Skocz do zawartości

emigrant

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O emigrant

  • Tytuł
    Nowicjusz
  • Urodziny 09.05.1982

Informacje

  • Płeć:
    Mężczyzna
  1. Ok Panowie, chyba wszystko zostało powiedziane. Dzięki Wszystkim za zainteresowanie tematem. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem zostanie kupiony Noctua NF-S12A, pomyślę jeszcze czy ULN czy FLX.
  2. O fajnie to, tylko krótkie. Zasilacz będzie na szynie DIN na samym dole a wiatraki na górze, więc dystans pewnie jakieś 80 cm. Przewód jeszcze trzeba ładnie ułożyć, to dystans przewodu pewnie się wydłuży. To nie problem - obcinam molexa i można dolutować przedłużenie. Dzięki.
  3. Masz rację. Sądząc po tych danych z tabelek to przy tym samym rpm np. 700 to ULN i FLX mają zbliżone parametry, więc zakup ULN jest trochę bez sensu. Ok, możesz mi powiedzieć, albo kto śledzi ten temat w jaki sposób mam się wpiąć do zasilacza 12V, który posiada zaciski śrubowe? Kupić jakąś przedłużkę np. molexową i wypiąć(wyrwać) przewody z molexa? Zasilacz będzie pewnie ten:
  4. Ten wentyl(Noctua NF-S12A) to mój główny faworyt, ale wersja ULN 800 rpm. Nie wspominałem o nim tutaj. Montując 3 sztuki nie widzę potrzeby wchodzenia w wysokie obroty innymi modelami. Poprzez adpater można zjechać do 600 rpm. Normalnie przy 12 V jest 800 rpm. Niestety to 800 rpm jest troszkę słyszalne. W każdym razie słychać trochę na tym filmiku:
  5. Tak, widziałem już industrialne Noctue. Przy napięciu 12 V cholernie głośne. Pytanie, czy jak obniżymy mu napięcie, czy nie spadnie drastycznie wydajność wentylatora. Może są zaprojektowane do pracy wysokoobrotowej. Poza tym niczym szczególnym się nie wyróżniają poza tym, że mają klasę IP67(można pod ciśnieniem lać wodę na nich) i są wersje 24 voltowe. Nazwanie ich industrialnymi chyba trochę jest przesadzone przez producenta. Hehe... już przy 6 V zaczyna się jazda -> Weź pod uwagę, że będą 3 lub 4 wentylatory. Wszystkie będą pracować 24/dobę. Prawdopodobnie na początku zdecyduję s
  6. @ernorator Nie lepiej wziąć wersję PWM, albo Sterrox, które mają zakres obrotowy 450-2000 rpm? Później zabawa potencjometrem napięciowym? Czy tu jednak musi być podany sygnał sterowniczy 5V PWM do wentylatora? ULN z tego co widzę 900-1200 rpm. Ciekawie jakie musi być podane napięcie, żeby zjechać do 900 obrotów, ale pewnie wentylator startuje od 6 V, tylko od razu mamy 900 rpm. Pytanie, czy będą mi potrzebne obroty poniżej 900 rpm. Poziom wydzielanego hałasu wynosi od 7,6dB do 12,1dB. Całkiem przyzwoicie. Co najlepsze jaką ULN ma dużą wydajność - 94 m^3/h. edit: Ok, już wiem skąd si
  7. Trzymaj tego Thermalrighta, na pewno się przyda kiedyś. Poza tym nic mnie nie ratuje jedna sztuka. Jak już ma być kilka sztuk to niech będą takie same. Może trzeba będzie obniżyć napięcie, może dorzuce termostat, który będzie sterował obrotami, więc wypadałoby, żeby wszystkie wentylatory były jednakowe. Podkreślę, że to kawał budy 450x600x880 mm. Prawie 90 cm od dołu do góry musi powietrze się przetransportować. Tylko tam nie będzie tak ciasno jak w Waszych PC-tach. Chociaż półki mimo, że są perforowane, to będą znaczenie stwarzać dość duży opór. Ale po bokach szafy są wolne przestrzenie.
  8. Czym się różni NF-P od NF-A? Rozumiem NF-A to najwyższa półka u Noctua? Co to są za adaptery napięciowe? Możesz podrzucić jakiegoś linka?
  9. To co polecasz, co jest miłe dla ucha i w miarę ciche, już abstrahując od ceny- jakiś jeden konkretny model? Wybieram cicho, bo tu tylko chodzi o przewietrzenie szafy i wymuszone odprowadzenie ciepłego powietrza na górze. Prawdopodobnie by się obyło bez wiatraków, ale mimo wszystko chcę jakiś wymuszony ruch powietrza w szafie zwłaszcza latem. Prawidłowo powinny siedzieć w szafie, mocne, wydajne wysokoobrotowe wiatraki przemysłowe, które słychać z 50 metrów bez względu co w tej szafie będzie. Warunki domowe, a tym bardziej pokojowe na to nie pozwalają. Tak to by nie było tematu.
  10. Śmiejesz się z tej szafy czy jak? Bo chyba nie załapałem. To polski produkt, konstrukcja spawana a nie jakieś skręcane padło. Fajne, duże przeszklenie. Żaden chińczyk. Najlepsze są ZPAS, ale nie mają o głębokości 450 mm. Mają 400 mm, ale 400 mm ma za małą głębokość roboczą. A 600 mm jest dla mnie za dużą. Mniejsza o to. To nie temat o szafie. Coś takiego zostało mi jeszcze zaproponowane - Noiseblocker BlackSilent Pro PL1 120mm. Na pewno musi być coś cichego(≦ 10 dB) i wydajnego m3/h. Z tego co widać tanio się nie kupi. Płacenie 70-100 złotych za kawałek plastiku i łożyska jest chore. Wid
  11. Witam, Wkrótce muszę wstawić do pokoju szafę 18U, żeby uwolnić biurko od wszelakiego rodzaju sprzętu sieciowego, rackowego, itp. Wszystko jest póki co fanless, więc spać można w ciszy. Mało już śledzę rynek akcesorów komputerowych odkąd(2008) kupuję tylko makówki, więc wypadłem z wiedzy jako takiej o akcesoriach do komputerów. Sprzęt w szafie nie będzie potrzebował mocnego, aktywnego chłodzenia, ale jakiś wymuszony ruch powietrza musi być. Szafa ma na górze i na dole po 3 mocowania na 3 wentylatory 120 mm. Panowie, co tu teraz się kupuje ultra cichego, żeby nie generowało zbyt dużo d
×
×
  • Dodaj nową pozycję...