Skocz do zawartości

bonuz

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1313
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez bonuz

  1. 3 godziny temu, torghalo napisał:

    Czy to ma sens? Nie wiem czy nie wpadłem w spiralę "jak już dopłacam, to dopłacę jeszcze...".

    Mordeczko, ja ostatnio zadawałem sobie takie pytanie, a przesiadałem się z 3080 na 4080 i 9600K na 13600K oraz DDR4 na DDR5 i nie żałuję ani jednej złotówki. Jak Cię to cieszy to zobaczysz, że jak złożysz i odpalisz to wtedy się przekonasz, że warto było :D

  2. Opłaca. Chociaż czasami nie. Może się opłacać, a w sumie może też się nie opłacać. To zależy. Od wielu czynników zależy. Generalnie to różnie z tym bywa. Opłacalność wynika z potrzeb określanych długoterminowo. Dla jednego się będzie opłacało, a dla drugiego już nie. Chociaż może też opłacać się dla wielu. Może też dla nikogo. A może też dla wszystkich. Znałem kiedyś takiego gościa, który o opłacalności mówił dużo, za dużo. Nie miał przez to znajomych. Troszczył się o opłacalność, ale to zabrało mu przyjaciół, więc mu się to nie opłacało. 

    Mam nadzieję, że pomogłem!

    • Lubię to 1
    • Haha 1
  3. To bardzo dobre temperatury. :) Ja mam 13600KF na powietrzu, ale mogę się założyć, że za rok będziesz odsyłał AiO bo będzie się gotował.

    Poprawić fabrykę możesz w prosty sposób trikiem z internetu czyli P-CORE x55, Override mode i VCORE na 1,2V. Wzrasta wydajność i spadają bardzo znacząco temperatury ;)

     

     

    Tu masz mój temat o AiO od MSI:

     

  4. W grze strzelałem i mniej więcej oceniałem czas od kliknięcia to wystrzału i nie za specjalnie odczuwam różnicę między poprzednimi HyperX na przewodzie a tymi Q30, ale jak wspomniałem na początku tematu - żaden ze mnie audiofil. Oczywiście nigdy nie bawię się żadnymi equalizerami, więc ocena fabrycznych nastawień.

    Dźwięk w chinolach jest dla mnie "ostrzejszy", bas "bardziej miękki". Lepsiejsze som nomarnie. Tego. :)

    Jedyny minus jaki w ogóle mają to lekki szum w trybie ANC, ale domyślam się, że jest to związane z tą technologią i tą ceną?

  5. 2 godziny temu, grzech1991 napisał:

    hyperx ma 300h, to nie wiem czy to istotne

    Tylko ANC jest tam niedostępne. Poza tym te 300h to realnie pewnie 150 w graniu na połowie głośności. Ale wciąż niezły wynik.

     

    Na razie kupiłem te chińskie Q30. Jak przyjdą to przekonam się czy opóźnienie mi przeszkadza i dam znać.

    Jak na połowie głośności wytrzymają powiedzmy 10h to będę zadowolony. xD

  6. W dniu 8.04.2023 o 22:06, FeX napisał:

    Poczytaj sobie o opóźnieniach przy połączeniach BT - tzw. latency. W zależności od wersji BT i kodeka może to być od kilkudziesięciu do kilkuset ms opóźnienia dźwięku względem obrazu. Z tego względu słuchawki typowo "gamingowe" mają dongla/adapter USB, z którym słuchawki się łączą i zapewnia to znikome opóźnienia.

    Te dongle to chyba powodują mniejszy czas na baterii, hmm?

  7. Witam!

    Obecnie mam HyperX Alpha i ponieważ żaden ze mnie audiofil to w kwestii jakości dźwięku pasują mi znakomicie. Posypały mi się pady ale sensowne nowe z pałąkiem to połowa nowych słuchawek wiec rozglądam się za opcją bezprzewodową. Wymogiem jest aktywna redukcja szumów. Wydawało mi się, że już znalazłem co pragnę (SoundCore Life Q30), ale odpadają bo ANC jest po kablu.

    Polecicie coś co nie kosztuje aż półtora klocka? :D

  8. Witam!

    Kupiłem na szybko Corsair Vengeance DDR5 7200 MHz CL34 RGB.

    Na mojej płycie (MSI PRO Z790-A WIFI) poszły 6600 MHz (tak jak głosi specyfikacja płyty dla dwóch kości tego typu), więc na razie CL zrzuciłem z 34 na 30. Pytanie mam odnośnie metodologii podkręcania reszty timingów i ich wpływu na wydajność - pamięć oraz cache 1, 2, i 3-go rzędu. Schodzicie z opóźnień, aż poprawia się wydajność wszystkich parametrów do czasu pogorszenia znacząco którejkolwiek wartości czy ciśniecie opóźnienia w dół bacząc na prędkość pamięci i olewając cache?

