Skocz do zawartości

Jaki procesor i płyta do karty graficznej ?


Recommended Posts

Witam :)
Mam zamiar zakupić Karte graficzną Radeon 7950 Gigabyte 3GB i nie wiem jaki wybrać procesor  i  płytę główną Procesor może być z AMD z tego co widziałem są tanie i ponoć dobre więc proszę o poradę.
na dole umieszczam jak bym wybrał ale przydała by się pomoc 

Mój zestaw jaki bym wybrał:
1.Radeon 7950 Gigabyte 3 GB
2.AMD X6 FX-6300 3.5GHz BOX
3
. Gigabyte GA-990XA-UD3
4.zasilacz 550W
5.Ram 6GB albo 8 GB

Link to post
Share on other sites

Tak jak zasugerowal Evil, wstrzytmaj sie chwilke, premiera za pasem, w sumie za tydzien, juz mozna zauwazyc dosc spory spadek cen 7870 oraz 7950. Nowe karty maja byc wydajniejsze, jak 7970 i 7950, zakladam ze po premierze nastapi kolejny spadek cen. R9 290 podobno ma sie nawet porownac do titana. Ile prawdy w tym zobaczymy, ale fakt faktem ze spadek cen bedzie kontynuowany. Natomiast czy AMD jest dobre do gier (w programach wypada juz bardzo przyzwoicie), to juz tak srednio z tym. Fakt ze im nowsza gra jest lepeij, ale Intel postawil wysoko poprzeczke. Teoretycznie Steamroller moglby to zmienic gdyby nie to ze jak narazie brak wzmianek na temat steamrollera na am3+, wiec nie wiem czy to ma sens pchac sie w am3+ w tym momencie. Dalej jakies chlodzonko na cpu, no i wychodzi na to ze cena juz nie jest az tak kuszaca. Jak juz Intel H81/B85 i jakis najtanszy haswell i5, ktory to w grach rozklada na lopatki kazdego fx'a.

Link to post
Share on other sites

Na dzien dzisiejszy wezme i5 i płyte juz znalazlem a karte to poczekam na premiere

i to najlepszy wybor, zwlaszcza jezeli chodzi o Battlefielda.

Gram duzo  w BF3 , mialem kiedys AMD i przesiadlem sie na Intela

roznica nie do opisania

Edytowane przez mirko-36
Link to post
Share on other sites

Mam zamiar kupić Płytę:

Gigabyte GA-B75M-D3H
i procesor Intel Core i5 3470 3,20 GHz BOX trzeciej generacji

a karte to jednak Radeona 7950 3 Gb ale poczekam do października dlatego że gry które wychodzą tak jak bf4 to już pod radeony są a + tego to 3 GB ma i patrzałem na benchmark wydajności to jest dobra 

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

Będziesz kręcić procek? Jak nie to może lepiej kupić haswella i rewizję 2 jakiejś płyty. Wydajność większa bazowo i nowsze procki. Kupujesz nowe, czy używane? Nowe ivy bridge według mnie się już nie opłaca. bo ceno nie jest o wiele tańszy.

Link to post
Share on other sites

Procesor jak  i5 to i5 4670, może być z k ale nie musi, łatwiej kiedyś sprzedać taki myślę. A płyty to jak szukać to jakieś 2 rewizje socketu z87. Ja mam 1wszy i nic się nie dzieje złego, bo nie używam oszczędzania energii, a tylko ono może powodować jakieś problemy z portami usb3.0 gdy jest coś podłączone do nich, to mało prawdopodobne normalnie używając kompa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...