Skocz do zawartości

aranda

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez aranda

  1. Dzięki za odpowiedź. Na roota jeszcze za wcześnie bo mam telefon na gwarancji. 
    Jeżeli chodzi o wyłączenie ... Tego nie wiedziałem Igoruss. Rzeczywiście jest taka opcja. Do tej pory mi to umykało. 
    Ustawiłem, odznaczyłem i  działa. Szkoda tylko że w sklepie play w zakładce "aktualizacje" wiszą one jako te do aktualizacji mimo ich wyłączenia. 

    Wielkie dzięki.

  2. Witam. Nie mogę nigdzie trafić na poradę dotyczącą wyłączenia aktualizacji aplikacji google. 

    Nie używam wyszukiwarki Chrome, Dysku Google, Muzyka Play, Filmy play , Duo, Mapy i kilku innych wynalazków z google. 
    Te aplikacje, jako że ich nie można usunąć mam zatrzymane (przez wymuś zatrzymanie) ale one cały czas mi się aktualizują. A tego nie chcę. 
    Wie ktoś jak wyłączyć aktualizację takich aplikacji? Nie chcę wyłączać wszystkich aktualizacji dla innych aplikacji bo chcę żeby się aktualizowały. Chodzi mi o te które mam wyłączone (zatrzymane przez wymuszenie). Bo obecnie jest tak że nie chcę ich, odinstalować nie można a jak wymusisz zatrzymanie to i tak chce się aktualizować i to robi. 
    Będę wdzięczny za pomoc.
     
  3. Niestety ale musiałem przeinstalować system (usunąć tego windowsa z dysku) bo nie uruchamiał się już.

    I tutaj mam kolejny problem....

    Postanowiłem naprawić istniejącą instalację przy pomocy płytki z windowsem. Oczywiście żadne z narzędzi na tej płytce nie pomogło.

    Tak ze postanowiłem zainstalować świeżego windowsa od podstaw. I tutaj zaczęły się schody.

    Usunąłem wszystkie partycję poza jedną ze swoimi danymi (filmy , muzyka, obraz gry itp). Reszta dysku została wyczyszczona i sformatowana. Utworzyłem nową partycję pod instalację systemu. I tutaj pojawił się problem bo pojawił się komunikat że nie można zainstalować na tej partycji bo to GPT. No przecież taka była wymagana poprzednio i dlatego tak sformatowalem dysk. No ale w BIOSie przestawiłem start z UEFI i poszło. Rozpoczęła się instalacja. Zainstalowano wszystko. Nastąpiło ponowne uruchomienie komputera ( w tym czasie wyjąłem płytę z napędu). Na ekranie pojawiło się instalowanie urządzeń. I na tym koniec. Potem pojawił się komunikat z czerwonym kółkiem i iksem w środku : " komputer został nieoczekiwanie uruchomiony ponownie lub napotkał nieoczekiwany błąd. Nie można kontynuować instalacji systemu windows"

    Kolejne dwie instalacje od podstaw i taki sam efekt.

    Potem zainstalowałem raz jeszcze to wyskoczył mi Bluse Screen i tam miałem " KMODE_EXEPTION_NOT_ HANDLED "

    Kolejna instalacja od podstaw i znowu blue screen i tym razem w opisie " NTFS file system.... "  i coś tam dalej ale nie zdążyłem przepisać.

    Kolejna instalacja od podstaw i komunikat na blue screenie " fltmgr.sys...."  i coś tam dalej chyba ale znowu za szybko ten ekran znika.

    Tak że dziś instalowałem windows 8 od podstaw chyba z 10 razy. I za każdym razem problem.  Trzy blue screeny (z komunikatami jak powyżej) i ze 7 razy ten windowsowski komunikat z tym czerwonym kółeczkiem i wpisanym w nim krzyżykiem.

     

    Nie ma koncepcji co z tym zrobić. Komputer nowy. Windows oryginalny. Zrobiłem test pamięci Memtestem 86 i wszystko było ok.

    Co robię źle?  Czy problemem jest ta pozostawiona jedna partycja z danymi?  Czy powinienem ją usunąć i całe HDD sformatować?

     

    Proszę pomóżcie.


    Dziś postanowiłem usunąć wszystko z dysku.

    Tak wiec włożyłem płytę z windowsem do napędu i rozpocząłem instalację. Przy partycjach usunąłem wszystkie. Sformatowałem wszystko. Założyłem nowe partycje (tabela partycji GPT) i rozpocząłem instalację. Instalacja dobiegła końca. Wyjąłem płytę z napędu i poczekałem na restart komputera. Było instalowanie urządzeń a chwile po tym niebieski ekran i " MEMORY MANAGMENT" . i restart.

    Przy drugim podejściu (ponowna instalacja z ponownym formatowaniem i partycjonowaniem) na koniec  instalacji znowu Blue screen i tym razem " KMODE EXEPTION NON HANDLED"  a za chwilę drugi niebieski ekran z błędem "0xc0000001".

