Skocz do zawartości

fajny

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    47
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez fajny

  1. witam

     

    dziękuję za odpowiedzi. co do Intel Nuc zastanawiam się cały czas czy coś składać, czy kupić 2 komputery i ew. 3 kiedyś jak się już tym zajmę "profesjonalnie" :) do odtwarzania muzyki z plików.

     

    2 komputery chciałbym podzielić na 1 anonimowy do Tora itd, a drugi do wszystkiego ale przy bezgłośności na ile się da max wydajny. nie chciałbym trochę żałować zakupu takiego Nuca, że mi potem coś staje.

     

    nie wiem jak mam odpowiedzieć na temat tego czy gram w gry. w tej chwili nie gram bo mam za słaby komp i mam ważniejsze rzeczy na głowie. czy to oznacza że nigdy nie będę chciał zagrać? może gry będą coraz bardziej inteligentne, może będą jakieś gry niszowe, a tak to i tak lubiłem sobie grać w strategie takie jak Nemezis of the Roman Empire, a w te kultowe to już grałem w latach 90tych :), i z racji min. wydajności, ostatnio nowszych nie odpalałem czyli coś na poziomie Quakea2, Dooma2, Heretica2 :)

     

    budżet max 7 kilo. im taniej tym lepiej. założenie: bezgłośna szafa, pod tv/monitor podany w temacie, zasilacz, obudowa, kupione na baardzo długi okres, na ile się da płyta główna też. karta na długo, bezgłośnie chodząca, wyjście na Dac który dopiero zakupię i najlepiej oddzielne zasilanie na port usb, póki co na wzmacniacz coaxialem :), albo optykiem czy czym tam Struss, procesor chłodzony pasywnie, ram maxymalny, tylko ssd chyba jednak mimimum 250 gb.

     

    no dobrze, ale jak już przy Whisperach jesteśmy, mam pytanie, na co one starczają ta, i najmocniejsza wersja?

     

    co bym chciał robić zależy od tego czy wyleczę moje ucho, bo miałem zamiar zrobić firmę związaną ze sztuką przez duże S :), i leciałyby profesjonalne materiały audiowizualne, grafiki, animacje, klipy, montowałbym na stronę grafikę statyczną a i może dynamiczną, Photoshop musi się nie zacinać, maksymalna wydajność w przeglądarkach otworzonych online, tzn mogę mieć otworzone 10 okien, 20, albo 30, chciałbym żeby z plikami we flashu itd w trybie online mimo włączonego adblocka komputer to dźwigał bez opóźnień, i bez palenia karty :). każdy materiał odtworzy. jak przy tym się mają gry?....... pewnie są bardziej wymagające, ale jednak animacja komputerowa też trochę będzie żarła, mimo że to nie klasyczna gra. na pewno nie chodzi tylko o Excela i Worda, Photoshop max zaawansowany, grafika na stronę, wszelkie też bardzo obładowane strony dźwiga, filmy też, z tym że wiadomo że będzie szło na FHD.

     

    chciałbym uniknąć wszystkiego co wytwarza dźwięki, żeby nie musieć kombinować z obudową, wytłumianiem i szukaniem jakiegoś DYI mega moddingu. a tak btw, jak ktoś jednak by wszedł przypadkiem i konstruował hardcorowe zestawy :), i do jakichś 5k z małym ogonkiem byłby w stanie zrobić co trzeba, to ok.

     

    czy przy TORZe jest sens zrobić cokolwiek poza najtańszym nettopem? tam wszystkie gadżety są wyłączone, a żeby być anonimowym, chyba pozostaje tylko Tor...

     

    jeśli firmy nie zrobię bo ucho się nie wyleczy to i tak w sumie chciałbym mieć komp "niestratny" że tak powiem..

     

    rozumiem że każda karta będzie podawała obraz tak samo :)...

  2.  

     

     

    witam

     

    szukam najlepszej karty graficznej, która mieściła by się w bezgłośnym zestawie komputerowym pod telewizor 55 cali, Sony W805B. jest to Full HD.

     

    przy założeniu że komputer ma być pasywny, oczywiście chciałbym żeby karta była jak najwydajniejsza. budżet w granicach rozsądku czyli raczej 2kilo i więcej odpada, i jeśli by wychodziło poza około 1 kilo, chciałbym żeby to na prawdę były jakieś zasadnicze różnice. czyli 2.5 kilo to absolutny max, ale nie wiem czy jest jakikolwiek sens dawać za kartę graficzną więcej w takim przypadku niż jakie niecałe 1kilo (czy to cokolwiek de facto zmieni).

     

    podaję rozmiar tv / monitora bo nie wiem czy to ma jakiś wpływ, rozdzielczość FHD, czy to że to tv też nie wiem czy gra jakąś rolę (kompatybilność?).

     

    z priorytetów poza tym że karta oczywiście nie wytwarza dźwięków, chciałbym żeby dysponowała jak najlepszym obrazem i nazwijmy to najbardziej naturalnym - o ile karty się w tym między sobą czymś różnią, tzn kolorystyka, kontrast itd, tak jak w przypadku telewizorów? :) zastosowania karty będą wszechstronne, ale nieprofesjonalne, niemniej nie chciałbym żeby karta generowała "sztuczny" obraz, np przejaskrawiony, za czerwony itd :), o ile są oczywiście takie specyfikacje kart.

     

    początkowo planowałem zestaw budować od obudowy, zasilaczy itd, ale ponieważ trudno było zebrać ideał, to zacząłem od drugiej strony. wybrałem najpierw tv/monitor, teraz chcę dopasować kartę która pociągnie normalne zastosowanie komputera w pasywnej obudowie, i przy bezgłośnej pracy, no a potem już resztę się jakoś dopasuje :). mile widziane dopowiedzenia na temat płyt głównych, chłodzenia dodawanego do polecanych kart, i przy dużych różnicach w cenie co zyskuję :).

     

    pozdrawiam

     

  3. widziałem film youtube, no tak, ale ja sam tego sobie nie zrobię :)

     

    pytałem kilka razy czy mi ktoś zrobi zestaw ale wszyscy albo dawali teorię (trzeba to o i to a jak chcesz to przygotuj 20 kilo), albo jechali na wydajność a nie doczytywali w temacie głośność czyli cisza :), no i się wszystko sypało...

