Skocz do zawartości

ryto1979

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez ryto1979

  1. Cześć.

     

    Chcę kupić laptopa biznesowego. Potrzebuję go szybko, więc już jutro muszę złożyć zamówienie.

    Wymagania:

    * cena 3000-3400 zł

    * laptop głównie do prowadzenia biura 

    * MS Office 

    * program magazynowy 

    * matryca matowa

    * napęd optyczny

     

    Znalazłem dwa modele. P

    1. ASUS Pro P2530UA-XO0718R - 480GB SSD | 12GB


     

    2. Toshiba Satellite Pro A50-C-1MT lub Toshiba Satellite Pro A50-C-206 (ten drugi ma niestety 12 mies gwarancji, co jest dziwne)



     

    Procesor raczej najmniej istotny, biuro każdy z nich pewnie ogarnie. Największa różnica to 12 GB RAM w Asusie VS lepsza matryca w drugim (rozdzielczość + IPS).

    Dodam tylko, że laptop będzie również podpięty do monitora Dell  Dell U2412M (16:10). 

     

    Jak myślicie, który spełni lepiej swoje zadanie? Proszę o szybką pomoc, pozdrawiam!

  2. 40 MB/s pokazał win 7, może kłamać oczywiście ;-)

    Zaraz sprawdzę w biosie czy w ogóle mam taką opcję...

    Pod wszystkie porty 3.0 podpinałem, łącznie z tylnymi. I na wszystkich jest tak samo...

     

    EDIT:

    W biosie w przypadku ustawień USB znalazłem tylko poniższe opcje:
    USB 2.0 Controller
    USB 3.0 Controller
    Legacy USB Support
    Legacy USB 3.0 Support

     

    Wszystkie są na "Enabled". Jedna z nich opisana jest jako XHCI - włączone.

    Nie mam w biosie opcji UASP - przynajmniej czegoś takiego nie widzę.

     

    EDIT 2:

    Ok, znalazłem winowajcę. To program XFastUSB dołączany do płyt ASRocka. Miałem ustawione na tryb "turbo". W 2.0 może i działa (nawet nie testowałem), ale w przypadku USB 3.0 jest kompletnie bezużyteczny! Odinstalowałem program i win 7 pokazuje ok 115MB/s odczytu w USB 3.0. Jest moc, jest szybkość, działa OK ;-) Temat do zamknięcia...
    • Popieram 1
  3. Panie, Panowie.

     

    Mam problem z bardzo wolnym kopiowaniem przez usb 3.0 z pendrive/czytnika kart CF na kompa (zresztą w drugą stronę tak samo).
     
    Zrobiłem test. Na usb 2.0 mam szybkość (wg win 7) 40MB/s i 100 plików - razem 1,19GB, kopiuje ok 36 sek. W przypadku usb 3.0 te same dane kopiuje w czasie prawie trzykrotnie dłuższym. 
     
    Reinstalowałem sterowniki do usb 3.0 i to nic nie daje. Instalowałem też jakieś hotfixy win 7 i też nic. 
     
    Zauważyłem, że przez USB 2.0 kopiuje jednostajnie, tzn. pasek postępu zapełnienia się systematycznie. W przypadku usb 3. 0 kopiowanie jest jakby w transzach (na raty). Czyli pasek zapełnia się do 1/4 i staje... stoi... stoi i znowu rusza do 1/2, staje i potem rusza do 3/4, znowu się zatrzymuje i dalej do końca. I to trwa 3x dłużej niż na usb 2.0. Win 7 pokazuje od 15 do 20 MB/s. 
     
    Czy ktoś spotkał się z czymś takim? To ewidentnie wina systemu, na każdym porcie 3.0 tak jest i niezależnie od tego, czy podłączę pendrive 3.0 czy czytnik kart CF, kopiuje bardzo wolno i "partiami". 
     
    PS format c: odpada na razie, już wolę używać 2.0...
     
    PS2 Płyta główna to ASRock B75 Pro3, posiada 2 gniazda usb 3.0 (niebieskie), dwa dodatkowe dokupiłem na panel przedni - działają tak samo wolno. 
    System Win 7 64 bit pl. 
     
