Skocz do zawartości

fredfox

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    39
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez fredfox

  1. Mam problem z dyskiem na Win 10. Co jakiś czas system samodzielnie odświeża sterowniki (tak przypuszczam) chodź po blokowałem wszystkie aktualizacje. Po takim odświeżeniu momentalnie mam problemy z przepustowością - aplikacje się przycinanie, na multimediach wypadają klatki itp. Instaluje sterowniki samsunga i jest spokój prze 2-3 dni. Potem operacja od nowa.

     

    Czy ktoś zna sposób na rozwiązanie problemu raz, a dobrze?

  2. Myślisz? Sprawdzałem wszystkietabele zgodności i przy wszystkich bankach nie widziałem, aby ktokolwiek oferował takie przetaktowanie. Dla np 2 banków mógłbym się zgodzić, ale to nie jest ta sytuacja.

     

    Tak jak napisałem, wolę napięcie i taktowanie robić już przez ZS bo twarde oc w bios nie jest dla mnie optymalne - szkoda mi trzymać procka na stałe przy wysokich napięciach jak nie ma takiej potrzeby np przy siedzeniu na necie itp. Dla przykładu mam podpięte 2 monitory + podział na ekrany z lg mam włączone 2 przeglądaki program pocztowy video i jeszcze parę programów w tle i zużycie procka jest na poziomie 6-20%. Jak przechodzę do renderowania lub innych działać wielordzeniowych/wielowątkowych na jednym programie wtedy potrzebna jest moc :)

  3. Pamięci nieruszałem są na ustawieniach fabrycznych czyli 2400 1.2V - przy 64 nie ma szans na wyzsze taktowanie.

     

    Pobawiłem się jeszcze przy parametrach zasilaniach - digi+ i dodatkowo ustawiłem 1.1V dla napięcia socket:

    Test w CB R15: 3.9 przy 1.425 (temp. 58-62) i 3.95 przy 1,45 (temp. 65-67)

     

    W między czasie wysypał się ZenStates i sprawdzałem już ustawienia na Ryzen Master :)

     

    A wracając do bezpiecznych napięć: jeśli chodzi o te 1.45V to przy ustawieniach auto i oc w ZenStates to komp nie jest cały czas na tym napięciu tylko porusza się w 3 zadanych stanach (dośc fajnie jest zrobiony ten program) wtedy tylko przy 100% obciązenia wskakuje na najwyże napięcie więc z żywotnością podzespołów powinno być dobrze bo takie napięcia potrafią wskakiwać nawet na ustawieniach auto w bios. Przy trwardym ustawieniu napięcia w BIOS lub w Ryzen Master sprawa wygląda już inaczej i napięcie jest trzymane w widełkach zadanego napiecia.

  4. Sprawdzałem napięcie przy ustawieniu 1.45 jest różne i ma rozpiętosć 1.42-1.48. Co do temp. to max 73 przy moich ustawieniach.


    Spoko materiał, ale już praktycznie wszystko już ustawiałem. Spotkałem się z opinią o tym aby nie przekraczać 1.5 a nie 1.425 - choć oczywiście przy trałości sprzętu mniejsze napięcie to dość oczywista sprawa. Najgorsze to sprawa programów, które ne są jeszcze gotowe na wielordzeniowa rewolucję :) dla nich ważny jest zegar dlatego właśnie te wszystkie zmagania - zdaję sobie sprawę, że 1700 to nie 1800x, ale zawsze fajnie mieć coś więcej za coś mniej :)

  5. Na ustawieniach fabrycznych nie prubowałem, ale chyba problem pojawia sie przy uśpieniu/hibernacji (aktualnie wyłaczyłem te usługi w planie zasilania.

     

    Co do napiecia to faktycznie dość wysoko - leciałem napięcia aż przestało mi wyrzucać błąd na prime95.

     

    To nie jest wymarzony poziom miałem nadzieję na 4.0 przy takiej konfiguracji. Może pokąbinować z ustawieniami na Digi+ aby zmniejszyć napięcie?

  6. asus prime x370 pro (bios 612) + r7 1700 na 3,9 przez ZenStates na 1,45V (tylko takie napięcie nie wysypuje błędów przy Prime95)  + ssd sam 960 evo + KHX2400C15 64 + ASUS 7970 + Silent PRO Gold 800W + H100i po modyfikacji.

    Ustawienia biosu w trybie auto (praktycznie bez zmian oprócz wyłączenia karty dźwiękowej).

     

    ASUS ZenStates:
     

    39x 1,45V
    34x 1,275V

    24x 0,9V

    Zaznaczone Core C6 i Package C6.

  7. Jest mały problem: Czasami system "gaśnie", nie tak jak przy będzie procesora lub braku wystarczającego napiecia na procesorze tylko troszkę inaczej. Zasilanie jest zachowane wszystko się kręci, jednak nie ma sygnału na monitory a przyciski zasilania resetu nie działają - do restarti jest wymagane wyłączenie zasilacza.

    Jakieś sugestie co może być przyczyną? Maił ktoś takie problemy?

    Z uwagi na obiawy wydaje mi się, że problem jest z płytą.

  8. Napisałem, że dobre bo zabawne. Działa na 100%, ale myślałem o bardziej nie inwazyjnym i z pominięciem trybu awaryjnego rozwiązaniem.

     

    Sprawdziłem wcześniej takie rozwiązanie, że po 'zamrożeniu' systemu reset i tryb awaryjny w którym odinstalowywałem sterowniki do integry i to działa - ale to jest po prostu :[ i to jest tak od czasu jakiejś wersji sterowników wcześniej było ok.

  9. Aktualnie posiadam 7970 + i5-3570K i ostatnio pokusiłem się na instalkę W10. Od W7 przez W8 miałem konflikt przy instalacji sterowników. Jak nie wyłączyłem karty integry na procesorze zaraz po instalacji i nie zablokowałem w aktualizacji systemu sterowników intela to mogłem już stawiać system odnowa.

    Teraz w W10 mogę wyłączyć kartę, ale na aktualizacje już nie mogę poradzić – system pada za każdym razem.

     

    1. Miał już ktoś taki problem?
    2. Jakieś rozwiązania?
     
    Pozdrawiam
  10. 1. Faktycznie wersja display jest tańsza i kosztuje 800 z groszami.

    2. Czy ColorMunki to wersja Display czy Design? Jeśli Design to tak jak pisałem możesz kalibrować i "czytać" kolory wydrukowane.

    3. Twoje monitory chyba nie wspierają sprzętowej kalibracji, więc raczej nie wydawałbym kasy na lepsze kalibratory monitorów.

     

    Moje zdanie jest takie: Jeśli zajmujesz się DTP to wybierz spektrofotometr.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...