Skocz do zawartości

kaqu02

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez kaqu02

  1. Proszę o wyjaśnienie na czym w praktycznym zastosowaniu, polega różnica między dyskami Seagate Barracuda ST2000DM001 2TB w wersji dwu talerzowej (2 x 1TB) i trzy talerzowej (3 x 666GB)? Która z tych wersji jest szybsza, bardziej solidna i niezawodna? Jak rozróżnić te dwie wersje?
  2. Dziękuję bardzo za jasne postawienie sprawy i wytłumaczenie różnych zagadnień. Wiele mi to wyjaśniło i uporządkowało wiadomości. Proszę o wyjaśnienie: Co to znaczy "katować" dysk? Jak należny postępować, aby nie był on "katowany"? Jak powinno się prawidłowo eksploatować dysk SSD? Jak należy o niego "zadbać"? Uprzejmie proszę o rzetelne porady
  3. Niedawno na pewnym forum przeczytałem, że (o ile dobrze pamiętam) w dysku Vertex 4 pojawił się własnie ten problem. Otóż po zapełnieniu połowy pojemności spadały znacznie jego parametry. Jeśli ktoś byłby uprzejmy wyjaśnić przyczyny, to byłbym wdzięczny.
  4. Czy ktoś zetknął się z testami, w których porównano według tych samych kryteriów następujące modele dysków SSD o pojemności 250/256 GB: Samsung SSD 840 Pro 256 GB, Samsung SSD 830 256 GB, Plextor PX-256 M5P, Crucial M4 256 GB, OCZ Vertex 4256 GB OCZ Vektor 256 GB, Intel S 520 240 GB, Corsair Neutron GTX 240 GB, Bardzo proszę o linki do takiego porównania, za co z góry serdecznie dziękuję
  5. Czy ktoś może mi wyjaśnić z jakich przyczyn spada szybkość działania niektórych dysków SSD, po przekroczeniu 50% pojemności? Jakie to dyski i jakiej firmy?
  6. O tym, że dyski SV35 3TB są szybsze od 2TB wyczytałem gdzieś w internecie. Nie wiem dlaczego, więc zadałem to pytanie. # Tak duża pojemność dysków jest mi potrzebna ze względu na gromadzenie danych. Zdjęcia i filmy, które realizuję zajmują bardzo dużo miejsca. Czasami też chciałbym zapisywać nagrywany materiał za pomocą mini kamery HD czy Ful HD bezpośrednio na HDD. Zależy mi na dobrych i niezawodnych dyskach, ponieważ nie chcę stracić zapisanego materiału. System chcę postawić doraźnie na takim dysku, ponieważ w przyszłości planuję przejść na dysk SSD. Przy montowaniu
  7. Pytanie do użytkowników dysków twardych Seagate SV35. Jak spisują się one w praktyce? Szczególnie interesują mnie dyski o pojemnościach 2TB i 3TB. Czy dysk o pojemności 3TB jest faktycznie dużo szybszy od 2TB? Czy dyski 3TB są rzeczywiście bardziej awaryjne od 2TB? Warto dopłacać do dysku 3TB, czy raczej zakupić dyski o mniejszej pojemności? Czy są to na tyle szybkie dyski, aby stawiać na nich system operacyjny? Co mi radzicie i sugerujecie, na podstawie własnych doświadczeń?
  8. Które dyski polecacie do pracy ciągłej? Które modele i jakich firm są najbardziej niezawodne i sprawdzają się w takim zastosowaniu?
  9. Do Devastor A jaki komputer on zasila? Podaj komponenty jakie wchodzą w jego skład.
  10. Wyjaśnijcie mi proszę na czym polega różnica między modelami: LG GH24NS95 LG GH24NS95RB LG GH24NS95 BOX CZARNY Czy to są istotne różnice i na czym one polegają? Dziwne, ponieważ na stronie producenta http://www.lg.com/pl/napedy-optyczne-wewnetrzne nie mogę znaleźć tego modelu? Który z modeli starszy (LG GH24NS90) czy nowszy (LG GH24NS95 RB) jest bardziej solidny i niezawodny czyli lepszy?
  11. Mam prośbę do osób, które używają nagrywarki wewnętrznej: LG M-DISC GH24NS90 M-Ready lub miały do czynienia z nią, o opinie na jej temat. Jak się spisuje w praktyce? A także jak zachowuje się M-Disk?
  12. Fix00ser podsunął mi dobre rozwiązanie. Czy nagrywarka DVD obsługująca M-Disc, będzie nagrywać również inne wersje płytek DVD? Jeśli tak, to czy nie warto zastosować takiego rozwiązania? Ma tu ktoś doświadczenie z nagrywaniem na M-Disc? Proszę o podzielenie się doświadczeniami.
  13. A jak wypada ten model na tle konkurencji? Zależy mi na dobrej jakości nagrywania do archiwizacji materiału. Istotne jest aby później nie było problemu z odtwarzanie. Jak radzi sobie z odczytem trochę sfatygowanych płytek?
  14. Proszę o polecenie dobrego napędu optycznego (nagrywarki DVD i CD ROM), który dobrze by było, aby wszystko odczytał i niezawodnie nagrywał płytki. Ponoć są takie solidne modele, niezawodne i dobrze się spisujące, potrafiące wszystko odczytać, nawet z lekko porysowanych płyt. Które firmy robią takie produkty i które modele są bardzo udane?
