Skocz do zawartości

peruka123

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez peruka123

  1. Aktualizacja. Cena za zestaw 800zł. Możliwa sprzedaż na części (ceny poniżej).
    Posiadam wszystkie oryginalne opakowania wraz z zawartością dodatkową (płyty ze sterownikami, instrukcje, kable, śrubki).

    Procesor AMD Phenom II X3 720 BE + Box Cooling - 140zł
    Płyta główna Gigabyte GA-MA770-UD3 rev.2.0 - 110zł
    RAM Kingston 2GB DDR2 2G-UDIMM PC2-6400 5/5/5/18/23 - 50zł
    RAM Samsung 2GB DDR2 M3 78T5663EH3-CF7 PC2-6400 6/6/6/18/24 - 50zł
    Karta graficzna Gigabyte HD4870 1GB DDR5 - 140zł
    Dysk WD Blue 500GB 3,5" SATA/600 WD5000AAKX - 100zł
    Karta WiFi Intellinet Wireless G PCI Card - 15zł
    Monitor LG Flatron W1942T 19' - 150zł

    Kontakt przez wiadomość PW lub 513/404/845.

  2. Witam.
    Mam do sprzedania zestaw komputerowy. Całość zadbana (regularnie czyszczona z kurzu, wymieniana pasta termoprzewodząca). Posiadam wszystkie oryginalne opakowania wraz z zawartością dodatkową (płyty ze sterownikami, instrukcje, kable, śrubki). Zdjęcia http://imgur.com/a/RUapm

    Procesor AMD Phenom II X3 720 BE + Box Cooling
    Płyta główna Gigabyte GA-MA770-UD3 rev.2.0
    RAM Kingston 2GB DDR2 2G-UDIMM PC2-6400 5/5/5/18/23
    RAM Samsung 2GB DDR2 M3 78T5663EH3-CF7 PC2-6400 6/6/6/18/24
    Karta graficzna Gigabyte HD4870 1GB DDR5
    Dysk WD Blue 500GB 3,5" SATA/600 WD5000AAKX (gwarancja do 25.08.2015)
    Napęd DVD +/- RW Samsung SH-S223
    Obudowa Cooler Master Elite 331
    Zasilacz OCZ sXs2 600W
    Karta WiFi Intellinet Wireless G PCI Card

    Cena za całość to 950zł + koszty wysyłki. Możliwa sprzedaż przez Allegro. Kontakt przez wiadomość PW.

    Dodatkowo mogę sprzedać także monitor LG Flatron W1942T za 250zł.

     

    http://i.imgur.com/xo7jyiy.jpg

     

    Zdjęcie z kartką musi być umieszczone w temacie / worm
     

  3. Hej,

    poszukuję laptopa o następujących cechach. Cena około 2500zł.

     

    Najważniejsze (najwyższy priorytet):

    - matowa matryca

    - waga około 2.0-2.3kg

    - ekran 15' lub 14'

    - preferowana rozdzielczość 1920x1080 (ale może być standardowa 1376x768)

    - bez systemu (jako student mam z DreamSparka od uczelni)

    - czas pracy biurowej na baterii min. 3h

    - procesor Intel i5

     

    Inne (umiarkowany priorytet):

    - może być bez karty dedykowanej (grafika zintegrowana całkowicie wystarczy)

    - RAM 8GB DDR3 - może być 4GB, ale z możliwością dołożenia kolejnej kości

    - docelowo dysk SSD 250GB, ewentualnie dowolny HDD i wymieni się go osobno na SSD

    - bez napędu CD/DVD - nieużywany

     

    Wykorzystanie do internetu, pracy z dokumentami, czasem programowanie w Visual Studio.

     

    Poniżej modele, które mniej więcej wpadły w oko pod względem pożądanych cech. Podaję tak orientacyjnie.