    Pozdrawiam. 
  4. Ok, to jeszcze jedno pytanie.

    Czy lepiej wziąć 2x4GB 1600MHz 9-9-9-24 w dualu i pewnie wtedy wywalić te 4 GB (czyli będzie 8GB). Czy może lepiej wziąć 8GB w jednej kości i dołożyć do tych 4 GB, które już mam (łącznie będzie wówczas 12 GB). Timingi ustawię te same, ale nie wiem, czy uda się je uruchomić w dualu (inne pojemności, różni producenci).

    Powtarzam - nie gram, ramu (iw przyszłości lepszego procka) potrzebuje do obsługi programów graficznych (głównie Lightroom).
    Pozdrawiam! 

  5. Szanowne grono geniuszy komputerowych, proszę o pomoc w wyborze kości 8gb ram.
     
    Aktualnie mam standardowe Patriot 4GB w jednej kości, działają na 1333 mhz 9-9-9-24. Więcej MHz nie obsłuży procesor (Pentium G840). W przyszłości zmienię na i3/i5, więc chcę zakupić już 8GB1600 MHZ CL9 w jednej kości. Na razie dołożę do tych 4gb co już mam...

    Nie gram (sporadycznie w Diablo 3), chodzi o aplikacje graficzne (głównie Adobe Lightroom). Nie podkręcam - nie znam się na tym. Płyta główna to ASRock B75 Pro3 Intel B75 LGA 1155.
     
    Do wyboru poniższe pamięci:
    01. Mushkin UDIMM DDR3 8GB 1600MHz, CL9, Stealth Stiletto (9-9-9-24), kod: 992069S
    02. Crucial Ballistix Sport DDR3 8GB/1600 CL9 (9-9-9-24) kod: BLS8G3D1609DS1S00
    02a. Crucial DDR3 UDIMM 8GB 1600MHz CL9, Ballistix OC (9-9-9-24), kod: BLS8G3D1609DS1S00CEU
    03. GeIL EVO Leggera DDR3-1600 CL9 (9-9-9-28), kod: GEL38GB1600C9SC

    04. Kingston HyperX Savage 8GB 1600MHz DDR3 CL9 (9-9-9-??) kod: HX316C9SR/8

     

    Czy w ogóle będzie jakakolwiek równica?

    Może powienienem wziąć po prostu pamięć najtańszą (nr 1 Mushkin)? Z drugiej strony jak bede chciał dołożyć w przyszłości jeszcze jedną 8 gb (np do duala) to najłatwiej znajdę kości popularnych producentów. Więc może którys z tych Crucial?

    Pozdrawiam i proszę o pomoc!

  6. Czyli rozumiem, że takie coś nie powinno mieć miejsca?

    Wyświetlany obraz widać oczywiście cały, ale z lewej strony zaczyna się 2mm od ramki okalającej panel. Pytam, bo jak to normalne i te modele neca mogą być tak wykonane, to wymieniając nie wiem czy otrzymam model lepszy, pozbawiony tej wady...

  7. Oczywiście wcześniej przeszukiwałem forum, ale trudno mi nawet wymyślić hasło do przeszukiwania - te co wpisałem nie dały odpowiedzi.

     

    Monitor podpięty pod komputer kablem DVI, sterowniki może nie najnowsze, ale dosyć nowe (aktualizowane może 3 mies temu).

    Natomiast sterowniki czy interfejs nie mają tu kompletnie znaczenia. Nawet widać na wyłączonym monitorze (patrząc pod odpowiednim kątem), że siatka pikseli zaczyna się te 2mm od ramki monitora - tego żaden kabel nie zmieni...

     

    Stąd moje pytanie: czy to się zdarza i jest to normalne czy jest to anomalia i warto bawić się w ewentualną wymianę? Poza opisanym problem wg mnie monitor świeci dobrze, nie ma też wadliwych pikseli.

