Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, rozgladam się za smartphonem do 800zł. 

Moje oczekiwania to:

- 2 rdzenie

- dobre glosniki

- czytelny wyswietlacz

- dobra bateria

- dobre GPU

- nie zaduży ( z tym moze być cięzko, zde se z tego sprawę)

- nówka

- gwarancja realizowane w Polsce

 

Moje typy to:

Xperia T

Htc One S

Lumia 720

Lumia 820

 Co o Tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Jakie będą główne zastosowania? Wolisz pograć w gry czy raczej korzystać z internetu, dzwonić, sms'ować?

 

Jeżeli gry to bym brał L820 lub HTC One S, w drugim przypadku to mój wybór by padł na L720.

 

Sony Xperia T ma sporo problemów ze słabą jakością obudowy.

Gdybyś nieco zwiększył budżet to miałbyś Sony Xperia SP (kupiony w abonamencie i sprzedawany na allegro), która wydajnością bije Xperię T oraz HTC One S i ma od nich baterię pojemniejszą o około 50%. No ale to koszt mniej więcej 950-1000zł.

 

 

Najbardziej bym polecał Lumię 720 (działa płynnie i długi czas pracy na baterii) lub dozbierać do Xperii SP (bardzo wydajna, niezwykle pojemna bateria oraz (według mnie) świetny design).

Link to post
Share on other sites

Jak nie mamy ciśnienia na granie to polecam Lumię 720. Bardzo dobry dźwięk i aparat, świetna bateria, i rewelacyjne wykonanie. Typowy telefon do codziennego użytku a jednoczesnie mozna go położyć obok 2x droższych i najcześciej to konkurencja musi się wstydzić :) Biorąc pod uwagę stosunek cena do mozliwości - to L720 bije na głowe konkurencję. 

Link to post
Share on other sites

s Raczej wszystkiego po trochu, na pewno dużo muzyki, gier super wymagających nie będe uzywal, ale przyda się trochę Ramu, gdyż 1 telefon trzymam średnio 4-5 lat i nie zamierzam tego zmieniać. 

 

Kupno tylko i wylacznie z allegro. w tym problem, ze telefon potrzebuje na zaraz i cięzko będzie dozbierać te 2 stowy (inna sprawa, ze zbytnio niechcę tego robić). Wytrzymaloś fonika to tez ważna rzecz, gdyż sie z nimi nie pieszcze.

 

720 > 820 ?

 

I ogolnie wolałbym androida, tylko, ze nie wiem czy wtedy można myśleć o tym by telefonu uzywac przez 4 lata :D

Link to post
Share on other sites

Z Androidem cięzko 4 lata, na 100% nie będziesz miał wtedy wsparcia. Natomiast WP8 ma jeszcze 3 lata wsparcia, mam tu na myśli wszystkie modele.

 

LUmia 720 ma lepszy ekran (IPS, vs AMOLED w L820) oraz znacznie pojemniejszą baterię (2000 mAh vs 1650), natomiast Lumia 820 ma lepsze podzespoły (1 GB RAM oraz 2x1,5 GHz procesor). Te podzespoły musisz brać z przymrużeniem oka, ponieważ L720 chodzi równie płynnie co L820.

Link to post
Share on other sites

Mulić nie będzie bo tak jest już system skonstruowany - problemem jednak jest to, że nie odpalisz wszystkich aplikacji na 512mb RAM - na chwilę obecną takich aplikacji jest ok 0,5% (czyli 99,5% bez problemu odpalisz), ale trudno mi powiedzieć jak będzie za rok - myślę jednak, że tylko wymagające graficznie gry będą potrzebowały 1gb RAM.

 

Tak czy inaczej zastanów się - L720 oferuje naprawdę długi czas pracy na baterii. L820 krótszy ale za to bez problemu odpali te najbardziej wymagające gry.

Przemyśl i podejmij decyzję.

 

Masz jeszcze Samsung Ativ S - tyle że ten ma 4,8" ekran.

 

Tak czy inaczej poczytaj o L720, L820 i Samsung Atviv S - w mojej sygnaturze poniżej masz te telefony opisane.

 

P.S. Android to max 1,5 roku bezproblemowej pracy - tak było do tej pory.

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

czy wtedy można myśleć o tym by telefonu uzywac przez 4 lata

Z Androidem cięzko 4 lata

A dlaczego nie miałby używać go przez 4 lata? O ile mu nie spadnie, nie pęknie, nie będzie miał awarii hardware - tyle lat spokojnie będzie działał. A jesli zacznie mulić to zrobi backup danych i przywróci ustawiernia fabryczne - wtedy będzie miał szybkośc taką, jak po wyjęciu smartfona z pudełka. Zatem dlaczego nie?

