Skocz do zawartości

pery1996

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez pery1996

 1. Witam! Mam do sprzedania dosyć leciwy już sprzęt, aczkolwiek sprawny. W skład wchodzi: Intel Pentium Dual Core E5200 + BOX + pudełko (bez naklejki ;p) MoBo Gigabyte G31M-ES2C, ona ma jeden mankament, dosyć mały, mianowicie kiedyś montując chłodzenie lekko naruszyłem jeden kondensator przez co troszkę się ruszył (nie lata luźno). 4 GB RAM DDR2 800 MHz GoodRama. Do wszystkiego mam pudełka oraz fakturę na cały PC.
 2. A dokładniej? Pozostaje tylko jego wymiana?Może skan jakimś dokładniejszym programem pokaże jego ukryte błędy?
 3. Na 254 dalej wystepują freezy, na 255 są może 2 przycinki na mecz w CSie.Ustawiłem też w "Manual Settings for testing" APM Value na 255 z 128.
 4. Jeżeli nie da się poprzez wbudowany program w Windowsie, to musisz zewnętrznym programem jak np. Partition Magic.
 5. Według mnie też, tylko jakie parametry mu ustawić?
 6. Jeszcze parkowanie głowicy można regulować programem HDDScan, chociaż ten HDDQuiet mógłbym dodać do autostartu byleby się te przycinki skończyły.Nie wiem natomiast jak to wpłynie na żywotność dysku.
 7. Słyszałem, że QuietHDD podobno reguluję prace dysku Twardego i może wyeliminować nadmierne parkowanie głowicy, aczkolwiek ie wiem jak to wpłynie na ogólną mechanikę dysku i czy on się po tym nie rozsypie.
 8. Dalej jest jak było.Powoli brakuje pomysłów co tu może być nie tak :|
 9. IMO zacząłbym od very low i stopniowo podnosi, aż do granicy wygodnego grania, co do dysku, to sam miał realokowane sektory tylko w dosyć większym nakładzie niż ty i tutaj pomogła tylko jego wymiana.
 10. Też miałem realokowane na starym dysku i również miałem mikro przycięcia ale FPS'y były raczej na stałym poziomie.Rozumiem, że grasz na rozdzielczości np. 1024x768 i wszystko na very low (notabene tak podobno powinno się grać)? Ja na E5200 i 8800GT mam tak średnio ~70 FPS'ów więc tutaj powinno być bez problemu więcej.
 11. Aktualnie pracują na DDR18V mają ustawione 1.9 V, jak przetaktowywałem szyną to na 800+ MHZ miały 2V, ide przywrócić domyślne ustawienia i sprawdzę w grze. Mimo wszystko freezy nie ustąpiły.Napięcie procesora to 1.23570 V przy 2.50 GHz.Może w zakładce Power Management System jest coś do poprawy.Wszystko jeszcze na 1.80 GHz hulało ale niestety jest to za mało na komfortowe granie. http://zapodaj.net/d223d520d15b2.jpg.html
 12. Przeleciałem obie kości memtestem 2 razy, 0 błędów, wyjąłem kartę, sprawdziłem slot i wygląda on okej, podpiąłem kabel SATA w inny slot i może to coś pomoże.Płyta główna jest praktycznie w nienaruszonym stanie, 0 jakichkolwiek problemów z kondensatorami więc nie wiem co boli ten komputer.
 13. No właśnie, pozostaje mi tylko wytestowanie pamięci Memtestem, jak zrobię to podrzucę logi.
 14. http://iv.pl/images/02610903226118105852.png
 15. Niestety nie, nawet format nie pomógł, gdyż ten sterownik 275.33 tak pokrzaczył, że nawet jego reinstalacja i instalacja nowego nie przyniosły skutku.Może przeskanować pamięci Memtestem bo może jedna z kości jest walnięta i robi takie cyrki?
 16. Niestety te zabiegi nie niwelują w/w efektu.Może po prostu lepszym sposobem byłby powrót do starych sterowników.Czuję po prostu opóźnienie na klawiaturze jak i na myszce, mimo ustawienia renderowania klatek nawet na 0.
 17. Zainstalowałem chipset na nowo, nic to nie zmieniło w kwestii ustawień w BIOSie, zainstalowałem w/w sterownik ale narodziło się coś nowego, dokładniej to myszka świruje i to tylko w CS:GO mimo zainstalowanej do niej sterowników Zauważyłem też, że mapy ładują się dużo dłużej.Może ten sterownik powoduje takie dysfunkcje?
 18. Chipset był instalowany, spróbuję go zreinstalować oraz sprawdzę ten starszy sterownik.
 19. Okej, pomijając te dzielniki (nie da się ich w jakikolwiek sposób "dodać" lub "odblokowac") to freezy mimo tych zabiegów nie ustąpiły.Co robić, jak żyć?
 20. Wygląda to tak: http://zapodaj.net/2d4b782059f5b.jpg.html http://zapodaj.net/56637f8b60f00.jpg.html
 21. Niestety ale SMM musze mieć na 2.66 co daje 711 MHz poniewaz na wyzszych te pamięci są juz taktowane powyżej tych 800 MHz.Przed wymianą dysku miałem freezy dużo bardziej intensywniejsze, system potrafił się ostro przywiesić nawet przy odpalania jakiegoś programu, teraz zakupiłem WDC'ka od kumpla z przepracowanymi 7k h i jest praktycznie to samo, tyle, że freezy są tylko w grach.Dodam, że dysk według np. CrystalDiscInfo jest w dobrym stanie z prawidłowymi parametrami.Idę wypróbowac w grze, czy freezy dalej wystepują.
 22. Przy 3.3 GHZ miałem pamięci na 711 MHz bo magistrala miała 266 MHz.Aktualnie jest taktowanie 2.5 GHz i 800 MHz na pamięciach.
 23. Freez objawia się zatrzymaniem obrazu w miejscu na krótką chwilę bądź nawet na okres kilku sekund co zazwyczaj w grach online może się skończyć śmiercią, ale jest to również irytujące.Dokładniej rzecz biorąc to "gra toczy się dalej, lecz obraz pozostaje w bezruchu", nie mam czegoś takiego jak w/w filmiku gdyż w przeglądarce/systemie żadnych freezów nie mam, tylko w grach komputerowych.Zaraz zajme się aktualizacją BIOS'u (mam nadzieje, że nic nie skopię ). EDIT: BIOS zaaktualizowany, wersja F8, przywróciły się ustawienia fabryczne, zauwyażyłem tez, że gdybym chciał zmienić z trybu Standard na
 24. Tak tak, ta płyta jest wyposażona w taką opcję.Zaraz zainstaluję program i sprawdzę oraz podam dokładny model BIOs'u. EDIT: Wersja BIOS'u to F3 datowany na 14.11.2008 r. Przy "Performance Enhance" wyświetla się uwaga, że przy ustawieniu "Standard" może on uwydatnić pracę systemu (czyli jest lepszym wyborem od Turbo?) EES był wyłączony, natomiast nie wiem czy razem z ESIT nie wyłączyć C1E oraz czy zaaktualizowac BIOS do najnowszej wersji.
 25. @tomek11 Tyle, że właśnie ustawienie OC jest na Standard, bo przy opcjach "Turbo" jak i "extreme" BIOS ostrzegał przed możliwą niestabilną pracą komputera.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...