Skocz do zawartości

Crack

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Crack

  1. Komentarz trochę z boku, ale gdyby ktoś w przyszłości szukał, to dobra instrukcja modyfikacji BIOS-u jest tu: https://winraid.level1techs.com/t/howto-get-full-nvme-support-for-all-systems-with-an-ami-uefi-bios/30901 (na tamtym forum są też linki do zmodyfikowanego BIOS w kilku wariantach, ale nie testowałem). Zmodyfikowałem swój i mam teraz system bootujący na Samsungu 980 Pro.

  2. Wydaje mi się, że z takim budżetem warto rozważyć niektóre z lżejszych biznesowych, albo podobne konstrukcje:

    • Dell Precision M3800 (albo XPS 15?) - w związku z tym, że chcesz jako takiego odwzorowania barw, to raczej tylko matryce QHD+ (z tego co kojarzę mają 95% sRGB, a FHD tylko koło 80%)
    • Dell XPS 13 (2015) - zdaje się że FHD ma 100% sRGB, a dotykowy QHD+ 85%
    • HP ZBook 15u G2 - tu chyba masz całkiem dobre pokrycie sRGB
    • HP ZBook 14G2 - a tu koło 88%
    • Lenovo - chyba coś w ThinkPadach by się znalazło

    Do tego rozszerzenie gwarancji do 3 lat wraz z naprawą przypadkowych uszkodzeń. Pisane trochę z pamięci, trochę na podstawie szybkiego googlania, więc musiałbyś to jeszcze sprawdzić, i zweryfikować jakiej karty graficznej potrzebujesz. Możesz też obniżyć wymagania co do ekranu i zainwestować w dobry zewnętrzny monitor - wtedy w grę wchodzą też tańsze opcje, gdzie ekrany mają pokrycie ok. 80% sRGB.

     

    Ten MacBook też niczego sobie, ale osobiście przy takim wydatku chciałbym mieć dostępną naprawę sprzętu w 24h i długą gwarancję - a o ile kojarzę Apple takiej opcji nie posiada.

  3. Nic nie musisz, SSD dla systemu operacyjnego to nie jakieś cudo wymagające specjalnej opieki. Najlepiej zainstalować system na SSD od zera (nie przenosić starego) i nic nie kombinować.

     

    Na podstawie tego co mają na CDRinfo.pl:

    • wyłączyć indeksowanie plików - ok, jak ci się chce klikać
    • wyłączyć wstępne ładowanie do pamięci (SuperFetch-Prefetch) - SuperFetch nie działa gdy system wykryje SSD, Prefetch możesz wyłączyć jeśli programy masz tylko na SSD
    • wyłączyć funkcję timestamp - domyślnie jest wyłączona
    • wyłączyć funkcję logowania wydarzeń systemowych - eeee.... logi są po to by podczas problemów ze sterownikami / awarii pomogły wskazać winnego, ich wyłączenie jest genialnym pomysłem
    • wyłączyć defragmentację (dysków SSD nie należy defragmentować - jest to bezcelowe) - zwykle nie trzeba nic zmieniać, ale na wszelki wypadek możesz wyłączyć; u mnie na 7 w Harmonogramie SSD nie jest na liście dysków automatycznie defragmentowanych
    • wyłączyć tworzenie plików kompatybilnych z 16 bitowym DOSem (chodzi o pliki 8.3) - można, ale nie widzę tu żadnego zysku, liczba zapisów do MFT będzie identyczna
    • włączyć funkcję TRIM (tylko Windows 7) - ustawianie automatycznie
    • włączyć AHCI (tryb pracy kontrolera IDE/SATA) w biosie płyty głównej - ok

    Z innych:

    • pliki tymczasowe - powinny zostać na SSD
    • plik wymiany - jak wyżej

    Masz ten napęd po to by system chodził szybciej, a nie po to by się cackać z każdym zapisanym megabajtem. Przez 27 miesięcy zapisałem w ten sposób na swoim systemowym SSD (120 GB) całe 5,47 TB.

    • Popieram 1
  4. Sorry za offtop, ale ten błąd jest w społeczeństwie zbyt powszechny - autentyfikator nie istnieje i jest błędem jeszcze gorszym niż autentykator. authenticate to po prostu uwierzytelniać. Chyba najlepszą nazwą jest stosowany w polskim profilu Battle.net Token Battle.net Authenticator.

  5. Między "i" oraz stringiem musi być plus:

     

    for (i=1;i<n;i++) {document.write(i + "<br/>");};

    Poza tym:

    1. Nie Java, JavaScript. To kompletnie różne i inaczej działające języki.

    2. Nie wiem jaki antyczny kurs znalazłeś, ale kod JavaScriptu umieszcza się w HTMLu tagami:

    <script type="text/javascript">
    kod
    </script>
    
    3. "document.write" nie używa się od lat. Rozumiem prosty przykład jak Twój, ale warto o tym pamiętać na przyszłość.
    • Popieram 1
  6. Komentarz z innego forum dt. tego filmiku:

    Obejrzałem filmik... generalnie tragedia. Facet, który najwyraźniej jest radcą prawnym nie wie jakie są już obowiązujące uregulowania (bo instytucja wiarygodnej wiadomości przecież już istnieje, w art. 14 ust. 1 obowiązującej ustawy) i myli zablokowanie dostępu do treści (czyli np. takie blokowanie filmików, jakie robi YouTube) z zablokowaniem komuś dostępu do internetu... o reszcie bzdur, jakie tam wygaduje nawet nie chce mi się pisać, bo to klawiatury szkoda... jeśli radca bredzi tak, że nawet ja to widzę, to serio współczuję jego klientom...

     

  7. .java to rozszerzenie plików źródłowych Javy.

     

    W dużym uproszczeniu: do uruchomienia programu musisz posiadać skompilowane pliki na dysku, mogą to być:

    1. Pliki .class

    2. Zwykle jeden plik .jar, czyli archiwum (jak zip/rar) zawierające spakowane pliki .class.

     

    W pierwszym przypadku w katalogu wyjściowym (tym, do którego są kompilowane pliki .java) możesz wydać polecenie "java nazwa.twojego.pakietu.NazwaKlasy". W drugim: "java -jar plik.jar".

     

    Pliki .jar tworzysz w File > Export > Java > Runnable JAR file.

    • Popieram 1
  8. @gogoartur

    Ok, rozumiem branie słabszego i7 i mocnego chłodzenia, ale jakim cudem i7 + iGPU/słaba karta ma wymagać aż 650W skoro takie zasilacze pojawiają się dopiero w mocnych zestawach do gier? O ile wiem i7 zużywa niewiele więcej mocy (~15W) od montowanych w takich zestawach i5.

     

    @t.luk

    Dzięki, przyjrzę się twoim propozycjom i zmienię chłodzenie.

     

    @kubapomocny15

    iGPU to przecież osobny układ, jego użycie nie powinno wpływać na wydajność procesora. Nigdy nie słyszałem nic na ten temat.

    Być może osobna karta będzie lepszym pomysłem, ale w takim razie dlaczego proponujesz karty o ponad 150 zł droższe od np. prostego Radeona 5450?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...