Skocz do zawartości

kopciuch

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    68
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez kopciuch

  1. Dzięki z info. W biosie 2.30 jest ta opcja. Zdaje mi się, że już ją próbowałem, ale dzisiaj spróbuję ustawić na legacy i zobaczę czy Geforce 960 i Radeon r7 ruszą. Zrobię jeszcze jeden eksperyment Ustawię na UEFI i zobaczę czy stary dobry GTX 570 przestanie działać.


    Mam starszą płytę P67 Pro 3 i procka też SB i wszystko ładnie śmiga. Zresetuj bios oraz w biosie ustaw gpu na pci-e i wtedy zobacz.

    Właśnie się zastanawiam nad zakupem tej płyty w miejsce mojej Z68. Jest jeszcze dostępna w sprzedaży w sklepach z pełną gwarancją, więc jak będzie z nią coś nie tak to wróci tam skąd przyszła :)


    U mnie również Sandy Bridge na pokładzie Z68 - zero jakichkolwiek problemów z R9 270x swego czasu i aktualnie R9 280x. Oczywiście PCIE 3.0 i najnowszy BIOS.

    Jaką masz wersję biosa na tym Z68 Extr. 4 gen 3? I czy musiałeś ustawiać coś w biosie, żeby karty działały (PCI Rom priority)?


    Przeprowadziłem dalsze dochodzenie. Podłączyłem do mojego Asrocka Z68 procesor Ivy Bridge - Core i5-3470 i karta Radeon R7 250 działa, przełożyłem procesor Core i7-2600k do płyty Asrock B75M i włożyłem Radeona też działa, natomiast gdy wróciłem moim Core i7-2600k do Asrocka Z68 Extreme 4 gen 3. karta nie działa. I o co tu chodzi?

  2. Hmmm, a czy przypadkiem nie było jakiegoś problemu z płytami ASrock ? Coś mi po głowie chodzi, że jakieś GPU nie startowały na Asrock P67 Pro3 B3 .... 

     

    A nie wyświetla Ci żadnych błędów na mobasie ? 

    Błędów nie wyświetla żadnych. Po prostu te nowe karty są niewidzialne dla tej płyty głównej. Wentylatorki się kręcą. Dostałem odpowiedź od Asrocka i Asusa. Pierwsi zasugerowali, że to wina kart graficznych, które mają szemrane vbiosy, a drudzy, że to wina płyty głównej bo ma przestarzałe PCIE 2.0 zamiast 3.0. Jaki z tego wniosek? Szkoda, że ta płyta nie jest już na gwarancji :( Dodatkowo wziąłem tego Radeona wczoraj do pracy, gdzie jest Asrock na H61 z Core i5 2400 i też nie działa!

  3. Zostawmy dyskusje na tematy teoretyczne w spokoju i zajmijmy się praktyką! Poszukuję gotowego rozwiązania problemu od osoby, która taki problem miała i sobie z nim poradziła lub osoby z podobną konfiguracją, u której wszystko chodzi jak należy. Jest tu w ogóle ktoś kto ma płytę z PCIE 3.0 z68 gen 3, z77 i włożonego w nią procka Core 2 generacji - Sandy Bridge, który ma tylko kontroler PCIE 2.0 i działającą w takim zestawie kartę GTX 7xx, GTX 9xx??? Radeon R7, R9 itp.???


    Mam starszą płytę P67 Pro 3 i procka też SB i wszystko ładnie śmiga. Zresetuj bios oraz w biosie ustaw gpu na pci-e i wtedy zobacz.

     

    Dzięki za odp. Kiedyś miałem z68 extreme 4 (bez gen 3) i też śmigał na nim Geforce serii GTX 6xx, ale później płyta się zepsuła i wymienili mi w serwisie na nowszą, która jak się okazuje nie lubi kart PCIE 3.0. Lubi GTX 570, lubi starego GeForce 8600. Na dole mam trzecie gniazdo PCIE 16 2.0 (x4). Zaraz tam wepchnę tego GTX 960 i zobaczymy czy zadziała. 

     

    PS.

    Biosy resetowane, zmieniane i nic..

  4. Mam poważny problem.

     

    Mam płytę główną Asrock Z68 Extreme 4 gen 3 z zainstalowanym procesorem Inter Core i7 2600k. Mam problem z kartami graficznymi obsługującymi PCIE 3.0. Po włożeniu ich do komputera (Geforce GTX 960 lub Radeon R7 250) na ekranie nie pojawia się obraz / brak sygnału. Jak uruchomię system z integry Intela to w menadżerze urządzeń nie widać nowego urządzenia . Wiem, że płyta główna obsługuje PCIE 3.0, ale procesor Sandy Bridge obsługuje tylko PCIE 2.0. Podejrzewam, że karty po włożeniu do tej płyty automatycznie ustawiają się w tryb PCIE 3.0 i nie mogą dogadać się z procesorem (PCIE 2.0). Czy ktoś z Was miał podobny problem i czy udało wam się go jakoś rozwiązać bez wymiany płyty lub procesora?

