Skocz do zawartości

i5 4670k na BOX temperatura do 90 stopni w stresie ???


Recommended Posts

Witam,

Od kilku dni posiadam procka i5 4670k, problem jest taki, że na BOX'owym chłodzeniu temperatura w stresie wynosi ponad 80-90 stopni! (przy spoczynku ok 45 stopni) Przy standardowym zegarze 3,4 GhZ bez żadnego OC procka.

Nie jest to chyba do końca normalne? albo trafił mi się taki egzemplarz, albo nie mam pomysłu.

Dodam że kilkukrotnie zakładałem i zdejmowałem cooler, więc założony jest na pewno dobrze.

Obudowa Zalman Z11 Plus z 6 wiatrakami.

Z takim egzemplarzem to nawet przy macho rev 2.0 będę bał się go kręcić.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

niestety box w tych prockach to porazka i takie temp to w sumie norma na tym maleństwie  :(
Mozesz jeszcze sprawdzic czy cooler jest dobrze zamontowany, a najlepiej by bylo gdybyś go zdjął i zmienił paste na coś pokroju MX-2, STG1, AC Silver 5.
Jesli to nie pomoze, pozostaje ci tylko wymiana coolera.

Link to post
Share on other sites

@Melman1980

 

Jaka pomroczność cię ogarnęła, że twierdzsz iż spadek o 10 st, to mało? Wiesz o czym mówisz, czy strzelasz na ślepo?

 

 

@Do autora

 

HSW bardzo się grzeją i to żadna tajemnica, takie temp. jak Twoje to w zasadzie norma na tych prockach, szczególnie na BOX "coolerze".

Jeśli kupisz coś pokroju Macho II B/W nie masz się czym matrwić, bo temp. spadną i to sporo, jeśli na stock zegarach będziesz miał więcej niż 65-70 st. w stresie to się zdziwię :P.

Jednak jeśli chcesz jeszcze kręcić tego proca to przyda Ci się coś mocniejszego jak Phantex PH-PE14TC, jednak to jest już wydatek rzędu 300-350zł. Inną alternatywą będzie:

- Noctua NH-D14

- Silver Arow SE-e

- Prolimatech Arrmagedon

- Prolimatech Megahelms

 

lub kompaktowe chłodzenie wodne, ale tutaj musisz się liczyć z wydatkiem okolo 400zł za najtańsze które mają wydajność Macho II B/W, a ono kosztuje połowe tego :P


no właśnie, dzisiaj założe tylko to co mam pod ręką spartana he924, wiem że to nie jest cooler na ten procek, ale zawsze póki co lepiej niż BOX. jeżeli nawet na spartanie bede mial powyzej 80 stopni bez OC to moge probować reklamacji?

Obawiam się, że nie ponieważ w specyfikacji tego cpu jest napisane, że 90 st. to jest jeszcze dopuszczala i maksymalna temp. Natomiast O/C wykonuje się na własną rękę i producenta nie interesuje jakie masz wtedy temp.

Jednak intel ma dość fajna gwarę i nawet jeśli spalisz CPU w trakcie O/C to w ciagu jej trwania, czyli 3 lat od zakupu, spalona sztuka będzie wymieniona na nową.

 

Trzeba tylko zgłosić ten fakt na stronie intela w dziale pomoc techniczna :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bakaku Bakaku:) Jaka latencja w toku rozumowania ogarnęła Twoją osobę :)

 

Czy już nie jestem godzien wypowiadania słów w tym wątku pozbawionych krytyki?

Czy dwuznaczne rozumienie niektórych wypowiedzi będzie po wsze czasy na tym forum obecne?

Czy Twoje powątpiewanie w trafność mojej sugestii odebrała ci trzeźwą ocenę sytuacji?

 

Na litość Boską :)

 

Czy ja napisałem, że 10 stopni to mało:)? Napisałem ze 70-80 to nadal dużo :)


Poza tym powinno być raczej :P

 

"Wiesz o czym mówisz, czy strzelasz:)?

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

@Melman1980

 

Wsadź sobie te opóźnienia tam gdzie światło nie dochodzi :P

 

Czy już nie jestem godzien wypowiadania słów w tym wątku pozbawionych krytyki?

 

Nie przesadzaj.

 

Czy dwuznaczne rozumienie niektórych wypowiedzi będzie po wsze czasy na tym forum obecne?

 

Twoja wypowiedź jest bardzo jasna i nikt niczego nie zrozumiał dwuznacznie. Zasugerowałeś, że spadek o 10 st. to mało znacząca różnica i to jest fakt.

