Skocz do zawartości

kokakoala

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  62
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

11 OK

1 obserwujący

O kokakoala

 • Tytuł
  Amator
 1. Witam. Jak w temacie, kupię referencyjne chłodzenie Radeona R9 290 lub 290X, obojętnie jakiego producenta. Wentylator mnie nie interesuje, może go brakować lub być uszkodzony. To samo tyczy się plastikowej obudowy. Potrzebuję tylko tą aluminiową, pomalowaną na czarno płytę, najlepiej z kompletem nie uszkodzonych termopadów, ale nie koniecznie.
 2. A podciśnienie będzie zasysać kurz wszystkimi otworami. Tego już nie przeskoczysz. Albo rybki albo akwarium. Dobry filtr i umieszczony nie na styk z wiatrakiem, wcale nie musi ograniczać przepływu, ale to już inny temat. Jak nie dasz "siatki" to grawitacja zakurzy ci tą obudowę. Nawet najlepsze chłodzenie powietrzne "oddycha" niestety powietrzem z wnętrza obudowy, które w czasie grania jest znacznie cieplejsze od zewnętrznego. OCCT tego nie odda, bo karta graficzna nie pracuje, obudowa obciązonego zasilacza nie promieniuje ciepła itd. Ty możesz tego uniknąć i wykorzystać jedną z zale
 3. Gdzieś w internecie wszyscy czytamy różne rzeczy, czasem nawet prawdę. Chłodzisz proca rozgrzanym powietrzem z reszty komponentów. Zarówno dodatnie jak i ujemne ciśnienie ma swoje plusy i minusy. Ale to nie jest temat generalny, a ciekawostka wymagająca dokładnego planowania co i dlaczego. Twoim celem jest utrzymanie wody w układzie jak najbliżej temperatury otoczenia. A skoro chcesz podciśnienie i wiesz dlaczego, masz jeszcze inne wiatraki, a one mogą mieć różne obroty.
 4. GC extreme to bardzo dobra pasta, źle nie wybrałeś. Ale nie licz na cuda. Wieksze różnice w temperaturach wynikają z nałożenia pasty i docisku, niż wyboru samej pasty (z górnej półki). Używałem gelida bezpośrednio na rdzeń, cierpiała na efekt wypompowania w takiej konfiguracji, teraz używam mx2, różnica jesli jest to raczej trudna do wskazania. Mówimy o procesorze, który został poddany dokładnie zaplanowanej przez intela izolacji termicznej. Wszystko po to, żeby użytkownika zablokowały temperatuty, zanim zepsuje procesor wysokim napięciem (zajechałem 2500k na 1.5V). Jeśli nie pozbędz
 5. Nie, nic nie mówię. Strzelam. Sprawdź i nie zadawaj takich pytań. Jako dawny posiadacz h100i, udzielę drobnej wskazówki. Upewnij się czy backplate corsaira jest w odpowiedniej pozycji względem koszyka CPU. Chodzi dokładnie o wycięcia na śruby. Oryginalana pasta w h100i to shin etsu, bardzo dobra.
 6. Bez delida lepiej nie będzie, tak dziś wygląda podkręcanie intela. Ryzykujesz i tracisz gwarancję, lub godzisz się z tym co jest. Ja wybrałem pierwszą opcję i polecam.
 7. Nie zaszkodzi przetestować starszych sterów, lub nowszych beta. Osobiście nigdy nie używam uśpienia w stacjonarnym kompie. Raz nie lubię jak coś się robi automatycznie, dwa, od zawsze bywały z tym różne problemy w windowsie. A to stany energetyczne w procesorze (zwłaszcza po OC), lub problem wybudzania urządzeń PCI, itd. Wina może być wszędzie, od płyty głównej zaczynając, na sterownikach kończąc. Wyłącz usypianie, zainwestuj w SSD i zapomnij o problemie.
 8. Uważaj na śmierdzące aukcje i wersje SE. Powodzenia.
 9. Jeśli chodzi o średnie ceny to nie, a w licytacjach nigdy nic nie wiadomo. Za 200 zł (bez przesyłki), możesz kupić tą: http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4424014169 Dobra cena. Lub poczekać na koniec wysłanej wcześniej i kupić taniej, lub nie.
 10. No tak, z proca. Jeśli koniecznie musisz kupić teraz, to poczekaj na okzyjną cenę GTX 460, lub dorzuć troszkę więcej. Ale nie polecam schodzić do starszych kart. Możesz poobserwować tą licytację: http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=4417412114 Uważaj na wersj SE i podobne, tych nie chcesz.
 11. GTX 460, Radeon 5850, w obu przypadkach musisz trafić okazję żeby kupić je za 150 zł. Radeon jest wydajniejszy od GTX-a, najcześciej ma podobne wyniki do GTX 470. Za to 460 będzie bardziej łaskawy dla zasilacza. Osobiście polecam poczekać i dozbierać do GTX 660 przynajmniej. Jaką kartę masz obecnie?
 12. Za 150 zł kupisz spokojnie GTX 460 w licytacji.
 13. Nie chcę wprowadzać w maliny tematu, ale przy okzaji sprawdzania wadliwego r290 kolegi, przesudiowałem temat czarnych ekranów w radeonach. Podobno tyczy się to też wcześniejszych modeli. Może stery radka dla windowsa 8 robią problem. Tylko taka wskazówka jednej z możliwości.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...