Skocz do zawartości

ogotay

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    88
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez ogotay

  1. Z mojej strony mogę polecić coś z serii Iiyama G-Master Black Hawk. TN, ale dobrej jakości. Mój model nie jest już w sprzedaży, ale są nowsze - lepsze Warto dopłacić nieco do modelu, który już posiada stojak VESA (uzyskasz wtedy większą regulację kąta nachylenia monitora), ja przyoszczędziłem i teraz żałuję.
  2. Tego radziłbym na domowym komputerze nie instalować. Mechanizm ten z założenia miał pomóc administratorom w zdalnym zarządzaniu sprzętem w dużych firmach, w praktyce okazał się dziurawy i może stanowić zaproszenie dla "hakerów". Po prostu wyłączyć to w menadżerze urządzeń i o ile się da, również w UEFI/BIOS.
  3. Użytkownik zaawansowany nie zadaje takich pytań. Podejdź do sprawy profesjonalnie. Poszukaj sterowników do chipsetu, bo to podstawa. Najlepiej po identyfikatorach sprzętu. Jak nie znajdziesz na stronie producenta, poszukaj modowanych przez społeczność - może się okazać, że będą tylko na stronach rosyjskojęzycznych. Inne karty rozszerzeń można dołożyć już wspierane (dźwiękówka i grafika zamiast zintegrowanych, sieciówki itp.). Zintegruj sterowniki do USB3 z płytą instalacyjną siódemki przed próbą instalacji. Swoją drogą, sterowniki od chipsetu też warto zintegrować.
  4. O ile studia nie wymagają jakichś konkretnych, specjalistycznych programów, zawsze możesz zainstalować darmowego Linuksa. Na laptopa polecam dystrybucję OpenSUSE
  5. W smutnych czasach przyszło mi żyć, gdzie wszyscy obrażają się o byle co... Doktorowi informatyki podpowiadam: przeprowadź SMART, choćby przez smartctl z Linuksa. Jak masz uraz do programów otwartoźródłowych, to pewnie coś windowsowego znajdzie się na Hirens Boot CD. Może Windows nie chce odpalić dysku, bo nie przydzielił mu automatycznie litery dysku. Sprawdź! PS Koledzy sugerowali reinstalkę. Minęły prawie 3 dni. Miałbyś już system postawiony, skonfigurowany i zbackupowany.
  6. Powtórzę... W obecnej sytuacji do odzyskania danych można użyć dystrybucji Linuksa typu Live CD. Ostatecznie, autor zawsze może odwiedzić serwis komputerowy, gdzie za jakieś 100 zł ktoś to zrobi poprawnie. Nie żebym był niemiły, ale jak mam problem z lodówką czy pralką, to wzywam serwisanta, a nie kombinuję, jak w 2 dni zrobić doktorat z serwisowania sprzętu AGD.
  7. Nie z AHCI na IHE, tylko IDE jak już... Opcja powinna być nadal dostępna w BIOS-ie/UEFI, choć może mieć inną nazwę, np. Legacy zamiast IDE, ale lepiej zostawić na AHCI. System czasem wstaje, ale nie zależy to od gniazda procesora (LGA), tylko od chipsetu na płycie głównej. Jeśli chipsety są od tego samego producenta i są z podobnych generacji (np. chipsety Intela ICH7 i ICH9) i pod warunkiem, że system ma już do nich jakiś domyślny choćby systemowy sterownik, to system wstanie, Błąd autora wątku polegał na tym, że próbował uruchomić system normalnie, a powinien wystartować go w trybie awar
  8. Aktualnie istnieje niedopatrzenie Microsoftu, które wciąż pozwala na instalację 10-tki z kluczem od 8-ki. Zainstaluj od razu 10-tkę, podczas instalacji wybierz "Nie posiadam klucza produktu" i wybierz wersję jaka masz na ósemce (pro lub home), a przy wykrywaniu sieci daj "Pomiń". Jak system doinstaluje się do końca, ustaw sieć i wtedy aktywuj 10-tkę kluczem z 8-ki. Zobaczysz komunikat, że system został aktywowany licencją elektroniczną - zostanie mu przydzielony nowy numer licencyjny, który warto sprawdzić programami typu ProduKey i gdzieś sobie go zapisać.
  9. Samo włożenie pamięci w gniazda nie zrobi automatycznie duala. Musisz wejść do BIOS-u/UEFI i tam w opcjach zmienić obsługę pamięci na dual channel. Szukaj czegoś w rodzaju: http://www.winboard.org/attachments/weitere-hardware/19143d1184534311-ram-nicht-mehr-im-dual-channel-img_0243.jpg
  10. Obstawiam konflikt Avasta ze sterownikiem karty graficznej. Odinstalowałbym tego kiepskiego antywirusa. Restarty mogą być spowodowane temperaturą procesora lub grafiki. Sprawdzałeś temperatury? PS Myślałem, że Wawka ma lepszych speców, ale pewnie wszyscy już wyjechali
  11. Skoro system nie wykrywa karty dźwiękowej (zakładam, że w menadżerze urządzeń nie pojawia się na liście urządzeń), to może być ona wyłączona fizycznie w BIOSie/UEFI. Trzeba tam wejść i przestawić na aktywną. Jeśli w BIOSie jest aktywowana i nadal jej nie ma w menadżerze urządzeń, może być całkowicie padnięta. W takim wypadku trzeba skorzystać z gwarancji/rekojmi.
  12. Spotkałem się m. in. z freezami w sytuacji, gdy padał kontroler dysków twardych na płycie głównej (dyski zachowywały się normalnie). Przepinałem wtedy dyski na drugi kontroler, a ten padający wyłączałem w BIOSie - problem mijał. Sytuacja dotyczyła kontrolera IDE/PATA. W Twoim przypadku może robić problem własnie ten kontroler IDE, bo prawdopodobnie masz tam podłączony napęd DVD. Spróbuj go odłączyć, wyłącz kontroler IDE w BIOSie i zobacz, czy problem nadal występuje.
  13. SSD przyspieszy start samego systemu, start aplikacji i operacje na dysku. Aplikacje będą się uruchamiały szybciej, ale nie będą szybciej działały, bo ich działanie odbywa się w RAM. Szybciej zapisze się natomiast plik na dysku, który może być efektem działania aplikacji (np. w przypadku CADa plik dwg). Co do samego SSD, polecałbym raczej coś od Plextora/Samsunga, modele z serii Pro.
  14. Równie dobrze może to być problem sprzętowy, niekoniecznie z dyskiem. Może padła jedna z kości pamięci (teoretycznie, BIOS powinien zapiszczeć) i uruchomił się mechanizm swapowania, albo Optimus nie działa i system korzysta z integry. Pisał, że jest świeżo po formacie, skan Malwarebytes jest bezcelowy.
  15. Nie używam Ubuntu, ale zakładam, że skróty (aktywatory) robi się podobnie jak w innych środowiskach graficznych. Coś w stylu "Utwórz aktywator", dalej w polu polecenie wpisać "wicd-client", wybrać ikonkę do wyświetlania i zaakceptować. Podobnie na pasku czy docku coś w stylu "Dodaj nowy element/skrót" itd.
  16. Sprawdź, czy w pliku /etc/group masz linijkę zaczynającą się od słowa networking. Jeśli nie, utwórz grupę o takiej nazwie wpisując w terminalu: sudo groupadd networking Gdy wyedytujesz plik /etc/group ponownie, zobaczysz na końcu gotową linijkę zaczynającą się od słowa networking. Dopisz na jej końcu po ostatnim dwukropku nazwę swojego użytkownika, taka jakiej używasz w systemie np. wollu. Zapisz zmiany. Po ponownym uruchomieniu komputera wicd powinien już działać prawidłowo. Użyj polecenia wicd-client, by uruchomić program wpisać dane sieci. To wszystko
  17. Powinien pomóc, bo używa własnych opcji do tego, a ponadto jest bardzo prosty w użyciu. Możesz zrobić sobie skrót do niego, by odpalał się graficznie: wicd-client. PS Do działania wymaga, by użytkownik był dodany do grupy "networking". Jeśli taka grupa nie istnieje, należy ją stworzyć i dopisać do niej użytkownika.
  18. Najprostszym rozwiązaniem jest używanie programu wicd jako menadżera sieci.
  19. Miałem podobny procesor (X4 975). Podkręcałem samym mnożnikiem bez zmiany napięć. Na 4GHz sypał bluescreenami co jakiś czas. Na 3,9 Ghz zasadniczo chodził stabilnie, ekstremalnie rzadko sprawiał problemy. 3,8 Ghz było chyba optymalnym ustawieniem - zero problemów, poza szumem wentylatora (po podkręceniu płyta główna wyłącza technologię Cool n' Quiet). Myślę, że podbijając napięcia da się wyciągnąć ponad 4 GHz, tyle że takie rozwiązanie skraca żywotność sprzętu.
  20. Cóż za wymagania! Najlepsi informatycy i programiści mają pomagać za darmo, łał. Przejdź się do najbliższego serwisu, wyżałuj te 50 zł zamiast przepijać, a obędzie się bez rad typu format. Możesz też poświęcić kilka lat swojego życia na naukę, a potem pomagać wszystkim profesjonalnie za darmo. Najpierw tacy jak Ty nie chcą płacić, a krzyczą, że szef też płacić nie chce. Jeszcze zdziwienie, że recesja, że kryzys. Że na zachodzie to coś tam, a że w Polsce to bida z nędzą.
  21. ogotay

