Skocz do zawartości

kaqu02

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O kaqu02

  • Tytuł
    Amator
  1. Proszę o wyjaśnienie na czym w praktycznym zastosowaniu, polega różnica między dyskami Seagate Barracuda ST2000DM001 2TB w wersji dwu talerzowej (2 x 1TB) i trzy talerzowej (3 x 666GB)? Która z tych wersji jest szybsza, bardziej solidna i niezawodna? Jak rozróżnić te dwie wersje?
  2. Dziękuję bardzo za jasne postawienie sprawy i wytłumaczenie różnych zagadnień. Wiele mi to wyjaśniło i uporządkowało wiadomości. Proszę o wyjaśnienie: Co to znaczy "katować" dysk? Jak należny postępować, aby nie był on "katowany"? Jak powinno się prawidłowo eksploatować dysk SSD? Jak należy o niego "zadbać"? Uprzejmie proszę o rzetelne porady
  3. Niedawno na pewnym forum przeczytałem, że (o ile dobrze pamiętam) w dysku Vertex 4 pojawił się własnie ten problem. Otóż po zapełnieniu połowy pojemności spadały znacznie jego parametry. Jeśli ktoś byłby uprzejmy wyjaśnić przyczyny, to byłbym wdzięczny.
  4. Czy ktoś zetknął się z testami, w których porównano według tych samych kryteriów następujące modele dysków SSD o pojemności 250/256 GB: Samsung SSD 840 Pro 256 GB, Samsung SSD 830 256 GB, Plextor PX-256 M5P, Crucial M4 256 GB, OCZ Vertex 4256 GB OCZ Vektor 256 GB, Intel S 520 240 GB, Corsair Neutron GTX 240 GB, Bardzo proszę o linki do takiego porównania, za co z góry serdecznie dziękuję
  5. Czy ktoś może mi wyjaśnić z jakich przyczyn spada szybkość działania niektórych dysków SSD, po przekroczeniu 50% pojemności? Jakie to dyski i jakiej firmy?
  6. O tym, że dyski SV35 3TB są szybsze od 2TB wyczytałem gdzieś w internecie. Nie wiem dlaczego, więc zadałem to pytanie. # Tak duża pojemność dysków jest mi potrzebna ze względu na gromadzenie danych. Zdjęcia i filmy, które realizuję zajmują bardzo dużo miejsca. Czasami też chciałbym zapisywać nagrywany materiał za pomocą mini kamery HD czy Ful HD bezpośrednio na HDD. Zależy mi na dobrych i niezawodnych dyskach, ponieważ nie chcę stracić zapisanego materiału. System chcę postawić doraźnie na takim dysku, ponieważ w przyszłości planuję przejść na dysk SSD. Przy montowaniu
  7. Pytanie do użytkowników dysków twardych Seagate SV35. Jak spisują się one w praktyce? Szczególnie interesują mnie dyski o pojemnościach 2TB i 3TB. Czy dysk o pojemności 3TB jest faktycznie dużo szybszy od 2TB? Czy dyski 3TB są rzeczywiście bardziej awaryjne od 2TB? Warto dopłacać do dysku 3TB, czy raczej zakupić dyski o mniejszej pojemności? Czy są to na tyle szybkie dyski, aby stawiać na nich system operacyjny? Co mi radzicie i sugerujecie, na podstawie własnych doświadczeń?
  8. Które dyski polecacie do pracy ciągłej? Które modele i jakich firm są najbardziej niezawodne i sprawdzają się w takim zastosowaniu?
  9. Do Devastor A jaki komputer on zasila? Podaj komponenty jakie wchodzą w jego skład.
  10. Wyjaśnijcie mi proszę na czym polega różnica między modelami: LG GH24NS95 LG GH24NS95RB LG GH24NS95 BOX CZARNY Czy to są istotne różnice i na czym one polegają? Dziwne, ponieważ na stronie producenta http://www.lg.com/pl/napedy-optyczne-wewnetrzne nie mogę znaleźć tego modelu? Który z modeli starszy (LG GH24NS90) czy nowszy (LG GH24NS95 RB) jest bardziej solidny i niezawodny czyli lepszy?
  11. Mam prośbę do osób, które używają nagrywarki wewnętrznej: LG M-DISC GH24NS90 M-Ready lub miały do czynienia z nią, o opinie na jej temat. Jak się spisuje w praktyce? A także jak zachowuje się M-Disk?
  12. Fix00ser podsunął mi dobre rozwiązanie. Czy nagrywarka DVD obsługująca M-Disc, będzie nagrywać również inne wersje płytek DVD? Jeśli tak, to czy nie warto zastosować takiego rozwiązania? Ma tu ktoś doświadczenie z nagrywaniem na M-Disc? Proszę o podzielenie się doświadczeniami.
  13. A jak wypada ten model na tle konkurencji? Zależy mi na dobrej jakości nagrywania do archiwizacji materiału. Istotne jest aby później nie było problemu z odtwarzanie. Jak radzi sobie z odczytem trochę sfatygowanych płytek?
  14. Proszę o polecenie dobrego napędu optycznego (nagrywarki DVD i CD ROM), który dobrze by było, aby wszystko odczytał i niezawodnie nagrywał płytki. Ponoć są takie solidne modele, niezawodne i dobrze się spisujące, potrafiące wszystko odczytać, nawet z lekko porysowanych płyt. Które firmy robią takie produkty i które modele są bardzo udane?
  15. W tej sytuacji lepiej nie ryzykować i pozostać przy dyskach 2 TB Przeglądałem strony producentów omawianych dysków i odnoszę wrażenie, że WD o wiele dokładniej opisał dyski z serii Red. Można na niej znaleźć wiele różnych informacji. Także wsparcie i pomoc techniczna wygląda, że są na poziomie. Segate natomiast bardzo powściągliwie udziela informacji. Ciekawe jak to wygląda w praktyce? Jakie tu macie doświadczenia?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...