  15. W tej sytuacji lepiej nie ryzykować i pozostać przy dyskach 2 TB Przeglądałem strony producentów omawianych dysków i odnoszę wrażenie, że WD o wiele dokładniej opisał dyski z serii Red. Można na niej znaleźć wiele różnych informacji. Także wsparcie i pomoc techniczna wygląda, że są na poziomie. Segate natomiast bardzo powściągliwie udziela informacji. Ciekawe jak to wygląda w praktyce? Jakie tu macie doświadczenia?
  16. Do Lord_Nikkon A jak wygląda praca tych dysków pod Linuksem. Czy nie występują tu jakieś problemy? Planuję w pewnych działaniach przejść na Linuksa. Czy nie spotkają mnie tu jakieś niespodzianki, ponieważ wiele urządzeń, ze względu prawdopodobnie na sterowniki nie chce pracować pod Linuksem.
  17. Czy w SPC Gladius X-80, te dwa wentylatory na przodzie w wystarczający sposób chłodzą dyski twarde, czy dla poprawy ich chłodzenia wskazana jest instalacja wentylatorów w środku za koszykiem? Podajcie jakie typy wentylatorów, najlepiej spisują się w SPC Gladius X-80.
  18. Dziękuję bardzo za rzeczowe i jasne wykłady oraz konkretne informacje praktyczne. Dzięki temu odstąpiłem od nie najlepszej koncepcji, która mogłaby być brzemienna w skutkach i bardzo kłopotliwa. W efekcie zmieniło to moje podejście do zagadnienia. W chwili obecnej muszę podjąć decyzję który dysk wybrać o pojemności w granicach 2 - 3 TB, WD Red czy Segate Pipeline? Segate Pipeline jest tańszy. Według Waszej wiedzy i dużego doświadczenia, który z nich jest bardziej solidny i niezawodny. Który polecacie? Także pod kątem reklamacji oraz pojemności.
  19. Kartę potrzebuję do obróbki i kodowania filmów (renderingu). Wszyscy zalecają tu technologię CUDA. Czy karta graficzna 7870 LE (np. Club3D Joker) będzie się do tego nadawała? Czy ma odpowiednik technologii CUDA? Co poradzisz mi pod tym kątem. Oczywiście w rachubę wchodzi jeszcze projektowanie, obróbka zdjęć, internet i inne.
  20. Mam pł. gł. Asus M5A97 EVO R2.0, proc. AMD Phenom X6 1045T, RAM Kingston 8GB (2x4GB) HyperX 1866GHz O który kontroler tu chodzi? Macierz ma służyć do zwiększenia szybkości zapisu i odczytu. Na razie nie chcę stosować SSD, odłożyłem to na później. Którą wersję RAID należny stosować do kopii zapasowej?
  21. Do Mareczq Jeżeli możesz to podaj linki do stron, gdzie są testy i porównania konkurencyjnych zasilaczy do SPC Deus G1. Do Mareczq Jestem wdzięczny, za podane propozycje zasilaczy. Na pewną dokładnie je przeanalizuję. Ja potrzebuję zasilacz do zestawu przyszłościowego. W chwili obecnej będą to komponenty: Pł. gł. Asus M5A97 EVO R2.0, proc. AMD Phenom II X6 1045T, RAM Kingston 8GB (2x4GB) 1866GHz, karta Radeon HD 7850 lub GeForce 660 (w przyszłości mocniejsze). Procesor w przyszłości planuję zamienić na mocnego FX lub nowszą konstrukcję. Jaka moc w tym przypadku byłaby zalec
  22. Bardzo istotne i cenne dla mnie informacje, za co bardzo dziękuję Wytłumacz mi te zapisy: "posiadam cztery dyski serii Red w qnapie Ts-412 pracujące w Raid5" "Dlatego warto poświęcić prędkość dysków i stawiać RAID a dla danych arcy ważnych raida z Hot-spare." Którą wersję RAID powinienem zastosować? A jak wypada Segate Pipeline e stosunku do WD Red? Które z nich są lepsze i mają korzystniejsze notowania i możliwości? Czy dyski bardziej pojemne to jest od 3 TB w górę, ze względu na pojemność są bardziej podatne na awarię niż te o mniejszej pojemności? Tak gdzieś wyczytałem.
  23. Dziękuję za informacje. Czy te trzy fabrycznie zainstalowane wentylatory wystarczają w obudowie SPC X80, czy jest wskazane albo konieczne zainstalowanie dodatkowych?
  24. Dotyczy wypowiedzi Mareczq To dobra wiadomość, że zastosowano lepsze tajwańskie kondensatory. Deus G1 w porównaniu z Thermaltake (na podstawie testów) zdecydowanie wypada korzystniej. Co wg. mnie jest istotne, to Deus G1 ma cały szereg zabezpieczeń. Poza tym wierzę w to, że polscy inżynierowie potrafią zaprojektować dobrą konstrukcję. Analizuję temat, ponieważ zastanawiałem się, czy warto zapłacić dwa razy więcej za Seasonic X-Series X-650 KM3 (SS-650KM F3) 80 Plus Gold 650W, w sytuacji kiedy Deus G1 spisuje się całkiem dobrze i tolerancję napiec i tętnień ma całkiem niezłą? J
  25. Gdzie wyrwałeś nowy zasilacz Lepa G750 za 370 zł? Podaj namiar.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...