Skocz do zawartości

malobit

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez malobit

  1. Witam szanownych forumowiczow.

     

    Piszę z prośbą o poradę w dość nietypowym problemie, którego nie wiem jak rozwiązać.

     

    Objawy: komputer nie reaguje na przycisk POWER na obudowie gdy próbuje go wlaczyc. Jedynym sposobem aby maszynke uruchomic jest zrobienie spiecia kablem zasilajacym w gniazdku (żeby nie przedłużać w mieszkaniu mam starą instalacje elektryczną i gdy mocniej poruszy sie wtyczką w gniazdku robi sie krótkie spiecie co uruchamia komputer, słabe rozwiązanie ale dziala).

    Gdy komp jest juz włączony, powyższą metodą, wszystko dziala OK.

    Co ciekawe, po uruchomieniu PC, przytrzymanie przycisku POWER na obudowie wyłącza komputer normalnie, wiec z samym wyłącznikiem/kablem powinno byc OK.

    Sam PC nie był od lat modyfikowany, również obudowy nie otwieralem od dawna. Wszystko działało i nagle, pewnego dnia, nie mogłem go odpalic.

     

    Co sprawdziłem do tej pory:

    - "jump start" za pomoca śrubokrętu na pinach JFP1 - nie dziala

    - podmienilem kabel power sw na reset sw w JFP1 - nadal nic, przycisk reset tez nie odpala komputera

    - wyciągnąłem zasilacz i zrobilem probe "jump start" na samym zasilaczu - odpala bez problemu

    - odlaczylem z płyty głównej karte graficzną, RAM, wentylatory, dyski.. w sumie zostawilem tylko MOBO podłączone do zasilacza - nic nie dało, caly czas nie odpala

    - rozłożyłem caly komputer, przedmuchalem, odkurzylem. Sprawdzilem, że wszystkie elementy wyglądają w porządku. Po złożeniu nadal nie odpala z przycisku, jedynie przez patent z kontaktem i wtyczka

     

    Mój PC:

    Płyta: MSI Gaming M3 Z170A

    Procesor: i5 6600k (nie był podkręcany)

    Zasilacz: XTR 650W, 80plus gold (jakos miesiąc po gwarancji, moze to nie przypadek ;) )

    Grafika: Radeon R290

    RAM: 8GB (2x4GB), jakas wersja Cruciala DDR4

     

    Jeśli ktoś ma pomysł co to może być, co jeszce sprawdzic lub ma podobne doswiadczenia, proszę o pomoc.

    Niestety nie mam woltomierza ani zapasowego zasilacza żeby przetestować bardziej.

    Wiem też, że sprzęt nie jest najmłodszy ale mi w zupełności wystarcza(jak działa) :)

     

    Z góry dzieki za porady!

     

    Maciek

  2. Obudowa to, nieprodukowany już, Gladius 600 Pure Black od SilentiumPC z 5 wiatraczkami 120mm(jeden boczny slot jest zablokowany przez kartę graficzną). Co do chlodzenia CPU to mam zamiar wykorzystac aktualne, również SilentiumPC, Spartan HE923.

    Oba produkty nie są może najnowsze, ale myśle że dopóki nie zacznę sprzętu kręcić na poważnie to wystarczą. Spartan z aktualnym procesorem Phenom II x2 550 3.1 Mhz, odblokowanym i podkręconym do Phenom II x4 B45 3,5Mhz nie ma żadnego problemu, a ten procesor lubi sie grzać. Później fajnie by było wymienić zbiorczo obudowe, chłodzenie procesora i chłodzenie grafiki.

     

    Rady, co do oszczędności, mile widziane :)

  3. Witam forumowiczów!

     

    Proszę o pomoc w znalezieniu optymalnego zestawu do gier. Komputer "buduje" pod kartę graficzną Asus R9 290(referent). Szukam procesora, płyty głównej, pamięci i zasilacza.

    W planach jest podkręcanie ale to za jakiś czas, na pewno wcześniej będę musiał założyć jakieś chłodzenie do karty, która aktualnie na domyślnych zegarach wyprzedza kaloryfer w szybkości zagrzania pokoju ;)

    Na podstawie tego co udało mi się poczytać w sieci, zebrałem takie części:

     

    Procesor Intel Core i5-6600K

    Płyta główna MSI Z170A Gaming M3

    Pamięć Corsair DDR4, 8GB, 2400MHz, CL14, Vengeance LPX

    Zasilacz XFX Black Edition XTR 650W Fully Modular 135mm 80+ Gold

    Cena w morele.net : 2422 zł - 105zł za promocje MSI, czyli w sumie 2300zł

     

    R9 290 nie jest już kartą najnowszą więc nie wiem czy zestaw nie jest za mocny.

