Skocz do zawartości

Athlon X3 425 i ACC


Recommended Posts

Witam, na początku zaznaczę, że szukałem w internecie podobnych zagadnień, znalazłem, jednak mój przypadek wydaję się być dość specyficzny, dlatego nie uzyskałem odpowiedzi, która mnie satysfakcjonuje. Mam płytę główną Asrock 785gxh/128m z ACC. Po zakupie miałem bios 1.40, spróbowałem odblokować czwarty rdzeń, ACC na All Cores i wszystko gra, jednak nie za bardzo było mi to potrzebne, bo nie miałem karty graficznej, więc wróciłem do 3 rdzeni. Teraz zaktualizowałem bios do 1.70, który miał tam coś do ACC dodawać, przy okazji chciałem odblokować czwarty rdzeń, a tu beka, bo nawet ten pasek ładowania systemu się nie pokazuje. Wyłączyłem Cool Quiet, napięcie na 1.40V, "CPU, PCIE Async" lub "optimized". Nie mam pojęcia o co chodzi?

 

PS.

Można wrócić do starego biosu, na ile to jest bezpieczne, jeśli tak?

 

--

 

No cóż, widzę, że jednak nikt nie zechciał bądź nie był w stanie mi pomóc. Podaje więcej info, ponieważ przeprowadziłem kilka prób. Nie znalazłem w internecie ani na stronie producenta biosu 1.40 (tylko informacje na egielda bodajże, że testowali tę płytę z tym biosem), więc zjeżdżałem w dół, wpierw 1.60, to samo, 1.30, to samo, 1.20, to samo. Nie mam pojęcia o co mu chodzi, na każdej wersji starałem się podbić napięcia i nic, wygląda to tak jakby monitor nie zaskakiwał, wyłącza się. Jakim cudem coś co działało i nie było używane już nie działa. Proszę, pomóżcie.

 

PS.

Może ma ktoś 1.40 do tej płyty?

 

 

Na edycję postów masz 6 godzin. Nie pisz posta pod postem.

Link to post
Share on other sites

To raczej nie wina biosu, spróbuj jeszcze podbić napięcie (np. 1.45V) i kombinuj z % w ACC. Jeśli to nie pomoże to na 99% 4. rdzeń jest uszkodzony - spróbuj wtedy włączyć ACC z opcję 3 core, może chociaż L3 uda się odblokować.

Link to post
Share on other sites

W porządku. Tak zrobię, jednak w dalszym ciągu nie jestem w stanie pojąć jak coś co było odblokowane na początku testowo działało, teraz po 2 tygodniach nie działa, tym bardziej, że go nie używałem, paranoja.

 

btw. Te procenty w ACC, widziałem to właśnie, ale z tego co czytałem tutaj na forum, nie za bardzo wiadomo w jakim celu to jest (starszy temat), a może jednak ktoś już wie, bo ciekawy jestem?

Link to post
Share on other sites

No cóż, spróbowałem tak jak pisałeś, niestety, choćbym zmieniał wszystko tak jak wyczytałem on ma mnie gdzieś i cały czas windows nie zaskakuje. Chyba muszę się pogodzić, aczkolwiek żeby nie tracić waszego czasu jak i mojego napisze do asrocka jeszcze, chętnie dowiem się kilku rzeczy, między innymi co z tymi procentami, bo ustawiałem je tak po omacku. Dzięki, jak coś komuś przyjdzie do głowy to piszcie, każdy pomysł się liczy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...