Skocz do zawartości

gengis

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez gengis

  1. odpada xfx? żałuj

     

     

    kup bequiet L8 530w jeśli cenisz jakość i ciszę. Sam go używam, xfx też miałem i jest super, nie wiem dlaczego nie chcesz zasiłki z 5 letnia gwarancją :)

     

    Bo właśnie poleciała do serwisu za spalanie mi dwóch płyt głównych :) Zdaję sobie sprawę, że miałem pecha, i to dobra firma, ale niesmak pozostał. A z tych co podałem?

  2. Witam chciałbym kupić zasiłkę do zestawu z sygnaturki.

     

    Na oku mam Thermaltake SMART SE 630W - tańszy, lepiej dostępny i lepsza modularność kabli. Niekompatybilny z Haswell. 

     

    Druga opcja Cooler Master G550M 550 W. - chyba ma lepsze opinie na tym forum, ale gorsza dostępność (tylko morele, nie trawię tego sklepu) i gorsza modularność z tego co widzę. Ale 5 lat gwarancji.

     

    A może polecicie coś innego do 300 zł? (xfx odpada)

     

    Dzięki z góry.

  3. Zasilacz może wydawać się sprawny a tylko w specyficznych warunkach po określonym czasie może dochodzić do zwarcia. Tak więc zabawa miernikiem może nic nie dać. Zaznacz że zasilacz uwalił drugą płytę dlatego odsyłasz go na gwarancje.

    A jeszcze jedno. Jak nie wymienią zasilacza na nowy tylko naprawią to odrazu go sprzedaj i kup nowy aby w przyszłości uniknąć kłopotów

    Zawsze mogę oddać na rękojmię, i wtedy żądać wymiany na nowy.

  4. Jeśli płytę masz na gwarancji to nie ma na co czekać tylko zwróć ją sprzedawcy/producentowi skoro zdechła. 

     

    A zasilacz możesz sprawdzić miernikiem elektronicznym, jest cała masa videoporadników na YT i jest to stosunkowo łatwe. Na Benchmarku też chyba gdzieś jest to nawet ładnie opisane.

    Oczywiście płytę dzisiaj zwracam. Płyty czasem zdychają, nawet nowe więc nie panikowałbym gdyby to było pierwszy raz. Ale druga taka sama awaria na innej płycie głównej w przeciągu miesiąca to już coś nie tak.

     

    Odeślę też zasilacz z zaznaczeniem, że uwala płyty, najpierw go jednak sprawdzę miernikiem dzisiaj. Kupię nową listwę.

    Czy Waszym zdaniem mogę jeszcze coś zrobić? Żaden inny komponent (dyski w sumie) nie mogą uszkodzić mobo nie? Ewentualnie obudowa jeszcze.

  5. No a to nie jest tak, że jakby była słaba listwa to powinny zadziałać jakieś zabezpieczenie z zasilacza? Faktycznie, listwy nie mam najlepszej lekko mówiąc, ale pod nią był podłączony poprzedni komp i nie było problemu.

     

    To że na kolegi zasiłce nie działa nie wyklucza tego ze twoja jest padnieta.

     

    Możliwe że zasiłka zjarała ci drugą płytę i poprostu podłączasz dobry zasilacz kolegi pod padniętą płytę.

    Wnioski: Płyta i zasiłka na gwarancję.

    Zasilacz działa, bo podłączyłem go do starego kompa i odpaliło.

     

    Obstawiam, że oddam płytę i spróbuję odesłać zasilacz, może na zasadach rękojmi, niech wymienią na nowy... Boję się tylko, że coś innego robi zwarcie choć już nie wiem co... I w takim wypadku zabezpieczenia zasilacza są guzik warte...

  6. Wyjęcie baterii też resetuje BIOS.

     

    Próbowałeś powyciągać wszystkie kable i podłączyć je od nowa wg. instrukcji?

     

    Próbowałeś wyciągnąć kość RAMu i wsadzić ja w inne gniazdo?

     

    Aby wykluczyć uszkodzoną płytę to nie pozostaje nic innego jak przełożyć ją do desktopa kolegi i tak sprawdzić czy wystartuje.

    Wyciągnąłem płytę z obudowy i odpaliłem na stole tylko z procem i jedną kością ram. Wciąż to samo. Ewidentnie płyta. Pozostaje pytanie co ja uszkodziło bo co z tego że wymienie płytę jak znowu to samo sie stanie? Myślicie ze zasilacz może to powodować? I jak go odesłać na gwarancji skoro generalnie działa? Ciekawe czy w ogóle przyjmą mi płytę...
  7. Odłącz od prądu i spróbuj zrobić Clear Bios zworką (lub czymkolwiek co zewrze piny). Podłącz do sieci elektrycznej i spróbuj uruchomić. Jeśli system wstanie to sprawdź czy producent wypuścił nowszy bios do Twojej płyty.

