Skocz do zawartości

MatiQ

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    1737
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez MatiQ

  1. O ile da się kupić używane części na raty to tak ;) ale nie wiem czy Allegro to dopuszcza, przy ratach są ograniczenia..

    Tak jak mówiłem otwarty jestem na sugestie, z ramem można by było zrobić tak jak opisujesz. Drugą kość mógłbym nawet kupić po sprzedaniu obecnych części, ale nie wszystkie kości da się kupić pojedyńczo.

    Mam DFI i oczekuję płyty tego pokroju, więc podkręcanie jak najbardziej musi być :)

  2. Cześć wszystkim! :)
    Trochę dawno mnie tutaj nie było i nieco wypadłem w obiegu, jeśli chodzi o sprzęt, stąd zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc w doborze podstawy komputera.

    Moja obecna konfiguracja znajduje się poniżej:

     

    Płyta główna: DFI LANParty DK P45-T2RS

    Procesor: Intel Core2 Quad Q6600

    Karta graficzna: Sapphire Radeon HD 7870 XT

    Karta dźwiękowa: Razer Barracuda AC-1 PCI

    Karta Wi-Fi: TP-Link TL-WN781ND PCI-e

    Ram: 6 GB G.Skill F2-8000CL5

    HDD: Samsung Spinpoint F3 1TB + Seagate Barracuda 7200.10 250GB

    Zasilacz: Enermax Revolution 87+ 650 W

    OS: Win 8.1 Pro

     

    Zgodnie z tytułem tematu chciałbym zmienić płytę główną, a co za tym idzie procesor i kości ram. Chciałbym przeznaczyć na to nie więcej jak 1200 zł i biorę pod uwagę tylko zakup na raty, dlatego dobrze, żeby części dostępne były w jednym miejscu - nie mam szczególnych preferencji, może to być sklep internetowy, Allegro itd. Powód zmiany to głównie zwiększenie wydajności i nieco niższy rachunek za prąd (komputer często działa bez większego obciążenia), bo Q6600 do oszczędnych nie należy zwłaszcza podkręcony, w zasadzie cały czas pracuje na 2,5 GHz :P

     

    Płyta główna:

    Jeśli chodzi o płytę na pewno pod procesor Intel i gdyby się udało to z przynamniej jednym portem PCI pod kartę dźwiękową (jeśli się nie uda to trudno pomyślę nad wymianą karty dźwiękowej) i portem PCI-e na kartę Wi-Fi. I tutaj nie wiem czy jest sens się od razu pchać w najnowszy socket 1150 stąd liczę na Waszą pomoc, natomiast jeśli środki są wystarczające to nie widzę przeciwwskazań. Chciałbym, żeby płyta dawała możliwość podkręcania procesora, natomiast nie chcę na nią wydawać kokosów - coś pokroju DFI za czasów swojej świetności. Standardowa wielkość ATX.

     

    Ram:

    Krótka piłka 8 GB i jakiś ciekawy radiator, bo mam szybkę w obudowie ;)

     

    Procesor:

    Tutaj też nie bardzo wiem, co na początek, bo to zależy od płyty, która byłaby rozważana. Zakładam, że raczej na taki z literką K nie wystarczy (chyba, że się mylę). Wybór pewnie padnie na i3 lub i5 tylko której generacji? Celowałbym tutaj w coś pokroju, najlepszy stosunek ceny do wydajności i puki co jestem w stanie obejść się bez podkręcania, niemniej jednak chciałbym płytę już pod to przygotowaną (docelowo i5). Oczywiście dobrze by było, żeby karta graficzna nie dostawała zadyszki przez procesor, Obecnie posiadam chłodzenie Scythe Mugen w pierwszej wersji i z tego co czytałem da się dokupić zestaw do montażu pod nowsze sockety, dlatego z chłodzeniem nie powinno być problemu.

     

    Na wszelkie sugestie jestem jak najbardziej otwarty i będę bardzo wdzięczny za uzyskaną pomoc! :)

     

    Pozdrawiam

    Mateusz

  3. lecz do produktów nie masz prawa się przyczepić

    Jeśli produkt się sypie to niby dlaczego nie ma prawa się przyczepić? Otóż ma święte prawo domagać się naprawy i godnej obsługi ze strony producenta, zwłaszcza takiej marki jak Asus. Przecież za to biorą kasę w tych serwisach, za naprawianie sprzętu, a nie za uprzykrzanie życia przez to, że klient śmiał wysłać do nich zepsuty sprzęt. Jak im się praca nie podoba to niech sobie innej poszukają gamonie jedne..
    • Popieram 1
  4. @up co prawda to prawda, mój Logitech ma już 6 lat i jedyne co zauważyłem to niewielki prawie niezauważalny fragment jednej litery się wytarł. Poza tym w paru miejscach z matowej zrobiła się błyszcząca ;)

  5. Raczej do 1000 zł 27" z TV nie kupisz, chyba że używany. Tak jak poprzednik powiedział mankamentami będzie dźwięk (chyba, że masz jakiś wzmacniacz z systemem głośników) i samo włączenie monitora oraz przełączanie między źródłami sygnału. Poza tym dobrze by było jakby monitor miał kilka złączy cyfrowych.

  6. Daj na początek 1,4 V. Na potrzeby OC możesz C1E na razie wyłączyć, bo jest to obniżanie napięcia oraz mnożnika podczas bezczynności komputera, co może powodować brak stabilności. Dopiero po udanym OC możesz to włączyć w celu oszczędzania energii.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...