Skocz do zawartości

erni1996

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  1206
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez erni1996

 1. nw z czego wykonane są ściany + nie znam powierzchni lokalu, ale ogólnie aby mieć dobry zasięg w całym mieszkaniu to lepiej kupić router + access point (na piętro, podłączony kablem Ethernetowym z routerem) lub chociaż umieścić router w najbardziej centralnym miejscu w mieszkaniu. 

  Realnie 600Mb/s będzie ciężko uzyskać (wifi), chyba że zainwestujesz w kartę wifi z najwyższej półki typu Broadcom BCM43602 oraz będziesz miał dobry sygnał.

  Kolejna sprawa, jeżeli jest to Orange 600Mb/s to o tej prędkości można raczej pomarzyć... (chcesz więcej info: poczytaj sieć szkieletowa Orange, peering Orange, routing zagraniczny Orange; w skrócie nie jest kolorowo).

  PS

  Jednostki: MB to nie to samo co Mb

  1 MB = 8 Mb

  Chodziło Ci pewnie o szybkość 600 Mb/s, czyli 600 Mb w ciągu jednej sekundy.

 2. przy takiej sieci można zainteresować się dedykowanym routerem na dowolnym (prawie) pc - pfsense - w skrócie soft bardzo zaawansowany z wieloma opcjami:

  1. jest podział łącza

  2. rozbudowany firewall

  3. można zrobić cache na dysku lokalnym (np. aktualizacje windowsa bd pobierane raz z internetu, a potem z dysku routera lokalnie)

  4. logi takie jak chcesz  

   

  Co do wifi to wszystkie urządzenia mają podobny zasięg wynika to z ograniczeń mocy nadajników nałożonych prawnie, więc do dobrego pokrycia trzeba kilku urządzeń w różnych miejscach dużego budynku.

 3. jedna ma mniejszy zysk o 5 dBi, zwróć uwagę na to, że:

  a) jest to antena kierunkowa - należy ją odpowiednio nakierować na nadajnik

  b) jest przeznaczona na częstotliwość 1800 Mhz. Nie podałeś na jakiej częstotliwości odbierasz sygnał z nadajnika np. jak byłoby to 800 Mhz to ta antena nie polepszy twojego zasięgu. 

  c) zasięg to nie wszystko

  d) powinieneś się do edukować w temacie LTE po więcej info zapraszam na forum http://www.bez-kabli.pl/viewforum.php?f=11&sid=3529cbfa33528afbe62981515bcb04b7

 4. http://www.soundimage.pl/artykuly/221/roznice-miedzy-plikami-16-i-24-bit.html

  co do sample rate: 

  jeżeli masz pliki w 44,1 lub 48 kHz to ustawiając większą wartość nic się nie zmieni.

  pliki z sample rate > 48 kHz:

  np. 48 vs 96 kHz: ten drugi ma 2x  więcej próbek sygnału na jednostkę czasu. Nie zagłębiając się w teorię drugi będzie miał mniej błędów wynikających z odtwarzania sygnału analogowego z cyfrowego. (w teorii można by było w obu przypadkach odtworzyć sygnał idealnie, ale w praktyce tak się nie da min. ze względu na interpolację, brak możliwości dokonywania obliczeń na całym sygnale (od -nieskończoności do + nieskończoności))

 5. http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-E3-1225-v3-vs-Intel-Core-i5-2500

   

  Kilka benchmarków, ogólnie to ten xeon wypada trochę lepiej zarówno w single jak i multi core. Na twoim miejscu odpalił bym sobie msi afterburner, włączył w nim pokazywanie zużycia cpu z podziałem na rdzenie i gpu. Następnie odpal interesującą grę i zobacz co Cię ogranicza. 

   

  Podrzucił byś linka do stronki  z taką ceną, bo sam szukam jakiegoś kompaktowego sprzętu w dobrej cenie.

 6. 1. Wzmacniacze gsm są w Polsce nielegalne 

  2. Ta antena z linku ma pewnie wzmocnienie w granicach do 10 dBi, straty na złączach ok 2dB + kilka dB w zależności od jakości / długości kabla. (10-2-strata na kablu <= ~5dB) Łączny zysk okaże się niewielki, jedyny + to taki, że antena będzie na zewnątrz.

  Antena wewnętrzna będzie miała mały realny zasięg, pewnie max 1 ściana.

  3. Jedyna legalną (profesjonalną) instalację i sprzęt można dostać u operatora PLAY/T-mobile/PLUS/Orange, jednak tu koszt będzie pewnie w granicach kilku tysięcy.

  Podsumowując kupując to raczej stracisz tylko 200zł.

   

  Sensowną opcją jest zainteresowanie się Vo-Wifi - jednak to obecnie obsługuje tylko T-mobile i tylko na samsungach galaxy s6.

 7. 1. wklej wykres z kanałami, mocą sygnału sieci wifi (w miejscu, gdzie robisz testy prędkości)

  2. W praktyce na 2.4Ghz 300Mb/s bez problemu osiągałem 70-80Mb/s przy zaszumionym eterze

  (asus rt-ac51u + samsung galaxy s5 /  lapek + intel ac 7265 ), tak jak u Cb router ma max 300Mb/s w 2.4ghz.

  Obecnie na samsungu + compal ch7465lg przy synchronizacji 144Mb/s (2,4Ghz) mam 80Mb/s 

  3. zobacz z jaką prędkością synchronizuje się WiFi w windowsie 

 8. przez kabel optyczny możesz przesłać tylko 2.0 w bezstratnej jakości, tylko hdmi / displayport umożliwia bezstratny przesył dźwięku 5.1 / 7.1. 

  Filmy mają zakodowany dźwięk w stratnym 5.1 / 7.1 dts / dolby digital i dlatego bez problemu Ci działa. 

  gdybyś miał film z dźwiękiem bezstratnym dts hd / dolby true hd to i tak zostanie przesłany w postaci stratnej dts / dolby digital.

×
×
 • Dodaj nową pozycję...