     

    cały czas się zastanawiam więc obecnie, czy rąbnąć maszynę za 5 kilo (a i tak póki co nie ma kto mi zrobić), czy też pyknąć komputerek do pc-audio minimum potrzeb pod daca, jakiś taki whisper właśnie do multimediów, i jakiś słabszy whisper pod TORa i anonimowe zastosowania, a wyjdzie pewnie taniej, a więcej ;)

     

    i poczekać z 3 lata na gotowe rozwiązania. wiadomo że taki DYI jest niepowtarzalny, i wyjątkowy, i fajny :), no ale jak się samemu na czymś nie zna...

  4. docelowo chcę zachować bezgłośność urządzenia jako warunek (czy na zasadzie pancernej obudowy po której rozkręceniu byłby jakiś szumek, ale po skręceniu nie :), czy całkowicie pasywnych rozwiązań z mega radiatorami / dużą obudową i pewnie mniejszymi osiągami).

     

    ale jak już będzie bezgłośne, to niech osiąga ile się da (ale 10 kilo nie dam za kompa)

     

    szkoda że nie ma takich ludzi co by chcieli się pobawić w indywidualne rozwiązania i mi taką fajną jednostkę zmontować :)

     

    z grami, wiesz, ja tyle nie gram że pewnie i jeszcze bym przeżył bez gier, tzn ciągle gram na starociach :), ale nie chciałbym mieć obawy że włączam Photoshopa i mi coś się pali, albo jakiś film / clip, animacje czy strony flash przycina.

  5. i to bym raczej sugerował, W905A jeśli dostaniesz

     

    wiem, właśnie chciałem ten tv ale nie ma już żadnych sztuk powyżej 46 cali, a że 46 cali tego, były droższe od 50 cali 805B i powystawowe jak się zorientowałem li tylko, to zostaje 805B / 829 - i teraz czekam na nowe bo coś tam może się zmieni. jeśli ktoś by szukał 905A to z moich poszukiwań wynika że już go nie ma 55 cali w ogóle, inne chyba tylko powystawowe.

     

    a orientujesz się jaka karta do tego byłaby najlepsza żeby pasywne udźwignąć (zadania wszelkie, ale nieprofesjonalne)

     

    pzdr

    Wiec trzeba pomyśleć o montażu stacjonarki w jakiejś szafie rackowej, wygłuszyć wyciąć otwory wentylacyjne zabezpieczyć filtrami węglowymi. 

     

    o widzisz, pierwszy piszesz o takim rozwiązaniu. stosuje się w studiach nagraniowych i to mi się podoba. od razu zaufanie do komputera robi się większe :)

     

    ale nie ma kto mi tego wszystkiego zrobić, więc nie wiem jak się temat skończy. na razie jestem na etapie "plan minimum" :), Whisper NUC x 3 sztuki czy coś takiego :)

  6. witam

     

    ale co miałbym uściślić? :)

     

    od hoho już miałem zamiar składać komp ale nie dało się mi nic złożyć, żeby spełniało moje wymagania (bez względu na budżet zadania nikt się nie podjął, a budżetu nie chcę przekraczać ponad "normę")

     

    więc zdecydowałem się na zaczęcie od wyświetlacza który ma być równo tv i monitorem w jednym

     

    mam go obsługiwać z odległości ponad-monitorowej, czyli telewizyjnej bezprzewodowymi myszkami i klawiaturami (praca z 1m mnie nie interesuje, minimum 1,5 do jakie 3 metry może być i z hakiem)

     

    z tv i komputerem zarabiam i pracuję i spędzam czas, więc to temat na większość dnia spędzonego w domu

     

    środowiskiem głównym jest internet, ale będzie też sport i obstawianie meczyków, a to zajmuje i po kilka godzin dziennie, oraz lubię dokumenty które jednak mają lepszą jakość jak idą z talerza satelitarnego, niż z youtuba :)

     

    z tv już się dowiedziałem, że będę miał Sony tylko nie wiem czy z tego roku, czy z poprzedniego (W805B)

     

    o ile nie byłby to monitor.

     

    monitor kusi rozdzielczością, ale nie wiem czy bezgłośny komp udźwignie 4K przy kartach do 2 tys. nazwijmy to pasywnych, gry fajnie żeby ciągnął, natomiast musi ciągnąć filmy wszystkie 100%, i wszystkie inne pliki multimedialne, a komp bezgłośny jest dla mnie ważniejszy niż 4K. w zasadzie byłem zdecydowany na Sony jako optymalny tv, i niezły monitor który by udźwignął pasywny komp, bo to tylko FHD, tyle że kiedy się rozmyśliłem na temat monitorów wszedł ten Philips który co prawda byłby mały, no ale zawsze monitor i 4K w kompie się lepiej prezentuje jak by nie było.

     

    ?

  7.  witam

    mam pytanie czy ten model ma jakąś konkurencję w przybliżonej wielkości (do 5 kilo PLN) i rozdzielczości?

    czy taki 4K udźwignie jakikolwiek bezgłośny sprzęt (komputer)?

    jaka potrzebna jest karta żeby latał swobodnie?

    jak się spisze jako TV w sporcie czy filmach dokumentalnych?


    czy brać stary Sony W805B telewizor jako monitor 55 cali? :) (z góry mówię że zakładam większą odległość obsługiwania)

    to bezgłośna budka powinna już pociągnąć?

    pzdr



     

  8. oczywiście że komputer musi być bez napędu, to jak silnik odrzutowy jest i nie może być czegoś takiego w żadnym sensownym komputerze...

     

    kolego Ivan, mówisz że 10 lat temu zbudowałeś a teraz nie idzie zbudować?

     

    5 kilo to tyle mam przeznaczone, moim zdaniem jeśli co roku się słyszy w ewolucji pc a maci miały być takie super w ogóle hiper, to powinni najdalej 10 lat temu skonstruować taki komp który jedzie na średnim obciążeniu w stosunku do konkurencji całkowicie bezgłośnie. tylko 10 lat temu to był pentium 4, a dzisiaj to jest powiedzmy równowartość tego co potrafi przeciętny laptop za 3 tysiące, z jakimś tam i5, czy już lepiej i dobrym DDR. 

