Skocz do zawartości

glony_wcinam

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez glony_wcinam

  1. Witam,

    Monitor posiadam od sierpnia 2016 roku, a od pół roku zaczęły mi się rzucać w oczy takie oto ciemniejsze linie podczas wyświetlania stron w dziennym widoku i meczy piłkarskich. Najbardziej są widoczne na białym lub szarym tle:
    http://i64.tinypic.com/2q248z7.jpg
    Jest sens oddawać monitor z taką "cechą" na gwarancję?

  2. Jak ci tak zależy to mogę ci to X-Fi Titanium odsprzedać za 25 euro z wysyłką do Polski (bo ja w Niemczech mieszkam).

    A próbowałeś odinstalować sterowniki do karty i w menadżerze urządzeń zainstalować kartę jako "Urządzenie zgodne ze standardem High Definiotion Audio"

    Trzeba dać aktualizuj sterowniki/przeglądaj mój komputer.../pozwól mi wybrać z listy/

    Dzięki za ofertę, ale na razie wymiana karty nie jest priorytetem dla mnie. :)

     

    Znaczy ona jest wykrywana zaraz po czystej instalacji Windowsa oraz po deinstalacji tych oficjalnych jako zgodna z HDA i co najlepsze - nagrywanie jest wtedy nie obciążone wadą mostka PCIe-PCI. Ale bez sterowników to ma tyle funkcjonalności, co kodek Realteka. A przecież nie po to się kupowało/kupuje kartę Creative'a ^^

     

    Skoro już jesteśmy w temacie HDA, to istnieje Support Pack 4.0 w wersji UAA/HDA, który w changelogu ma napisane, że obsługuje wszystkie X-Fi, w tym moje SB0770. Niestety zainstalowanie go daje taki skutek, że oprogramowanie Creative nie widzi karty, a w panelu audio Windowsa nie pokazuje się urządzenie wyjściowe czyt. karta jest bezużyteczna z tymi sterownikami. Próbowałem dojść dlaczego, tak samo sprawdzając kartę na innych komputerach i pytając na forum Creative'a, ale jak na razie cisza w eterze.

    http://forums.creative.com/showthread.php?t=741930

  3. A nie szybciej będzie wymienić kartę dźwiękową niż grzebać się w dochodzenie co jest nie tak? W styczniu kupiłem podobną kartę X-Fi Titanium  SB0880 (na PCI-E) za 19 euro na eBay.

    Wiesz stara prawda głosi że sprzęt komputerowy jest kompatybilny i kompatybilniejszy. Nie da się przewidzieć wszystkich kombinacji sprzętowych. Taki jest urok otwartej platformy sprzętowej. Jak coś ze sobą nie zagada to na 99,99% nic z tym nie zrobisz. Musieli by się pewnie spotkać w jednym miejscu inżynierowie którzy opracowali kontroler PCI z inżynierami od płyty głównej i z tymi co stworzyli tą konkretną kartę dźwiękowa. Wtedy może by doszli do tego dlaczego akurat tak się dzieje. Tyle że to nie jest prom kosmiczny tylko stara płyta główna i jeszcze starsza karta dźwiękowa. Nawet jakbyś znalazł 1000 osób mający ten sam problem to w porywach może udało by ci się doprowadzić do tego że Gigabyte zamieścił by na stronie z informacjami o tej płycie że jest ona niekompatybilna z twoją kartą dźwiękową :(

    Ech, tylko machnąć ręką na to wszystko. Dopóki Intel się zajmował wyprowadzaniem PCI z chipsetu, to było spoko, a teraz to szkoda się pchać w stare graty (szkoda, że dopiero teraz to wiem, ale płyta mniej mnie wyniosła niż wtedy na sklepie, więc przeboleję). Najwyżej spróbuję jeszcze wyciągnąć od ASMedii datasheet tego układu za ten stracony czas na diagnozowanie  :menda: 

     

    Tyle dobrze, że odtwarzać to odtwarza, więc na razie mogę spokojnie wypatrywać na rodzimym rynku tych Titaniumów (ceny na ebayu, szczególnie z dostawą odstraszają, a większość ofert pochodzi z USA) i wtedy zabrać za wymianę.

