Skocz do zawartości

Ghost92

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Ghost92

  1. 1.Konfiguracja komputera: 

    Intel Core i5-4690K (bez kręcenia), ASRock Z97 Extreme3, 2x 4 GB PC3-19200 DDR3 SDRAM Kingston KHX2400C11D3/4GX, ASUS R9 290 DirectCU II OC 4GB, Crucial_CT256MX100SSD1, WDC WD10EZEX-08M2NA0, ASUS DRW-24F1ST, Corsair CS Series 650W Modular 80+ GOLD.

    2.System operacyjny: Microsoft Windows 10 Home (x64) Build 14393 (RS1) (legalny)

    3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: Brak

    4.Używany program antywirusowy: Comodo

    5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: Dokładne odkurzanie komputera, świeża pasta na CPU, dokładne czyszczenie karty graficznej (na ile to możliwe bez rozbierania jej), zdjęcie ścianki obudowy + otwarte okno (wtedy działa praktycznie bez zarzutu i problem nie występuje :) ).

    6.Informacje dodatkowe: Czasem pokazuje się bluescreen z komunikatem: video_tdr_failure. Komputer sam się zawiesza w czasie pracy, najczęściej grania (czasem nie zdążę do menu wejść i już się zatnie). Czasem zaczyna się od artefaktów na ekranie, czasem od razu blackscreen lub bluescreen. Testowałem CPU i przy około 63 stopniach Celsjusza się już zawiesił. GPU też próbowałem testować i przy około 60-62 stopniach mówił dość (wentylator cały czas na 70% był od GPU). Zdarza się, że komputer w ogóle nie reaguje na przycisk resetu w momencie gdy to wszystko się dzieje. Zazwyczaj po ponownym odpaleniu na monitorze wyskakuje "DVI w trybie oszczędnym" (brak sygnału), a komputer cały czas działa. Z problemem tym zmagam się od kilku tygodni, ale nie można ciągle w zimę przy otwartym oknie siedzieć, żeby sobie pograć :)


    Sprawdzenie pamięci RAM nie wykazało żadnych błędów. Nikt mi nie pomoże? ;-)


    Odświeżam temat.
  2. Cześć,

     

    Szyfrowanie dysku nie powinno mieć wpływu na działanie karty sieciowej.

     

    Jeśli testowałeś to samo połączenie kablem sieciowym z laptopem i nie było zerwań połączenia to można wykluczyć winę routera/modemu a i samego kabla sieciowego.

     

    Spróbuj usunąć i zainstalować od nowa sterownik do karty sieciowej na tym desktopie.

    Laptop działał przez WiFi, nie testowałem na kablu. Okazało się, że to jest banalny problem - uszkodzony kabel. Co prawda powinienem zacząć od sprawdzenia kabli, jednak nie były one ruszane, nigdzie się nie obcierają, ale jednak zdarzają się cuda Dzięki za chęci. Temat do zamknięcia.

  3. Witam serdecznie,

    Mam pewien problem z internetem od kilku dni. Zrywa mi połaczenie z internetem co kilka-kilkanaście minut na kilka sekund do max kilku minut. Jakakolwiek gra online czy streaming wideo kończy się zerwaniem transmisji po max. 20-30 minutach. Problem jest tylko na jednym komputerze (stacjonarny, lista sprzętu poniżej, połączenie przewodowe z routerem/modemem). Modem pochodzi od providera (Vectra) a jest nim Cisco EPC3925. Na laptopie i smartphonie wszystko jest ok, problem tylko jest na stacjonarnym. Czy szyfrowanie całego dysku TrueCryptem może powodować takie objawy? Szyfrowałem dysk kilka dni temu i praktycznie pokrywa się to z czasem od kiedy zauważyłem problem. Comodo nie wykrywa żadnych "nieproszonych gości" w systemie.

     

    Sprzęcior:

    • Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache
    • HyperX 2x4GB 2400MHz DDR3 Non-ECC CL11 DIMM XMP Predator Series
    • Asus DRW-24F1ST E-Green 24x SATA
    • Corsair CS Series 650W
    • Asus Radeon R9 290, 4GB
    • Crucial MX100 256GB <- Ten dysk jest szyfrowany
    • ASRock Z97 EXTREME3, Z97
    • Intel Core i5-4690K
  4. Wiem, że cena zestawu przekracza budżet (cena jest o około 60zł niższa, nie pokazuje tutaj rabatu za kod), lecz zawarte są w nim wszystkie elementy wraz z kablami (zasilający chyba dołączany jest do zasilacza, prawda?), itp. Niestety ale na GTX 780 nie starczyło gotówki, lecz R9 290 powinien sprostać zadaniom mu powierzonym. Czy wszystko jest ze sobą kompatybilne? Pozdrawiam!

