Skocz do zawartości

ady1990

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    39
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez ady1990

  1. Jeżeli opis z sygnaturki kolegi się zgadza to: 

    GA-EP35-DS3L

    1. bsługa do 8GB pamięci Dual Channel przez 4 złącza DIMM
    2. DDR2 (1200)/1066/800/667

    Trudno żeby działały DDR3. To po pierwsze.

    Po drugie w systemie 32 bitowym można mieć 4 giga ramu ale pokaże 3,5 lub mniej, w zależności od konfiguracji sprzętowej, np. czy używa grafiki zintegrowanej. 

    Według sygnaturki nie powinno być problemu i po włożeniu 4 giga pokaże mu się 3,5.

     

    edit:

    a tak w ogóle to zainstaluj win 64 bit, jeżeli masz naklejkę z kluczem do wersji 32 bit, to możesz na tym kluczu zainstalować wersję 64 bit. Parę godzin i po problemach z małą ilością RAM i wcale nie musisz niczego tracić, tylko trzeba wiedzieć jak to zrobić...

  2. na stockowym chłodzeniu temperatura dochodziła do 74 i szła dalej po paru minutach w prime95, oczywiście nie mówię o oc tylko przy standardowych ustawieniach. 

    Wchodząc do biosu widzę zupełnie inne temperatury!! Aha i nie miałem nic takiego jak restart czy przywieszanie się sprzętu wszystko zawsze ładnie śmiga. 

    Co więcej, w biosie widzę że mam ustawione ostrzeżenie, gdy temp wzrośnie powyżej 70 stopni (czyli pewniie chodzi o restart sprzętu).

     

    Gdzieś kiedyś czytałem że pod os mogą pojawiać się błędne wskazania temperatur, i tak sobie myślałem że tak jak w programach pod OS pokazuje max temp. 100 stopni to jest tak naprawdę to 71,4 jakie widnieje na stronie Intela?? i wtedy temperatury by się zgadzały po przeliczeniu. np 72 pokazywane pod OS to tak naprawdę 51,4 stopni, czy takie coś jest możliwe???

     

    Chłodzenie zamontowane raczej  prawidłowo, zmieniałem 3x pastę na inną, obecnie jest MX-2.

    Skoro temp. pokazywane pod OS byłyby prawidłowe to dlaczego nie było restartu ani przywieszenia??

    Podczas testów w prime95 (co prawda tylko 20 min) nie było żadnego błędu czy obniżenia taktowania.

     

    Proszę o porady szanowne grono zorientowancyh forumowiczów.

     

    p.s.

    i tak sobie myślę, czy to w ogóle byłoby normalne, żeby na dzień dobry po odpaleniu kompa, bez oc, w idlee, temp na cpu wynosiła 50 stopni??? a jak sobie przeliczę pokazuje jak w biosie 35,7....


    ok, widzę że nikt nie ma pomysłów co może być nie tak.

    Pobawiłem się trochę i po testowałem sprzęt, i tak:

    po 16 minutach w prime95 (In-place large FFT s - max heat, power consumption)  wywala mi jeden rdzeń (nr 4) z błędem i odłącza go od testu.

    W programie Easy Tune 6 od Gigabyte pokazuje temp. CPU max 51 stopni po oc i podczas testów a w np coreTemp 74 stopnie.

    Które wskazania są poprawne i co zmienić żeby polepszyć stabilność?? Podwyższyć VID i próbować do skutku??

     

    Nie wiem na jaką temp. mam spoglądać, tą z biosa i EasyTune czy z innych programów?? 

  3. Witam,

    z chęci zabawienia się w OC postanowiłem podkręcić swój sprzęcik o kilkaset MHz, i tak z 2,66 ustawiłem go na 3,2 GHz. Wszystko ładnie pięknie, 20 min testów w prime95 i zero błędów więc odpalam grę.

    Metro2033 - straszny spadek fps z 35/45 do 17/22.

    Dalsze testy programami prime95 oraz OCCT chciałem puścić na noc ale widzę że nie ma sensu.

