Skocz do zawartości

edymion

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez edymion

  1. moze xiaomi? w tej cenie z Chin sciagniesz Mi9 t pro na snapie 855, na pewno znajdziesz mi 9t na snapie 730. Osobiscie to chyba sprawdze tego mediateka w redmi note 8 pro. Chyba ze chcesz jaiegos uzywanca. Wczoraj widzialem redmi 7 na snapie 632 - polroczny w stanie idealnym za 200 pln. Może nie byl to demon wydajnosci ale tez beaz tragedii. Co do innych marek to nie wypowiem sie. Poogladaj recenzje np majstra pirza.

    Z zakupami wstrzymaj sie na po nowym roku - bedzie wysyp fonow - raz ze rocznikowe 2019 stanieja (niczym samochody) i ludzie beda sprzedawac fony ktore dostali pod choinke.

  2. tasme przed sekunda wymienilem, podpialem takze zasilanie z innego odczepu, przelozylem grafe na drugi slot pci-e - oba sa x 16 wiec nie ma znaczenia - ze wzgledu na umiejscowienie tuz nad kontrolerem i przylaczami sata, zainstalowalem jakims cudem sterowniki JMicron i przelecialem dysk narzedziem sea toolsem i wszystko oki. dodam ze blad wywala pod obciazeniem. dzis komp chodzil na wolnych obrotach 6 godz i nic a przy tomb raiderze wywalil sie, tak samo przy civ VI. Pamiatki mam samsunga ddr 3 - 1333 mhz (przelozylem wg zalecen na odopowiednie banki pamieci).. zestaw nie podkrecony . i ni cholery nie mam pomyslu- narazie potestuje po zmianach j.w i dam znac a najwyzej sciagne jutro mem test i polece jeszcze tym. Pozostanie tylko pomiar napiecia zasilacza i postawienie systemu na drugim dysku.

    i dzieki za podpowiedzi:)


    Panowie dzięki.Problem stanowił HDD seagate 2TB. Po czynnościach z poprzedniego wpisu dysk zaczal wydawac dzwięk: nie to pisniecie ni to zgrzyt. Po zainstalowaniu systemu na hitachi i uruchomieniu systemu, win 10 zaczal sam go z siebie naprawiac - po tych operacjach dysk padl całkowicie - bios się zawieszał przy sprawdzaniu dyskow. Uwazam watek za zamknięty. Dysk jest odpięty - porty sata sprawdziłem na sprawnym dysku. Bogu dziękuję za to że miałem backup:)))))))

  3. Aktualizowałeś bios i inne sterowniki płyty głównej pod win 10 ? Niestety producent nie wspiera win10 i może być różnie. Na poprzednim systemie nie miałeś takich kłopotów ?

    Nie aktualizowałem - i tez się nad tym zastanawiałem. Pod Win 7 miałem inne kwiatki posypana struktura plików, problem z mbr itp ale ponaprawiane i nie było więcej problemów. Podgram dziś bios i dam znać jak to wygląda.Sterowników do płyty pod Win 10 nie ma ale to mnie akurat u Asusa nie dziwi.

  4. Xeon 5650, Asus Rampage II gene, zasialcza CUBE II max 700 watt, HDD 2TB Seagate (system) + 2TB Hitachi

     

    Windows 10 pro N

     

    Kochani mam problem - mianowicie od kilku tygodni (system tez ma kilka tygodni) pojawia mi się blue screen, zrzut pamięci przechodzi do końca i następuje automatyczny restart po blue screenie. Pojawia sie normalnie ekran startowy z logo płyty, test i komunikat SATA 1 ERROR. W biosie wszystkie dyski są widoczne. Najlepsze ze po fizycznym wyłączeniu kompa i ponownym włączeniu wszystko działa prawidłowo. Problem pojawi się po odpaleniu jakiejś gry tak mniej więcej po 2-3 godzinach i znowu to samo. Pomyślałem, ze to problem aktualizacji Win 10. W dniu wczorajszym postawiłem nowy system i wydawało się, że jest ok ale nie jest bo w końcu skończyło się tym samym tylko po 4 godzinach. System czysty bez aktualizacji - jedyne co pograłem to poprawkę "Pakiet funkcji mediów dla systemu w wersji Windows 10 N" (nie pamiętam symbolu poprawki) oraz "Media Feature Pack dla wersji N systemu Windows 10 wersji 1703"

    Dysk przepinałem pod inne porty SATA i zawsze to samo SATA 1 (2,3 itp) ERROR. Dyski mam podpięte sata 1 (system), sata 2 + dvd na sata 5. w Biosie ustawiony AHCI. Sterowników żadnych nie instalowałem ani do płyty ani do grafy - tylko directX + visual basic;.

    Zastanawiam się czy to wina dysku czy z win 10 coś się gryzie. Zastanawia to, że po odcięciu zasilania wszystko wraca do normy. Miał ktoś podobny przypadek?

  5. Miałem ostatnio coś podobnego - gram spokojnie a po kilku minutach klatkowanie - zwłaszcza gdy odszedłem na pare minut od kompa - nigdzie na necie nie znalazłem rozwiązania. Problem ustąpił po pełnej reinstalacji systemui do dzisiaj się nie powtórzył. Pdejrzewam dwie rzeczy - namieszałem ze sterownikami i softem typu DX i visual basic albo ktoras z aktualizacji MS. Opcje zasialania sprawdzałem (wszelkie hibernacje / uśpienia powyłączane). 

    Xeon 5660/ 8 GB Ram / GTX 770.

     

    Postaw nowy system najlepiej na innej partycji w celu przetestowania teorii.U mnie  nie ma juz problemu co nie znaczy, że u Ciebie pomoże.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...