  8. Witam,
    zakupiłem niedawno tytułowego NECa i mam jedno pytanie.

    Otóż obraz wyświetlany na monitorze zaczyna się 2mm od lewej i górnej ramki okalającej panel, a nie od razu od ramki monitora. Pozostałe boki są równo spasowane z wyświetlanym obrazem. Po prostu wyświetlacz nie jest zamontowany idealnie centralnie w ramce, jest minimalna przerwa pomiędzy lewą i górną ramką a wyświetlanym obrazem

    Oczywiście nie ma to żadnego wpływu na wyświetlany obraz, raczej kwestia "estetyki".

    I teraz czy to się zdarza i jest to normalne czy jest to anomalia? Czy warto bawić się w ewentualną wymianę?
     

    Pozdrawiam.

  9. Witam,

    mam pytanie w związku z tytułowymi monitorami, w zasadzie do osób, które na własne oczy widziały jak "świecą". Oba mają matryce 6bit+FRC, Eizo dodatkowo nie ma PWM... Poza oczywistą różnicą w wielkości i rozdzielczości, który z nich będzie lepszy w poniższych kategoriach:

     

    1. Lepsza równomierność podświetlenia ekranu
    2. Mniejsze srebrzenie
    3. Lepsze odwzorowanie barw "po wyjęciu z pudełka" (kalibracja będzie później)
    4. Lepsze odwzorowanie barw po kalibracji
    5. Mniejsze "smużenie" w grach/filmach (ogólnie multimedia)

    Aktualnie ten Nec jest nawet trochę tańszy niż Eizo. A monitor wiadomo, do wszystkiego (również Photoshop). 

    Pozdrawiam!

  10. Mam jeszcze pytanie w związku z podstawką pod tytułowy monitor. Otóż odebrałem nowy, ale ma zupełnie inną podstawkę!

    Ta wcześniejsza, znacznie lepsza, była już na starcie przyczepiona do monitora i regulacja kąta pochylenia odbywała się przy monitorze. No i samo pudło było znacznie większe.

    Natomiast teraz podstawkę trzeba było osobno (to kółko) zamontować do nóżki monitora a regulacja kąta pochylenia odbywa się "na nóżce". Mam nadzieję, że jasno się wyraziłęm http://mva.pl/images/smilies/icon_e_wink.gif

    I teraz zamawiając przez net jak rozróżnić te 2 podstawki. Ta pierwsza była duuuużo wygodniejsza. Jakie one mają nazwy/kody?

  11. Na starcie powinieneś wymagać i oczekiwać "czystej" matrycy, bez defektów, które i tak mogą pojawic się później. Tym bardziej, że monitor kosztuje ponad 1400zł. Oczywiście to nie top klasa, ale na polskie warunki w dalszym ciągu sporo pieniędzy.

    Ja bym zwrócił i kupił inny egzemplarz. No chyba, że kompletnie ci to nie przeszkadza, wtedy rzeczywiście nie ma sensu wydawać kasy na paczkę zwrotną.

    Pzdr.

  12. Witam,
    mam pytanie w związku z podświetleniem ekranu w monitorach Eizo EV2336w-bk. Pytanie w zasadzie tylko do osób, które mają/miały styczność z tymi monitorami.

    Miałem już 2 egzemplarze tego monitora i każdy zwróciłem ze względu na dosyć mocne podświetlenie ekranu w lewym, dolnym rogu. I w zasadzie tylko ten róg. Każdy z nich miał to podświetlenie mniejsze lub większe w tym rogu, ale je miał i to zauważalnie. Potwierdziły to niezależne osoby; brat i moja dziewczyna, którzy na monitorach się nie znają, ale też to zauważyli... I tak jest oczywiście o niebo lepiej niż jakikolwiek Dell, ale od Eizo mozna chyba wymagać więcej?

    A moze to nie podświetlenie tylko takie mocne srebrzenie ujawniające się już przy patrzeniu centralnie na wprost monitora. Ale czemu wtedy większe w jednym rogu niż w pozostałych...

    I teraz czy te monitory tak mają czy ja mam problemy z oczami http://mva.pl/images/smilies/icon_e_wink.gif? Czy tak jest z każdym egzemplarzem tego monitora, czy po prostu trafiła mi się taka seria w jednym z marketów w PL? 

    Pozdrawiam!