Za 800zł jest pełno dobrego sprzętu na Androidzie jak choćby ZTE V987 czy starszy ale Ciągle dobry Samsung Galaxy SII lub LG Optimus (Swift) 4X HD P880 - bardzo dobre fony.

w sensie czy WP8 (tak samo jak android nawet po wgrywaniu od nowa) potrafiłby po pewnym czasie zmulić?

Android (czy też WIndows Phone 8) jako taki mulił nie będzie - co innego gry (jako oddzielne aplikacje). Ale każdy fon sprzedawany dzisiaj, nawet ten z high-endu, z topowych modeli przedstawicieli zarówno Androida jak i Windows Phone, będzie za 4 lata zwalniał w nowych grach - bo tak to już jest, że średnio co 6-8 miesięcy wychodzą kolejne generacje nowych najlepszych smartfonów - a gry nie są optymalizowane pod starsze ale pod najnowsze konstrukcje. A te za 800zł dzisiaj to tylko klasa średnia więc za 4 lata nie będą do użytku w tych zastosowaniach (gry) - rynek zbyt energicznie sie rozwija, aby było inaczej.

Link to post
Share on other sites

Żadnego telefonu nie poużywasz 4 lata, do tego czasu one nie będą działać. Jak chcesz coś na dłużej to tylko nexus, są aktualizacje, WP ich nie ma. Nexus również ma duże wsparcie i jakość wykonania jest na bardzo wysokim poziomie, nokia przybtym to plastikowa zabawka. Tak samo jak użytkownik wyzej napisal, że są dobre telefony do dziś jak sgs2 czy lg 4x. Są dobre bo mają dobre podzespoły i aktualizacje, ktore w wypadku noki są tylko na papierze. Dodatkowo nexus moze się pochwalić nie tylko płynnie działający menu, jak to w noki tylko to płynnie działa, ale płynnie działającymi aplikacjami.

Link to post
Share on other sites

Ooo no to mam mętlik w głowie :). Czyli włsciwie mogę se telefon mieć nawet do śmierci, ale bez możliwosci plynnego (satysfakcjonującego) korzystania z gier, aplikacji. Czyli pod tym względem WP czy Android nic mi nie dają? Wnioskuje tak, gdyż jesli wyjdzie WP9 to zostane w zapomnieniu z moim WP8 identycznie ma się rzecz z Androidem tylko, ze tutaj sa jeszcze mody, custom romy itd itp., tak?

 

 

Do @ArioX - pewnie te % szybko sie niezmienią, bo ani Nokia ani Ws nie moją szczęscia do znajdowanie developerow dla swego sklepu.

 

Do @mozilla007 dlaczego sadzisz, ze w Nokii dziala tylko plynnie menu? W L820 przy takich podzespołach praktycznie wszystko z WP winno śmigać jak dzikie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wnioskuje tak, gdyż jesli wyjdzie WP9 to zostane w zapomnieniu z moim WP8
NIE - Microsoft powiedział, że obecne modele maja pewne wsparcie do połowy 2016 roku (czyli do roku do którego wspierany jest Windows Phone 8) - mogą ten czas przedłużyć jedynie, nie skrócą.

Android-fony mają wsparcie (np. Samsung) około 18 miesięcy - także porównaj 2-krotna różnica...

 

"Ktoś tam" wspominał że na WP8 mogą gry przycinać - nie ma tak - gra w Windows Phone Store jest albo dostępna albo nie dla jakiegoś smartfonu - a jeśli dostępna jest to znaczy, że Ci ruszy bez względu na to czy masz model 520 czy 920.

 

 

 

 

Do @ArioX - pewnie te % szybko sie niezmienią, bo ani Nokia ani Ws nie moją szczęscia do znajdowanie developerow dla swego sklepu.
te %-ty nie zmieniają się szybko i zmieniać sie nie będą - widzisz najlepiej sprzedawanym modelem Nokii jest Lumia 520 - czyli nie wydając gry/aplikacji na ten model deweloperzy strzelają sobie w stopę - mało tego - niektóre gry które kiedyś potrzebowały 1gb teraz są optymalizowane pod 512mb - np. HALO: Spartan Assault
Link to post
Share on other sites

Mylisz się - o ile nie padnie hardware to będą działać. Do dzisiaj mam w domu działającą Spicę więc kolego wiem, co piszę :P

Przecież o tym piszę, też mam Spice działającą i starą Nokie, które były produkowane w czasach, kiedy liczyła się niezawodność, a nie kasa.