     

    "sprzęt komputerowy jest kompatybilny i kompatybilniejszy"

    dopiszę do przytoczonego powiedzenia:

    "Twój jest zawsze mniej kompatybilny" :rotfl:

  4. A podkręcałeś procesor zwiększając szynę BCLK ? Bo to z reguły sieje na inne urządzenia. Próbowałeś w biosie wyłączyć Serial Port i Parallel Port bo zdaje się że to też idzie przez szynę PCI. Włączyć lub wyłączyć Fast Boot ?

    BCLK sztywno na 100, porty równoległy i szeregowy powyłączane, Fast Boot wyłączony. W BIOSie to już praktycznie wszystko wyłączałem, nawet tryby oszczędzania procesora i płyty głównej, każdą pierdołę jaka nie była związana z zegarem i opóźnieniami. Temat na początku obadałem z GIGABYTE i nawet na moją prośbę przygotowali BIOS z odblokowaną opcją PCI Latency Timer (MSI, ASUS mają domyślnie widoczną tę opcję), ale na nic się ona zdała. Do niedawna sądziłem, że to po prostu taka nieszczęsna konfiguracja, ale jak udało mi się znaleźć osobę, która posiada płytę na Z170 wraz z PCI na ASM1083 i tym konkretnym X-Fi, to po przeprowadzeniu przez nią testu z nagrywaniem już mogę powiedzieć, że problemem jest ten mostek. Jednak dla zwiększenia wartości dowodu potrzebuję więcej osób z takimi konfiguracjami (nawet nie musi być to płyta na Skylake'a - wystarczy, że jest na niej układ ASM1083).

  5. Aktualnie używam Support Packa 4.0 od Daniel_K (instalator oficjalnych sterowników od Creative nie wykrywa tej karty - takie utrudnienie dali dla posiadaczy tego OEMowego wytworu) testowałem też starsze wersje do 3.5. Nie jest to wina sterowników, bo na dwóch różnych komputerach karta z tym zestawem sterowników działa bez szemrania w obydwie strony (odtwarzanie/nagrywanie).

  6. Witam wszystkich użytkowników!

    Półtorej roku dokonałem wymiany sprzętu, z

    C2Q Q6600
    Gigabyte 965P-S3


    na

    i5-6600
    Gigabyte Z170-HD3P
    (co jak zaraz wyjaśnię, okaże się błędem)

    Z poprzedniego zestawu uchowała się obudowa i wspomniana karta dźwiękowa Creative X-Fi SB0770. Wszystko działało na poprzednim zestawie bez zarzutu. Ale na aktualnym jedynie odtwarzanie jest OK.

    Czym się objawia problem? Mianowicie, zaraz po starcie systemu (Windows 10 AU x64) mogę włączyć nagrywanie np. wejścia liniowego albo Stereo Mix. I nic nie wskazuje na to, że jest jakiś problem, bo wszystko wygląda spoko, patrząc na podgląd. Ale do czasu - jak tylko przerwę to nagrywanie i rozpocznę po jakimś czasie następne, to wygląda już tak:
    http://i64.tinypic.com/bfpes9.png
    (zdjęcie jest moje, najpierw próbowałem pomocy na zagranicznych forach i dlatego napisy są po angielsku)

    I tak prawie za każdym razem, niezależnie od źródła. Tylko te przerwy w nagraniu się zmniejszają bądź zwiększają (czasem potrafią być niewidoczne na pierwszy rzut oka, ale przesłuchanie wyjaśnia). Jak zrestartuję system, to tak jak wspomniałem, na początku jest dobrze, a potem następuje pasmo nieszczęść. Dodatkowo w podglądzie zdarzeń i dzienniku Microsoft-Windows-Audio/GlitchDetection co parę minut pojawiają się takie wpisy:

    Błąd aparatu: punkt końcowy danych wejściowych klienta CP — przetrzymanie: pCCrossProcessServerInputEndpoint=[0x1c199db10f0] WriteOffset=[1024] ReadOffset=[1024] BufferSize=[38400] BytesAvail=[3840]