  13. Dzięki za pomoc. Ale obawiam się, że FS2331 to cPVA, nie będzie raczej lepszy od IPS. W przypadku matryc xVA w tej cenie nie będzie lepiej... Pomijając już brak jakiejkolwiek regulacji stopki (ale to najmniejszy problem). Poza tym jako monitor typowo multimedialny jest czas reakcji jak wspominasz jest trochę :wysoki" jak na dzisiejsze standardy...

  14. Mam jeszcze jedno pytanie.

     

    Znalazłem aktualnie promocję na eizo, muszę się szybko zdecydować. Do wyboru mam wspomniany FS2333 oraz Eizo EV2336wfs-bk. Jak wspomniałem, głównym kryterium jest obróbka zdjęć w lightroomie, czyli tak na prawdę reprodukcja i czystość barw. 

     

    Wg prad.de Eizo FS2333 wypadł lepiej, szczególnie w kwestii "równomierności" barw na matrycy (colour purity) ale i samego odwzorowania po kalibracji. Ale wolę się upewnić, który będzie lepszy, EV eizo pozycjonuje chyba wyżej niż FS?

    Pozdrawiam.

  15. Rozumiem, czyli pozostaje mi rozmiar 23 cale FHD

     

    Mam jeszcze pytanie, może się orientujesz. Jest jeszcze jedna konstrukcja NEC EA234Wmi, mniejszy i tańszy brat wersji 24. I teraz czy wiadomo cos więcej na temat tego monitora - w necie nic kompletnie nie ma?

     

    Bo z tego co się orientuje to jest chyba zupełnie inna konstrukcja od wersji 24 (np matryca pewnie 6bit+frc, a nie 8bit). Ale może podobnie jak wersja 24 jest możliwość sprzętowej kalibracji (wówczas wybór tego monitora może być bardziej uzasadniony niż FS2333)? No i jest przy tym trochę tańszy ;-) Na pewno jest wizualnie lepszy od Eizo i dodatkowo ma pivot, co może by ć dosyć pomocne...

  16. Wiem, Nec 24 jest ogólnie zachwalany, ale 1500zł to trochę drogo. Dlatego chciałem znaleźć kompromis i wziąć ewentualnie tańszą konkurencję w rozdz. WUXGA. Aktualnie mam 17 calowego crt w rozdz. 1152x864, więc kazdy 23 FHD będzie pod tym względem lepszy. Ale to nie jest jednak WUXGA ;-)

     

    Na prawdę, czy nawet amator jest w stanie zauważyć różnicę w kolorach pomiędzy tymi monitorami? Jakby je postawić koło siebie, skalibrować i wyświetlić zdjęcia? Amator, czyli osoba, która fotografię uważa tylko za jedno z kilku hobby i nigdy nie będzie na niej zarabiała?

     

    Uwzględniając, że lab jest dobry, to czy te same zdjecia obrobione na FS2333 będą "lepsze" i będą lepiej wyglądały wywołane na papier niż te obrobione na BenQ?

  17. Siema,

    nadszedł czas na zmianę monitora.
    Monitor multimedialny (gry, filmy) ze szczególnym uwzględnieniem amatorskiej obróbki zdjęć w Adobe Lightroom i potem wywołania najlepszych na papier w zewnętrznym labie (w formacie przynajmniej A4). Po zakupie monitor będzie programowo skalibrowany używając do tego odpowiednich narzędzi.

    Mam kilka typów:

    1. Benq BL2411pt (AH-IPS, 1900x1200 16:10, PWM-free, dobry kontrast, pivot)
    2. Eizo FS2333 (Samsung PLS, 1900x1080 16:9, średni kontrast, brak pivota, ale to eizo) - trybów do gier nie będę kompletnie wykorzystywał
    3. Dell P2414h (tańsza alternatywa dla eizo, pwm-free, pivot, lepszy kontrast, dużo lepsza cena)

    I teraz czy warto poświęcić lepszą przestrzeń roboczą (16:10) w benq, pivota do portretów i wziąć Eizo, czy raczej nie ma to większego sensu? Czy ktoś w ogóle jest w stanie powiedzieć, czy różnicę w obrazie pomiędzy tymi monitorami widać "gołym okiem" czy to raczej marketingowy bełkot dla amatora?