 

Czy Twoje powątpiewanie w trafność mojej sugestii odebrała ci trzeźwą ocenę sytuacji?

 

Błagam nie rozśmieszaj mnie :D

 

 

@autor

 

Wrzuć tu jakieś foty tego kompa, jego wnętrza.

Link to post
Share on other sites

Zmień chłodzenie, ja jak teraz spadły temperatury na polu mam na i7 4770k bez oc w spoczynku 25-27 stopni, po graniu w mniej wymagające gry pokroju Diablo3 40.. Nigdy nie przekroczyłem po intensywnym graniu 60 stopni w Crysis3 czy BF3. Mam noctua nh-u12p se2 chłodzenie, tańsze na pewno pomoże, jakiś fortis np.

Link to post
Share on other sites

BOX kontra normalne chłodzenie i wy myślicie że tu będzie spadek 10 stopni no ludzie śmiech na sali widzieliście jaki ten box ma mały radiator to musi parzyć :D Niestety w boxach takie temperatury są po 90 stopni ;/ Wymiana na coś z dużym radiatorem choćby za 100zł i będzie max z 65 :)

PS: w programach stresowych te procki mają z 20 stopni więcej niż przy normalnej pracy boxy nie są do takiego czegoś przystosowane więc go nie katuj ;]

Edytowane przez nikt45
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc!

Pobiegłem do sklepu po pastę termo. Cooler Mastera, założyłem Spartana i temperatura nie przekracza 81 stopni w stresie, chociaz i tak to dużo :P Ale kupiłem procesor "K" żeby pobawić się w podkręcanie, ale widze, że bez Macho BW nie ma co się jeszcze za to zabierać :)


Po podkręceniu na Spartanie do 4.0ghz na  1.09V temperatura w stresie 89 stopni. to dobrze czy za duzo?

Link to post
Share on other sites

Dlatego mówiłem na początku i mnie Bakak nie zrozumiał, że niemożliwe jest aby temperatura na stocku nawet na boxie dobijała 90 stopni:)

 

mój core i5 3570k na 4,2 w stresie max na he1225 ma 68 stopni a ten haswell 90 na 4,0 ghz? na spartanie powinien mieć max 75 stopni na zegarach stock z chłodzeniem spartan

 

Wiedz, że coś się dzieje :)

 

http://www.tomshardware.com/reviews/best-heat-sink-haswell,3554-22.html

 

 

 

Może ,źle aplikujesz pastę? jaką masz budę?

 

aaaaa    Zalman....:)

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

 

 

mój core i5 3570k na 4,2 w stresie max na he1225 ma 68 stopni a ten haswell 90 na 4,0 ghz? na spartanie powinien mieć max 75 stopni na zegarach stock z chłodzeniem spartan
 

 

Gościu.. znów gadasz/piszesz jakieś niedorzeczności. Nie porównuj IB do HSW, ten drugi znacznie bardziej się grzeje i Twoje "wydaje mi się" wprowadza tylko zamęt.

Tez miałem na testach i7 4770K, ale co z tego skoro to była próbka inżynieryjna, a te okazały się być chłodniejsze i znacznie lepiej podkrecające niz to co mozna kupić w sklepach.

 

Procek autora niczego nie powinien.

Każda sztuka jest trochę inna i trzeba dobierać tak podzespoły, żeby nic się nie gryzło ze sobą. To samo się tyczy chłodzenia CPU. Jeśli chłopak pisze, że ma takie, a nie inne temp. to nie próbuj insynuować/sugerować, że powinno być inaczej.

Widziałęś kiedyś SPARTANA? To jest maleńkie chłodzenie, a HSW ma gluta pod IHS zamiast porządnego lutowania czy chociaż pasty i bez mocnego coolera się nie obejdzie. Szczególnie przy O/C. 

 

@autor

Jeśli Cpu nie będzie przekraczać 90 st. ale w aplkiacjach codziennego użytku i grach to możesz go trzymać na tym Spartanie, ale pod żadnym pozorem nie sprawdzaj jego wytrzymałości w Intel Burn Test czy też OCCT, bo może się to skończyć nieprzyjemnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bakak. Poszło do Ciebie PW bo jesteś bardzo nieuprzejmy a tu masz test na dowód, że twoja wiedza na ten moment potrzebuje weryfikacji

 

http://chlodzenie.net/reviews/intel-sandy-bridge-vs-haswell-czyli-demony-ognia/3/


Moim zdaniem słaba sztuka 75 no powiedzmy 80 to max na stockowym coolerze

 

 

Bakak probujesz wmówić autorowi, zę 90 stopni dla tego procka to standard. Dlaczego >?

