Skocz do zawartości

sid vicious

Administrator
 • Liczba zawartości

  11772
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez sid vicious

 1. @leto87
  Hm...

  W stosunku do kąsania mroza ustawiasz się w pozycji ważniejszego, reagujesz na jego krytykę w sposób defensywny, a jednocześnie stawiasz się w świetle lepszego i bardziej uprzywilejowanego niż mrozu, nie wykazujesz się empatią i zrozumieniem w stosunku do jego perspektywy i starasz się nas zmanipulować, że ma on zaburzenia osobowości narcystycznej.

  Damn, autodiagnoza?

  :->

 2. 46 minut temu, marik81 napisał:

  Nikt nie płacił "z góry", tylko za realne zużycie

  Weź. Baryłki z ropą kupują dopiero po tym jak je zużyją? Czy kupują ropę na tony?
  Kontrakty są podpisywane na metry sześcienne gazu za ilość pieniędzy rocznie, kontrakty podpisywane są długoterminowo. PGNiG kontraktu z Gazpromem (który kończy się w tym roku) przedłużać i tak nie chciał.

   

   

  46 minut temu, marik81 napisał:

  Z tego co piszesz to Putin i jego świta to są skończeni idioci, wysyłając surowce i nic z tego nie mieć

  Jeśli obowiązujące kontrakty są poszanowane, to oznacza, że dokładnie tak jest i na tym polega mądrość sankcji zachodnich. Putin wysyła gaz, dostaje za to pieniądze - tak jak w kontrakcie. Putina pieniądze są bezużyreczne, bo ma zablokowany bank centralny, odcięty od SWIFT a rubel na giełdzie walutowej zrobił fikoła w dół. Na tym polega jego sankcja, że pieniądze które zarabia są teraz mniej/nic nie warte.

  Rosyjski bank centralny stara się w odpowiedzi ratować sytuację skupując złoto, podnosząc główną referencyjną stopę procentową i nakazując firmom czerpiącym zyski z rynku walut nakazano sprzedaż aktywów, ale to oznacza mniej więcej tyle...

  Jesteś sobie rosjaninem, masz 3000 rubli. W styczniu mogłeś sobie kupić Ajfona za 2700 rubli i 20 paczek fajek, po 15 rubli. Dziś, po pierwsze, nie zapłacisz kartą płatniczą, za ajfona nakażą Ci zapłacić 3510 rubli, a 20 paczek fajek do Ciebie nie dojedzie bo zachód wstrzymał ich eksport. 
  I co Ci z tego, że dostałeś 3000 rubli z gazociągu? Nie stać Cie na ajfon, nie masz gdzie kupić fajek, nie zapłacisz za bilet w metrze przez Google Pay. Pomyślisz sobie, no dobra, to wezmę z banku pożycze te 510 rubli żeby wystarczyło chociaż na ajfon, ale bank podniósł stopy procentowe więc w pieniądzach o których myślisz, nie pożyczasz 510 rubli, tylko dużo więcej bo bank sprawił, że 'pieniądz jest droższy'. I takim sposobem jesteś wesołym Putinem wysyłającym ten sam gaz tym samym gazociągiem o tej samej kaloryczności, a wszystko w koło kosztuje Cie prawie drugie tyle, o ile w ogóle masz do tego dostęp.
  Możesz też przestać sprzedawać, dostać 0 rubli. Rozwiążesz tym problem?

  Jak coś niech mnie poprawi ktoś z doktoratem.

   

 3. 2 minuty temu, leto87 napisał:

  konkretnych banków

  Tak, dwa największe. Nie sprawdzałem, ale zakładam, że pareto - dwa banki zrobią 80% gospodarki. Plus sankcje na bank centralny.

  Jasne, gotówka zostaje, ale widzisz transakcje przemysłowe opłacane tirami banknotów? Bo rubel już jest powoli warty tyle co papier na którym go wydrukowali. Doktoratu nie mam, ale na moje to im dosrali ekonomicznie tak, że hoho. (Zakładając, ze ta tendencja się utrzyma i nie nastąpią jakieś zmiany np. po odstrzeleniu Wowy)

 4. 1 minutę temu, marik81 napisał:

  Czyli gaz, NADAL płynie!

