Skocz do zawartości

silverkin

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez silverkin

  1. Zakupiony w lipcu ubiegłego roku, pozostało około 15 miesięcy gwarancji.

     

    Stan jak nowy, folia na wyświetlaczu.

     

    Wiem, że teraz ceny podskoczyły ostro do góry i zastanawiam się, czy nie opchnąć mojego "cacka" i zakupić na przykład SGS2.

     

    Ile mógłbym za niego wziąć?

  2. Witam, planuję lekką modernizację komputera. Monitor mam w stosunkowo niskiej rozdzielczości 1280x1024, nie ukrywam, że kiedyś zamierzam go wymienić.

     

    Aktualnie mam E6550 podkręconego na 3GHz na boxowym wentylatorku i 8800GT 512MB.

     

    Zależy mi, by grać w swojej natywnej rozdzielczości w maksymalnych ustawieniach graficznych i bez przycinek.

     

    Czy z tym procesorem 6850 da, radę to uczynić? Czy będę zmuszony wymienić i procesor?

     

    Pozdrawiam, silverkin.

  3. Spróbuj powrócić do ustawień domyślnych (taktowanie, napięcie, FSB) procesora i sprawdź, czy problem nadal występuje.

    Tak też uczyniłem, zapomniałem dopisać tego :). Działam teraz na tym, co fabryka dała.

     

    @Sony156: Testowałem, żadnych problemów.

     

    //Edit 14:00: Na stockowym taktowaniu przed chwilą mi zastygł w grze League of Legends ;/.

  4. Witam! Otóż dawno dawno temu podkręciłem procesor Intel Core 2 Duo E6550. Podniosłem zegar procesora do 3.0GHz i napięcie zmieniłem na 1.375. Wszystko pięknie śmigało, procesor leci na boxowym coolerze, jednak mam w miarę dobry obieg powietrza w obudowie, dzięki czemu temperatury nie przekraczają 60C w stresie.

     

    Jednak od przedwczoraj mam problem. Zawiesił mi się system dwa dni temu, pomyślałem, że to "normalka", wszak "zwisu" systemu nie miałem od ładnych paru miesięcy. No to restart i potem wszystko ładnie śmigało. Myślałem, że problem ustąpił, jednak powrócił on następnego dnia z większym natężeniem. Koniec końców, ustabilizował się i śmigałem po 3 zwisach na podkręconym procesorze. Natomiast dzisiejszego dnia, podczas przeglądania internetu złapałem "zwiechę", potem znów.

     

    Myślałem, że jest to zasilacz, jednak procesor w dzisiejszym dniu był cały czas w spoczynku (nie licząc startu systemu, ale zwiecha następowała kilka minut później).

     

    Mój zasilacz to niestety no-name Modecom Feel 3 500W. Niemniej jednak byłem zdumiony, gdyż funkcjonuje on poprawnie już 3 rok bez problemów (chyba do przedwczoraj...)

     

    Czy rzeczywiście to wina zasilacza?

     

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za przeczytanie mego postu, silverkin.

  5. karty nie dobiera sie do procka tylko do ustawien graficznych

    To do pentiuma 4 wrzucę GTX590?

     

    Pomyśl trochę, jeżeli mam kupić kartę, którą zmieniłbym za kilka miesięcy, a przez procesor np. będę miał 50FPS'ów mniej w L4D niż na i7 2600k, to wtedy jest sens kupować aż tak mocną kartę?

     

    //Edit: Chciałbym dodać, iż nie wiem skąd wziąłeś te 4GHz, wszak tego procesora nie da się podkręcić.

  6. Witam!

     

    Otóż niedawno zadałem pytanie odnośnie innego procesora, jednakowoż obie sprawy zbiegły się w podobnym czasie i mój brat ma podobny problem.

     

    Sprawa wygląda tak, iż na razie posiada tego proca pod rozbudowę później i brak karty. Chciałby sobie kupić grafikę, ale zaproponowałem mu, żeby kupił coś, co będzie najlepiej z w.w. procesorem idealnie współgrać, a nie kupować na wyrost, wszak wiadomo, że przez kilka miesięcy spadnie to z ceny ogromnie.

     

    Przydałaby się jakaś karta, która nie dławiłaby się rozdzielczością 1920x1080 ;).

     

    Dziękuję, pozdrawiam i czekam niecierpliwie na odpowiedzi.

