepszej polki... jakbym mial juz wybierac 1kw to brac fractala czy SF i dlaczego ktorys z nich? 

 

ps. widzialem na innym forum podobny temat i tez tam sie przewijaly te dwa zasilacze - podobno klasa podobna ale delikatnie jakosciowa lepszy SF...  tylko ze glosniejszy  ma wentylator.

Link to post
Share on other sites

 

 

za dużo ludzi narzeka na piszczenie seasoniców...  dopiero co się pozbylem takiego wynalazku sygnowanego logiem corsair;/

 

tylko czy to seasonic, nadkfiatek czy inny rosewill szansa na piszczącą cewkę jest taka sama, a jak ktoś jest malkontentem i nie umie reklamować cóż...

Link to post
Share on other sites

od SF jakbym brał to raczej golden king bo jak inwestuje już w zasilacz na kilka lat to chyba w platinium bym celował. Hmm z 800w tak sie zastanawiam czy np za rok czy za 2 lata to nie bedzie za malo szczegolnie przy sli i kilku dyskach twardych. Niby sprzed zazyna brac mniej pradu z kazda generacja ale topowe produkty raczej sporo ciagna. Corsair ax860i ma słaby wiatrak podobno? Interesuja mnie z trybem polpasywnym bo w idle ma byc cicho jak najbardziej sie da a przy obciazeniu to i tak sli zrobi swoje. A co do 2500k to przeciez nie ebde go mial wiecznie:) s1150 chyba sobie odpuszcze ale na nowszy socket juz przejde.. Z platinium na które by mnie było stać to:

 

- FD newton r3 800w (ten jest w saturionie za 664zl)

- FD newton r3 1000w (komputronik 799)

- SF golden king 750W (699)

- SF golden king 1000w (849)

Widzisz, sam zaproponowałeś względnie najlepsze rozwiązania.

 

 

 

Po primo 3960X, a 2500K to niebo a ziemia jeśli chodzi o zapotrzebowanie na prąd. Secundo, pobór z gniazdka jest zauważalnie wyższy niż realne wymagania wobec zasilacza. Tutaj jak już wspomniałem 750W od SF (który realnie na 12V ma więcej niż większość zasilaczy oznaczonych jako 800W) jest wystarczający z zapasem. 

 

 

Jest to opinia jednego z rzetelnych expertów i entuzjastów sprzętu z tego forum, któremu na prawdę można zaufać.Nie będziesz żałował.

Ja zaufałem dwa razy i jestem mega zadowolony. Wcześniej wierzyłem pseudo expertom z pclola i wychodziło tak, że po kilku miesiącach zmieniałem sprzęt na wyższej klasy :D

Sam osobiście miałem zasilacze OCZ (głośny) , Seasonic (tarkotał) oraz Corsaira (wymieniłem na mocniejszy) . Teraz jestem posiadaczem Super Flowera Golden King 750W i na prawdę, nie da się do niczego przyczepić. Gwarancja na 5 lat, cisza. Tego samego można spodziewać się od Fractala.

 

Opinię ile realnie pobierać będzie twój sprzęt masz od gtxxora jak i Wojciecha.

Obiektywnie - kupuj 750W czy 800W i będziesz miał spokój i ta 100zł+ zostanie.

 

A jak nie to wal 1kW i nie zawracaj gitary, bo nic lepszego nie wymyślimy :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

karty po 2tys i zasil je zasilaczem za 600zł, 800w to będzie mało, każda jednostka w takiej konfiguracji ma minimum 1000w zasilacz

 

310539_245415198914566_1720715605_n.jpg

 

Nie wiem, skąd się urwałeś, ale mam dla ciebie dobrą radę : zajmij się czymś innym, bo doradzanie na forum ci nie wychodzi. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...