    Wyjmowałem baterie od biosu na ponad pol godz - i nic nie dało. Zworką nigdy nie resetowalem, jak to sie robi?

     

    Podpiąłem pod zasilacz kolegi i nadal to samo. Czyli nie zasiłka. Przełożyłem swojego proca do jego płyty i było ok, czyli procowi nic nie jest. Zostaje płyta. Poprzednio też jej wymiana pomogła. Pytanie co powoduje te usterki? Mozliwe żebym trafił na dwie identycznie felerne płyty z tą samą usterką? Płyty różnych modeli i różnych producentów? Możliwe ze zasilacz je uszkadza? A może to np. Obudowa robi zwarcie? Ale to wtedy po wyjęciu z obudowy powinno być ok, zresztą przy zwykłym zwarciu powinny zadziałać zabezpieczenia płyty/zasiłki...

     

    Edit Słyszę wyraznie dziwne kliknięcie w momencie jak płyta się wyłącza i włącza ponownie. To normalne?

  8. Przeinstaluj na nowo system.Wyjmij wszyskie usb sprawdz czy komp ruszy ponownie .

    Mozliwe ze system zgubił jakies pliki od grafiki tez mi tak sie działo .Uruchamiał sie pozniej wyłanczał sie ponowne przeinstalowanie systemu pomogło .A sprzet był sprawdzany na serwisie .System przeinstalowali ponownie i działa wszystko ponownie poprawnie.A system na uefi postawiony ?

     

    Ale nie mogę przeinstalować bo komp nie wstaje... Włącza się na 1 sek i wyłącza

  9. Bardzo proszę o pomoc, może macie jakieś porady.

    Otóż złożyłem nowy komputer, opis jak w sygnaturce. Po złożeniu komp podziałał ok tydzień do momentu aż odpaliłem Far Cry 3. Po chwili wszystko się zawiesiło. Twardy reset nie zadziałał, musiałem wyłączyć zasilacz. Po ponownym uruchomieniu komputer włączył się na 2 sek (wiatraki ruszyły) i wyłączył, po czym znowu włączył na sekundę i znowu i tak w kółko. Po poradach uznałem, że poszła płyta - płytę wymieniłem na inną (inny model i inny producent) i faktycznie, problem ustąpił, włączyłem komputer i działał aż do dziś

    Dzisiaj dostałem nowego GTXa 970, podłączyłem kartę odpaliłem parę benchmarków i... ZNOWU! Identycznie to samo! System zawieszoony, po restarcie włącza się i wyłącza.

    O co chodzi??? Znowu dostałem uwaloną płytę? Czy też może coś innego? Czy zasilacz może to powodować, w sensie ma jakieś uszkodzenie i niszczy płyty? Po wymianie płyty obciążałem kompa nie raz grami i benchami i było ok. 

    Poradźcie proszę bo załamany jestem już... 

     

    e: uzupełniłem sygnature, sorry za gapiostwo

  10. Szukałem recenzji po internecie i generalnie są takie same jak dla GW2260HM, czyli przychylne. Wydaje mi się że wersja GW2265HM to po prostu nowa wersja GW2260HM, właśnie wyposażona w flicker free i troszke słabsze parametry.

    Choć chyba różnicy między 4 ms a 6 ms nie zauważę, zwłaszcza że te parametry to podobno i tak głównie suche cyfry.

  11. Witam, posiadam obecnie bardzo podobny monitorek w domu rodzinnym i złego słowa nie powiem. Kolory są dla mnie jak najbardziej ok., ale specjalistą nie jestem. Jako że ostatnio posypał mi się monitor od drugiego komputera, trochę czytam w necie na ten temat i z tego co widzę ten Samsung ma matrycę TN a BENQ podany przez Ciebie VA, co wedle poradników i opinii jest lepszą opcją.

    Nie jestem żadnym specjalistą, dlatego chciałbym się podpiąć pod temat, bo również mam do wyboru GW2265HM i GW2260HM.

    GW2260HM ma minimalnie lepsze parametry - niższy czas reakcji, mniejszy pobór prądu i lepszy kontrast.

    GW2265HM z kolei ma tą technologię Flicker Free - obraz bez migotania, z tymże naprawdę nie wiem czy jest ona aż tak fajna, by przeważyć odrobinę gorsze parametry.

    Czy ktoś mógłby doradzić?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...