Skocz do zawartości

De_Vu

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    36
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez De_Vu

  1. Miałem bsod, ale przez mocne o/c grafiki, z 740 tam chyba 830 na rdzeniu wlazło. A na tą karte to dużo. Tak to żadnych problemów nie uświadczyłem. Model 450W i 400 mają taką samą linie 12V. Nie ma żadnej różnicy. Speedfan pokazuje mi 11,30V na "dwunastce" a HWmonitor 11,95 - tak samo jak BIOS. Jutro kupie miernik tak z ciekawości i dla pewności.
  2. Speedfan pokazuje 11,30 na pulpicie.. mam się martwić? Vcore 1,35 Avcc 3,38
  3. Już wiem, że po odłączeniu starego dysku bios wykrywa tego nowego. Wszystko widnieje czarno na białym. A może raczej biało na niebieskim.. Dostaje komunikat o bootowaniu. Wygląda to tak, że albo nowy HDD albo stary. Pytanie jak je "pogodzić". Gdy są podłączone oba system nie startuje ze starego PATA. Jak to zmienić? Chodziło o bootowanie, musiałem ustawić urządzenia w odpowiedniej kolejności. BIOS dysk widzi. System dalej nie. Problem rozwiązany. Dysk musiał zostać zainicjowany. Sformatowałem go i wszystko śmiga.
  4. No więc tak, dysk nie śmierdzi, nie brzęczy, chodzi cichutko i jest lekko ciepły, Seagate seria 7200.12, 250 GB. Wchodząc do biosu, na głównej "stronie" mam podane urządzenia SATA, widnieje nazwa starego dysku i napędu DVD. Odłaczyłem ten stary HDD, zostawiłem nowy, wchodze do biosu a tam dalej widnieje ta sama nazwa dysku? Nic nie rozumiem. Później podłączyłem spowrotem stary razem z nowym i przywitał mnie komunikat o bootowaniu. Tak jakby komputer ruszył z tego nowego ale go nie widział. Teraz mam odłączone nowe HDD. Czarna magia. Krzesło elektryczne dla tego, kto komputer wymyślił. Ob
  5. Wczoraj pytałem o szybkość transferu między dyskami a dzisiaj po podłączeniu nowego nic nie da się z nim zrobić. Próbowałem 3 kabli SATA, zasilanie działa. System go nie widzi, BIOS też nie. Nie wiem co jest grane. Siedze na Windows7. Płyta główna ASUS P5Q SE PLUS, pierwszy, stary dysk to seagate 80 GB PATA. Proszę o pomoc.
  6. Dobra, mam, http://img339.imageshack.us/f/67641669.jpg/. Wszysto jest ok. Sorry za trucie du*y i wielkie dzięki za pomoc Panowie.
  7. No przecież mam identyczne okno na jednym, ze scrennów. Ale daje jeszcze raz: http://img822.imageshack.us/f/69413465.jpg/
  8. DRUGI SCREEN: http://img534.imageshack.us/f/98161345.jpg/ sorry, za posta pod postem.
  9. Dobra znalazłem na necie poradnik jak włączyć DMA, na screenie instrukcja i to jak u mnie to wygląda.. http://img695.imageshack.us/f/29486392.jpg/ Gdzieś w innej zakładce pokazuje jakiś sterownik DMA i że korzystają z niego 2 urządzenia ale tutaj pusto.. Nie wiem co z tego wnioskować?
  10. No właśnie dopiero co 3 dni temu W7 zainstalowałem i sie nie orientuje gdzie tego szukać.
  11. W jaki sposób mogę sprawdzić czy takowy sterownik posiadam? Mam Windowsa7.
  12. Witam, w tej chwili siedze na starym 80gigowym dysku seagate, zajmuje się obróbką video i potrzebuje wiecej miejsca. Jutro przyjedzie do mnie nowy 250 gigowy, który mam zamiar podpiąć jako drugie HDD. Na tym pierwszym, mam folder z nieskompresowanymi plikami video, które ważą po kilka giga, kończy mi się miejsce i mam zamiar przenieść cały ten roboczy folder na nowy dysk. Do tej pory zawsze pracowałem na jednym HDD, stąd też moje pytanie: Przenoszenie może długo potrwać? Gdzieś czytałem, że komuś zajeło parę godzin skopiowanie 3 filmów po 4 GB a u mnie to aż 50 GB. Co możecie na ten temat powi