     

    nie chcę opierać się na zagranicy bo słabo się znam na technice i nie chcę zamawiać w ciemno.

     

    to albo Ivan mi zbuduje autorski PC, całkowicie bezgłośny (jedyna opcja że zaszumi jak mu włączę grę z tego roku na 4K), albo trzeba by jechać w gotowe rozwiązania, a te są chyba tylko mini-pc.

     

    dlaczego na forum nie ma jeszcze tematu pt

     

    bezgłośne pc?

     

    i tam by dawało się najlepsze rozwiązania na dany moment.

     

    co jest teraz najlepsze z tych gotowych pcetów? intel nuc jakiś?

     

    mam do wyboru teoretycznie 2 opcje:

     

    1) zrobić bezgłośny komputer który MINIMUM ciągnie wszystko w FHD, photoshopa, kilkanaście stron www w różnych oknach/kartach naraz, odtwarza muzykę, ma najlepszą grafikę (nie wydajność na gry, ale jakość obrazu, nie wiem czy się to czymś różni), i ta wydajność generalnie każdemu starcza jak robi kilka rzeczy na kompie, ale, obawiam się że jak do tej pory nie znalazłem, to się już nikt nie znajdzie, bo jak się znajduje to 1 na 100 i zaczyna i piszczących cewkach rozprawiać i że trzeba pieniążków dołożyć

     

    2) kupić 2 max wydajne jakie się da na 1 działanie multimedialne-bierne, 2 do anonimowości i Tora czyli działająco-aktywne, i ewentualnie 3 sobie strzelić kiedyś oddzielnie na PC-Audio.

     

    oczywiście że bezgłośność jest najważniejsza przy komputerze, tak jak np przy Tv i Monitorze wygląd. jak można mieć ekran który jest brzydki? to przecież podstawa tematu, subtelna dyskretna ramka, ładna obudowa, wysoka jakość wykonania, nie rzucająca się w oczy podstawa. a zobaczcie co teraz robią, podstawy z żelastwa, a w ogóle świat zmierza w złym kierunku.

  9. ok, czyli rozumiem że wróciłem do punktu wyjścia.

     

    mimo że od 10 lat opowiada się bzdury o bezgłośnych komputerach, Silent Power miał zapewnić moc równorzędnego urządzenia za 5kilo ale nie pasywnego, oczekiwanie że będzie działał film na FHD, Photoshop, i 50 stron na raz w przeglądarkach online jest nie do spełnienia. tylko po co w takim razie gada się te bzdury o bezgłośnych komputerach po czym się okazuje że niby mają być bezgłośne ale NIE SĄ BEZGŁOŚNE, bo wszystkie mają wiatraki, wszystkie mają jakieś pompki, cewki, i nawet wtedy ciągną 1/2 tego co dają "zwykłe maszyny" które wyją nawet z 3 metrów jak odkurzacz.

     

    ja nie rozumiem tego, komputery mają ceny takie same od 20 lat, co roku jest inna generacja, a nie stworzono maszyny do 5 tysięcy która byłaby pasywna, i ciągnęła wszytko co trzeba przez 20 lat? to po co się w ogóle zmienia te maszyny? co mi daje nowy znaczek przy Intel Core, czy jakimś GeForce, skoro ciągle to to wyje i wiatraków przybywa?

     

    komputer ma być całkowicie pasywny i bezgłośny, ale na Mac Pro mnie nie stać.

     

    założyłem od pół roku z 5 różnych wątków na forach, napisałem do z 20 firm zajmujących się montowaniem komputerów, powiedziałem że chcę bezgłośny a nie cichy komputer, i żeby mi go skonfigurowali na max ustawienia, i powiedzieli z jakim ekranem mogę go połączyć. nikt się nie podjął. czyli bezgłośny komputer nie istnieje, albo działa jak komp sprzed 20 lat klasy pentium, tak by z tego wynikało. no nic, czyli nie mam już czasu, kupuję kilka urządzeń 'desktopowych', każde pod inne zastosowanie, i będę miał 5 pudełek po 1000 zł, jedno do filmów, drugie do pc-audio, trzecie do anonimowego działania w sieci a w gry pewnie zagram za 50 lat. 

     

    nie rozumiem ludzi którzy nie słyszą suszarki pod telewirorem

  10. o to

     

    http://www.spidersweb.pl/2014/08/silent-power.html

     

    nie wiem czy jest to forma zamknięta tak jak Mac Mini, czy jest to coś co można sobie "zamówić" i skomponować. ja tego nie zrobię bo się nie znam na tyle na hardwarze żeby brać odpowiedzialność za to samemu. chyba oficjalnej premiery jeszcze nie ma, jeśli by dało radę to zrobić samemu z części czy zamówić sobie u nich żeby złożyli to chętnie komuś zlecę, jak ktoś zrobi coś lepszego, to też mu zlecę, tylko żeby mi zrobiło do 5 kg :)

     

    pzdr

  11. witajcie

     

    jeśli chodzi o pasywny komputer Silent Power wydaje się godzić dużą wydajność (nie wiem czy dziś największą), z całkowitą bezgłośnością dzięki zupełnie nowemu radiatorowi. o tego typu rozwiązanie mi chodzi, i w sumie największe zaufanie bym miał do Silent Power, tylko że odpowiednio przetestowanego, za mnie sprowadzonego do Polski i skonfigurowanego (nie wiem jakie on tam ma możliwości konfiguracji).

     

    jeśli chodzi o budżet to wszystko też jest pytanie czy opłaca się pakować w kompa nie wiadomo ile kasy, na moje jeśli byłby oddzielny DAC dla dźwięku, to nie więcej niż 5 kilo za samą jednostkę centralną. w przypadku Silent Power biorąc pod uwagę wymiary projektu raczej nie ma innej opcji :)

     

    podkreślam z góry że musi być praktycznie bezgłośny, tzn włączam o 2 w nocy w mróz 50 stopni w domu w szczerym polu gdzie słychać tylko ciszę - i komputera nie słyszę - obojętne co bym nie robił :). dlatego mówię o rozwiązaniu pasywnym.