    1. Lenovo ThinkPad E550

    2. Lenovo ThinkPad E450

    3. Dell Latitude 3550

    4. Dell Latitude 3450

    5. ASUS B451JA-FA083D

     

    Z obserwacji widzę, że każdy lżejszy laptop (do 2.2kg) mimo, że jest mniej wydajny od cięższych (ok 2.5kg) ma wyższą cenę.

     

    Z góry dzięki za pomoc.

  4. Hej,
    szukam książek, które mógłbym zakupić dla rodziców, którzy powiedzmy nie są zbyt zaawansowani w obsłudze komputera. Chodzi mi o proste sprawy jak obsługa Office Word/Excel (np. oprócz Backspace istnieje klawisz Delete; wyrównanie tekstu nie robimy spacjami), informacje o poczcie elektronicznej, internecie (Internet Explorer to przeglądarka, nie nie internet sam w sobie), bezpieczeństwo (hasła, spam, reklamy, wirusy). Nie chodzi mi o rzeczy zaawansowane, ale te najprostsze, które dla nas są oczywiste oraz intuicyjne. Nie szukam pierwszej lepszej pozycji, a raczej takich, które są sprawdzone i możecie polecić.

    Dzięki!

  5. Po drugie, jeśli masz możliwość to sprawdź np. w programie CPU-Z ile rdzeni jest włączonych, bo jeśli jest tak jak pokazuje BIOS w Twojej płycie to nie jest dobrze i warto byłoby przywrócić ustawienia domyślne. Jeśli po przywróceniu tych ustawień nadal będzie tak samo to znaczy, że coś jest nie tak i trzeba myśleć dalej.

    CPU-Z informuje o 3 rdzeniach. Windows też tyle widzi. A w BIOSie kilka(naście) razy przywrócałem do tej pory ustawienia i nic to nie zmienia. Gdy rok temu aktualizowałem BIOS z wersji FA do najnowszej FJ nie patrzyłem na to, co wcześniej pokazywał. Bug?

     

     

    Po trzecie, jeśli pasta termo-przewodząca to ta standardowo nałożona na chłodzenie w momencie zakupu to jej zmiana może dużo pomóc. Z resztą przez 5 lat to chyba każda pasta stwardnieje i nie będzie działać tak efektywnie jak wcześniej. Dobre pasty i często tutaj polecane to np. Arctic MX2, Arctic MX4 i Zalman STG2.

    Poczytałem na necie i zamówiłem Arctic MX2. Jako, że nigdy tego nie robiłem zdążyłem przejrzeć kilkanaście poradników na internecie - zobaczymy za kilka dni na ile pomoże ;)

  6. Cześć,
    chciałem spróbować po 5 latach (hehe) odblokować 4 rdzeń w moim procku. Na necie znalazłem porady jak ta:
     

    Wchodzimy do biosu, przycisk [DEL]
    Wchodzimy do [MB Inteligent Tweaker(M.I.T.)] potem [Advanced Clock Calibration] i zaznaczamy:
    [EC Firmware Selection] na [Hybrid] a [Advanced Clock Calibration] na [Auto]

    jednak po takim ustawieniu po uruchomieniu komputera jest tylko czarny ekran - nie ładuje się ekran POST (nie można wejść do BIOSu), ani nie ma charakterystycznego pojedynczego beepu oznaczającego, że wszystko jest okej. Po drugie ekran BIOSu ACC nie wygląda tak jak na http://youtu.be/rBriEW4f1Ek?t=35s. To znaczy https://imgur.com/a/meEAd pod opcją CPU core Control jest tylko jeden rdzeń (CPU Core 2) zamiast (chyba) trzech (0, 1, 2)?

