Skocz do zawartości

leto87

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  246
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1080 Doskonały

O leto87

 • Tytuł
  Dyskutant

Informacje

 • Płeć:
  Nie podaję

Specyfikacja PC

 • Procesor:
  dual xeon
 • Karta graficzna:
  kalmX 1050ti
 • Płyta główna:
  supermicro
 • RAM:
  64gb ddrIII
 • Dyski:
  WD
 • Zasilacz:
  1kw newton
 • Obudowa:
  chińczyk

Ostatnie wizyty

14993675 wyświetleń profilu
 1. Orwell nie jest pierwszym autorem który przychodzi na myśl
 2. Tajemnice spowiedzi, kościół traktuje poważnie, straciłby zaufanie gdyby było inaczej. Królowie też mają swoją cierpliwość. Kościół musiał w sposób bardziej inteligentny z tej wiedzy korzystać- pośredni. Szantaż byłby chyba zbyt oczywisty.
 3. We wsi się raczej dowiedzieć nie mogli, tajemnica spowiedzi. Ewentualnie straszenie piekłem..
 4. Czy to było w sposób pośredni czy bezpośredni- szantażowanie.. Może dzięki temu powstało 10 przykazań?
 5. Temat spowiedzi jest interesujący, jak tę wiedzę o grzechach kościół wykorzystywał i co z nią dalej robi.. Ma ktoś jakieś teorie?
 6. To żona miała tak, że straciła węch,dzwonie do lekarza, powiedział na 99% covid. Ja mowie nieśmiało, bo się nie znam- może to są zatoki? On że to niemożliwe.. i bądź tu mądry A z testami to już takie cyrki wyszły, jeszcze większa parodia.
 7. Też chciałbym wierzyć w pewne rzeczy, ale już jestem za stary żeby się oszukiwać. Idea samego spotkania się z bliskimi po śmierci choćby jeden raz, jest bardzo atrakcyjna, tak atrakcyjna że nie może być możliwa. Pomijając już inne kwestie. To że energia mogłaby mieć świadomość, jest tak abstrakcyjne jak to że wiatr jest jakimś bytem, albo zwykły piasek.
 8. Jak ktoś wierzy w jakąś formę egzystencji po śmierci, to ja już nie mam dalej pytań. Fajnie by było, spotkać się z bliskimi po śmierci, i trwać w wiecznej szczęśliwości w raju.. ale szanujmy się i swój intelekt. Nauka stawia sprawę jasno, gdy umiera mózg kończy się świadomość. Całe gadanie o moralności, zasadach, dywagacje na temat co jest słuszne a co nie, jest nic nie warte jeżeli ktoś jednocześnie wierzy w bzdury. Osoba ta traci zaufanie jeżeli chodzi o poczytalność.
 9. Ze stopami zdania są podzielone.. Tanie kredyty to też wzrost cen nieruchomości.. Ogólnie sytuacja jest nieciekawa. Za błędy rządzących zapłacą w głównej mierze ci którzy oszczędzali.. co jest niczym nowym. Niskie stopy to jak lekarstwo na chorobę w którą rząd wpędził się sam. Konsumpcja musi stale rosnąć żeby jakoś wychodzić na prostą. Gdyby obligacje były tak oprocentowane jak kredyty.. Właśnie dzięki tanim kredytom=> konsumpcji za flotę której się nie ma, powstają bańki spekulacyjne które prowadzą do cyklicznych kryzysów gospodarczych.
 10. Nie wiem kto w radzie polityki pieniężnej zasiada, ale ja już przy 0.2 zlikwidowałem lokatę, bo to nie ma sensu. Podatek Belki już powinien być dawno zniesiony. Ogólnie rzecz biorąc coś jest nie tak to nie powinno tak wyglądać. Wiem że kryzys, państwo potrzebuje pieniędzy, ale to już jest przesada. Na koncie walutowym mam 0.1%. Połowę oszczędności wymieniłem na USD, śpię spokojniej.
 11. "W największym banku w Polsce klienci mogą dziś otworzyć jedynie lokatę kwartalną o oprocentowaniu na poziomie 0,01 proc."
 12. Jednego elementu nie ma, i ogólnie to słychać:D ale udało się. Gość na mojej stacji jest wyjątkowo pozytywny. Czasami nie wiem czy na poważnie mówi czy żartuje. Mówił, już kolejny raz, o złotówce dla PISu, bo oni biedni czy coś, potrzebują.. Tym razem miałem gotówkę i dałem, dostałem kwit o jakiejś opłacie ewidencyjnej, nie wiem dokładnie nie czytałem
 13. Nie straszcie bo jutro jadę na przegląd
 14. Starsze osoby często są sprawniejsze niż młode U mnie na siłce, było parę takich osób, wyglądali i byli sprawniejsi bardziej niż ja. Mają około 50-60 lat.. Jak ktoś jednak nic nie robi.. to sprawa wygląda inaczej.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...