     

    ważne natomiast jest żeby przetestować, jakie obciążenie zniesie taki komputer, i niech w ramach kwoty znosi jak największe.

     

    co do grafiki najpierw chodzi mi o jakość grafiki potem o wydajność. na komputerze będę robił wszystko ale gry pozostawiam na sam koniec.

     

    na pewno mnóstwo okien przeglądarek otwartych naraz, na pewno równoległa praca na swojej www, na pewno na tych stronach chodzą te wszystkie flashe, javy itd, na pewno photoshop, czy inny program do obróbki grafiki i zdjęć chociażby na swoje www, na pewno wszelkie multimedia, na pewno płynne streamy i i filmy. i najważniejsze czy grafika zniesie 4K, bo w sumie dla monitora, brałbym pewnie chętniej taki telewizor (będę obsługiwał bezprzewodowo z większej odległości), ale same tv chyba jeszcze dziś są lepsze FHD, w sympatyczniejszej cenie. ale z drugiej strony jak bym kupił 4K, to bym pewnie już spokojnie miał go długie lata. 

     

    poza grami nie może się zacinać :)

     

    jedno ograniczenie, komputer chciałbym, żeby leżał płasko (obudowa może być duża)

  12. witam

     

    wożę się z tym komputerem od kilku ładnych miesięcy i znikąd zrozumienia.

     

    wydaje się że teraz wchodzi na rynek rozwiązanie dla mnie

     

    SILENT POWER

     

    czyli bezgłośny komp, z jakimś tam jednak poziomem wydajności i jakości, wyżej od Maców Mini, oraz od Intel Nuc

     

    problemem zawsze dla mnie było spotkanie się ze zrozumieniem, tzn miałem wrażenie że ludzie którzy słyszą o bezgłośnym komputerze z dobrymi i wydajnymi podzespołami albo próbowali mi dobrać jedno, albo drugie, tak jak by 2 rzeczy nie dało się połączyć.

     

    z tego co się orientuję Silent Power na razie nie jest dostępny i nie wiem na jakiej zasadzie ma być.

     

    chciałbym komuś zlecić zmontowanie takiej maszyny już kompleksowo, tak żeby osiągała najlepsze możliwe parametry, i była ciągle bezgłośna, jeśli ktoś to testuje może być do testów, jak osoba jest publicznie znana mogę dokonać że tak powiem przedpłaty. może być inne rozwiązanie, ale nie orientuję się czy jest w tej chwili coś totalnie bezgłośnego a jednocześnie tak wydajnego jak Silent Power. nie znam się na sprzęcie, nie zamierzam specjalnie poznawać, i nie znam niemieckiego więc bezpośrednio nie będę się z nimi dogadywał. ale może ktoś jest ciekawy tego komputerka, i chciałby z niego max wycisnąć i sprawdzić jak się będzie zachowywać. zależy mi PRZEDE WSZYSTKIM NA CISZY. żeby w końcu ktoś to zrozumiał. potem jak najlepsza grafika (jakość obrazu, potem wydajność). najlepiej żeby obsługiwała 4K (przynajmniej w filmach i wszystkich multimediach, jeśli już nie w grach). FHD musi oczywiście obsługiwać. od tego zależy jaki tv pod monitor kupię (czy 4K czy FHD).
    w przypadku takiego rozwiązania dźwięk będzie szedł na jeszcze nie kupiony DAC na USB.

     

    jest ktoś chętny?

     

    pozdrawiam noworocznie :)

  13. nie reklamowałem bo mi się już nie chce użerać tzn nie zwracałem.

     

    żeby było śmieszniej dokładnie przetestowałem ten internet (bo do tego ma służyć tablet) z opcją modemu, i zagadka jest większa. otóż to prawda że często istnieje problem z łącznością z klawiaturą i tego nie odwołuję, ale jednak nie tak często jak się to dzieje ze zrywaniem połączenia. okazuje się że, w pewnych miejscach tablet rozłącza się po kilku minutach, a w pewnych praktycznie nie, na terenie mieszkania. modem świeci się na zielono, więc jest połączony z klawiaturą, mimo to jednak, komunikat jest taki że urządzenie USB przestało być widoczne. i tak musimy wyjąć urządzenie USB czyli modem, bądź odłączyć tablet od klawiatury żeby się zresetował. zabawne jest to, że na parapecie jednego pokoju, właściwie nie ma większych problemów z połączeniem, ale akurat tam gdzie jest kanapa przed tv i gdzie tablet jest mi potrzebny, do obstawiania spotkań, wyłącza się średnio za minutę czy 2. nie jest to oficjalne rozłączenie połączenia, ale przycisk "connect" czy "disconnect" świeci się na szaro i nie można nic z nim zrobić do momentu rozłączenia modemu z tabletem. normalne rozłączenie po prostu zmieniło by przycisk connect na disconnect i nie byłoby żadnego problemu, zadziałałby modem. tutaj działa jakaś tajemnicza siła która zakłóca jakby pracę modemu który odbiera aktywnie sygnał z sieci, i który widzi tableta, tyle że tablet przestaje widzieć urządzenie USB. nigdy nie przypuszczałem że jakieś zakłócenia jak mniemam, mogą doprowadzić nie do zaburzenia sygnału internetowego, ale jakby rozłączenia komunikacji modemu w USB z komputerem. dla mnie to jest dziwne

     

    morał wyciągam z tego taki że mam nieźle napromieniowane mieszkanie

  14. podsumowując

     

    byłem w Saturnie, żeby nie było.

     

    WSZYSTKIE Lenovo mają u nich krzywo założoną matrycę i "taką dostali serię", i nie wymieniają!!! jak to świadczy o Lenovo?

     

    jeden piksel to nie jest powód do reklamacji, tylko 5.

     

    teraz wiadomo czemu takie sieciówki nie chcą prezentować towaru przed zakupem. przyjmują wybrakowany towar z założenia, a reklamować w zasadzie go nie można, a przynajmniej jakaś część klientów ustąpi po takich informacjach z działu obsługi klienta. zamiast zwracać trefny towar, przyjmują go, opychają, i to jeszcze za pieniądze nie w promocji.

