Skocz do zawartości

Esdi13

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    137
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Esdi13

  1. Potrzebuję jak najcichszego zasilacza do 600 zł. Wiadomo, im taniej tym lepiej. Do tej pory miałem Supremo m2 550w oraz XPG Core Reactor 750W i oba były nieprzyjemnie głośne, zwłaszcza w spoczynku. Wybijały się na tle innych wentylatorów. 

     

    Aktualny setup:

     

    Ryzen 5600 chłodzony Scythe Mugen 5 + RX 6600 XT. Obudowa Krux Naos z 3 wentylatorami Arctic p12 slim.

     

    Kartę za jakiś czas zamierzam wymienić na coś pokroju RX 7800 lub Rtx 4070. Ile brać watów? Opłaca się inwestować w Atx 3.0 skoro zawsze celuje w podzespoły ze średniej półki z dobrym współczynnikiem poboru do wydajności 

    Najlepszą opcją byłyby zasilacz z półpasywnym chłodzeniem. Z tego co się orientowałem to polecane są takie modele jak Corsair Rmx, Seasonic Focus, Asus Strix oraz któryś Be Quiet? Z tym, że w tym ostatnim wentylator cały czas pracuje. 

    Dużym plusem będzie giętkie lub "taśmowate" okablowanie. 

  2. 2 godziny temu, kajtek. napisał:

    Problem tutaj jest taki - dasz mocniejszy CPU - wąskim gardłem będzie GPU, dasz mocniejsze GPU wąskim gardłem będzie CPU w 1080p. 

    Mimo wszystko większego boost odczuję wymieniając GPU, nawet kosztem bootlenecka? Mam też TV 4k 120hz, więc na pewno do niektórych gier chciałbym go wypróbować. 

    2 godziny temu, kajtek. napisał:

    W jakie gry grasz i na jakich ustawieniach? 

    Gram w większość premier Aaa, np Resident evil 4 remake, the last of us czy np Star Wars Jedi Survivor, który niedługo ma premierę. Odkąd mam monitor z wyższym odświeżaniem, to nie wchodzę poniżej 80-90 fps z lockiem na 120.

  3. Cześć. Aktualny zestaw:
    i5 10400f + B460M HDV + Mugen 5
    Ram 2x8gb 3200mhz
    Powercolor Hellhound RX 6600 XT
    XPG Reactor 750W Gold
    Monitor FHD 165hz 

    Gram w rozdzielczości FHD, w gry AAA. Zastanawiam się nad wymianą procesora + mobo lub GPU. Zastanawiałem się nad Ryzen 7 5800x3d, ponieważ w FHD procesor odgrywa większą rolę niż w wyższych rozdzielczościach. Ale czy jest sens dopłaty względem 12400/13400f lub Ryzena 5600? Jeżeli chodzi o GPU to myślałem nad RX 6800/XT, niżej nie ma sensu schodzić. Która zmiana jest bardziej sensowna? Biorąc pod uwagę, że następnego upgrade'u nie będzie przez najbliższe 2 lata?

  4. Przymierzam się do wymiany, leciwego już U2312HM (23 cale, FHD, IPS). Zastanawiam się nad rozdzielczością 1440p, ale boję się cięcia detali żeby uzyskać 60 fps. Wiem, że to subiektywne odczucia, ale co jest lepsze - detale wysokie/ultra w FHD 23/24 cale czy średnie w 1440p 27 cali? Gram tylko i wyłącznie w gry AAA , żadne esportowe. Specyfikacja to: I5 10400F z RX 5700. Procesor kupiłem niedawno i na pewno posłuży mi parę lat. Kartę zamierzam wymienić. raczej nie wcześniej niż za rok, dwa. Budżet to maksymalnie 1500 zł, im mniej tym lepiej. 

  5. 4 minuty temu, BlackCoffe napisał:

    Masz możliwość pożyczenia od kogoś jego zasilacza do testów?

    Miałem wcześniej XFX Core 550W. wymieniłem na Supremo i nic to nie dało.

     

    4 minuty temu, zbiku90 napisał:

    1. Które wersje sterowników testowałeś?

    2. Czy używasz MSI Afterburner albo innych zewnętrznych narzędzi do modyfikowania parametrów karty?

    3. Czy ram jest na 100% stabilny jak skała?

    1. W konfiguracji z intelem najnowszych rekomendowanych i najnowszych opcjonalnych ze strony AMD. Wcześniej chyba wszystkie jakie wyszły xD

    2. Próbowałem bez niczego, jak i z Afterburnerem. Poza tym nic. 

    3. Na wcześniejszej platformie z Ryzenem wykonywałem Memtest i nie było żadnych błędów. Tutaj nawet nie ma 3200, ze względu na płytę B460.