    Linux i startX

    /etc/inittab Sprawdź default level i zmień go na o jeden niższy (tak jest w Slackware, zakładam, że w Xubuntu będzie podobnie).
  22. Są na oficjalnej stronie wsparcia Creative'a: http://support.creative.com/Products/product_list.aspx?catID=1&CatName=Sound+Blaster# Na dole listy wybierasz "Live!", a potem z prawej strony konkretny model. Są nawet stery do nowszych wydań Windows
  23. Normalnie tego nie wyrównasz, aczkolwiek jest kilka sprytnych sposobów. 1) Najbardziej elegancki: tworzysz tabelę z 2 kolumnami. Pierwsza kolumnę wyrównujesz do lewej, drugą kolumnę do prawej, a potem ustawiasz, by tabela nie pokazywała krawędzi. 2) Dwa pola tekstowe 3) Przezroczysty obrazek w png pomiędzy członami 4) Wstawienie pomiędzy człony linii określonej przez siebie tabulacji 5) Najmniej elegancko: pomiędzy dwoma członami linii wstawiasz kilka tabulacji standardowych, aż dojedziesz tym sposobem do prawego marginesu.
  24. Jest wiele możliwości. 1. Jeśli masz dysk HDD, mogła wystąpić duża fragmentacja plików. Użyj w takim przypadku dobrego programu do defragmentacji, np. darmowego Defragglera. Ponadto na wszelki wypadek sprawdź system plików. 2. Windows używa pliku wymiany, a do tego rezerwuje sobie jeszcze miejsce na hibernację. Jeśli masz więcej niż 4 GB RAM i nie używasz hibernacji, wyłącz ich obsługę. 3. Jeśli jest to Windows 7, 8, lub 8.1 i masz włączone aktualizacje, ponad 6 GB miejsca może zabrać katalog z upgradem do Windows 10. Mimo wszystko, dziwne, że aż 150GB...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...