  Ale pieniądze nie płyną. Rozumiesz na czym to polega? Gdzie leży różnica pomiędzy przesłaniem zakontraktowanych wolumenów a odcięcia ich właściciela od zrobienia czegokolwiek z pieniędzmi, odrzuceniu dalszych kontraktów i zablokowaniu alternatywy [nordstream]?

   

  Godzinę temu, marik81 napisał:

  To po co w takim razie te sankcje, skoro pieniądze nadal płyną do Rosji?

  I są warte tyle co papierki po cukierkach. Rubel zanurkował, waluty nie wymienią, swift zablokowany, rosyjski bank centralny przysrany sankcją. 

  3 godziny temu, marik81 napisał:

  Trochę by to było niepoważne zachowanie naszego i innych rządów mówić o ukaraniu Rosji za agresję a pod stołem brać on nich nadal surowce. No chyba, że biorą a za nie nie zapłacą, bo jakby zapłacili to po co mają frazesy na ustach o odcięciu Rosjan od finansowania?

  Bo są odcięci od finansowania - finansowanie, jak w szkole się pewnie nauczyłeś, mówiłeś, to czynność ciągła, niedokonana. Została właśnie zmieniona na dokonaną - nie będzie więcej płacenia. Zostały nalożone sankcje jw., które sprawiają że ich waluta traci wartośc, moskiewska giełda się nawet nie otworzyła, ogromna ilość inwestorów się wycofała z rosji, nie mogą dokonywać transakcji przez swift, nie mogą handlować walutą (co było bardzo istotne z punktu widzenia kapitału rosji) i nikt im teraz nie wyśle surowców do budowy katiuszy. Którą jakby zaczęli budować to zrobią ją dopiero za... 3 miesiące. Narracja, że ktoś bierze pod stołem surowce i płaci tym na kałasznikowy, jest foliarstwem albo niewiedzą.

  Powiedz, jak człowiek, że tyle tego wszystkiego, że nie kapujesz i nie ogarniasz to ci ludzie wytłumaczą, a nie bredzisz.
   

  6 minut temu, leto87 napisał:

  Myślę że to nie jest problem dla instytucji państwowych

  Ale jakich? SWIFT nie jest alfą i omegą, ale jak chcesz robić transfery pieniężne? Wymiany walutowe? Bitcoinem mogą płacić. Tylko komu? Żółtym, Orbanowi i Łukaszence, to chyba tyle. Giełde zamknęli, rosyjski bank centralny jest złapany za jaja i na dodatek każdy banknot rubla został zarażony trądem - nikt tego nie chce.

 5. Do tej pory zakontraktowane wolumeny zostały przesłane przez samego ukraińskiego operatora, ruskie dołączyli do tego rurociąg Jamał którym dawno nie słali na zachód ale... 

  Transfery pieniężne które bez SWIFTa są prawie niemożliwe, sankcje na banki oraz odcięcie poza-ukraińskiego rurociągu od koncesji sprawia, że co tym obecnym gazociągiem jeszcze płynie nie ma najmniejszego znaczenia, mogą to być nigeryjczycy. Blokada na bank centralny spowodowa niemożność obracania walutą, zwłaszcza dolarem, który jest ruskim potrzebny, a obejście ukraińskiego gazociągu staje się niemożliwe, są w kropce.

  Nie dostaną więc za to pieniędzy innych niż obecnie zakontraktowane wolumeny, chyba, że takowe umowy też zostaną zerwane (nie mam pojęcia na jakich warunkach operują; czy są płatne z góry czy za transze). Zostają wykluczeni z systemu finansowego i nie będą dalej dostawcą - czyli dopływ pieniędzy się kończy, a obecnymi nie mogą obracać.

  Coś jeszcze?