  13. Ok, czyli lepiej będzie jeśli zostawie tak jak jest? Przy 6pin bez molexów, przejsciówek, prosto od zasilacza? Zauważyłem, że podczas gry ten czasami bardzo mocno sie nagrzewa ale problemów ze stabilnoscią nie było. To normalne? Na HD 3850 był całkiem zimny. Chyba mu ta karta ładnie daje po kościach.
  14. Ale ze mnie tłuk, zamuliłem, rozkręciłem kompa i faktyczni podłączone mam 6pin pci-e. ;/ Nawet nie pamietam kiedy to zrobiłem. Dzięki tak czy inaczej. Mówisz, że HDD bierze maks 5W? Znajomy mówił mi, że do 20. Ale dysk to chyba nie wielki problem.
  15. Odkopałem tą przejściówkę i dziwnie ona wyglada. Każda z tych dwóch "molexowych" wtyczek ma 3.. jak to nazwać.. piny? Styki? No wiecie o co chodzi. Czekam na wiecej odpowiedzi.
  16. Witam, moja kofiguracja to: C2D E6550 2,9 Ghz 2GB DDRII 800 Mhz GTS 250 - Nie kręcony. Zasilacz Chieftec 400W GPS-AA Pytanie jest następujace, karta ma jedno dodatkowe złacze zasialania 6pin, producent dostarczył przejsciówkę na 2 molexy. Ja użyłem starej przejściówki z jednym molexem. Podlłaczyłem i wszystko działa jak należy, karta ma odpowiednie osiągi. Pytanie czy nie powinienem użyć tej pierwszej z wyjściem na 2 molexy? Niby wszystko działa ale mnie to zastanawia. Nie chce zakładać dodatkowego wątku wiec zapytam tutaj: Kupiłem drugie HDD, nie wiem konkretnie ile dysk twar
  17. Wszystko działa stabilnie tylko zauważyłem, że zasilacz mocno się grzeje pod obciążeniem, nie parzy nie jest gorący ale mocno ciepły.. chyba nie mam się czym przejmować co?
  18. Przed chwilą ustawiłem FSB na 415 i.. " overclocking failed, please enter BIOS setup " Komputer nie chce się podnieść mimo, że podniosłem napięcie proca, to chyba właśnie RAM, później pokombinuje. Te Goodramy nie mają żadnych radiatorków, coś mi się wydaje, że 2.0 to będzie.. ciutek dużo. 3,0 Ghz to już chyba odpowiednia wartość dla takiego GTS'a 250 nie sądzicie? W końcu zależy mi tylko na grach a nie 3Dmarkach.
  19. A jak z pamięciami? Podnosząc FSB zwiększa się od razu taktowanie pamięci, w tej chwili z 667 Mhz poszły na 820, jak myślicie ile wytrzymają? Podniosłem im napięcie z 1,8 na 1,9. EDIT: To GoodRamy
  20. Nie, nie 8800 GT tylko 9800 GTX +, poprzeglądaj może lepiej testy.
  21. BaMpEr - No niby tak, 12h, tyle, że rzadko kiedy procesor faktycznie jest pod takim obciążeniem..
  22. Witam, postanowiłem podkręcić C2D E6550 z 2,33 Ghz do blisko 3,0 aby nie ograniczał GTS'a 250, mam pytanie odnośnie napięcia dla tego proca. Otóż przy 1,35 V ( albo coś koło tego) był niestabilny i szybko się wysypał pod Orthosem, ustawiłem więc 1,36 i teraz wszystko wydaje się być ok. Interesuje mnie tylko zjawisko V Dropa, czyli zmniejszenia napięcia pod obciążeniem, CPU-Z podczas testowania stabilności pokazuje mi 1,328 V, tak samo płyta w zakładce power/health czy coś takiego ( tam gdzie temperatury itd. ). Jaka jest bezpieczna granica dla tego procesora? Gdzieś czytałem, że 1.4 V ale to w
  23. Są fabrycznie podkręcone, to nic złego.
  24. Spokojnie da radę, ja już mam GTS'a 250 na pokładzie i wszystko śmiga. Dzięki za wszystkie rady.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...