 

ArioX

Nokie z WP7 miały też mieć wsparcie przez parę lat, a już dziś go nie ma i to półtorej roku przed końcem, to skończ wreszcie wierzyć w te bajki. Żaden producent nie sprzeda telefonu za 500-600 zł i nie będzie go aktualizował przez 3 lata, bo przez 3 lata nie ma klienta. MS właśnie postąpiło tak jak Ty uważasz, obiecało aktualizacje i czekało aż naiwni się znajdą i w to uwierza. Tak samo nie ma czegoś takiego dzisiaj jak optymilizacja, po prostu robią swoje i jak działa to ok, jak nie to kup coś lepszego.

Do @mozilla007 dlaczego sadzisz, ze w Nokii dziala tylko plynnie menu? W L820 przy takich podzespołach praktycznie wszystko z WP winno śmigać jak dzikie.

ArioX napisał że są aplikacje nie dostępne, ale popatrz ile aplikacji fizycznie jest nie dostępnych dla starszej wersji systemu. Ludzie z WP 7 zostali za przeproszeniem olani cieńkim strumieniem. Mieli dostać akutalizacje, dostali łatki. Aplikacji w markecie brak dla nich i żadna nie jest aktualizowana. To właśnie tylko tym mogą się chwalić użytkownicy Nokii, że im płynnie menu działa, bo nic więcej nie mają. To są suche fakty, poszukaj Cada czy Photoshopa na WP, nie masz tego bo telefon nie podoli temu zadaniu, w dodatku się nie opłaca na każdy system z osobna pisać aplikacji, bo WP w każdym wydaniu jest pisane od nowa. Na Androidzie jak kupisz sobie apkę, to masz ją i jest kompatybilna wstecznie, czyli jest o dużo lepiej.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nokie z WP7 miały też mieć wsparcie przez parę lat
 

Miały takie wsparcie jak Android. Od WP8 MS zdecydował się na wsparcie przez  36 miesiące.

 

 

ArioX napisał że są aplikacje nie dostępne, ale popatrz ile aplikacji fizycznie jest nie dostępnych dla starszej wersji systemu.

Wynika to z tego, że zmienili jądro systemu.

 

 

Na Androidzie jak kupisz sobie apkę, to masz ją i jest kompatybilna wstecznie, czyli jest o dużo lepiej.

Masz apkę ale nie możesz jej używać bo tak muli, wiesza się albo w ogóle nie działa. 

 

@mozilla007 te twoje posty są śmieszne. Wpadasz co jakiś czas i tylko hejtujesz Nokię a nie masz zielonego pojęcia. Dawaj źródła na swoje słowa!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli o korzystaniu w pełni ze smartfona przez 4 lata moge zapomnieć. Z Waszych wypowiedzi wynika takze, ze ten czas (pełnego korzystania z fona) jest rożny zaleznie od systemu. Na WP8 do 2016 mam spokój - czyli jeszcze co najmniej 2 lata. W przypadku Andrioda to będzie 1 - 1,5 roku. Nie wiem jak sie krztałtują ceny tych smartfonow, ale podejżewam, ze po roku niebęde mógl nawet liczyć na od sprzedanie fona za 50% ceny za jaką go nabylem?

Link to post
Share on other sites

Z Androidem to jest różnie. Mogą powiedzieć, że nie udało im się zoptymalizować nakładki i twój telefon nie będzie dalej wspierany. Zrobili tak z SGS II (przy najnowszej wersji, 4.3), a jego słabsza wersja przewrotnie znana jako SGS II Plus nie ma tego problemu (praktycznie identyczne podzespoły). Sam to zinterpretuj.

Link to post
Share on other sites

Te 4 lata to dużo - oczywiście zależy jak używasz - mam znajomego, który kupił HTC HD 7 końcem 2010 roku i dalej go używa. Dzwoni, czasem sprawdzi coś w internecie i mówi, że mu wystarcza. 