  9. Przecież Gear1 to jest magiczna kraina cudu. Na większości kości trzeba zejść na tak lichą częstotliwość lub timingi żeby zatrybił Gear1, że jest to całkowicie nieopłacalne. A XMP wcale nie musi zadziałać od razu. Niedawno na "niby" porządnej płycie Asus Maximus Hero musiałem włożyć jedną kość RAM, w UEFI podbić napięcie i dopiero dołożyć drugą kość bo komp nawet nie bootował. Poza tym nawet jeśli płyta obsługuje np. 4400 MHz to nie oznacza, że Twój RAM 4400 MHz pójdzie na niej na XMP. Dochodzi do tego kwestia CPU. W teorii im wyżej za literką "i" tym lepiej.

  10. 6 minut temu, cap.ob napisał:

     

    Chyba największy problem, to wyznaczyć sobie punkt, po którym będziemy zadowoleni :)

    Też posiadam Zotaca, ale 3080Ti i to straszne wyjce jeśli nie zrobi się UV i nie ustawi własnej krzywej wentylatorów, ponieważ domyślna jest skopana i pozwala dobić temperaturze GPU do punktu, gdzie załącza się tryb odrzutowca i ustawia wentylatory na 100%. Na testach Liptona widziałem, że przy 4080 niewiele poprawili pod tym względem, a szkoda bo Zotaci z serii 40 są chyba jednymi z ładniejszych, a na pewno wyróżniających się kart graficznych.

    Mnie tam się w ogóle nie podoba Zotac. Tak, że aż światełka wyłączyłem w budzie xD Ale będzie pewnie zwodowany to nie ma znaczenia. Od wczoraj EKWB wypuścili bloki chyba.

    • Popieram 1
  11. 10 minut temu, cap.ob napisał:

     

    No niestety, taki skok cenowy zaprezentowała nam Nvidia :D

    Żeby jeszcze surowa wydajność takiej 4090 wystarczyła do RT i ustawień, chociaż Wysokich, nie wspominając już o Ultra, a tak to w niektórych starszych już tytułach mamy trochę ponad 70FPS w 1440p, więc bez DLSS i FG nie podchodź. Patrząc po tym wątku, to najgorsze jest to, że wydajesz tyle na sprzęt, a później masz albo piszczące cewki albo wyjące wentylatory, w kartach za 4-10k.

    Dokładnie. Ja zawsze jestem nie do końca zadowolony. Mam 4080 Zotac, w którym furgoczą wentylatory (czego przed zakupem byłem świadomy). Do piszczącego Strixa musiałbym dopłacić 1700 zł xD Więc pewnie zwoduję za tą kasę kiedyś tego Zotaca.

    Piszczące cewki, wentylatory do kitu, palące się wtyczki i gry psujące karty. Nie tylko z kartami takie jaja. XMP nie działa na mobasach. Cześć płyt wymaga instalacji contact frame'a (wrzuciłem od Termalright'a w razie co). W AiO w kilka miesięcy powstaje glut na bloku albo kamień. Albo jedno i drugie. Nawet jak kupiłem ostatnio OLEDa i stoi w tym samym pokoju co TV to pilot steruje dwoma na raz. Dzonię do LG i pytam czy da się jakoś sparować na wyłączność - nie da się. No to pilot na podczerwień zostaje i doklejenie tuneliku na przedzie, żeby mi żona nie wyłączała xD Kurłaaaaaaaaa!!! ZAWSZE COŚ.

    • Lubię to 1
  12. 7 godzin temu, drVanSteiner napisał:

    Ościeżnica regulowana, to taka gdzie zmienia się jej szerokość. Nie można "wyregulować" jej wysokości.
    Więc jej wyrwanie nic nie da.

     

    Zajmuję się wykończeniami. Tylko w poprzednim roku zamontowałem ok. 60 szt drzwi. Mam podpisane umowy monterskie z DDD i Komfortem, WIĘC:

     

    Przy stałej ościeżnicy jak np. w łazience mojego teścia - przy wyrywaniu robisz bałagan więc odradzam. Mogą polecieć płytki i do tego dokładasz dużo obróbki.

    rBM8HQZ.jpg

     

    Przy regulowanej ościeżnicy jak na tym przykładowym zdjęciu śmiało zdejmujesz nasadzaną ramkę (kątownik). Nikt takich drzwi nie kotwi kołkami. Potem wycinasz pianę (boki i górę). Montujesz wyżej w otworze i tyle. Jeśli Ci brakuje miejsca od góry (w co wątpię bo rozchodzi się o 3 mm) to wycinasz płytki kątówką i podkuwasz.

    8-38.png

     

    • Lubię to 2
×
×
  • Dodaj nową pozycję...