    Czy to definitywnie przekreśla szanse na odblokowanie rdzenia (jest uszkodzony)?

    płyta główna: Gigabyte GA-MA770-UD3 rev 2.0 http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ma770-ud3_20
    procesor: AMD Phenom II X3 720 BE
    zasilacz: OCZ 600W StealthXStream 2
    BIOS zaktualizowany do najnowszej wersji FJ

    Druga rzeczą, którą chciałbym poruszyć, niezależnie od powyższej, to wysokie obroty chłodzenia na procesorze (boxowe). Przy aktualnie wysokich temperaturach w dzień, chłodzenie zaczyna wyć - średnio około 3600 RMP bez obciążenia, do 5000 RPM przy obciążeniu. Temperatura procka w okolicach odpowiednio od około 45 stopni w spoczynku do 55 przy obciązeniu. Przez 5 lat nie wymieniałem pasty termoprzewodzącej na procku. Ale z kurzu czyściłem ;) I teraz pytanie jakie są szanse, że sama wymiana pasty pomoże obniżyć obroty do powiedzmy 2~2,5k RMP w spoczynku? Jeżeli tak, to jaka jest aktualnie polecana?

    Z góry dzięki za pomoc :)

  7. Zauważyłem, że ekran POST zawieszał się na linii z nazwą dysku. Odłączyłem dysk i uruchomiłem kompa z Ubuntu z pendrive - działał. Czyli winny dysk na 99%.

     

    Czy dysk w takim stanie przyjmą na gwarancję?

    Jak wygląda procedura gwarancyjna dysku, tzn. przyślą mi nowy, ale co robią z tym uszkodzonym? Niszczą? Można zaufać? No bo jednak nie chciałbym się dzielić z obcymi dokumentami - tak dla zasady.

     

    Czy może lepiej darować sobie wymianę gwarancyjną i po prostu kupić nowy?

  8. Sprawdź też czy jakiś syf się do komputerów nie przykleił. Ostatnio usuwałem jakieś badziewie (nazwy już nie pamiętam), które przechwytywało odwołania do DNS.

    Router działa na domyślnie wgranym firmware - nic nie aktualizowałem.

    Powiem tak, router działał sprawnie przez 1,5 roku, podczas których nic nie zmieniałem w ustawieniach ani routera ani komputerów. Dziwi mnie, że nagle przestał działać prawidłowo.

    Dodatkowo jestem raczej pewien, że problem nie jest związany z komputerami, ponieważ równocześnie mam brak dostępu do neta (nie pinguje domen) jest także na smartfonie (Android) i pożyczonym lapku ostatnio (Win 8).

    Jak wyżej zaznaczyłem w tym samym momencie mogę pingować zarówno domeny i adresy IP z routera http://imgur.com/a/hAs2G Oznacza to, że router ze znanych sobie powodów w losowych momentach przestaje przepuszczać te połączenia z komputerów. Tymczasowo pomaga rozłączenie i podłączenie routera do sieci - kabla od WAN - jednak problem wraca po kilkunastu minutach. I teraz trzeba się dowiedzieć dlaczego? Czy są jakieś testy, którymi można sprawdzić co się wtedy dzieje?

     

    @Edit

    Znalazłem w necie podpowiedź żeby zapuścić ping google.pl -t. Oto co się dzieje (na 99%) w momencie przerwania połączenia http://imgur.com/sPWdHMo Na screenie widać cztery wpisy Sieć docelowa jest nieosiągalna. Mimo, że ping idzie dalej,to od tego momentu nie można wejść w przeglądarce na żadne strony.

  9. Mam 3 komputery - 2 połączone przez WiFi i jeden kablem do portu LAN. Problem występuje na każdym, niezależnie czy łącze się przewodowo lub bezprzewodowo. Systemy to Windows 7 32bit i 64bit. Dostawca internetu to UPC. Router TL-WR740N zakupiony około 1,5 roku temu. Problem zaczął występować około 2 tygodnie temu.