 

 

poza tym autor napisał

 

"Od kilku dni posiadam procka i5 4670k, problem jest taki, że na BOX'owym chłodzeniu temperatura w stresie wynosi ponad 80-90 stopni!"

 

w teście powyżej 74 stopnie!!! a autor 90 :) błąd pomiarowy:)?

 

Po prostu nie chce mi się wierzyć, że na stocku procek może osiągnąc 90 stopni

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

@Bakak

Jeśli Cpu nie będzie przekraczać 90 st. ale w aplkiacjach codziennego użytku i grach to możesz go trzymać na tym Spartanie, ale pod żadnym pozorem nie sprawdzaj jego wytrzymałości w Intel Burn Test czy też OCCT, bo może się to skończyć nieprzyjemnie.

 

Ja właśnie pod Intel Burn Test sprawdzałem temperatury w stresie na standardzie 1024mb. 

W najblizszym czasie kupie Macho BW 140cm, bo nie ukrywam że kupiłem procek z odblokowanym mnożnikiem zeby go podkrecic chociaz na t o 4.4ghz. mam nadzieje ze wtedy nie przekroczy mi 90 stopni...

Link to post
Share on other sites
Bakak probujesz wmówić autorowi, zę 90 stopni dla tego procka to standard. Dlaczego >?

 

 

Napisałęm, że 90 st. dla tego CPU to maksymalna bezpieczna temp. 

Napisałem też, że na BOX chłodzeniu takie temp. to nic nowego. A chodziło o to że te chłodzenia są niewystarczające dla tych CPU i działają na granicy dopuszczalnych temp.!

Czy to jest jasne? :)

Link to post
Share on other sites

Da Autora:

 

Żeby bawić sie w OC na Haswellu zainwestowałem w obudowe,dużą ilość wentylatorów oraz w kompaktowe chłodzenie wodne z miedzianym blokiem wodnym oraz miedzianą chłodnicą potem płyta Asus ROG i dopiero po takim zabiegu kręciłem procka i narazie działam na 4,5 GHz bez jakiegokolwiek stresu.

 

Żeby dobrze chłodzić Haswella w OC trzeba większych funduszy. 

 

Temperatury masz takie że można stek usmażyć - joke of course :)

 

//e

Bzdury 

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

Ja właśnie pod Intel Burn Test sprawdzałem temperatury w stresie na standardzie 1024mb.

Zaraz zaraz że jak? Testowałeś intel burn test na HSW i na boxie?

Właśnie sam sobie odpowiedziałeś...

Edit.

Jeśli ktoś myśli ze nie uważnie czytam myślałem że autorowi chodzi o stres typu gry bądź jakieś programy wymagające a nie testy typu occt na box

Edytowane przez dzejC
Link to post
Share on other sites

Tak wygląda u mnie temat chłodzenia Haswell'da i5-4670K (zmodyfikowany Spartan PRO HE924 po lappingu w wersji z dwoma wentylatorami 92 mm o mocy 2500 obrotów) oraz 5 wentylatorów 120mm Zephyr.

http://img809.imageshack.us/img809/8383/x2eg.jpg

http://img28.imageshack.us/img28/8232/qnj8.jpg

http://img17.imageshack.us/img17/9636/7d2c.jpg

Przez 4 godzinki grałem w Battlefielda 3 procek nie był skalopwany. Batch L312B499. Jak widać nie trzeba wydawać kupy kasy na niewiadomo jaką obudowę ani super uber ekstra chłodzenie tanim kosztem też się da uzyskać dobre wyniki ;).

http://img809.imageshack.us/img809/5577/mkh8.jpg

Na przodzie pod maską (metalowa siateczka + filtry) są ukryte dwa 120mm wentyle kolejne dwie 120 są na grzbiecie obudowy.

 

Wentylatory działają w trybie cichej pracy ustawienia profilu w UEFI (pełna kontrola obrotów) cenie sobie ciszę, więc był to dla mnie priorytet.

Obudowa SilentiumPC Brutus BT-M23 Pure Black 170-180 zł (dwa wentylatory 120mm w zestawie)
SilentiumPC Spartan PRO HE924 75-80 zł
Dodatkowy wtntylator na Spartana 92mm Mistral 10-15 zł
3 x 120mm Zephyr 10-15 zł x 3
Lapping 12 zł + czas 2 godzinki
Pasta Cooler Master IC Essential E1 15 zł

Drogo? Raczej nie.

Edytowane przez azgan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...