    Przy trzecim podejściu (od nowa instalacja) na blue screenie " NTFS FILE SYSTEM..."

    Tak ze nie udało mi się zainstalować windowsa 8 na dysku.

     

    Zrobiłem testy mem test 86 . Wyszło że bez błędów.

    Próbowałem użyć HIREN'S BOOT CD ale jakoś nie działało. Jakim programem od dysków bym nie chciał analizować dysku to wyskakiwał komunikat że nie znaleziono dysku. Jedynie program Sentinel pokazał coś tam że niby zdrowy dysk.

     

    Macie jakieś pomysły?  Dlaczego na początku (zaraz po kupnie kompa i systemu) udało mi się bez problemu zainstalowac wszystko a teraz już nie?

  4. Witam

    Wiem ze temat był wałkowany i na forum i na innych stronach internetowych ale nie mogę znaleźć rozwiązania swojego problemu. Może po kolei....

    1. Zakupiłem windows 8  który zainstalowałem razem z uaktualnieniami.

    2. Ściągnąłem ze sklepu windows 8,1 i zainstalowałem. Zainstalowałem ze wszystkim (przeglądarka, avast i inne programy) .

    3. Tak komputer działał prawie 10 dni bez najmniejszych problemów.

    4. Następnie zainstalowałem grę skyrima. Komputer dalej chodził pięknie (przez kolejne 10 dni).

    5. I nagle pojawił się blue screen. W jeden dzień cztery razy. Dwa razy w czasie gry a dwa razy w czasie normalnego przeglądania folderów (czyli bez jakiegoś obciążenia, przegrzewania itp itd).

     

    Czy jest jakiś już opracowany konkretny sposób postępowania w takich sytuacjach?  Bo czytałem że trzeba przeskanować pliki, pamięć, HDD, sprawdzić fizycznie czy dobrze są spasowane, sprawdzić temperatury, porobić testy.... I wiele innych rzeczy. To wielkie przedsięwzięcie na wiele dni roboty. Tym bardziej dla kogoś kto w tym nie siedzi jak moja skromna osoba. Są inne sposoby szybkiej identyfikacji błędów co by nie szukać wszędzie? Idzie jakoś znaleźć szybko co zaszkodzilo?

     

    Kody błędów jakie pojawiły się u mnie to były: 3b, 50 , 1e

    Nie było nic instalowane w przeddzień tego zdarzenia. Tak ze zupełnie nie wiem gdzie szukać problemu skoro do tej pory wszystko chodziło jak najlepiej.

     

    Wiem że można przeinstalować to i jestem gotów to zrobić. Ale co jak po jakimś czasie znowu będzie problem?  Poza tym wszystkie zapisy mojej gry mi szlag trafil.

     

    Macie jakieś pomysły?

  5. Badziew w Full HD 21,5 ? Co to znaczy?  Ten NEC co podałeś to ma właśnie rozdzielczość 1680x1050. Czyli co? Ta rozdzielczość jest ok?  Oczywiście gdyby kosztował 500 parę złotych to ok. Ale widzę on ponad 600zł. 

    Aha . Zapomniałem dodać ze zależy mi na niezbyt dużym monitorze. Myślę że 21,5 cala to maks jeżeli chodzi o wielkość. Mam w tej chwili 19 cali i uważam że jest ok jeżeli chodzi o wielkość.

     

    MasterBarti.... A czy to coś o czym piszesz (to automatyczne skalowanie karty) to cecha karty? Tylko i wyłącznie?

  6. Oczywiście zdaję sobie sprawę że nie jest gemingowa karta. Ale jest to na razie maks na jaki mnie było stać. I na jakiś czas musi tak zostać. To że takich monitorów nie produkują już tego nie wiedziałem. Natomiast wiem że cały czas są w sprzedaży.

     

    - Chciałbym monitor do 500zł. Generalnie coś taniego w takiej kwocie.

    - Zastosowanie tego monitora to multimedia (film , internet) i oczywiście gry. Nie jestem maniakiem gier więc tutaj nie potrzebuję 
       jakości  jakiej poszukują gracze dla których to jest priorytetowa rzecz.

    - Oczywiście chciałbym płynnie pograć również w nowe tytuły choć nie muszą to być ustawienia ultra wypas

     

    To chyba na tyle!?

  7. Witam

    Mam na pokładzie procesor i5 i kartę GTX 650 TI (asusa) . Teraz przyszedł czas na jakiś monitor. No i tutaj mam mały dylemat. Przejrzałem różne testy gier na różnych portalach. Wiadomo testują je na różnych rozdzielczościach monitorów. I zauważyłem że ta karta na kilku najnowszych grach w rozdzielczości 1920 na 1080 niezbyt sobie radzi. Czasami podczas grania FPSy spadają poniżej 30 a nawet 25.

    Znacznie lepiej radzi siebie z grami (tymi samymi) w rozdzielczości 1680x1050. Oczywiście te gry testowane są przy najwyższych ustawieniach.