    Po włączeniu routera otrzymuje on adres IP oraz DNS od dostawcy UPC. Jednakże na żadnym komputerze nie można połączyć ze stronami w przeglądarce (IE, Firefox, Opera). Sprawdzałem ping i gdy w konsoli wpiszę ping i adres IP np. 8.8.8.8 to wszystko działa. Natomiast gdy wpiszę ping i nazwa domeny/strony np. google.pl nie działa.
    Co ciekawe, gdy wejdę w ustawienia routera przez przeglądarkę w zakładkę System Tools -> Disgnostic to mogę pingować zarówno adres IP jak i nazwę domeny/strony (tak, w routerze ping działa!). http://imgur.com/a/hAs2G
    Myślałem, że problem jest z DNS (od UPC 62.179.1.61, 62.179.1.63), i próbowałem zmienić DNS na te od Google tj. 8.8.8.8 i 8.8.4.4 - nie pomogło, nadal jest problem.
    Gdy wejdę w zakładkę Status i kliknę Release, a potem Renew (chodzi o przerwanie i odnowienie połączenia), to mogę na komputerach dostać się do internetu - pingować zarówno IP i nazwy stron. Niestety po kilku/kilkunastu minutach problem wraca.

    W ostatnim czasie nic nie grzebałem w routerze ani ustawieniach sieciowych komputerów. Nie pomaga Reboot routera - przez ustawienia -> Reboot, ani wyłączenie i włączenie routera przyciskiem. Robiłem Reset routera (przyciskiem na obudowie) i ponowną konfigurację, ale nie pomaga - problem nadal jest.

     

    Będę wdzięczny za pomoc :)

  10. Witam

     

    Gdzieś ponad tydzień temu PC zaczął wolno działać, tzn. system wolno uruchamiał się i zamykał, a podczas pracy zdarzały się zawiechy. Kilka dni temu przestał uruchamiać się system - po włączeniu komputera ekran POST trwał do 20 sekund (zamiast ~2s), pojawiało się logo Windowsa i napis "Uruchamianie systemu Windows", ale po 0.5 min przełączał się na ekran https://i.imgur.com/YL84HoU.jpg lub https://i.imgur.com/xhTa6MX.jpg (przykładowe obrazki z neta).

    Wczoraj udało mi się uruchomić kompa, ale system strasznie wolno się ładował. Przed ekranem logowania wyświetlił błąd http://i.imgur.com/GIoEWOb.jpg Potem przez chwilę był czarny ekran i w końcu udało się zalogować. Dodam, że podczas ładowania systemu zazwyczaj występowało w miarę mocne charakterystyczne chrobotanie, natomiast teraz jest prawie żadne.

     

    Ostatnie co robiłem (miesiąc temu) to zmiana sterowników grafiki z Catalyst 13.4 na 14.4 i 2 tygodnie temu instalacja bety BF Hardline.

     

    Co sprawdziłem:

    - zanim pojawiły się problemy (miesiąc temu) skanowałem dysk Malwarebytes Anti-Malware - nic nie wykrył,

    - dziś zmieniłem zasilacz na inny - brak zmian, więc chyba nie to,

    - uruchomiłem test RAMu MemTest86 z Pendriva - nie wykryło żadnych błędów,

    - uruchomiłem HD Tune, CrystalDIskInfo oraz Data Lifeguard Diagnostic for Windows od producenta dysku (WD), wyniki poniżej

     

    http://i.imgur.com/FHRpS1ts.png http://i.imgur.com/wXLzJq3s.png http://i.imgur.com/Ihc4Ibgs.png http://i.imgur.com/oQa5lLRs.png http://i.imgur.com/nQV6YUfs.png http://i.imgur.com/fruMH2ws.png http://i.imgur.com/aiegV6Es.png

     

    Drugi screen z zakładki Health wykonany było po skanowaniu na błędy (Error Scan). Jaka jest analiza powyższych wyników?

    Czy dysk może być przyczyną opisanych wyżej objawów (w tym długi czas ekranu POST i wolne działanie systemu)?

     

    Konfig:

    płyta główna: MSI B75A-G43

    procesor: Intel Core i5-3350P

    karat graficzna: MSI Radeon HD 7850

    zasilacz: Corsair CX500 500W

    ram: Kingston HyperX DDR3 4GB

    dysk: WD Blue WD50000AAKX 500GB

    komputer zakupiony niecały roku temu

     

    Z góry dziękuję za pomoc.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...