     

    podsumowując temat wad:

     

    największa w funkcjonowaniu: brak łączności modemu 3G (który trzeba dokupić na USB) z tabletem. tak jak mówiłem, klawiatura się nie zawsze łączy z tabletem w którym jest dysk i procesor. tablet widzi ją tylko jak jest tam jakoś idealnie zamocowany, i to na prawdę jest loteria kiedy to to widzi, a kiedy nie widzi. ponieważ port USB jest tylko w części klawiaturowej, niestety możemy się pożegnać z niezawodnym internetem. poszedłem dzisiaj reklamować właśnie to zjawisko (wczoraj matryca, dziś modem) i oczywiście na siłę można do serwisu oddać, ale ponieważ raz modem się łączy, raz nie, nie udowodnisz im że na pewno nie. niestety to nie jest tylko problem z łącznością w czasie nawiązywania połączenia. w trakcie użytkowania z powodzeniem komputer może przestać widzieć "urządzenie USB" i tracisz kontakt z siecią. potem musisz wyjąć wtyczkę i zamontować od nowa. jak dla mnie to się mija z celem mieć taki tablet.

     

    krzywa matryca co się okazuje normą, a nie wyjątkiem!

     

    jeden piksel macie wypalony na starcie i to ma być ok!

     

    tak jak modem klawiatura fizyczna nie jest widziana przez tablet jeśli go idealnie nie zamocujemy.

     

    jeden kąt do tego więc właściwie żeby móc to używać potrzebne jest stałe przytwierdzenie jak laptopa, to może lepiej kupić laptop z dotykowym ekranem? teraz też takie robią.

     

    więcej wymieniłem powyżej.

     

    wiem w każdym razie że więcej nie kupię:

     

    Lenovo

     

    i w Saturnie

  15. Lenovo wybrałem przede wszystkim ze względu na to że mogę coś podłączyć po USB i mogę współdziałać z innym Windowsem.

     

    jeśli jednak okaże się że mój nowy komp to będzie Mac, to chyba decyzji będę żałował.

     

    zapomniałem dodać, że z minusów być może największym dla niektórych będzie "łączność" tabletu z klawiaturą. otóż bardzo często zdarza się że klawiatura nie widzi tableta, czy odwrotnie :), i wali komunikat "nie wykryto(rozpoznano?) urządzenia USB". przez co po prostu nie działa. jak pisałem przed wyjazdem zaraz po odpakowaniu urządzenia, myślałem że klawiatura w ogóle nie działa. teraz jest tak że działa średnio raz na 2 razy, w zależności od tego jak ją "zamocujemy" na magnetycznym ściągaczu. no i to już jakby drobiazg, w zasadzie na kolanach się tego postawić nie da, tablet się przewraca, kąt jest jeden i nie można go zmienić, więc tych wad jest na prawdę niemało. dla mnie po czasie największą (do wszystkiego można się przyzwyczaić) jest nierówno założona matryca - lewa krawędź i góra krawędź ma większy "margines" niż prawa i dolna. na początku nawet tego nie zauważyłem, ale jednak teraz nawet sama świadomość mi przeszkadza. tak nie powinno być!

     

    co do Appla nie miałem do porównania więc nie wiem jak się spisuje. zakładam że jako tablet sto razy lepiej. nie wiem jak jako samowystarczalny komputer.

  16. zabrałem jednak na wszelki wypadek tableta w drogę, i podzielę się wrażeniami z jego użytkowania.

     

    a więc tak. po dłuższym zapoznaniu się ze sprzętem, stwierdzić muszę że jednak internet ruszył. problem polegał na tym że ten modem który mu dokupiłem zewnętrzny, trzeba było aktywować z twardziela a nie szedł z automatu. niestety zasięg sieci 3G jest na prowincji (małopolska, podkarpackie) żaden, bo zarówno Play, jak i Plus mi praktycznie nie działał. o ile Plus się łączył, to prawie nie ciągnął, gdzie bądź - o tyle Play w ogóle mi się nie chce łączyć, nie wyświetla że widzi Playa i w ogóle nie wiem o co chodzi, żadna aplikacja mi się nie uruchamia. nie wiem czy tak słabe są te internety na kartę SIM, czy to jednak kiepski modem. czy zasięgu poza miastem ciągle w Polsce nie ma w bezprzewodowym internecie?

     

    jeśli chodzi o ten piksel, to nie wiem co zacz w końcu jest. jak odpala Windowsa to jest taki biały punkcik na dole ekranu - szaro-biały, którego potem nie widać w normalnej pracy.

     

    jednak poza tym, do poważnych wad tego sprzętu bym zaliczył :

     

    - przede wszystkim obudowę i jakość wykonania. za ponad 1500 zł można by się spodziewać jednak lepszej chińszczyzny. ta chińszczyzna jest tania, i tandetnie jest wykonana ładowarka która się grzeje, wykończenie wtyku jak z przewodu za 1 zł, obudowa taka sobie - już mi się porysowała, no i przede wszystkim porty USB się RUSZAJĄ kiedy się do nich wkłada modem. jeden bardziej, drugi mniej.

     

    - tak jak wcześniej pisałem, porty USB tylko w stacji dokującej to nieporozumienie bo jak podłączyć modem kiedy chce się wziąć sam tablet? do tego się ruszają.

     

    - matryca jest nierówno założona na ekranie. nie jest to oczywiście wielka wada, ale po prawej i góry jest większa krawędź czarnego, niż po prawej i na dole. różnica minimum 1 milimetr.

     

    - niestety przy przyłożeniu tableta do stacji czyli efekcie zamknięcia pokrywy, przynajmniej po dłuższym nieodkrywaniu, komp się potrafi zawieszać, i trzeba go restartować.

     

    - zdjęcia robi słabo bez światła.

     

    - kontrast ekranu przy świetle dziennym jest taki sobie, tzn jak nie jest pochmurno to nie najlepiej widać szczegóły.

     

     

    do niewątpliwych plusów zaliczyłbym 2 fakty:

     

    - jak dla mnie całkowicie bezgłośne działanie a tego chciałem (nie wiem czy tam jakiś wentylator pracuje ale go w ogóle nie słychać)

    - szybki start i błyskawiczne zamknięcie systemu, ogólnie "lekka" praca

     

    no i teraz nie wiem czy go reklamować, z racji tych ruchomych portów USB (powiedzą że się wyrobiły) i krzywej matrycy (to jednak lekki detal) czy dać sobie spokój.