     

    Chciałbym, aby kolory były naturalne (po to kalibracja) i zdjecie na papierze przypominało choć trochę to na ekranie monitora (wiadomo, że to również zależy od labu). Zależy mi na proporcjach 16:10, ale jeżeli eizo oferuje ZNACZNIE lepsze odwzorowanie kolorów...

    Pytam, bo teraz jest promocja na FS2333 i kosztuje 100zł taniej (1200zł), czyli praktycznie kwota Benq. Ale ta rozdzielczość w Eizo ;-)

    Pozdrawiam.

     

    PS NEC ea244wmi poza zasięgiem finansowym!

    PS2 Jest jeszcze HP Z24i, ale to nowość - niewiele wiadomo, ale może warto poczekać?

  18. Też "pamiętam" o tym modelu LG, szukałem nawet recenzji, ale nie znalazłem. Ponoć nowa matryca AH-IPS, ale też nie ma w necie porównania do starszej e-IPS. Wiem natomiast, że na pewno nie jest lepiej wykonany od Della i ma gorszy serwis.

    Suma sumarum podejrzewam, że lepszy nie jest, co najwyżej podobnie do Della lub gorzej...

     

    Czyli Benq na VA odpadają, pozostaje więc Dell u2312Hm jako najtańszy aktualnie sprzęcior do moich zastosowań. Kupię, potestuję i zobaczymy ;-) A wcześniej postaram się go dorwać w jakimś sklepie i zapuszczę tą planszę...

     

    Co do tej planszy - Drachenfeles czy możesz tak w skrócie powiedzieć na co przede wszystkim zwrócić uwagę wyświetlając ją? Wiadomo, jak będą jakieś przekłamania kolorów itp to pewnie zauważy się to od razu. Ale np zaburzenie korekcji gamma - niewiele mi to mówi...

  19. Rozumiem,

    tak, do sklepu na pewno się wybiorę przed kupnem, ale tego benq raczej nie znajdę - to model mało popularny i dostępny głównie w internecie. Jednak na pewno się rozejrzę przed podjęciem decyzji...

     

    Mimo wszystko chyba ten Dell jednak wygra - kontrast dużo słabszy, ale wszyscy go chwalą, a niektórzy też używają do foto i nie narzekają. Nie będę raczej kombinował... A może wypowie się jeszcze użytkownik tego benq???

     

    Ta plansza nie wiem czy mi jednak pomoże - na moim laptopie nawet wygląda dobrze, ale pewnie też dlatego, że nie wiem za bardzo czego szukać. Zafarbień nie ma, banding - też nie zauważyłem... A wiadomo jakie są matryce w laptopach :D

     

    U2412M to już nie ta cena - fakt, rozdzielczość do pracy dużo lepsza, ale ma to swoje ale:

    * mimo wszystko 2312hm jest ponoć minimalnie lepszy do grafiki (w którymś z testów tak wypadł) - ale to pewnie na granicy błędu statystycznego

    * większa rozdzielczość to problem dla mojej karty graficznej ;-)

    * cena to ok. 1000zł - za niewiele więcej jest ten eizo...

  20. Tak, czytałem poradnik, chodzi po prostu o czas reakcji matrycy w tym eizo - mówiąc krótko pozostawia trochę do życzenia. Ale to nie jest akurat dla mnie najważniejsze...

     

    Ja wiem, że ewentualna kalibracja to tylko z poziomu lut karty graf., nie ma tu mowy o typowej sprzętowej kalibracji. Jest to wariant budżetowy, ale aktualnie tylko na taki mogę sobie pozwolić...

     

    Natomiast zapominając o tym Eizo i przechodząc do opcji typowo budżetowej, który z tych wymienionych byłby lepszy do obróbki grafiki? IPS z trochę lepszymi kolorami (deltaE niższa), czy VA (deltaE trochę wyższa), ale za to kontrast duużo wyższy? Na którym lepiej obrabiałoby się zdjęcia?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...