Skocz do zawartości

headder

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez headder

  1. No widzisz, właśnie u mnie owej opcji już nie ma, gdyż Gigabyte z jakiegoś powodu się go pozbyło we wszystkich nowych modelach. Wg. manual'a i danych dostępnych w sieci, zostało to uproszczone (co było błędne).

     

    W ogóle to dziękuję za filmiki, znam tą procedurę, wszakże kiedyś kumplowi zdejmowałem kaganiec z 960T, gdzie właśnie trzeba było dovoltować dwa bonusowe rdzenie.

     

    Dziwi mnie ta zależność, że CPU wstaje w konfiguracji 0, 2, 3 czy też 0, 3. Natomiast jakakolwiek opcja połączenia rdzenia 1 i 3 (z czego pierwszy jest rdzeniem pracującym w domyślnej konfiguracji X3) kończy się brakiem POST.

     

    Trochę szkoda, bo liczyłem na dodatkowe FPS'y w BF3. W sumie przesiadka na nowe mobo już i tak wiele dała (stare mobo było pod AM2 z biosem zdolnym odpalać CPU na AM3).

  2. Witajcie,

     

    Mam problem z odblokowaniem mego X3 455. Poniżej dokładna specyfikacja:

     

    AMD Athlon II X3 455 3.3GHz (AD - Propus)

    GIGABYTE GA-78LMT-USB3 Rev5.0 

    KINGSTON 4GB DDR3 HyperX 1600MHz CL9

    MSI GTX460 Cyclone OC 1GB GDDR5 256bit

     

    Jak to nowsze GIGABYTE'y, ma on funckję Auto Unlock. Próbowałem już różnych kombinacji, z podbijaniem CPU VCORE, z LLC ustawionym na Extreme. Obojętnie co bym nie wykombinował, to komp nie wstaje. Płyta główna wydaje dźwięk, zapalają się diody DVD i znów res.

     

    EDIT:

    Z czasem przy pomocy opcji Core Control gdzie domyślnie mam:

    - Core #0

    - Core #1

    - Core #2

     

    Wyłączyłem rdzeń oznaczony jako Core #1 i włączyłem Core Unlock, po chwili ukazał mi się w biosie jak i w Windowsie jako Phenom X4 B55 z tym, że celowo odpaliłem go na 3 jajach. Sprawdziłem w OCCT i Cinebenchu, testy przeszły bez problemy. W biosie dodatkowy rdzeń otrzymał oznaczenie Core #3.

     

    Nie ma różnicy jak po kolei bym wyłączał rdzenie, to Core #1 i Core #4 razem nie chcą zaskoczyć. Próbowałem nawet z wyłączonymi rdzeniami Core #1 i Core #2. W trybie dualcore, znów przeszedł testy bez zająknięcia, zero problemów. Niestety próba odpalenia CPU w trybie Core #0, Core #1 i Core #4 bez 2'jki kończy się zapętlonym restartem zanim jeszcze zaskoczy bios.

     

    Winy nie ma tu ani PSU, ani nic innego. Próbowałem z wyjętym GTX'em, odłączonymi dyskami i napędem. Nic, null i nada.

     

    Ma ktoś pomysł nt. tego co jeszcze bym mógł wymyślić? Czyżbym trafił na totalnego trupa?

     

    http://s6.postimg.org/6f2why93x/Phen_Athlon_X3.jpg

  3. Dzięki wielkie za wyprostowanie mnie :)

    Fakt jest taki, że teraz pisząc to, wg CoreTemp mam 25'C. Dotykając ręką czuje, że jest stosunkowo zimny, zimniejszy niż powietrze w okół. Więc chyba dobrze. W pokoju mam jakieś 26-27'C. Zresztą z tego co wyczytałem na Overclocked.com, była wzmianka iż ten wentyl i radiator, nominalnie pochodzą z AMD X4 i nawet parę razy spotkałem się ze stwierdzeniem, by zakładać je na Phenom'y, zamiast tego klasycznego chłodzenia z heat-pip'em oraz co może i nawet być prawdą, że jest lepszy niż niektóre, kupne wentyle. Na pewno lepszy od SPIRE, którego miałem na próbę i okazał się porażką na X2 4200+, a potem na 5200+.

     

    W sumie też nie mogę porównywać temperatur tego procesora z AMD X2 5200+ Brisbane, gdyż nie dość, że tamten miał walnięty czujnik i był 65nm, to jeszcze dmuchał na niego zasilacz, a Tagan na szczęście już tego nie robi. 

     

    Jeszcze raz dzięki Panowie ;)

  4. Witam,

    Parę dni temu kupiłem AMD Athlon II X3 455 3x3.3 GHz 45nm 95W (Rana) i wsadziłem do mojej GIGABYTE GA-MA69VM-S2 AM2/AM2+ (z biosem F10e, także AM3).

    Oczywiście dokonałem ClearCMOS przy pomocy zworki, zainstalowałem system od podstaw. Najpierw Seven x64, ale bez dedykowanych sterowników do płyty głównej. W biosie od momentu instalacji, po 10 minutach idle, temperatury oscylowały w granicy 31-32C. 

    Z powodu braku sterowników i nieufności do tych od MS, wróciłem do XP S3.

    Martwią, a w sumie dziwią mnie temperatury procesora, Core Temp, przy samym idle'u albo w trakcie pisania pokazuje 25'C na rdzeniach. W stresie CPU w OCCT nie rosną powyżej 50'C.

    Wszakże to tylko 45nm, ale jednak z TDP 95W. Cały sprzęt pracuje z TAGAN'em 380-U01.

    Dodam, że na procu posadzony jest BOX'owy cooler, z którego radiatora zdrapałem oryginalną pastę, przeczyściłem i położyłem na proca, z pastą Revoltec Grease Diamond. Sam cooler jest ustawiony na full'a, gdyż nie ufam automatycznemu strojeniu obrotów. Po za tym płyta nie pokazuje mi obrotów z nim, gdy z wszystkimi starymi wiatrakami pokazuje poprawnie obroty.

    I teraz pytanie, czy to normalne temperatury, dla niekręconego X3 455?

     

    O to screeny:

     
     
     
     
×
×
  • Dodaj nową pozycję...