     

    tak, w Saturnie 'odpakowanie' komputera przez sprzedawcę i aktywowanie systemu w sklepie dodatkowo jest płatne.

     

    jeśli chodzi o moją nauczkę jednego w przypadku sprzętu przenośnego się nauczyłem - nie warto oszczędzać na wykonaniu. kiedyś zastanawialiśmy się czy kupić Mojej Mamie laptopa droższego z aluminiową obudową firmy Asus, z tymi mniej więcej samymi podzespołami co konkurencji. w zasadzie sprzedawca namówił, i dał promocję dlatego różnica w cenie wyniosła z 150 a nie 300 złotych. dopóki nie miałem Lenovo a to mój pierwszy komp przenośny osobisty, nie wiedziałem w zasadzie czy warto było do tej pancernej obudowy dopłacać. teraz jednak wiem co to znaczy chłód przez cały dzień, aluminiowa obudowa gdzie Ci się żaden port USB nie będzie ruszał, dobry akumulator itd. acha, w Lenovo bateria działa z 5 godzin do max 6, nie pamiętam czy tak miało być ale byłem trochę zdziwiony.

     

    tyle wrażeń na dziś.

  17. witam, jutro wyjeżdżam, ale  może ktoś do przyjazdu weźmie sobie udział w temacie.

     

    od roku rozmyślam nad nowym zestawem komputerowym który w pierwszej kolejności ma być komputerem, ale jednocześnie centrum multimedialnym, kinem domowym, sprzętem hi-fi - ale komputerem i www we wszelkich odmianach i rodzajach przede wszystkim.

     

    początkowym pomysłem było rzeczywiście kupienie tv jeszcze full hd, jako tv i monitora, jednak opinie były o tym raczej bardziej na nie, niż na tak. potem jednak był problem z dobraniem dobrego monitora od 32 cali do 5 tys. PLN i część osób twierdziła że gorszy jako telewizor. w efekcie jak zwykle ile ludzi tyle opinii.

     

    widzę jednak że w tej chwili już ostro wchodzą telewizory 4K których obraz jest rzeczywiście dwa razy lepszy, i można powiedzieć że już prawie idealny.

     

    w tym momencie, można by liczyć na albo jakąś ciekawą promocję tv Full HD na wyprzedażach i mieć okazję cenową. albo podłączyć w jakiejś promocji 4K. i jedno i drugie opłacalne.

     

    jednak podobno tv dużo bardziej zajeżdża kartę graficzną komputera?

     

    i trzeba by już kartę kupić (podobno) powyżej 1500 zł, a przynajmniej powyżej 1000 zł, która może nie jest konieczna dla ludzi którzy nie grają w najnowocześniejsze gry, przy byciu z samym monitorem. nie chodzi nawet o pieniądze, w moim przypadku, ale taką kartę trzeba mocno wentylować. a to oznacza, że nici z bezgłośnego (na słuch, czyli niesłyszalnego) zestawu. a to jakby podstawa moich założeń. 

     

    jak mylicie, czy gdyby mieć tak do 5 tauzenów, i na tv tyle pierdyknąć, to jest to sens w ogóle kupować? jeśli chodzi o 4K? czy może jakiś dobry model z FHD, Plasma, by się sprawdził? czy jednak musi być monitor żeby to sens jakiś miało?

     

    jednak jak do tej pory nikt z czystym sumieniem nie pochwalił mi żadnego monitora powyżej 32 cali (nie tylko na tym forum). przy formacie panoramicznym, 32 cale to nie dużo (aha, ja bym używał tego z około 3, minimum około 2,5 metra)

  18. no ale w Warszawie nie ma :)

     

    a na środę najdalej muszę to kupić, no czyli wracamy do Lenovo. jeszcze teraz trzeba będzie wybrać internet i nie ma co się dalej głowić. szkoda że Lenovo nie ma gpsa, poza tym w sumie jeszcze żeby miał Retinę i bym nawet nie narzekał.


    niestety kupienie nawet wybranego modelu nie jest takie proste!

     

    modele różnią się matrycą FHD kontra coś więcej, i rodzajem Windowsa 32 bit i 64 bit, do tego oferty internetowe nie wiadomo czy pokrywają się z ofertami stacjonarnymi tych samych sklepów, widziałem już też Windows 8 a nie 8.1. to nie jest dobra polityka firmy, bo człowiek tak na prawdę nie wie co dostaje, sprzęt przecież jest nowy, i dopiero wszedł na rynek. nic nie usprawiedliwia różnych matryc albo różnej jakości Windowsów. niestety typowo "laptopowa" polityka jak mi się wydaje. w każdym sklepie niby ten sam model, ale inna 'seria', i to czego się spodziewamy nie zawsze musi oznaczać to co kupimy.

     

    do tego reakcje sklepów online prezentują tempo żółwie i w efekcie nie wiem czy cokolwiek do wyjazdu kupię!


    no i kupiłem!

     

    poszedłem dzisiaj do Saturna, kupiłem o 100 zł drożej niż w kilki sklepach internetowych.

     

    niby nawet parametry trzyma - procesor 3745 a nie 3740, tylko ten Windows 32 bit.

     

    to co od początku budzi wątpliwości to brak USB w części mobilnej urządzenia. czyli żeby zabrać ze sobą na wycieczkę tylko tablet - to nie będzie internetu z tego widać.

     

    odpakowuję, a jest już po 20, bo w sklepie 'aktywacja' jest 'dodatkowo płatna'.

     

    niby Lenovo nie taki drogi, ale modem 3 g dodatkowo to wydatek rzędu 150 złotych.

     

    patrzę, włączam, przestawiam, kiwam w lewo w prawo macham. internet nie działa! komputer nie wykrywa urządzenia USB!!!

     

    KLAWIATURA FIZYCZNA NIE DZIAŁA!!!!!!!!!!

     

    podczas stukania palcami w ekran panel z klockami się zaciął!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    po restarcie komputer dłuższy czas się nie chciał uruchomić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    na deser ekran ma pusty jeden piksel.