     

    Co z tym fantem począć? Jaki monitor lepiej zakupić? 1680x 1050 czy 1920x1080 ? Tej kart zapewne zbyt szybko nie wymienię. A gry będą zapewne wychodziły (nowości) już tylko bardziej wymagające.

    Obniżanie rozdzielczości w monitorze 1920x1080 będzie korzystne dla jakości gry?

    Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i wskazówki.

  8. Chciałbym podłączyć się do tego wątku z pytaniem o konkretny zasilacz. Co myślicie  zasilaczu :

    Thermal Master 500W PFC

     tutaj jest specyfikacja:

    Model TM500-PSAPI3-CP (Passive PFC)
    Type Form Factor ATX 12V V2.2
    Dimension Standard ATX 150 x 140 x 86 mm
    Input Voltage 190 ~ 253 (Passive PFC model)
    Input Frequency Range 47 ~ 63 Hz
    Power Good Signal 100 ~ 500 ms
    Hold Up Time> 12 ms
    Efficiency> 65% Typically
    Fan Sleeve Bearing 120 mm
    Protection UVP/OPP/OVP/OCP/Short Circuit Protection
    Safety CE
    Operation Temperature 0 ~ 50 C (Nominal Input Voltage)

    M/B 20 +4 Pin x 1 SATA x 3 CPU 4 +4 Pin 12V x1 Floppy 4 pin x 1 x 4Pin Peripheral 2

     

    Czy można go zaliczyć do bezpiecznych? Czy te zabezpieczenia jakie niby ma , ma rzeczywiście czy raczej tylko na papierze?

    Przy okazji.... W innym temacie na tym forum czytałem o normie ATX 2.0

    Ona wprowadzała maksymalnie 20A dla jednej linii. Ale wtedy chyba były tylko jednoliniowe zasilacze!?  W wyniku tej normy producenci zaczęli produkować zasilacze dwu liniowe i więcej. Potem z tej normy zrezygnowano i dopuszcza się do użytku zasilacze z  jedną mocną linia która ma więcej niż 20A. To wszystko rozumiem. Ale skoro tamta norma ATX dopuszczała do użytku zasilacze jednoliniowe z maksymalnie 20A  to chyba by świadczyło że są bezpieczne? I dla ludzi i dla sprzętu!?

    Bo ten którego podałem specyfikację ma właśnie jedną linię z 20A.

     

    Co o tym myślicie?

  9.  

     

    22fps obojętnie jakim pomiarem by było (min/średnie) nadal pozostaje 22fps'ami a to poniżej granicy płynności. Nie oznacza to na pewno że całą grę będziesz miał 22fps bo na 100% nie są to wartości maksymalne. Sam przeszedłem Starcrafta 2 na FX4100@4,5 i grać się dało ale przy większej ilości jednostek na ekranie wydajność spadała drastycznie poniżej poziomu minimalnej płynności (30fps). W takich grach jak Starcraft, World of Tanks/Airplanes, Arma, Assasin Creed procesory AMD wypadają fatalnie na tle Intela.

     

    Marne dla mnie pocieszenie że AMD chodzi jak chodzi.... Bo ja tutaj widzę że i5 też tak samo chodzi. I na jednym i na drugim nie zagram bez przycinki. Różnica jest taka że procesor i5 kosztuje ok. 700zł albo więcej w zależności od typu. Czyli na jedno wychodzi, nie pograsz ani jednym ani drugim. I to jest dziwne że taki sprzęt nie radzi sobie z grą z przed 3 laty (civilization V).

    A AMD? AMD z tego co widzę to radzi sobie coraz lepiej jeżeli chodzi o gry z tego roku. Czyli można założyć że w przyszłym roku gorzej tez nie będzie.

  10. Byłbym wdzięczny. W ogóle fajnie by było gdyby można było zweryfikować w testach w domu czy te testy na stronach internetowych dalekie są od rzeczywistości czy nie. Bo już tutaj na forum widziałem sytuację że (skyrim?) ktoś na gorąco przetestował grę i wyszło mu znacznie więcej klatek niż  pokazywał test. W tym trudnym momencie.

  11. Witam wszystkich

    A ja miałbym pytanie do wszystkich znawców tematyki gier i wykorzystania w nich procesora.

    Fenio na stronie 4 wkleił testy procesorów w różnych grach. Jak to czytać i jak interpretować? Konkretnie chodzi mi np. o wyniki Arma2 . Tam np. procesor i5-3350 osiąga 22,1 kl/sek.  Jeżeli uznamy że 30 kl/sek to granica płynności gry to znaczy że ja tym procesorem płynnie na tych ustawieniach nie zagram w tę grę?  Ta gra na kompie z tym procesorem przytnie się w tej części gry?

    To samo Shogun 2. Czyli przy pomocy i5 osiągnę tylko 21-22 fps ?

     

    Z góry dzięki za odpowiedź

     

    Pozdrawiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...