Skocz do zawartości

MSI GeForce GTX 770 TwinFrozr - przegrzewanie


Recommended Posts

Witam

 

W piątek otrzymałem zamówioną maszynę:

 

MSI MSI GeForce GTX 770 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1098/7010)

Thermalright Thermalright HR-02 Macho Black-White

Plextor Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Intel Intel Core i5-3570K /3.4GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

MSI MSI Z77A-G45 /intel Z77, LGA 1155/

Crucial Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Western Digital Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Fractal Design Fractal Design Tesla R2 650W 80+ Gold

Liteon Liteon iHAS120 SATA (black)

Obudowa Corsair Carbide Series 300R (black)

 

W sobotę po zainstalowaniu wszystkich sterowników próba odpalenia pierwszej gry i od razu następuje reset po 5 sec w Guild Wars 2.

 

WhoCrashed wskazuje na: This was probably caused by the following module: nvlddmkm.sys (0xFFFFF8800514E700) - Sterowniki wersja 320.49 (z płyty MSI)

 

Sprawdzam więc temperatury i tak GPU-Z 0.7.3 wskazuje:

W stanie Idle:

35-40 stopni przy 35% Fan Speed

35-37 stopni na 100% Fan Speed

 

W GW2 po odpaleniu wentylatorów na full znów crash po 5 sec i temperatura 110 stopni.

 

Czyli według mnie to ewidentnie felerna karta graficzna. Proszę więc o rade jak reklamować taki sprzęt. Wszystko zakupiłem w esc.pl czy ktoś już korzystał z ich serwisu DOA - wymiany sprzętu na nowy od ręki i czy miał z tym jakieś problemy.

 

Proszę o jakąś radę. Dziękuję.

 

Link to post
Share on other sites

Co maja sterowniki do przegrzewania ? Jeśli karta łapie 110 stopni w 5 sec top starcie dowolnej gry to dla mnie jest to wina karty nie sterowników, jak już wspomniałem karta ma łączone wentylatory na 100% w MSI Afterburnerze a do tego w idfle ma 13 stopni więcej niż we wszystkich testach jakie przejrzałem na necie. Więc teraz pytanie jeśli rzeczywiście przegrzewanie jest winą sterowników to ja dziękuję tej karcie i nvidia i wymienię to na redeona.

Link to post
Share on other sites

Żeby nie było odinstalowałem stare sterowniki, dopiero później zainstalowałem najnowsze podane przez Kamillusa efekt bez zmian, czyli 110 stopni po 5 sekundach na 100% wiatrakach. Czyli nic innego jak wadliwa karta.

 

Stąd moje pytanie jak to reklamować ? Odsyłać w ramach odstąpienia od umowy (nie wiem jak się to ma do wadliwego sprzętu)? Reklamować w celu wymiany na nową ? Czy jednak odpuścić te wszystkie GTX 770 i zakupić jakiegoś dobrego Redeona ? Proszę o radę w tej kwestii.

Link to post
Share on other sites

Ja bym to po prostu reklamował, wymienią Ci na sprawną i tyle, a gdybanie czy radeon będzie lepszy to tylko gdybanie, bo może akuracik także trafić się jakaś wadliwa karta i na to samo wyjdzie. Z tym, że jak zakupisz radka powinieneś wtedy system postawić na nowo. Ale zwlekać nie ma na co im szybciej  to zaczniesz załatwiac tym lepiej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...