     

     

     

    a ja oczywiście jutro wyjeżdżam w teren i to są dzikie góry. tym samym zakup mi się do niczego w tym czasie nie przydał, a po przyjeździe zwracam towar.

     

     

    a mogłem obok Saturna kupić Apple AirPad 16GB tylko za 100 zł więcej, a licząc z modemem, to o ponad 50 mniej.

     

     

    NIGDY WIĘCEJ LENOVO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  19. miało być tak. przez 2 tygodnie zbierałem opinie na temat najlepszego tableta do 2 tysięcy złotych.

     

    od poniedziałku dokonawszy wyboru, chciałem zamówić tablet który spełniałby opisy producenta, czy te które są w recenzjach dopytując o RAM, System, Procesor, Matrycę, Dysk, GPS, 3G.

     

    pisałem że zależy mi na czasie, i że muszę sprzęt kupić do końca środy.

     

    zapytania kierowałem tylko do sklepów, mających siedzibę w Warszawie, z zapytaniem o możliwość odbioru osobistego albo wysłania sprzętu w ciągu doby.

     

    1) ANI JEDEN SKLEP MI NIE ODPOWIEDZIAŁ NA TEMAT MOŻLIWOŚCI DOSTARCZENIA TOWARU W CIĄGU DOBY BĄDŹ ODBIORU NA MIEJSCU.

     

    2) prawe żaden nie odpowiedział na moje zapytania, i żaden nie odpowiedział na wszystkie pytania

     

    mimo że byłem pewny jaki sprzęt chcę kupić, byłem gotowy osobiście go odebrać, i płaciłem gotówką!

     

    nawet sklep Agito, który reklamuje się realizacją wysyłkową zamówienia jeszcze tego samego dnia, nawet nie odpowiedział na pytanie!

     

    wygląda na to, że klient który chce potwierdzić dane urządzenia które wybrał ze strony producenta w sklepie internetowym, i chce uzyskać odpowiedź e-mailową w sklepie internetowym, i chce otrzymać przesyłkę w ciągu doby w sklepie internetowym, na terenie tego samego miasta, za wiele oczekuje!!!

     

  20. no i widzisz, odpowiedziałem Ci wczoraj i usunęli moją wypowiedź o tablecie Lenovo Miix 2. założę się że nikt Ci nie udzieli na tym forum innej odpowiedzi, bo żaden tańszy tablet nie był mi polecony, a pytałem o to samo (z tym że do 2 tysięcy złotych).

     

    chcesz Windowsa to sam się podkładasz bo nie ma nic nowszego i 'lepszego' względem parametrów w tej cenie.

     

    ja natomiast przestrzegam przed sugerowaniem się recenzjami, bo one nie mają nic wspólnego z produktem który otrzymujesz - redaktor otrzymuje wersję 'bogatą' a w sklepach jest wersja biedna. reszta to po prostu notki od producenta.

     

    jeśli producent wprowadza na polski rynek albo dystrybutor pozwala mu wprowadzać wersje zapóźnione np względem systemu czy gorzej wyposażone, i sklepy nie mają tego co się oferuje w opisach to nie zamierzam polityki takiej firmy popierać.

     

    najprawdopodobniej tak jest z większością laptopów i tabletów, kiedyś kupowałem Mamie laptop, i właściwie nie było 1 takiego samego urządzenia z taką samą nazwą. każdy miał inny RAM, albo inny dysk, albo inny procesor, albo system, a niby nazwę i cyferki przy niej miał takie same.

     

    dla mnie brak kompasu a tablet zamierzam zabierać na wycieczki, i brak 3g które są w niektórych opisach wymieniane na wyposażeniu więc chyba redaktor sobie nie wymyślił jest minusem sprzętu.

     

    brak systemu Windows 8.1 64 bit w 90% ofert, to jest skandal w momencie, kiedy dopiero co sprzęt wchodzi na rynek.

     

    na jaką cholerę robią tablety z dwoma różnymi Procesorami? Z4745, i Z3740? albo jeśli jest to tylko jeden atom, to dlaczego w opisach raz jest jeden, raz drugi?

     

    dlaczego jeśli producent pisze że dysk może mieć 128 Gb, to ma zawsze max 64?

     

    dlaczego jeśli na info sklepu jest napisane że dysk jest SSD okazuje się że jest eMMC?

     

    może i bez Systemu 64 bit, bez SSD z eMMC, i z 64 Gb pojemności to i tak jedna z lepszych ofert z Windowsem, z tym że nie robi się różnych modeli na różne rynki i różnych serii do różnych sklepów, do tego sklepów które nie są zainteresowane odpowiedzią na temat swojego towaru :).

     

    opis sprzętu a kupno sprzętu to nie to samo. co z tego że jakiś model jest fajny, jak producent przyoszczędza, bo jak to inaczej nazwać, i wtrynia do większości produktów co innego niż max było przewidziane? a zapytaj się w sklepie to się dużo na ten temat dowiesz :)

     

    dziś idę po paru sklepach po drodze zobaczyć, jak nie będzie sprzętu "na bogato" i ceny będą takie jak w internecie, to nie kupię czego co inaczej było mi przedstawiane w recenzjach a czego mam nie dostać za przewidzianą kasę.

  21. witam.

     

    kupuję dzisiaj tablet, i mam z tym mały problem, bo się okazuje że nie ma wersji z wszystkim co mają tablety w testach :)

     

    ale mam też problem z internetem.

     

    chciałbym wziąć przynajmniej 2 internety na zmianę do testowania w warunkach górskich (szukam mieszkania), ale nie mogę się wykazać umową o zarobkach (kiedyś Polsat czegoś takiego chciał?!!!!!), oraz, nie chcę mieć nic na dłuższy okres niż miesiąc, bądź coś z możliwością doładowania. nie wiem czy Play czymś się różni w zasięgu od Polsata?

     

    w zasadzie wybrałem Polsat oraz Plus.

     

    ale nie wiem jak tam z taryfami, i czy muszę jakąś umowę podpisywać w ogóle, czy jest opcja na "kartę" i "doładowanie" anonimowo?

