Skocz do zawartości

Solomon

Bloger
  • Liczba zawartości

    100
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Solomon

  1. Najmocniej przepraszam. Nie dostałem wytycznych co kupić na prezent dla dziciaków z rodziny i ostatio mam mało czasu, ale tak jak wspominałem jak chciałem wybrać coś z tych sklepów i dopłacić jeśli przekrocze budżet. Kurde spróbuję dziś wybrać coś. Ktoś z Was wie, czy jest jakaś Cywilizacja V która ma wszystkie dodatki w jednym produkcie? Taki pack? Bo kupować każdy osobno to drogo wyjdzie, a chciałem mieć komplet funkcji i polską cywilizację . Też między innymi dlatego się waham. Będę dziłał szybko.
  2. Ja się będę starał popisać, tylko teraz mam dużo na głowie.
  3. Ja się tego spodziewałem od początku, bo to logiczne. Podateki zawsze są przerzucane i oferując to samo w obu warintach musi tak być. Fajnie. Ja myślę, że najlepiej zrobić kod promocyjny że od wybranego koszyka odejmuje te 220 zł i już . A jeśli nie to prześlę co potrzebuję na PW .
  4. A zanosi się, że ten bon w sklepie będzie do wykorzystania niedługo bo ja chciałem kupić komuś z rodziny coś na prezent, ale czas się już zbliża więc nie wiem teraz czy jeszcze czekać dzień dwa, czy kupować gdzie indziej?
  5. Nie lubę nowomowy. Wentylator nie ma kultury, bo to maszyna. W przytaczanym zdaniu chodzi o to, że wyższa sprawność -> mniejsza emisja ciepła -> niższe temperatury elementów -> mniejsza presja na zwiększanie prędkości obrotowej wentylatora w tych samych warunkach zewnętrznych. W pierwszym wpisie o zasilaczach było "Zbliżenie się do 85% pozwoli obniżyć straty do 30-45 W, a przy 90% do zaledwie 20-30 W, dzięki czemu układ chłodzenia będzie miał mniej pracy i (jeżeli producent nie poczynił na nim oszczędności) powinien pracować zdecydowanie ciszej, a o to przecież chodzi.". Nie
  6. Nigdy nie twierdziłem, że gwarantuje.
  7. Przy okazji przygotowania poprzedniego wpisu o schładzaczach procesora, natrafiłem w serwisie Hardware.info na testy zasilaczy o mocy poniżej 600 W (test 1, test 2), dla których w bardzo podobny sposób jak dla schładzaczy przeprowadzono testy głośności. Niestety tylko dla obciążenia 100 W (z czego 50 W na linii 12 V) co prawdopodobnie odpowiada mniej więcej stanowi spoczynku lub ewentualnie lekkiego obciążenia, ale z braku lepszych zestawień postanowiłem pochylić się właśnie nad tym i na chwilę powrócić do tematu zasilaczy, dla którego wcześniej nie byłem w stanie polecić żadnego rankingu.
  8. Ciekawe jaka będzie liczba blogów po otwarciu. Może nawet kilkadziesiąt się uzbiera.
  9. Ja mam 6400 na 11 wpisów, ale same wpisy mają połowę tego chyba. Czyli lekko drgnęło po wczorajszej promocji. Generalnie trzeba zrobić coś ciekawego albo kontrowersyjnego żeby się przebić. Bez tego pewnie wszyscy będziemy mieli podobnie. Fajnie. Jestem ciekawy co z tego wyjdzie.
  10. Lipton, jak tam testy schładzaczy?
  11. Tak, wszystkie dane pochodzą z tego źródła.
  12. Oj, nie dobry Lipton, nie dobry. Z racji zawodu często mam do czynienia z językiem angielskim i mam go już dość. Chcę używać polskich określeń. Jeśli trzeba skorzystam z fantazji i sobie będę je wymyślał. Schładzacz mi się podoba. Z tymi temperaturami to nie wiem jak będzie dokładnie, ale w samej obudowie latem może być chyba więcej. Jeśli są wątpliwości to podejdźmy do tego z rezerwą. Pomiary głośności są wykonywane w dźwiękoszczelnym stanowisku. To w mojej ocenie poprawna metoda opisana tak: "We also measure amount of noise produced. We do this in a sound-proof box, measuring th
  13. Na pierwszy ogień na warsztat zostanie wzięty rozległy i wzbogacany od czasu do czasu o nowe modele test serwisu Hardware.info, który napotkałem czytając o modelu Scythe Mugen 4. Niestety mimo rozmiaru zestawienie na Hardware.info nie obejmuje wielu interesujących schładzaczy (nie ma też odniesienia do żadnych schładzaczy dostarczanych razem z procesorami), ale za to testy są prowadzone w sposób, który potencjalnie zapewnia dobrą powtarzalność warunków eksperymentu. Pomiary temperatury dokonywane są w temperaturze otoczenia 20°C (czyli należy wziąć poprawkę, że latem wyniki prawdopodobnie będą