    Z jednej strony głupio przepłacać, z drugiej warto pomyśleć przyszłościowo, karte graficzną będzie można za jakieś dwa lata wymienić na nową a 6600K chyba tak szybko sie nie zestarzeje.

     

    Proszę więc o pomoc i radę, czy zestaw pod tą konkretna kartę ma sens. Cene 2300 można uznać za maksymalna jaką mogę wydać. Dzieki! :)

  4. Hej,

    Dzięki za odpowiedź! No jak pisałem, mam niezły dylemat z tym procesorem bo wiem że stosunek cena/jakość nie wypada dobrze. Chyba tak naprawde potrzebowałem żeby ktoś potwierdził, że jest to zły pomysł :P . Płytka, którą podałeś Shadow17 wygląda ok. Po drobnych zmianach wyszło mi takie coś:

    http://www.arest.pl/konfiguracja-707783

    prawie idealnie miesci sie w założonych 8 tys.

    I teraz pytanie(ostatnie  ;)  ), czy jak za jakiś czas zamienię kartę na np. 7950/70(lub coś podobnego wydajnościowo od nvidii) zasilacz Bequiet darkpower 650W da sobie rade? Wg. kalkulatora wychodzi, że spokojnie ogarnie podzespoły ale wole się upewnić. Zawsze mogę oszczędzić bardziej na obudowie i wstawić 7500W z tej serii.

    Tak kurczowo trzymam się tej kwoty 8K, ponieważ są to pieniądze z dotacji i to czego nie wydam, przepadnie. Karta w niczym do pracy mi się nie przyda więc chcę kupić ją osobno i nie wliczam w ten zestaw :D

     

    pozdrawiam!

  5. Witam serdecznie,

    Staram się złożyć komputer do obliczeń. Kwota maksymalna to 8tys. (w razie konieczności te 100-200zł można dołożyć). W kwocie nie uwzględniam monitora. Co mnie interesuje:

     

    1.Mocny i stabilny procesor - im wydajniejszy, tym lepiej(nie będzie podkręcany)

    2. Duża ilość pamięci ram. Na początek planuje 32GB i późniejszą rozbudowe(najlepiej do 64GB)

    3. Stabilną płytę główną nie ograniczającą powyższych podzespołów

    4. Karta grafiki może być zintegrowana, do samych obliczeń nie jest potrzebna, ale planuje kiedyś jakąś dokupić do gier(coś ze średniej półki, gram bardzo sporadycznie)

    5. Dysk SSD 128GB na system, co do HDD to nie jest on konieczny, gdyby z planowanych 8tys. coś zostało, można dołożyć dysk 1TB na dane.

    6. Mocny zasilacz uwzględniający późniejszą kartę grafiki i dodatkowy ram.

    7. Obudowa - z dobrym chłodzeniem i możliwie cicha

    8. Peryferia: Nagrywarka DVD, czytnik kart i karta wi-fi - tu można spokojnie wybierać coś tańszego.

     

    Nieco się bawiłem i wyklikałem taki wstępny zestaw:

    http://www.arest.pl/konfiguracja-707710

    Cena jest o 800zł większa niz planowana ale zakładam zmniejszenie jej kupując części w tańszym sklepie, oraz zawsze moge zjechać na obudowie i chłodzeniu CPU(bez OC zakładam, że spokojnie jakieś 150zł będzie można oszczędzić)

    Pytania co do powyższego zestawu mam takie pytania(oczywiście oprócz podstawowego: co o nim sądzicie? :) ):

    -Czy kupowanie INTEL CORE i7-4960X to dobry pomysł, wiem, że stosunek ceny do wydajności jest okrutny dla kupującego, ale zawsze jest to te pare procent więcej wydajności więcej.

    - Dysk SSD, w zestawie SAMSUNG 840 PRO - podobnie jak wyżej, czy jest sens? Czy lepiej oszczędzić i kupić np. OCZ Vertex 4?

    - Czy zasilacz 750W to nie za dużo na taki zestaw? W końcu nie ma w nim głównego prądożercy, czyli karty graficznej. Póki co wstawiłem dla pewności coś mocnego.

     

    Edit: zmieniłem link na właściwy

  6. Witam!

    Za niedlugo będe chciał zmienić płytke główną i będe miał do sprzedania swoją dotychczasową. Mianowicie jest to

    asus m4n78 pro

    oraz do tego pamięci kingstone DDR 2, 2Gb, 800Mhz w jednej kości

     

    Na płytke jest jeszcze gwarancja, sporo ponad rok (okolo 18 miesięcy).