     

    dodatkowo potrzebny będzie modem chyba, bo tablet który mam zamiar kupić (Lenovo Miix2) nie ma 3g/4g.

     

    czy to prawda że Play ma łączny zasięg wszystkich operatorów (czyli największy powinien być?), czy też, tylko w niektórych opcjach? gdyby miał pełny zasięg (na tablet jeśli to robi różnicę czyli komp - nie telefon), to Play a dodatkowo Polsat. ale Play ma różny zasięg LTE od innych operatorów, tak? a ten ma najlepszy Polsat / Plus.

     

    co byście polecali?

  22. niby tak, ale będę jeździł przynajmniej po obszarze 1 województwa jeśli nie z 3 i może się to ostro różnić, a net muszę zamówić póki co do zwiedzania jakby wcześniej.

     

    to może inaczej: czy zamawiając Polsat, Plus, Play, czy T-Mobile mam jakąkolwiek różnicę?

     

    po zasięgu z mapki jakby najbardziej Polsat, ale różnic w zasięgu z grubsza prawie nie widać..


    update!

     

    z tego artykułu by wynikało

     

     

    http://tech.wp.pl/kat,1009793,page,2,title,W%20tych%20cz%EA%B6ciach%20Polski%20nie%20masz%20co%20marzy%E6%20o%203G.%20Sprawdzamy%20zasi%EAg%20polskich%20operator%F3w%20kom%F3rkowych,wid,16590333,wiadomosc.html

     

     

    że, iż z Play / Polsat nie będzie problemu nigdzie poza miejscami, gdzie i tak nic innego nie ma?

     

    czy ktoś się orientuje w ofertach bez zobowiązań i "na próbę" tych 2 sieci? nie mam czasu bo za 2 dni spadam w góry, a obsługi klienta nie odpisują!

     

    kiedyś była taka historia że nie mogąc się wykazać oficjalnymi zarobkami musiałem kupić abonament od Polsata LTE na inną osobę! mam nadzieję że jest jakaś opcja bez zaświadczenia z pracy i bez stałej umowy?!

  23. więc biorąc pod uwagę brak czasu skupiam się na tych 2 modelach :

     

    Apple Air iPad, Apple iPad

     

    Lenovo Miix 2

     

    może kogoś zaskoczę, ale mam pytanie po pierwsze, który jest tak na prawdę lepszy, po drugie, lepszy do moich życzeń i przewidzianych przeze mnie funkcji, oraz, czy jeśli byłby lepszy iPad Air w którejś z wersji, tą różnicę wyraźnie zauważę i czy warta jest tych pieniędzy?

     

    powiedzmy sobie szczerze że nie mam czasu na zakupy z Allegro (chyba że rzutem na taśmę odbiór w Warszawie w najbliższych 2 dniach), więc z iPada zostają opcje 16 i 32 gb. jeśli nie będę poza fotkami i ew. paroma filmami robionymi przez siebie w terenie nic magazynował na Applu to potrzebne mi coś więcej niż 16Gb? chodzi mi przecież tylko o moc obliczeniową.

     

    jeśli by starczyło 16 Gb, to w zasadzie cena tego iPada Air jest porównywalna rzędem wielkości to Lenovo Miix 2. Lenovo ma klawiaturę, i zgadza się, że musiałaby być klawiatura wirtualna w iPadzie oraz, możliwość dołączenia zewnętrznej bezprzewodowej. czy nie ma z tym problemu? są tam jakiekolwiek porty usb itp? bo nie widzę? ;) nie jest to może warunek niezbędny, no ale...

     

    iPad ma zdecydowanie lepszy ekran, chociaż troszkę mniejszy. jednak przy tej różnicy wielkości chyba lepiej mieć lepszy a mniejszy.

     

    iPad jest ładniejszy :) (aczkolwiek, nie jest to dla mnie ważne kryterium, bo Lenovo nie jest zły)

     

    ma zdecydowanie więcej opcji internetu ale nie wiem do czego się to przydaje w praktyce?

     

    pytanie mam, czy urządzenia obsługują każdy bezprzewodowy internet, gps, oraz czy w razie czego można je podłączyć to stałego łącza (raczej dodatkowa opcja ale czemu nie)?

     

    temat systemu operacyjnego na Applu, rozumiem że jest to to samo co w stacjonarnym Macu?

     

    jak jest ze zgrywaniem plików? co prawda w sumie chcę mieć 2 różne komputery no ale może chciałbym komuś coś przekazać np film, czytałem że z iPada jest to problem?

     

    pogadam z kimś np skypem? czy "niekompatybilny"?

     

    jak już założyłem nowy wątek powtórzę do czego jest mi to

     

    konieczne:

     

    - bezpieczeństwo przelewów i danych logowania

    - komunikator email

    - granie u bukmacherów liczyć trzeba około 10 stron z live zakładami - przeskakujące kursy w flash i może być java - przez cały dzień nie na baterii, ale cały dzień działa sprzęt (czy w ogóle iPad obsługuje strony bukmacherów z wtyczkami flash???)

    - niezawodny internet

     

    dodatkowo

     

    - oglądanie map w terenie i dostęp do internetu w lesie, polu, górach, na jeziorze itd

    - gps

    - robienie fotek

    - robienie filmów

    - telefon?

    - niesłyszalne

    - niegrzewalne

     

    granie u bukmacherów to cel tego urządzenia. dostęp do internetu to fundament. po wydajności liczy się reszta.

     

    nie chodzi mi bynajmniej o "prestiż" :), więc serio pytam co się lepiej zrealizuje w zastosowaniu? na intuicję mimo że lepszą opinię ma iPad, bardziej wydajny wydaje mi się Lenovo. ale Lenovo nie wiem czy ma elektroniczny kompas, gps by mi się przydał, poza tym nie wiem jak z obsługą różnych internetów? jadę teraz w teren i jeszcze nie wiem jaki operator tam będzie działał. może okaże się że jakiś sprzęt odpadnie z racji nie obsługiwania jakiejś formy łączności? jak bym wiedział jaki net mi będzie działał docelowo (szukam czegoś na dłużej do zamieszkania) to są opcje w promocji abonamentowe z np iPadem ale nie mogę zamówić bo na razie nie wiem czy net tam będzie działał.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...