  5. Mam problem z dwoma komputerami wyposażonymi w płyty główne ASUS P8H61-M LE rev. 1.03 złożonymi w tym samym czasie. W komputerach tych są zainstalowane dyski twarde Seagate ST500DM002. Co kilka tygodni powtarza się ten sam scenariusz. Komputer podczas pracy systemu Windows 7 Pro x64 łapie niebieski ekran. Po zresetowaniu komputera BIOS nie widzi dysku twardego. Trzeba parokrotnie włączyć i wyłączyć komputer z gniazdka elektrycznego i go uruchomić, aby BIOS powtórnie zobaczył dysk twardy. Po zalogowaniu się do Windows w odczytach S.M.A.R.T. na dysku wartość parametru "Ultra DMA CRC error count" wzrasta i utrzymuje się do czasu następnego incydentu. Co może być przyczyną tych dziwnych zaginięć dysku twardego?

  6. strona producenta: http://www.gainward.com/main/edm/GTX570 ... antom.html

    jesli producent zapewnia o nizszych temperaturach i cichej pracy to moim zdaniem jest to towar niezgodny z umowa/wadliwy.

    Zgodnie z art. 4 ust. 1 ustawy sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili jego wydania jest niezgodny z umową, a w przypadku stwierdzenia tej niezgodności przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona już w chwili wydania. Przez niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową należy rozumieć sytuację, w której sprzedany towar nie nadaje się do celu do jakiego tego rodzaju towar jest zwykle używany oraz gdy jego właściwości nie odpowiadają właściwościom cechującym towar tego rodzaju. Ponadto towar może być uznany za niezgodny z umową, gdy nie odpowiada oczekiwaniom dotyczącym towaru tego rodzaju, opartym na składanych publicznie zapewnieniach sprzedawcy, producenta lub jego przedstawiciela (np. właściwości wskazane w oznakowaniu czy zapewnienia składane w reklamach).

    tutaj odsylam do dziennika ustaw bo moglo sie cos pozmieniac. wada - inne przepisy.

    to prawda, ze producent podaje iz jest to karta niereferencyjna ale jednoczesnie przedstawia wykresy temperatur i poziom halasu.

    rzecznik praw konsumenta, czy pomoze? nie zaszkodzi.

    Brawo! Nic dodać nic ująć!

  7. Bo masz sprawny egzemplarz karty, a my mamy niesprawne. I tu jest pies pogrzebany! Współczuję koledze "Seba141", bo teraz będzie musiał użerać się ze sklepem, w którym kupił kartę. Jak to nic nie da to zawsze jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a w ostateczności sprawa w sądzie.

  8. Śmiechu warte odesłałem kartę na gwarancje a ci mi mówią ze dostane z powrotem swojego Phantoma ponieważ producent uznał ze jest całkowicie sprawna czyli według Gainwarda 96 stopni podczas gry w Bad Company2 jest normalne na referencyjnych zegarach w bardzo dobrze wentylowanej budzie.

    Spoko teraz jest zima. A co będzie w lecie w najgorsze upały? Wtedy to karta w byle jakiej grze będzie się przegrzewać.

     

    Poproś grzecznie, żeby razem z kartą wysłali Ci uzasadnienie odrzucenia reklamacji na piśmie. Najlepiej wystawione przez producenta skoro to producent odrzucił reklamację! Znając życie to będzie z tym wielki problem, bo pewnie twoja uwalona karta nigdy nie dotarła do producenta. Prawdopodobnie sklep po prostu delikatnie mówiąc Cię odpalantował i nawet karty dobrze w swoim serwisie nie sprawdził, bo po co? a nóż klient sobie odpóści...

  9. Tylko musi być dobry grzejnik (taki co nie koroduje), żeby nie brudził płynu chłodzącego jakimś rdzawym syfem i nie zablokował boku wodnego i pompki.

    Ps.

    Czy te pompki akwarystyczne (zintegrowane z filtrami do akwarium) nadają się do chłodzenia wodnego? Bo niektóre mają na prawdę dobrą wydajność, są ciche i do tego pożerają mało prądu. No i jeszcze w przypadku użycia kaloryfera ten filtr dużo daje, bo przefiltruje rdzawe syfy??

     

    Ogólnie rzecz biorąc raczej realizacja takiego pomysłu prawdopodobnie byłaby droższa od przeciętnego zestawu LC no i obarczona dużym ryzykiem, że coś może się zepsuć. Więc uważam go bardziej za ciekawostkę niż za sposób na codzienne chłodzenie wodne komputera.