  14. Obudowom będzie trzeba poświęcić inne wpisy. Pastom tempoprzewodzącym zresztą chyba też. Odnośnie wielkości schładzacza na razie było krótko pod koniec pierwszego akapitu (tzn., że ma mieć lepsze parametry ale spełniać wymagania podstawowe, czyli np. się mieścić). Można to uwypuklić, bo w sumie to istotne. Dzięki za komentarz. Uwagi się przydadzą, szczególnie jeśli dojdziemy kiedyś do momentu scalenia bloga w przewodnik.
  15. Chciałbym, aby w przyszłości w zakładce zarządzania pojawiła się lista wpisów bloga - tytuł, liczba wyświetleń, komentarzy, oceny, a nawet reputacja, żeby móc dowiedzieć się, co czytelników interesuje najbardziej. Zresztą administracja powinna mieć takie przydatne zestawienie dla wszystkich blogów więc to jedna i ta sama funkcja do zrobienia.
  16. Po wybraniu procesora, który charakteryzuje się niedużym zużyciem energii oraz wysoką wydajnością w stosunku do pobieranej energii, czas zastanowić się nad układem chłodzenia. Zazwyczaj schładzacz (radiator i wentylator) dołączony w pudełku razem z procesorem nie zapewnia ani dobrej wydajności, ani ciszy przy większym obciążeniu, ponieważ stanowi jedynie pewne budżetowe minimum potrzebne do poprawnej pracy. Użytkownicy ceniący ciszę muszą więc w celu wyciszenia zastąpić podstawowy układ chłodzenia procesora jakimś innym, o lepszych parametrach, który jednocześnie będzie pasował do konkretnych
  17. W zarządzaniu blogami jest tylko kilka ostatnich komentarzy. Czyli jak pojawi się więcej pod mogą nieobecność to nie będę mógł ich przejrzeć, dopóki nie usunę tych najnowszych. Trochę lipa. Przydałaby się większa lista, ale niekoniecznie ze skrótem treści. http://forum.benchmark.pl/blog/manage/
  18. Podejrzewam, że mamy tu do czynienia z marginesem dopuszczalnego napięcia pracy procesora oraz z parametrami konkretnego egzemplarza. Pytanie, czy to podważa tezę, czy też należałoby zrobić eksperyment uzupełniający na minimalne napięcie przy częstotliwości bazowej?
  19. Wiem, ale nie jest łatwo uzyskać takie dane. Możliwe, że uda się do tego wrócić w przyszłych wpisach (chciałbym). W teście omawianym w poprzednim wpisie rezultaty procesorów po przetaktowaniu są odniesione względem procesora i5-2500K po przetaktowaniu, a nie przed przetaktowaniem, co nie pozwala nam sprawdzić jak wygląda stosunek wzrostu mocy obliczeniowej do wzrostu mocy elektrycznej (przed i po) dla wyników zbiorczych. Bardzo nad tym ubolewam, bo wtedy mielibyśmy odpowiedź na tacy. W wynikach cząstkowych gdzieś widziałem, że w zastosowaniach maksymalnie wykorzystujących wielowątkowoś
  20. Bez danych trudno mi się ustosunkować. Niemniej jednak spójrzmy na taki ewenement z innej strony - jeśli przetaktowany działa na niższym napięciu, to i nieprzetaktowany powinien (być może na jeszcze niższym), a więc różnica dla tego konkretnego przypadku również będzie - po prostu punkt startowy modyfikacji jest przesunięty.
  21. W poprzednim wpisie skupiliśmy się na procesorach nieprzetaktowanych. Otwartą pozostaje jednak kwestia przetaktowania – czy ma to jakieś konsekwencje w komputerze, który ma być cichy? Mało kogo z nas stać na bardzo szybkie procesory, więc nic dziwnego, że często podejmowane są próby podnoszenia osiągów bazowych. Sam z sentymentem wspominam odległe czasy, gdy za pomocą przesuwania jakichś zworek podniosłem częstotliwość taktowania mojego Pentium 100 do 133 MHz, i to też tylko dlatego, że na 166 MHz już się nie uruchamiał . Niemniej jednak w cichym komputerze do przetaktowania podchodzę z rezerw
  22. Nie znam się na serwisie Benchmark, bo czytam jak czas pozwala, ale może zróbcie ankietę wśród userów za jakiś czas, już po starcie bloga czy chcą tak czy siak. Przecież chyba nie musi wszystko naraz ruszać. Ja bym chyba wolał jakiś kupon promocyjny w sklepie na tą kwotę, bo później nie trzeba tego rozliczać w jakichś pitach czy coś jakby się ktoś przyczepił.
  23. Solomon

    Katowanie CPU cd.

    No właśnie. Są różne aspekty. A jak by wyglądał wzrost temperatury, gdyby zrobić 4,5 Ghz i podnieść do 1,3 V? Może zwiększyłoby się o 20%?
  24. Solomon

    Katowanie CPU cd.

    Czyli testy pokazują niezależny wpływ jednego i drugiego parametru. A jeszcze jedno pytanie, czy schładzacz pracował na stałej prędkości, bo to też mogłoby zaburzyć pomiar? Zastanawia mnie, czy jest powód aby podnosić napięcie skoro działał bez podnoszenia na 4,5 GHz?
  25. Solomon

    Katowanie CPU cd.

    Ciekawe. Ale przy zmianach napięcia jaka była częstotliwość 4,5 GHz?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...