     

    Sprzęt:

    - Intel® Core™2 Quad Processor Q9450 (12M Cache, 2.66 (3.2) GHz, 1333 MHz FSB);
    - zasilacz OCz CoreXStream 500W SLI PSU;
    - chłodzenie SilentiumPC Spartan LT HE912 (chyba za słabe, ale o temp. później);
    - graf. Club 3D HD7770;
    - płyta GA-G33M-S2 (wiem tragedia do OC);
    - pamięć 2x1GB Hynix PC2-6400U-555-12 oraz 2x1GB GoodRAM GR800D264L5/2GDC;
     
    Screeny z CPU-Z:

     
     
    Co do temperatur. Podczas 20 min w prime95 temp. nie przekraczała 72 stopni według realtemp, gdzie pokazywało że pozostało 28 stopni do osiągnięcia Tj. MAX. 
    I teraz nie wiem o co chodzi bo w specyfikacji procka widnieje temperatura Tcase=71,4 stopnia. 
    Co to są za temperatury???
    Aha i zaraz po odpaleniu kompa w biosie na idle temp procka nie przekracza 28/30 stopni a jak tylko załaduję win w realtemp pokazuje 48/55 stopni.
     
    Proszę szanowne grono forumowiczów o fachową pomoc i porady ;-)
     
    p.s.
    zaraz dorzucę screeny z ustawień w biosie.
     
    EDIT:
     
     

    Ktoś wie o co chodzi?? Płyta nie wyrabia, czy błędne ustawienia w biosie??

  4. Myślę, że 120 gb będzie lepszym wyborem gdyż  60 gb zapełni się bardzo szybko.120 jest takie optymalne ponieważ można tam wrzucić system i kilka gier bądź programów.  

    hmm, ja mam win8, pakiet office , gry Far Cry 3 , WoT oraz standard (czyli przeglądarkę i parę małych programów użytkowych)  i wszystko razem zajmuje 47 giga ,także nie jest tak źle ;-) no ale to zależy kto co potrzebuje bo już na moim lapku to rzeczywiście za mało, a tutaj sugerowałem się tym co napisał autor, czyli

     ...

     

     

    ...Dysk będzie pod system i kilka innych niewielkih programów, więc nie potrzebuje dużej pojemności, a wydajności i sprawności. ...
  5. chłodzenie zmieniłem bo box-owe to było nieporozumienie temp >80 stopni ;/ a nie chciałem dużo wydawać i patrząc na ten test:
    http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/silentiumpc-spartan-lt-he912-test.html

    pomyślałem że będzie w sam raz, nie miałem zamiaru nic podkręcać ale ostatnio wstawiłem grafikę hd7770 i pomyślałem o lekkim podkręceniu i dlatego pytam ;-) 
     

    pastę rozsmarowałem na CPU, myślę że dosyć dokładnie i równomiernie

  6. Witam,

    posiadam komputer z procesorem Core 2 Quad Q9450 2,66 i zamontowałem do niego chłodzenie Spartan LT HE912. Temperatury podczas pracy/grania nie przekraczają 65-68 stopni a podczas odpoczynku są w okolicach 56 stopni.

    I teraz moje pytanie, czy możliwe że źle zamontowałem to chłodzenie, albo źle nałożyłem pastę że są takie temperatury? Chciałbym się dowiedzieć czy różnice w temperaturach rdzeni w stanie spoczynku/pulpit powinny wynosić 10 stopni, np jeden rdzen 44 stopnie a 3 pozostałe po 54-56 stopni??

    Mam zamiar jeszcze raz to zmontować na paście Arctic Cooling MX-2, jakie mielibyście dla mnie rady?

    Z góry dzięki za pomoc.

    Pozdrawiam.

  7. tak ale nie chciałem się bawić w rejestrze bo nie dało się odinstalować sterowników nawet programami do czyszczenia sterów, komp dziwnie się zachowywał i te nieszczęsne aktualizacje które też topornie się odinstalowywały, a tak w 20 min format i nowy system stoi ze sterami i chodzi jak trzeba, gdybym tak od razu zrobił to ile czasu zaoszczędzone...

  8. a więc rozwiązaniem okazał się format i wgranie najnowszych sterów na czysto, windows 8 jeszcze nie dokonał aktualizacji więc wszystko działa, obawiam się że problemem była jakaś najnowsza aktualizacja. i tutaj mały off topic czy wyłączyć te aktualizacje czy niech sobie będą bo poprawiają bezpieczeństwo, stabilność i ..... itd itp.??
     

    p.s. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc. Zasilacz na pewno sprawdzę i być może wymienię jeżeli okaże się że ma takie skoki napięcia. Pozdrawiam ;-)

  9. będę próbował ;// mam nadzieje że znajdę przyczynę i nie będzie ona kosztowna ;/

    jednego dnia średnio 60FPS następnego już ledwo 10-12 ;// czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć czy takie rzeczy może powodować zasilacz?? Bo to dla mnie dość dziwne. No chyba że się karta przez to jakoś uszkodziła?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...