    Jakie kroki podjąłem w celu zdiagnozowania problemu:
    - reinstalowanie systemu (sprawdzałem Win7 x32/x64, Win8.1 x32/x64 i najnowszą kompilację Win10 1709 x32/x64)
    Bez zmian.
    - instalacja starszych Support Packów do X-Fi
    Bez zmian.
    - sprawdzenie karty na innych komputerach
    Karta działa całkowicie poprawnie na moim retro Tualatinie z 440BX (pod Win7 x32) i na poprzednim zestawie (pod Win10 x64). :->
    - sprawdzenie innej karty dźwiękowej na aktualnej płycie pod kątem ewentualnego uszkodzenia slotów PCI
    Audigy 2 (wyciągnięte ze szpargałów w piwnicy) - działa odtwarzanie i nagrywanie :roll:

    Więc wypróbowałem wielu kombinacji i tak naprawdę wciąż nie wiem, co się dzieje. Ale na manowcach nie spocząłem i skontaktowałem się z supportem GIGABYTE'a, może z nimi uda się znaleźć przyczynę problemu.

    Nic z tych rzeczy. Jak 3 miesiące temu rozpocząłem z nimi konwersację mailową, tak dalej sprawa stoi w kropce, a do tego w ostatniej wiadomości wypięli się na mnie tekstem "Z170 is EOL and pocałuj nas pan wiesz gdzie" (cytat niedokładny, ubarwiony). Także przy okazji nie polecam produktów tej firmy, a do tego żałuję, że wybrałem tę płytę sugerując się bezproblemowością poprzedniej. No cóż, mam nauczkę, żeby się nie sugerować poprzednimi wytworami.

    Wracając do tematu, ale od innej strony zacznę. Jak wiadomo, Intel wycofał ze swoich chipsetów natywne wsparcie dla magistrali PCI gdzieś w okolicach generacji Sandy Bridge. Od tamtego czasu, żeby płyta główna umożliwiała podłączenie karty PCI, musi być umieszczony układ zwany mostkiem PCI Express do PCI. Te mostki są produkowane przez takie firmy jak ITE i ASMedia (ta druga pewnie bardziej znana z układów USB 3.0).

    I na mojej płycie jest wsadzony mostek ASMedia ASM1083. Na Internecie można znaleźć, że mostki te były bardzo zabugowane w początkowych rewizjach. Teoretycznie najnowsza rewizja tego układu (taką też posiadam) już nie sprawia problemów, a przynajmniej nikt tego nie zgłaszał na np. linuksowych listach mailingowych.

    W tym właśnie układzie upatruję sprawcę - GIGABYTE moje sugestie (poparte faktami, że karta działa perfekcyjnie na płytach z natywnym PCI) ignorował i jedynie odpisywał "to se gadaj pan z ASMedią". Oczywiście klasyczna korporacyjna spychologia. Ale napisałem do supportu ASMedii - dwa miesiące, a ja nawet potwierdzenia dotarcia maila nie zobaczyłem xD Po prostu rozczarowanie tajwańskimi firemkami poziom > 9000 w moim przypadku. :[

    Kończąc już tego przydługawego posta; Mam bardzo gorącą prośbę do was - jeśli jeszcze ktoś posiada SB0770 (lub jakiekolwiek X-Fi na PCI) i płytę główną z ery Sandy Bridge lub nowszą wraz ze slotami PCI: bardzo prosiłbym o sprawdzenie i danie mi znać, jak ta kombinacja działa u was. Od członka innego forum wiem, że na MSI Z170A PC MATE występuje dokładnie ten sam problem. Mimo wszystko dobrze byłoby zebrać więcej raportów, choćby na potrzeby skonstruowania grupowego maila do ASMedii.

  7. No nie powiem, twardy orzech do zgryzienia teraz mam z wyborem :D Radeon z Della wydajny, ale wciąż mam w pamięci drastyczne przeżycia z instalacją Catalystów do HD3650 pod AGP, więc się trochę obawiam starcia z nowym HD. :rotfl:  Z kolei NVidia jest troszkę słabsza, ale nadrabia współpracą z użytkownikiem i lepszymi sterownikami. 8-)

     

     

    Co powiesz na takiego asusa? Procek ulv i5 grafika gforce gt740, matowa matryca, obudowa aluminiowa

    http://www.x-kom.pl/p/119449-notebook-laptop-15-6-asus-k56cm-xx008-i5-3317u-4gb-500-dvd-rw.html?ref=100421822&sm12=MjA=&ts=1368370563&token=01765914e18cdaad37044fa9c8508413