     

    http://www.morele.net/inventory/info/66whay/

  5. Witam serdecznie, poszukuję konfiguracji dobrego zestawu do gier wraz z szybkim dyskiem pod system i najważniejszy soft wraz z grami (najlepiej około 240GB), mocną grafiką oraz dobrym procesorem, aby przez chociaż 2-3 lata spełniał swoje zadanie, a później przeszedł jakąś lekką modernizację ;) Dobrze by było, aby gry w Full HD chodziły na ustawieniach Ultra.

     

    • Zastosowanie komputera: gry, multimedia (filmy itp.), internet, programowanie, czasami obróbka wideo
    • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: max. 5000zł (najlepiej 100-200zł mniej, ale nie jest to konieczne)
    • Których części potrzebujesz?: cały zestaw bez monitora wraz z myszą i klawiaturą do gier oraz systemem Win 8.1
    • Czy używane części wchodzą w grę?: Nie
    • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking) Mam taki zamiar, CPU jak i GPU
    • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: LG W2753V-TF (rozdzielczość Full HD, nie chcę go zmieniać)
    • Specjalne wymagania: klawiatura podświetlana, mysz z dodatkowymi przyciskami, dobrze aby komputer nie był za głośny. Dysk SSD również znajdzie swoje zastosowanie w konfiguracji.
    • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Niestety nic.
    • Własna propozycja zestawu: brak
    • Inne: Liczę, że złożycie coś ciekawego ;-)

     

    Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

  6. Wcześniej dysk wyciągałem i podłączyłem pod stacjonarny i wszystko to samo. Rozkręciłem lapka i zobaczyłem, że nadal jest ten sam dysk (w raporcie jest napisane, że rzekomo wymienili na nowy). Już zamówiłem kuriera na jutro, jak tym razem nie wymienią na nowy to pojadę do nich osobiście, bo to nie możliwością, że piszą jedno, a robią drugie. Mimo wszystko dzięki za pomoc ;)

  7. Witam Was drodzy Benchmarkowicze. Mam mały problem ze swoim laptopem. Otóż około 2 tygodni temu podczas pracy wyrzuciło mi bluescreen (problemy z ntfs.sys) podczas pracy i nie mogłem go później w pełni uruchomić. Komputer się włączał, jednak nie wykrywało systemu operacyjnego. Przy próbie reinstalacji pojawiał się błąd, że nie można zainstalować systemu operacyjnego na tym dysku (Windows 7). Jako dostępne partycje pokazywał cały pusty dysk bez podziału na partycje, mimo iż dysk miałem wcześniej 2 partycje na dysku. W momencie gdy chciałem zerknąć co o tej sytuacji powie GParted okazało się, że on w ogóle nie wykrywa tego dysku. Laptopa wysłałem na gwarancję. Wymienili dysk twardy z powodu (bad tracks), jednak przy uruchomieniu komputera po odebraniu z naprawy okazało się, że dalej są z nim problemy. Najpierw wszystko działało jak powinno, zacząłem konfigurować wstępnie systemu (język, godzina, itp.), lecz gdy doszło do finalizacji instalacji systemu znów wyrzuciło bluescreena (niestety nie zdążyłem przeczytać co było w nim napisane) i teraz w ogóle nie wykrywa dysku twardego, więc nadal posiadam niesprawny komputer. Laptop zakupiony półtora roku temu, cały czas działał bardzo dobrze, dopiero ostatnio pojawił się ten problem. BIOS nie wykrywa teraz w ogóle dysku twardego. Przed wysyłką do serwisu sprawdzałem pamięci RAM (wszystko w 100% sprawne). Proszę o pomoc co z tym fantem zrobić, bo wysyłanie ciągle laptopa do Asusa i odbieranie niesprawnego komputera mija się z celem.

     

    Model: ASUS N56VM

    Procesor - Intel Core i5-3210M

    Pamięć RAM - 4GB

    Dysk twardy - 750GB HDD

    System operacyjny: Windows 7 x64

    Karta graficzna: GeForce GT630M 2GB

  8. W CoD 4 gram dosyć często (mocno wciąga gracza, czym nie każda gra potrafi się pochwalić). A co do CoDa 5 to też zapowiada się bardzo ładnie. Co do tego porównania, to jeżeli to prawda to będę grał na swoim Radku HD 4850 na High detalach. Pozostało tylko oczekiwać na premierę :lol:

  9. Prawdopodobnie twoja płyta nie obsługuje procesorów z tak "wysokiej" półki. To samo miałem jak w moim starym komputerze spalił się Duronik (a właściwie to ktoś mu pomógł się spalić :lol:) i chciałem zamienić na Semprona, jednak w sklepie od razu powiedzieli, że wydaję pieniądze na coś co i tak nie osiągnie pełnię swoich możliwości na mojej starej płycie, więc wybrałem innego durona. Poleciłbym Ci aktualizację Biosu, jak to nie pomoże to prawdopodobnie będziesz miał tylko taką wydajność. Niech coś powiedzą jeszcze bardziej doświadczeni koledzy.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...