  7. Witam!

     

    Otóż na razie posiadam 8800GT 512MB z fabrycznym OC, jednak chciałbym się dowiedzieć, co można by było ewentualnie wrzucić do jednostki centralnej, aby dobrze współgrało z w.w. procesorem. Oczywiście nie chcę propozycji typu 6990, chciałbym ujrzeć propozycje, dzięki któremu proc bądź karta nie będą się wzajemnie ograniczać.

     

    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi, silverkin.

  8. Przepraszam, że tak późno odpisuję, ale przypomniał mi się ten temat, a widziałem wiele podobnych tematów w google i nikt nie dostał odpowiedzi.

     

    Pragnę powiedzieć potomności, iż winowajcą był... Zewnętrzny dysk! Tak, taka mała głupota, ale jednak! Podczas gdy przy starcie systemu dysk był podłączony, to za nic w świecie na żadnym innym taktowaniu niż domyślnym procesor uruchomić się nie dał. Jednak gdy dysk odłączymy, system się uruchomi, to potem możemy bez problemu dysk podłączyć i nadal będzie procesor podłączony. Tylko trzeba pamiętać, że przy restartach, bądź wyłączaniu komputera, dysk ten trzeba odłączyć, gdyż można zapomnieć potem i mieć zmniejszone taktowanie procesora.

     

    Tyle na ten temat, dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

  9. Problem prawdopodobnie rozwiązany, wystarczyło zamienić slotami pamięci ram.

     

    ============================================================

     

    //Edit:Przepraszam za post pod postem, jednak problem nie został rozwiązany. Po wyłączeniu komputera i szybkim jego włączeniu nie chciał "wstać" na tych ustawieniach i musiałem mu przestawić na domyślne ustawienia. Ponowna zamiana slotami pamięci ram już nie dała efektu.

     

    Wie ktoś może o co w tym wszystkim chodzi?

  10. 1. Nie jestem kompletnie zielony, orientuję (i odnajduję) się w BIOS'ie, nie jest to moje pierwsze podkręcanie.

    2. Nie, dążyłem do tego podwyższając stopniowo szynę FSB i zmieniając napięcia.

    3. Na 3GHz o ile dobrze pamiętam, to procesor był na napięciu 1.45V (wyczytałem, iż górna bezpieczna granica to 1.5V)

    4. Boxowe chłodzenie, dwa wiatraki założyłem, wyczyściłem, po 5H w Orthosie temperatura max. 68C.

    5. Nie, nie miałem.

    6. Zasilacz Modecom Feel 3 500W. Tutaj mogę upatrywać swój problem, bo jak powszechnie wiadomo, jest to firma "krzak". Jednak jakim cudem przedwczoraj na takim taktowaniu śmigał 7h?

     

    Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam silverkin.

  11. Witam! Otóż postanowiłem wczoraj podkręcić swój procesor (e2180, przypomnę). Zmieniłem napięcia, mnożnik na ramach i szynę FSB. Wskoczyło na 3GHz, temperatury w porządku, po 5h w Orthosie zero błędów. Wszystko działało pięknie. Jednak dzisiaj zrestartował mi się komputer i za nic w świecie już do tej wartości na tych samych ustawieniach dojść nie mogę! Wyrzuca się na testowaniu pamięci (jeszcze przed załadowaniem systemu). Zmieniałem mnożnik na 9x i ustawiłem szynę na 333. Komputer się włączył, wszystko chodziło, tylko temperatury mi nie pasowały. Więc postanowiłem jeszcze obniżyć napięcie. Już nie chciał wstać, wysypywał się tak jak wcześniej na testowaniu pamięci ram. Więc dałem sobie spokój i pomyślałem, że z tymi temperaturkami przeżyję i wrócę na tamte napięcie, na którym śmigał (na mnożniku 9x, szyna FSB 333), Jednak on już na tych ustawieniach nie chciał wstać! A na tych samych ustawieniach wstał, ale 10 minut wcześniej!

     

    Aktualnie jestem na domyślnym taktowaniu i mi to nie za bardzo pasuje.

     

    Przepraszam, może tekst jest chaotycznie napisany, ale mam nadzieję, że dojdziecie do meritum.

     

    Zna ktoś rozwiązanie mego problemu?

     

    //Edit: Nie byłem pewien, czy w dobrym dziale temat założyłem, jednak myślę, iż to może być kwestia procesora, więc bardziej pasuje tutaj. Jeżeli w złym dziale napisałem, to proszę moderatora o nie usuwanie tematu, tylko o przeniesienie do poprawnego działu.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...