  6. Cześć.
    Kiedyś już zakładałem podobny temat i doszedłem do wniosku, że to wina połączenia RX 5700 z Ryzenem 1/2 generacji (w moim przypadku był to 1600AF). Zmieniłem procesor na i5 10400F + Asrock B460M HDV i problem nadal występuje. Podczas grania (różnie, czasem minuta, czasem 20) pojawia się czarny ekran i odcina dźwięk. Nie mogę nic zrobić, pozostaje reset. Na platformie z Ryzenem oprócz czarnego ekranu, wyłączała się klawiatura oraz myszka i wentylatory odpalały się na maks obroty. W podglądzie zdarzeń widnieje tylko kernel 41, co wiąże sie pewnie z manualnym resetem. Temperatury są w porządku i testowanie przez np OCCT nie powoduje czarnego ekranu.

    Rzeczy, które próbowałem i nie przyniosły skutku:

    - Świeża instalacja Windowsa, próbowałem sam oraz przez Windows Update wgrywać sterowniki. Używałem DDU, instalowałem sam sterownik przez menadżera urządzeń. Ustawiałem różne plany zasilania, włączyłem w Biosie PCIe gen 3. Wyłączyłem szybkie uruchamianie. Nic to nie pomogło.

    Pełna specyfikacja:

    I5 10400f - B460M HDV - MUGEN 5 - RX 5700 Gigabyte Gaming OC - 16gb 3200 Viper 4 - SSD BX500 Crucial - Supremo M2 550W Gold

    O ile procesor i płytę główną mogę jeszcze zwrócić (chociaż nie wydaje mi się, żeby to było problemem), tak karty już nie. Była dwa razy odsyłana i serwis stwierdził, że wszystko z nią w porządku. 

  7. Cześć. 

    Potrzebuję cpu + mobo. Wybór padł na i5 10400f, reszta zestawu to: 
    RX 5700

    Scythe Mugen 5

    2x8gb Patriot Viper 3200 mhz

    Supremo M2 550W gold

    Czy jest sens dopłacać do B560/Z490 w celu OC ramu, żeby wykorzystać te 3200 mhz? Procesor będzie ze mną 3-4 lata. Gram w FHD 60hz. Chciałbym wydać jak najmniej, ale jeżeli jest sens dopłaty to to zrobię. Doradźcie. 

  8. W dniu 6.01.2021 o 17:21, lonialomax napisał:

    Pokaż foto złącza PCI Express tzn. wymontuj kartę i zrób fotkę pinów tych co wchodzą w slot PCI Express. Przy okazji sam sprawdź czy jest widoczne jakieś uszkodzenie. Twój  przypadek jest przestrogą, że przed wysłaniem na reklamację trzeba zrobić dokładne zdjęcia wysyłanego podzespołu. Jeżeli, któryś z pinów jest uszkodzony to kwalifikuje kartę do naprawy po uwzględnieniu opłacalności lub wymiana.

    https://ibb.co/Qkc4Cqn 
    Podsyłam zdjęcie złącza.

  9. W dniu 6.01.2021 o 17:21, lonialomax napisał:

    Pokaż foto złącza PCI Express tzn. wymontuj kartę i zrób fotkę pinów tych co wchodzą w slot PCI Express. Przy okazji sam sprawdź czy jest widoczne jakieś uszkodzenie. Twój  przypadek jest przestrogą, że przed wysłaniem na reklamację trzeba zrobić dokładne zdjęcia wysyłanego podzespołu. Jeżeli, któryś z pinów jest uszkodzony to kwalifikuje kartę do naprawy po uwzględnieniu opłacalności lub wymiana.

    Dzisiaj postaram się to zrobić. Dodatkowo pojawił się "Whea Logger ID 18". Dodatkowo zamieszczam log z programu HWINFO64. 

    log.CSV

  10. 20.9.1 testowałeś? To najnowsze zalecane.

    Tak, bez zmian.

     

     

    Podobny przypadek u mnie był - furmark, gierki i inne obciążające zadania były stabilne, a w fullscreenie na jakimś filmie na netflixie/yt/cda i w menu gier wywalał się z błędem Kernel Power 63 (41). Ostatecznie pomogło zflashowanie świeżego biosu do gpu, tyle że mam starszą kartę (sprzęt w sygnaturce), która mimo dual biosu to na obydwóch robiła problemy. Może cię to coś nakieruje.

    Poszedłem tym tropem. Wgrałem przez AtiFlash bios od wersji XT Gigabyte i problem pojawiał się chwilę pod załadowaniu pulpitu. Wgranie ponownie biosu od wersji nie XT pomogło, ale w grach jest to samo. 

  11. MemTest, OCCT power przechodzi bez problemu. W zwykłym użytkowaniu jak przeglądanie internetu, YT itp też problem nie występuje. Po świeżej instalacji systemu zainstalowałem tylko sterowniki karty i chipsetu, nic innego, a i tak problem się powtarzał. 

    Jeżeli ma to znaczenie to identycznie dzieje sie, jeżeli przesadzę z OC procesora, efekt jest identyczny. 