    Sprzęt kupowałem w arest.pl i użytkowałem 14 miesięcy, wszystko śmiga bezproblemowo.

     

    Prosze o wycene:)

    Pozdrawiam

  7. Hej!

    Mialem identyczny problem po podkręceniu radka 4850. W niektórych grach wywalało mnie do windy i wyskakiwał przytoczony przez Ciebie komunikat o sterownikach. U mnie były to gry: metro 2033, mafia 2, split/second. Pobawiłem się tym troszke i doszedłem do wniosku, że to zbyt wysokie taktowanie rdzenia. Ciekawe było, że dla każdej z tych gier mogłem ustawić go różnie. Najbardziej musiałem obniżyć w split/second z tego co pamietam. Zmiana sterowników nic nie dawała. Identyczny komunikat wywalał mi 3dmark vantage, gdy kręciłem rdzeń zbyt wysoko. Tak więc u Ciebie doszukiwał bym się problemu w tym taktowaniu rdzenia.U mnie temperatury były bardzo niskie więc nie był to powód. Niestety napiecia nie podnosiłem więc może ktoś inny się wypowie w tym temacie czy ma to związek ze sobą.

     

    A i jeszcze jedno, wyjście do windowsa w moim przypadku nie kończyło się zakończeniem gry. Po paru sekundach sterownik odzyskiwał sprawność i wszystko wracało na swoje miejsce. Tyle, że było to strasznie irytujące:P

  8. Witam!

    Pomagam właśnie koledze złożyc komputer(sama buda). W zamiarze będzie to sprzęt do wszystkiego:filmy, gry, praca w autocad'ie itp. Wymagania co do komputera to żeby działał długi czas(kumpel wymienia kompa co ok.4 lata), posiadał usb3 i żeby na dzień dzisiejszy sprostał wymaganiom nowych gier(na monitorze 19 wiec full hd nie wchodzi w gre).kwota jaką dysponuje to ok 2500zł. ale im mniej tym lepiej, gdyż kolega chce dokupic osobno windows'a 7 do tego.

    Złożyłem mu wstepnie coś takiego(z ram.net.pl):

     

    Procesor: phenom II x4 945 ok.478zł.

    płyta główna: asrock extreme3 870 ok. 315zł.

    dysk twardy: samsung f3 500Gb ok.147zł.

    pamięć: goodram ddr3 4GB 1333 cl9 ok. 311zł.

    grafika: gtx460 768MB od gigabyte ok.700zł.

    zasilacz: ocz stealthxstream 2 500w ok. 199zł.

    nagrywarka NEC ok.70zł

    obudowa ok. 100zł

    RAZEM: 2220zł.(plus 100zł za obudowe)

     

    Jak myślicie czy jest do dobry wybór? bo nie jestem pewien czy zasilacz jest wystarczający, oraz jaką tania obudowe możnaby do tego dodać żeby wszystko sie zmieściło spokojnie i jakos z zewnątrz wyglądało.A może dałoby sie jeszcze na czyms zjechać z ceny?

    Pozdrawiam

  9. Ten Asrock EXTREME3 AMD 870 wygląda bardzo fajnie. usb 3.0, sata 6Bb/s, no i 2 razy pci express 2.0 dobre do crossfire. Serdeczne dzięki severn!

     

    To chyba pozostaje mi wybrać między Asus M4A785TD-V EVO a tym Asrockiem. Asrocka nigdy nie miałem ale opinie są dość zachęcające do kupna. Gdyby ktoś miał styczność z odblokowaniem rdzeni na tej płytce czy z OC proszę o komentarz.

  10. Witam!

     

    Posiadam płytę główną Asusa m4n78 pro, opartą na chipsecie GeForce 8300. problem w tym, że jest ona bardzo toporna przy odblokowaniu rdzeni(procesor phenom II x2 545).

     

    Chciałbym poradzić się Was na jaką płytę warto byłoby ja zamienić, jedyne wymagania jakie mam to żeby chipset był od amd a płyta była sprawdzona przy odblokowywaniu rdzeni. Suma pieniędzy, którą mogę zainwestować to ok 350zl.

     

    Z tego, co szukałem na necie to chyba odpowiednie byłyby np.

    GIGABYTE GA-MA770-UD3

    Asus M4A785TD-V EVO

    Co o nich sądzicie?

     

    Pozdrawiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...