Skocz do zawartości

Hubert08

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Hubert08

  1. Mam taką konfigurację:

    1. Procesor E3-1245V2 ze zintegrowaną karta graficzną Intel 4000 (może obsłużyć do trzech monitorów)
    2. Płyta główna MSI B75A-G43 GAMING (wyjścia VGA, DVI, HDMI) według specyfikacji obsługuje HDMI do 1920x1200
    3. Monitory Samsung SyncMaster 245T (2szt.) o natywnej rozdzielczości 1920x1200

     

    Chciałem sobie podłączyć te dwa monitory do wyjść DVI i HDMI.

    Na DVI działa bez problemu tak jak należy, (na VGA również, no ale nie o to chodzi)

    Na HDMI obraz na monitorze wyświetlany jest w rozdzielczości 1920x1080 i przeskalowany (obraz jest większy niż monitor - jeśli dobrze kojarzę, ten efekt to overscan) Z początku sądziłem, że może to wina sterowników, bo w windows 7 monitor identyfikowany jest jako generic TV. Jendak później zwróciłem uwagę, że również ekran bios przy starcie źle się wyświetla (na DVI jest OK), więc raczej nie ma to nic wspólnego ze sterownikami.

    Myślałem, że może to wina kabla, ale wyczytałem, że kabel zgodny z HDMI 1.4 nie powinien sprawiać problemów , a ten który posiadam to Gembird HDMI / HDMI który zgodnie z opisem powinien również obsługiwać taką rozdzielczość.

    Czy ktoś wie, czy da się skorzystać z tego połączenia HDMI tak żeby monitor wyświetlał jak należy 1920x1200?

  2. Dzięki za polecenie płyty. Zastanawia mnie jeszcze kwestia zasilacza  i GPU.

    Wydaje mi się, że przy braku karty graficznej 400W spokojnie powinno wystarczyć, pytanie jednak,czy gdyby się okazało, że kartę jednak trzeba/warto dołożyć, to czy taki zasilacz wciąż będzie wystarczający (nie mówimy tu o wypasionych kartach dla graczy, ale o jakiejś przyzwoitej karcie z CUDA np trafiłem na taką: Gigabyte GeForce with CUDA GTX 650 2GB )?

  3. Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Prawdę mówiąc nie rozważałem Xeona, bo sądziłem, że wymaga serwerowej płyty głównej.

    Jeśli dobrze rozumiem, nie jest to konieczne, a skoro tak, to faktycznie np.  E3-1245v2 wygląda zachęcająco. Jaką zatem płytę pod taki procesor?

    No i jeszcze kwestia karty graficznej (ja rozumiem że CUDA może czasami pomóc, ale takie karty jednak trochę kosztują, a jest to element, który w razie czego zawsze mogę dołożyć). Pytanie więc, czy mając E3-1245v2 i odpowiednią płytę (jaką?) będę mógł bezproblemowo pracować korzystająć z dwóch monitorów (na standardowych wyjściach hdmi+dvi z płyty)?

  4. Witam,

     

    Chciałbym poskładać zestaw do pracy. Główne zastosowanie komputera to programy inżynierskie (obliczenia numeryczne) oraz obróbka grafiki 2d.Potrzebna mi tylko skrzynka, budżet ok 3tys.

     

    Po wstępnych poszukiwaniach wytypowałem 4 procesory

    i7-2700, i7-3770, i7-4770 lub nieco tańszy i cieszący się dobrymi opiniami i5-3570.

    Nie bardzo potrafię ocenić różnice wynikające z architektury wybranych procesorów, w związku z tym mam problem z wyborem. Nie mam specjalnego parcia żeby był to najlepszy możliwy procesor, ale nie będe też oszczędzał specjalnie 200zł kosztem dużej różnicy w wydajności

     

    Za i7 przemawia zdaje się lepsza wielowątkowość, wykorzystywana podczas obliczeń (np. MatLab)

    za i5 lepsza zintegrowana grafika.

    No i tutaj też pytanie: czy jest możliwość, żebym w ogóle nie kupował karty graficznej?

    Moje wymagania dotyczące grafiki ograniczają się przede wszystkim do możliwości podłączenia 2 monitorów, które już mam i zamierzam nadal używać (24" 1920x1200px). Komputer z całą pewnością nie będzie służył do gier, a obróbka 2D chyba nie obciąża specjalnie GPU (jeśli jestem w błędzie, to tez chętnie posłucham dobrej rady). Jeśli jednak karta graficzna jest niezbędna to poproszę o jakiś typ.

     

    Drugie pytanie - jaka płyta pod te procesory? Nie przewiduję OC, ani dużej liczby obciążających urządzeń

     

    RAM - myślę że 2x8GB byłoby ok, ale nie mam wybranego modelu - myślałem o jakichś możliwie tanich kościach Goodram. Nie wiem czy ma to jakieś istotne znaczenie, jeśli komputer nie jest przeznaczony do gier?

     

    Do zestawu jeszcze jakiś SSD 120 lub 240GB, jako dysk systemowy oraz jako rozszerzenie pamięci wirtualnej (raczej 240, ponieważ programy obliczeniowe nie znają umiaru). Wstepnie brałem pod uwagę Crucial M4, Kingston V300, lub Plextor PX-256M5S.

    Do tego mam też HDD 1TB jako standardowy dysk do przechowywania danych, więc nie będę go zmieniał.

     

    Na zakończenie przydałaby jakaś obudowa i zasilacz, pasujący do powyższych komponentów. Uroda obudowy to kwestia zupełnie dowolna, natomiast posiom hałasu nie jest mi obojętny, więc lepszy będzie cichszy zestaw.

     

    Będe wdzięczny za poradę,

    Pozdrawiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...