  10. Scythe Ninja 3 daje radę! Bardzo fajny cooler, bardzo duży i ładnie wykończony ! Do 3-ki dali nawet fajny backplate, żeby cooler płyty głownej nie wyłamał (waży ponad 1 kg z wentylatorem ). Trochę ciężko się go instaluje (celowanie śrubkami w cooler przez backplate), ale na prawdę urządzenie jest wydajne. Warto od razu kupić jakąś pastę termoprzewodzącą z górnej półki, wtedy cooler działa jeszcze lepiej niż na tej paście dostarczonej w zestawie. Wentylator załączony w zestawie (Scythe 12cm slip steem PWM na ustawieniach minimalnych obrotów (około 800) jest na prawdę cichy). Polecam!

  11. Dlatego jestem dobrej myśli i sądzę, że sprawa zakończy się na tym, że dostanę albo nowego-sprawnego Phantoma albo pieniądze. W końcu jest zima i skoro karta przegrzewa się w tych komfortowych warunkach (20 stopni w pomieszczeniu) to co będzie w lecie (32 stopnie w pomieszczeniu)? Przecież nie będę zakładał klimatyzacji za pare tysięcy złotych i płacił wyższe rachunki za prądy tylko po to, żeby zapewnić komfort pracy uwalonej karcie graficznej ;):);)

  12. Ja oddałem swoje Phantoma na gwarancję i jak dostanę nowego i będzie tak samo gó*****y jak ten, co oddałem to stracę calkowicie zaufanie do kart nireferencyjnych i będę kupowal tylko i wylącznie karty referencyjne (ewentualnie referencyjne fabrycznie podkręcone).

    jak juz dostaniesz to zdaj relacje

    Na pewno zdam relację! Jak będzie dobry to będę piał z zachwytu, a jak będzie gó*****y to wróci z powrotem do serwisu z adnotacją "zwrot pieniędzy".

  13. Plomby są na du*ie Phantoma! Naklejka jest na jednej ze śrubek, bez odkręcenia której nie odkręcisz układu chłodzenia. A z resztą po co go w ogóle go odkręcać i wymieniać na inny na własny koszt jeżeli karta jest na gwarancji i to zadaniem producenta/dystrybutora jest, aby karta dostaroczna klientowi była w 100% taka jak obiecuje producent czyli zgodna z umową (15 st C chłodniejsza od referenta i 6 db cichsza). A jak nie jest to niech dają nową sprawną kartę albo oddają pieniądze, żeby klient mógł sobie kupić inną normalną!

  14. Właśnie przeczytałem, że niemożliwe stało się możliwym! Płyty pod Intel Sandy Bridge obsłużą przyszłe procesory Ivy Bridge. A miało tak nie być z podowu straszliwych niekompatybilności chipsetowych! Więc gdzie jest pies pogrzebany? Jeszcze się okaże, że gdyby nie inna liczba nóżek to te Ivy Bridge spokojnie by chodziły na LGA 775?!

     

    Źródło:

    http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Ply ... 33099.html

  15. Okazuje się nagle, że płyty pod Sandy Bridge będą obsługiwały przyszłe procesory Ivy Bridge! A to niespodzianka?! Niemożliwe stało się możliwym! Mam nadzieję, że wkrótce także kosmiczne ceny 6-rdzeniowych procesorów Core i7 zejdą do poziomu cen 6 rdzeniowych procesorów Phenom marki AMD. To by była dopiero niespodzanka i radość dla obecnych klientów Intela wyposażonych w płyty główne pod LGA 1366!

     

    Źródło

    http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Ply ... 33099.html

  16. Ja oddałem swoje Phantoma na gwarancję i jak dostanę nowego i będzie tak samo gó*****y jak ten, co oddałem to stracę calkowicie zaufanie do kart nireferencyjnych i będę kupowal tylko i wylącznie karty referencyjne (ewentualnie referencyjne fabrycznie podkręcone).

  17. Jeśli chodzi o wymianę chłodzenia na kratach to jest równoznaczna z utratą gwarancji. Karty są oblepione plombami na śrubkach i nic nie da się odkręcić bez ich zrywania więc jeśli wymiana chłodzenia mimo to nie da zadowalających rezultatów to człowiek jest udupiony z uszkodzoną kartą bez gwarancji.

  18. w takim razie masz kilka opcji:

    - Iiyama b2206ws: szybka matryca TN 16:10, dobre (jak na TN) kolory, zerowy input lag i dobra ergonomia

    - Dell 2206wa: matryca IPS 16:10, przyzwoite (jak na IPS) kolory, średni input lag i dobra ergonomia

    - BenQ G2400W: matryca TN 16:10, dobre (jak na TN) kolory, minimalny input lag i słaba ergonomia

    - BenQ BL2400PT: matryca VA 16:9, dobre (jak na VA) kolory, niestety nieznany input lag i dobra ergonomia

    - Iiyama b2712hds: szybka matryca TN 16:9, dobre (jak na TN) kolory, średni input lag i dobra ergonomia

     

    a o różnicach w typach matryc poczytaj tu:

    http://pcarena.pl/articles/show/77931/P ... D-s-3.html

    A oritentujesz się jaki przeciętnie input lag mają telewizory 32" LCD samsunga 60 HZ?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...