 

Moim zdaniem najlepiej podpisac "cyrograf" :)  na rok lub dwa lata z operatorem - mamy telefon a po dwóch latach możemy mieć nastepny. :)

 

Polecam Ci Lumię 720 - sam ją mam - dzwonię, używam nawigacji HERE Drive, czasem coś sprawdzę w internecie, słucham dużo muzyki i czasem coś sfotografuję. Mam duża baterię, nakładkę do ladowania bezprzewodowego - bardzo dobrze grający sprzęt - z dobrymi słuchawkami na poziomie iPoda - mam dobry aparat - jasny obiektyw i doskonała matryca. Do tego doskonałe spasowanie - na poziomie iPhone.

 

Ogólnie Lumia 720 to najleszy stosunek ceny do mozliwości. Szybka, płynna, długi czas dziąlanie, doskonały dźwięk, równie dobre zdjęcia. A że 0.36% gier nie pójdzie? Sudoku, Mahjong i Pasjans zawsze pójdą - HALO Spartan też. Zresztą i tak większość producentów wypuszcza poprawione gry dziąljące na 512MB RAM - ot Teample Run - był na 1GB - a po chwili pojawił się na 512 MB - na dziś chyba ponad 80% sprzedanych modeli to L520 i L620 - więc ogromny rynek.

 

Generalnie Lumia i Windows Phone ma tą zaletę, że dziala szybko i płynnie - po wyjąciu z pudełka jak i rok później - nie musimy wgrywać własnych romów jak w Androidzie. 

 

Ja sam ponad miesiąc temu przesiadlem się z Androida na Lumię 720 - z kosztującego ponad 2000 żł topowego Samsunga Galaxy S4 - i okaząlo sie że kosztująca 1/3 Lumia 720 chodzi szybciej, płynniej, robi lepsze zdjęcia, lepiej gra muzykę, wtyrzymuje ponad dwa dni, jest lepiej spasowana i wykonana. :) Na 100% do SlowDroida nie wrócę. Bo po co? By znów usłyszeć, że jak mój służbowy, wypasiony SGS4 zacina się przy odbieraniu połaczenia - to mam sobie wgrać inny ROM? Bez jaj.

 

I na koniec - Lumia mam darmowa nawigację, głosową, OffLine - pobierasz mapy i już, póxniej tylko poprawki do map. Nie musisz kupować Tom_Tomów, AutoMap i innych - Masz to w prezencie od Nokii :) z uaktualnieniami na zawsze :)

 

Czego chcieć więcej od telefonu ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Na WP8 do 2016 mam spokój - czyli jeszcze co najmniej 2 lata. W przypadku Andrioda to będzie 1 - 1,5 roku.
 

Dodatkowo za takie pieniądze ciężko będzie kupić coś nowego z androidem tzn coś dobrego. Topowe modele w tej cenie będą sprzed 2 lat czyli to co miały dostać to już dostały a np. Lumia 720 to nowość. Wszystkie WP8 fony czekają aktualizacje - lada moment GDR3 i z początkiem roku kolejna WP8.1.

Link to post
Share on other sites

Czyli WP8 jest lepszy na tym polu.

 

 

Tego by WP8 wyglądał jak Android  :D .

Może jeszcze dodam, że nie mialem wczesniej telefonu z Andriodem ani z WP8, ale moja matka ma L520, więc wiem czego się spodziewać po WP8. nie bardzo za to wiem co mi da Android - pewnie rozczarowanie i masę roboty z wgrywaniem Rom'ów rootami itp.

 

Jest w ogóle zapowiedziane WP9? Nie mam co liczyć, ze fony z WP8 na pokładzie dostaną go?

 

I ponawiam pytanie jak to jest z tym kształtowniem się cen?

Link to post
Share on other sites

 

 

Ogólnie Lumia 720 to najleszy stosunek ceny do mozliwości. Szybka, płynna, długi czas dziąlanie, doskonały dźwięk, równie dobre zdjęcia. A że 0.36% gier nie pójdzie? Sudoku, Mahjong i Pasjans zawsze pójdą - HALO Spartan też. Zresztą i tak większość producentów wypuszcza poprawione gry dziąljące na 512MB RAM - ot Teample Run - był na 1GB - a po chwili pojawił się na 512 MB - na dziś chyba ponad 80% sprzedanych modeli to L520 i L620 - więc ogromny rynek.
  Tak telefonów z WP to w 80% te modele

 

 