     

    W tej cenie można dostać z niepalcujących się jeszcze lenovo z500. Obudowa całkiem niezłej jakości na plus. Matryca taka sobie. Procek i3 normalny. gt645 czyli troszke wolniejsza niz gt740. Procki obydwa maja zblizone wydajnosciowo dosyc.

    http://www.x-kom.pl/p/121314-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-z500-i3-3110m-4gb-1000-dvd-rw-gt645m.html?ref=100421822&sm12=NDk=&ts=1368370693&token=30db448fd5bdd5955c34d10a20711291

     

    g580 nie jest ale oba powyższe są znacznie wydajniejsze graficznie. Warto rozważyć.

    Propozycja z ASUSem odpada, mam ustawione bardzo sztywne widełki, jeśli chodzi o cenę. Nad tym Z500 zastanowiłbym się, bo grafika jest lepsza niż u reszty, ale martwi mnie ten i3 bez Turbo-Boosta.

  8. 1) Kwota przeznaczona na zakup: do 2200 zł;

    2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): 15.6" lub 17.3";

    3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program, etc.): gry typu Symulator Farmy, Need For Speed itp.; przeglądanie zdjęć i odtwarzanie filmów z DVD;

    4) Miejsce użytkowania (np. głównie w domu, głównie w plenerze, etc.): głównie w domu, czasem w plener;

    5) Wymagania specjalne (np. matowa matryca, obudowa o wzmocnionej odporności, etc.): nie palcująca się obudowa, napęd CD/DVD

    6) Osobiste preferencje (np. niechęć do konkretnej marki albo biały kolor, etc.): na pewno nie w białym kolorze;

    7) Własna propozycja (model wybrany samemu): http://allegro.pl/lenovo-g580-i5-3230m-8gb-1000gb-gt635-2gb-promocja-i3242192330.html

     

    Witam, szukam laptopa dla brata ciotecznego, który idzie właśnie do komunii i niestety z racji rodzinnego tytułu "znawcy tematu", muszę wybrać takiego z gąszcza katalogów, który będzie wystarczył mu do gier lekkich i oglądania filmów oraz kreskówek. ;)

     

  9. bez foty nie wiele poradzę

     

    Ze fotą będzie kłopot, bo akurat nie mam przy sobie kabla, przez który mógłbym skopiować foto z telefonu. ;/ Dlatego przygotowałem w paincie "na szybko" symulacje problemu i jego wygląd na monitorze :D

     

    http://pics.tinypic.pl/i/00214/jsky5kzyfxow.png

     

    To może być wina monitora , może to być karta graficzna . Zobacz czy się nie przegrzewa, wyczyść kartę i powiedz jeżeli nie pomoże.

    Lub zobaczyc monitor na innym zestawie jesli bedzie wszystko cacy to cos z twoimi podzespolami, ale to bedziemy dzialac pozniej jakby tak bylo.

     

    Nie więcej jak miesiąc temu poświęciłem się dokładnemu przeczyszczeniu komputera (i także karty graficznej, to jest 9800GTX+, ale ona i tak się nawet przed czyszczeniem nie przegrzewała) i kontrolnie wmontowałem starszego 8600GT na sprawdzenie i te kreski dalej były, więc GPU wykluczyłem. Sprawdzałem monitor także na starszym sprzęcie z 2003 roku i tyle stwierdziłem, że monitor robi problem. :/

     

    P.S Zapomniałem dodać, że kreski pojawiają się po "rozgrzaniu" monitora, czyli gdzieś po 30 minutach.

  10. Witam, jestem nowy :) Przyszedłem tutaj, bo ostatnio mam coś z moją 5-letnią iiyamą E1902WSV. Mianowicie, na górnych rogach ekranu pojawiły się takie białe kreski, lecące w poziomie wyświetlacza, nie przypominające te z uszkodzeń matryc. Najbardziej widać je na jasnych kolorach, pod czernią nie występują. Wysłałbym zdjęcie tego przypadku, ale nie mam jak zgrać tego na komputer. :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...