Skocz do zawartości

maciekslon

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    52
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez maciekslon

  1. Jeśli chodzi o mapę to na Targeo jest na prawdę niezła i często aktualizowana, a na Google można samemu dodać brakujące elementy, więc też powinna być dość aktualna.

     

    Tobie pewnie jednak chodzi o zdjęcia satelitarne - a tutaj cudów nie ma, nie istnieje mapa aktualizowana tak często jak chcesz, za dużo czasu i pieniędzy pochłania pozyskanie i obróbka zdjęć lotniczych.

  2. Bo w AMD nie ma teraz tak łatwo, one mają np. 4 moduły po "prawie" 2 rdzenie, czyli rdzeni jest 8 fizycznie, ale niektóre podzespoły są po sztuce na dwa rdzenie (np. jednostka zmiennoprzecinkowa).

     

    Czyli w opisie powinno pojawić się że mają moduły (tak jak w niektóych sklepach i na stronach jest jawnie napisane).

  3. Hmm, ROS jest przeznaczony raczej do pracy na komputerze klasy PC, chociaż są jakieś jego porty na Androida :-) Jednak do tak prostego zadania to może być jak strzelanie z armaty do komara. Sterownik do silników DC można przygotować na podstawie miliona opracowań z sieci, w najprostszej wersji wykorzystując scalone mostki H (np. L298) sterowane bezpośrednio z AtMegi i podłączone bezpośrednio do silnika. Jeśli robot ma jechać jedynie na podstawie informacji z kamery to nie będą potrzebne nawet enkodery na silnikach, aczkolwiek mogą one znacznie poprawić jakość sterowania prędkością. Sterowanie na zasadzie "szybciej", "wolniej", "jedź bardziej w lewo", "jedź bardziej w prawo" (czyli to, co prawdopodobnie uda się uzyskać na podstawie obrazu z kamery) pozwoli na osiągnięcie celu, nie będzie też wymagało frameworków.

     

    Na początku opis Twojego zadania brzmiał dużo bardziej skomplikowanie, dlatego dobrze że uściśliłaś.

  4. A ja chętnie pomogę nawet tutaj, w końcu moja działka ;-)

     

    Możesz napisać coś więcej o robocie, którym masz sterować? Czy jest to gotowa platforma, z wbudowanym komputerem sterującym, czy musisz sama dużo sprzętu wyrzeźbić? Czy wchodzi w grę wykorzystanie gotowych frameworków, takich jak np. ROS (www.ros.org)?

    • Popieram 1
  5. Ja również polecam NET-S jeśli chodzi o same zakupy (co prawda pomylili się wysyłając RAM, ale w 3 dni dostałem przesyłkę z właściwymi pamięciami i Battlefieldem 3 na osłodę za stracony czas) :D

     

    Jeśli natomiast chodzi o serwis to, niestety, najgorsze możliwe doświadczenia mam z morele. Długo, trochę nieprzyjemnie, nerwowo...

  6. 2) Na początek wystarczy coś prostego, ale nie ruszaj DevC++ - to środowisko jest niestety przestarzałe i można się mocno zniechęcić z jego powodu. Bardzo proste i przyjemne jest CodeBlocks, QtCreator także ma swoje zalety. Z "dużych" środowisk jest VisualStudio w wersji Express (darmowy, można polecić, jeśli bardzo Ci zależy na pisaniu w wytworze z rodziny MS) oraz Eclipse CDT - darmowy, przenośny (to samo środowisko na windowsie i linuksie) i również dość potężny (w wielu aspektach lepszy od VS, w wielu to VS jest górą). Z czasem pewnie dojdziesz do tego, w czym najlepiej.

     

    3) To dwa odmienne języki programowania

     

    4) Na początek może być, trochę lat już ma, ale wiele osób do chwali. Do załapania podstaw zdecydowanie wystarczy.

     

    5) O jakie podpowiedzi CI chodzi? Dopełnianie nazw funkcji i klas? Tak, da się.

  7. Po pierwsze - nie ma ubuntu w wersji 12.4, jest wersja 12.04, to różnica ;-)

     

    Po drugie sam system wymagania ma dość niskie i spokojnie na Twoim sprzęcie będzie działał. Jedynie menedżer okienek (ociężały ostatnio Gnome albo jeszcze bardziej ociężałe Unity) może zamulać. Ale i na to jest sposób - zainstaluj XUbuntu, do którego fabrycznie dołożony jest menedżer Xfce, który ma bardzo niskie wymagania i działa płynnie.

     

    Ja na swojej poprzedniej stacjonarce, AthlonXP 2600+, 2x512MB, GeForce2Ti, spokojnie uruchamiałem ubunciaki do wersji 11.04, potem komputer poleciał do szafy. Ale z Xfce spokojnie dawał radę bez żadnej zadyszki.

    • Popieram 1
  8. Od końca. Jeśli masz już windę i doinstalujesz pingwina, to na 100% będzie się pojawiało menu wyboru systemu przy starcie.

     

    Co do instalacji na tej samej partycji - da się, ale to mało wydajne rozwiązanie (o ile kojarzę, to tworzy się wirtualny system plików wewnątrz windowsa, i spod owego się odpala linucha), lepiej wygospodarować ze 30GB na osobną partycję.

    • Popieram 1
  9. Do kompletu dodaj jeszcze PDF. To każdy otworzy. Tyle że pewnie znikną wszystkie "słitaśne" efekty przejść, muzyczki i inne sranimacje ;-)

     

    Ewentualnie, kiedyś pamiętam że któryś program generował pliki .exe z prezentacji, z wbudowanym viewerem.

     

    Trzecia opcja - oprócz prezentacji nagraj na płycie od razu odpowiedni viewer ze strony MS.

  10. Ja używam Canona SX200IS, teraz są dostępne jego kolejne, nowe generacje. Zdjęcia wychodzą całkiem niezłe, do którejś z nowych generacji można też dokupić tuleję dystansową i mocować filtry, więc to też przyjemna cecha. Ogólnie aparat polecam ( bo mam ;-) ), makro daje radę (zarówno w trybie makro i supermakro na szerokim kącie jak i na maksymalnej ogniskowej, ale wtedy ostrzy dopiero od około dwóch metrów, więc to takie z deczka oszukane makro)

     

    Z wad - na szerokim kącie (ekwiwalent 28mm) widoczne zniekształcenie geometryczne w rogach, do tego dochodzi też delikatna aberracja chromatyczna, ale da się przeżyć.

     

    Z głównych zastosowań - dużo lepiej sprawdza się w scenach na zewnątrz - widoczki, panoramki, we wnętrzach, szczególnie ciemniejszych, brakuje trochę jasności (f3.5@28mm z tego co pamiętam), ale dzięki stabilizacji optycznej da się strzelać całkiem dobre fotki także w ciemniejszych scenach.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...