Ja sam ponad miesiąc temu przesiadlem się z Androida na Lumię 720 - z kosztującego ponad 2000 żł topowego Samsunga Galaxy S4 - i okaząlo sie że kosztująca 1/3 Lumia 720 chodzi szybciej, płynniej, robi lepsze zdjęcia, lepiej gra muzykę, wtyrzymuje ponad dwa dni, jest lepiej spasowana i wykonana. :) Na 100% do SlowDroida nie wrócę. Bo po co? By znów usłyszeć, że jak mój służbowy, wypasiony SGS4 zacina się przy odbieraniu połaczenia - to mam sobie wgrać inny ROM? Bez jaj.
Nie wiem co robiłeś na telefonie ale ja mając Sony experie E wgrane pare aplikacji (5-10) nie napotkałem żadnych problemów. Jeżeli wgrywałeś po kolei jak leci + do tego kupiłeś szajsunga który ma zamulające dodatki to nic dziwnego. Jeżeli cenisz sobie otwarty system kup Androida (który ma więcej gier i aplikacji), jeżeli wolisz system z mniejszą ilością gier i aplikacji za to płynnie działający + długie wsparcie to wybierz WP, bardziej stabilny

 

Czyli WP8 jest lepszy na tym polu.

 

 

Tego by WP8 wyglądał jak Android  :D .

Może jeszcze dodam, że nie mialem wczesniej telefonu z Andriodem ani z WP8, ale moja matka ma L520, więc wiem czego się spodziewać po WP8. nie bardzo za to wiem co mi da Android - pewnie rozczarowanie i masę roboty z wgrywaniem Rom'ów rootami itp.

 

Jest w ogóle zapowiedziane WP9? Nie mam co liczyć, ze fony z WP8 na pokładzie dostaną go?

 

I ponawiam pytanie jak to jest z tym kształtowniem się cen?

Co do ceny zobacz skąpiec, ceneo (u operatora z abonamentem zapłacisz więcej a niżeli w sklepie wiem bo sam sprawdzałem). I bez przesady z tym wgrywaniem rom'ów to nie jest skomplikowane i nie jest wo gule potrzebne jeżeli nie będziesz zaśmiecał telefony (lub chciał wgrać softu po to aby podkręcić prock'a itp.)

Link to post
Share on other sites

Co do wyglądu :

Android jest strasznie poszatkowany - sam tego doswiadczylem - po przesiadce z HTC na Samsunga miałem problemy z ogarnięciem funkcji. Jak wziąłem Soniaka kumpla to znów inny wyglad. A jak ktoś jeszcze zmieni sobie ikonki - masakra :)

 

Co ciekawe - WP8 nie sprawił mi klopotu - opanowalem go głskawicznie - pod tym względem WP8 jest bardzo prosty. A wcześniej nie używałem WP, miałem telefon w rekach może parę minut.

 

Alladen - co miałem wgrane? Łącznie może ze 20 aplikacji - AutoMapa, kalendarz, apka do OBD2, skaner QR, rozkład jazdy, player MP3, Latarka - tego typu użyszkodnikowe aplikacjie. Żadnych gier po za Sudoku. Żadnych cudów - w L720 mam to samo.

 

Typowym objawem w moim SGS4 było to : ekran wygaszony, ktoś dzwoni, odbieram - i nic, zwis totalny - po 5 - 6 sekundach nagle zaskakuje i wszystko dziala. Przez pól dnia jest spokój, po czym znów to samo. Co ciekawe były dni, że śmigal OK. Nie regularnie, bez widocznych przyczyn. Co ciekawe raz zrobiłem Wipe i nie instalowałem niczego, telefon jak z pudelka i miałem to samo. Normalnie szlag mnie trafial. Jak wrzuciłem inny Rom - to problem zniknął ale pojawiły się inne braki, niedoróbki. I tak w kółko, płynnie ale aparat ma klopoty. Aparat działa? To GPS szwankuje. :)

A znajoma mająca Lumię 520 za 400 zł się nabijała ze mnie że mój wypas za 2000 zł nie potrafi odebrać rozmowy. :) Normalnie miałem ochotę rzucić nim w ścianę. :)  

Do niedawna byłem Androidowym napaleńcem - nowe ROM'y, bajery - a jestem weteranem - pierwszy mój Andrut to HTC Dream - przełom 2008/2009 - ale mi przeszło. Zmęczyła mnie "zabawa" z Romami - już mi się nie chce - telefon ma dzialać bez kombinowania. 

Link to post
Share on other sites

Czyli własciwie jestem w punkcie wyjścia :D Dalej nie wiem jaki system jest dla mnie odpowiedniejszy- myśle, że wypróbowanie oby dwóch rozwiązalo by ten problem definitywnie, jednak chyba nieopłca się kupić telefonu by go odsprzedać po tygodniu??

Edytowane przez mati_magnum
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...