  12. Witam.

    Zakładałem już podobny wątek kiedyś, jednak nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi i problem nadal występuje. W kwietniu złożyłem komputer z następujących podzespołów:

     

     

    Ryzen 5 1600 AF + Scythe Mugen 5

    MSI B450M Mortar Max

    RX 5700 Gigabyte Gaming OC

    Patriot Viper 2x8gb 3200 mhz

    Crucial BX500

    Supremo M 550W Gold

     

    Problem jest następujący: podczas grania (może to wystąpić zaraz po uruchomieniu lub np mogę godzinę pograć) następuje reset. Obraz robi się czarny, brak sygnału, odłącza myszkę/klawiaturę i wentylatory odpalają się na full. Nie ma żadnego dźwięku, pozostaje tylko ręcznie zresetować. W podglądzie zdarzeń jest tylko Kernel Power 41 (63). Brak jakiegokolwiek OC. Najbardziej stabilne sterowniki to 19.8.1, chociaż na nich też się to często zdarza. Wszystkie nowsze powodują w większości gier reset praktycznie od razu po uruchomieniu. Nieważne czy gra jest mniej lub bardziej wymagająca. Z rzeczy, które próbowałem to:

    - Instalacja na świeżo Windowsa 10, tylko ze sterownikami chipsetu oraz grafiki (tych to chyba z 10 różnych próbowałem)

    - ustawianie różnych planów zasilania, w tym wyłączenia oszczędzania pcie, wyłączenie hibernacji itp

    - bios najnowszy

    - wymiana zasilacza (wcześniej miałem XFX Core 550W)

    - wsadzenie karty w inny slot pcie, podłączenie display port w inne miejsce 

    - sprawdzenie podłączenia wszelkich wtyczek

    - włączenie/wyłączenie profilu XMP

     

     

    MemTest nie pokazuje żadnych błędów, to samo benchmarki oraz np OCCT power - przeszedł godzinny test i nic się nie resetuje. Temperatury są jak najbardziej w porządku. CPU maks 70*C, karta 70*C, hotspot okolice 90*C. Co może być przyczyną? 

     

    Wygląda to identycznie jak na tym filmiku - 

  13. Witam.
    Zakładałem już podobny wątek kiedyś, jednak nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi i problem nadal występuje. W kwietniu złożyłem komputer z następujących podzespołów:


    Ryzen 5 1600 AF + Scythe Mugen 5
    MSI B450M Mortar Max
    RX 5700 Gigabyte Gaming OC
    Patriot Viper 2x8gb 3200 mhz
    Crucial BX500
    Supremo M 550W Gold

    Problem jest następujący: podczas grania (może to wystąpić zaraz po uruchomieniu lub np mogę godzinę pograć) następuje reset. Obraz robi się czarny, brak sygnału, odłącza myszkę/klawiaturę i wentylatory odpalają się na full. Nie ma żadnego dźwięku, pozostaje tylko ręcznie zresetować. W podglądzie zdarzeń jest tylko Kernel Power 41 (63). Brak jakiegokolwiek OC. Najbardziej stabilne sterowniki to 19.8.1, chociaż na nich też się to często zdarza. Wszystkie nowsze powodują w większości gier reset praktycznie od razu po uruchomieniu. Nieważne czy gra jest mniej lub bardziej wymagająca. Z rzeczy, które próbowałem to:


    - Instalacja na świeżo Windowsa 10, tylko ze sterownikami chipsetu oraz grafiki (tych to chyba z 10 różnych próbowałem)
    - bios najnowszy
    - ustawianie różnych planów zasilania, w tym wyłączenia oszczędzania pcie, wyłączenie hibernacji itp
    - wymiana zasilacza (wcześniej miałem XFX Core 550W)
    - wsadzenie karty w inny slot pcie, podłączenie display port w inne miejsce 
    - sprawdzenie podłączenia wszelkich wtyczek
    - włączenie/wyłączenie profilu XMP


    MemTest nie pokazuje żadnych błędów, to samo benchmarki oraz np OCCT power - przeszedł godzinny test i nic się nie resetuje. Temperatury są jak najbardziej w porządku. CPU maks 70*C, karta 70*C, hotspot okolice 90*C. Co może być przyczyną? Pomóżcie bo ręce opadają.

    Problem jest identyczny jak na tym filmiku - 

  14. Cześć, problem jest następujący.
    Podczas uruchamiania komputera pojawia się komunikat taki jak na zdjęciu poniżej, jest to normalne, ale muszę czekać około 2 minut zanim ruszy dalej, tzn pokaże się szybko specyfikacja i możliwość wejścia do biosu. W biosie mam ustawione bootowanie z dysku jako priorytet. Co może być problemem?
    I7 2600
    8gb ram
    GTX 970
    Asrock p67 pro3
    XFX Core 550w
    http://i.imgur.com/zwW7m3T.jpg

×
×
  • Dodaj nową pozycję...