 6. WKBf2JO.png

   

  Weź mi nie pierdol o kaloryczności, kolejkach w norwegii czy komu na ile starczy gazu. Na pewno starczy Tobie żeby wsadzić łeb w piekarnik i skończyć pi*******ć farmazony.
  W jakiej jesteś pozycji, aby mówić innym jakie mamy rezerwy strategiczne, gdzie Twój doktorat z nauk politologicznych aby podsumowywać sytuacje geopolityczną polski sięgającą do okrągłego stołu i co w tej wypowiedzi robi ku**a Leszek Miller? 

  https://www.forum-energii.eu/pl/blog/stop-import-rosja

  Raport jasno przedstawia, że od Rosji będziemy odcięci, z czym to się wiąże i co nas czeka. Polecam coś w życiu raz przeczytać, zamiast pleść wypierdy z zakamarków swojej niedoedukowanej kopuły. TLDR Węgiel no problem, gaz damy rade, ropa będzie problemem ale coś się wymyśli.

  Do foliarzy, kretynów, albo trolli siejących dezinformacje będę strzelać banami bez ostrzeżenia.

  • Smutne 1
 7. Dokładnie tak, jadą do nas gazociągiem węgiel, gaz, ropa, ruble, uchodźcy też tym gazociągiem, ale tylko nigeryjscy bo się zleją z czarną ropą i nie zauważymy...

   

  Godzinę temu, TitoBandito01 napisał:

  Wyczarować?

  Węgiel mamy w większości swój, gazu połowę. Resztę mamy zamiar sprowadzać z północy.

   

  2 godziny temu, marik81 napisał:

  za nie nie zapłacą

  Nie zapłacą za nic bo ruskie są odcięte od bankowości. A jak komuś za coś nie zapłacisz to nic ci nie da, więc co mają brać.
  Chyba, że to u ciebie działa odwrotnie to wyślij mi swój telewizor i zobaczymy co dalej.

  Teraz, marik81 napisał:

  nadal mu płacą?

  Komu ku**a płacą, czym i za co...

  • Lubię to 1
 8. Wiesz co, na pewno są lepsze słuchawki. Na pewno są też słuchawki lepsze dla innych. Ja się przesiadłem z innych senków (PC360), szukałem czegoś w tym charakterze tylko półka wyżej bo mi się osłuchały przez ostatnie 9-10 lat. 660s okazały się w punkt więc nie szukałem miodu w du**e i przestałem kombinować.

  Dodeł też chwycił na chwilę i się zauroczył

 9. Jak mam być szczery, to do autobusu wystarczą mi podrobione pchełki od Appla, na suchawkach za ~250zł można słuchać bez demedżu dla uszów, ale jak się człowiek przyzwyczai do dobrobytu to mi już Senki z górnej półki są potrzebne żeby mnie uszy nie kłuły jak mam zasiąść do muzyki czy ponakurwiać na basie.

  Już tylko czekam, aż fex poleci mi które złote kable kupić jako dodatek do marmurowych podstawek :->

 10. 13 minut temu, Pawian napisał:

  Chętnie w świecie fantasy, ale nie koniecznie.


  Proponuję zostać rabusiem w świecie realnym, nie fantasy. Szybko się nie nudzi, można wyrwać kasę z bezrobocia na komputer do grania, albo coś w tym stylu... pomyśl!

  • Haha 2
 11. W dniu 4.12.2021 o 16:11, vertiver napisał:

  Cześć sid

  Cześć :-> 

   

  W dniu 6.12.2021 o 09:46, kouczan napisał:

  Cześć. Udało się już coś wybrać?

  Udało. Późno ale ostatecznie stanęło na...

  12900k - bo tak (ale zdecydowanie więcej sensu ma i7, jest wyraźnie tańszy)
  Z690 Tomahawk MSI - bo tak (MSI Pro A jest ekonomicznym wyborem), droższe płyty zbędne gdyż...
  DDR4 - póki co 16GB, jak zabraknie to dokupię. Postawiłem na 4000/18 i coś pomęczę ręcznie w kierunku idealnie 3800/14 ale to tylko pobożne życzenia.

  Zmieniłem zasilacz, bo po 10 latach użytkowania już się powoli boję sprawdzać swój miernikiem, dyski na M2 (SN850 + XPG SX8200), chłodzenie Noctuą D15 (raczej nie przewiduję AiO).

  Obudowa i GPU zostały moje (Define 7 Compact + 1080FTW)

  • Lubię to 1
×
×
 • Dodaj nową pozycję...