Skocz do zawartości

jawbone

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    106
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez jawbone

  1. Witam, odkopuję. Udało mi się rozwiązać problem, napiszę dla ewentualnych potomnych co i jak.

    Otóż po dogłębnym zapoznaniu się z tematem, rozwiązania były tylko dwa. Wymiana płyty bądź zasilacza, czemu? już śpieszę z wyjaśnieniem.

    Znalezienie odpowiednich wtyczek, pinów, kabli, narzędzi, etc. było problematyczne ale okazało się zbędne. Szkopuł który uniemożliwia działanie takiej płyty z normalnym zasilaczem ATX 24 pin tkwi w napięciu na fioletowym przewodzie - +5V standby.

     

    Po przerobieniu wtyczek mimo, że wszystko ładnie pasuje zasilacz nie startuje, a to dlatego ze płyta ta wymaga zasilania standby +11V.

    Próba odpalenia ręcznie uruchamia zabezpieczenia na płycie i po ok 2sec pyta się wyłącza.

     

    Mi udało się wymienić mojego chiefteca 650W 80+ gold na małego potworka ze stacji roboczej fujitsu R930 - zasilacz 1100W 90+ :)

    Nadal było trochę roboty z przerabianiem wiązek do SATA czy molexowych nawet bo sam zasilacz ma tylko wyjścia 12v i GND

    a złącze do dysków jest na mobo ale to już kwestia poprzekładania pinów etc.

     

    Tak więc podsumowując, jeżeli ktoś ma jeszcze ochotę na zestaw pod x79 lub c602 to ma kilka opcji:

    - uzywka x79 i jazda

    -  Asus Z9PA-U8 Intel C602-A Server -(nówka ale droga, złacze atx 24pin)

    - albo właśnie płytka fujitsu która jest spoko ale wymaga też zasiłki fujitsu a te swoje już kosztują (aczkolwiek wszystkie są 90+)

     

    Ogólnie polecam, szczególnie teraz kiedy pamięci ram drogie a serwerowe ECC tanie jak barszcz (ja za 32GB z gwarancją dałem 280 ziko). 

     

    Temat do zamknięcia. W razie pytań służę pomocą, proszę pisać przez priv, prędzej odpowiem. Pozdrawiam.

  2. Hmm jest dokładnie tak jak napisałeś. Chciałem sobie złożyć piecyk pod 2011 z E5-2670 i cholera wszystko sprawdziłem tylko nie to że płytka ma inne złącza zasilania. Wątpię czy przyjmą mi ją do zwrotu skoro to taki wybredny sprzęt ale napiszę może sprzedawca ma zasiłki albo jakieś rozwiązanie. Poza tym mam też do niej 32GB ramów ECC które na normalniej płycie mi nie odpalą. :/

     

    Co do przejściówki to myślę, że mógłbym to zrobić, tylko nie rozumiem co miałeś na myśli pisząc o wąskim złączu nad gniazdem procesora. Według schematu to jest złącze fan4 pod wentylator zasilacza bodajże.

     

    Według tego schematu trzeba tylko rozdzielić 24pin na 16+12:

    http://pieknagallery.pl/wp-content/uploads/2017/01/fujitsu-manual-1.jpg

    Tylko czy to jest prądowo zgodnie? Wiem, że oba są 12V ale w ATX sa cztery masy a tu aż 12. Poza tym wnioskuję, że tam są również 3v, 5v i jakieś inne sygnały oprócz 12v. Jak rozpoznać co jest co? :) Dodatkowo jeżeli powiedzmy w standardzie ATX 12v idzie po (nie wiem teraz snuję domysły) czterech kablach a tu będzie szło po 2 (bo jest mniej pinów) to czy zasilacz to zniesie bez problemu?

     

    Dziękuje Ci za bardzo rzeczową odpowiedź.


    Witam, jeżeli ktoś tu zagląda :)

    Postanowiłem sam zrobić przejściówkę, nie wydaje się to być sprawą specjalnie skomplikowaną. Zdobyłem info gdzie co ma iść więc zamawiam potrzebny stuff i będę działać.

     

    Udało mi się także znaleźć oryginalne zasilacze 500w 90+ za 629zł oraz 800w 90+ za 899zł ewentualnie z innego modelu za dobrą cenę ale sęk w tym że zasilacze te posiadają tylko wiązki do zasilania mobo i modularne wtyczki 6 pin lub inne więc musiał bym w tym momencie kombinować z przejściówkami np na 8 pin czy zasilanie sata , przedłużkami czy molexami jakbym potrzebował. To wolę sobie złożyć przejściówkę.

     

    Jako, iż mój chieftec ma jedną linie 12v o obciążalność prawie 55A to totalnie nie muszę się martwić nawet odpowiednim rozłożeniem poszczególnych linii bo wszystko jest na jednej.

     

    Pochwalę się jak mi poszło jak już wszystko wykonam. Dzięki prohans za odpowiedź, zapaliła we mnie iskierkę nadziei dzięki której nie odesłałem płyty i będę działał.

     

    Niech moc będzie z nami ;p

  3. Witam serdecznie i bardzo proszę o pomoc.

     

    Mam problem z poskładaniem nowego zestawu do kupy. Konkretnie chodzi o podłączenie zasilacza Cheftec Navitas GPM-650S ze standardowym złączem 24 pin do mobo ze stacji roboczej Fujitsu Celsius m720 (nie wiem jaki konkretny model, nie mogę się doszukać).

     

    Problem polega na tym, iż na płycie zamiast gniazda 24 czy 20 pin jest jakieś cholerstwo (jestem bałwan, że dopiero teraz się zorientowałem). Są tam trzy gniazda oznaczone:

    PWR12_v1 - 16 pinowe

    PWR12_v2 - 12 pinowe

    oraz złącze DRIVE PWR - 8 pin (to jest chyba mniej istotne)

     

    Załączam zdjęcia jak to wygląda. Ktoś spotkał się z czymś takim? Domyślam się, że jest to jakieś serwerowe rozwiązanie. Istnieje jakaś przejściówka/ inne eleganckie rozwiązanie aby to działało?

    Będę wdzięczny za każdą pomoc, miałem mieć miły weekend z nowym pc a szykuje się koszmarek :(

     

    zdjęcia:

    FOTO1 - po lewej 12pin po prawej 16 a pod nim 8 pin.

    FOTO2 - 16+8

    FOTO3 - 12

    FOTO4 - jak to poskładać do kupy?

     

    Help ;/

     

    EDIT 1 ----------------------------

    znalazłem manuala do tej płyty. Jest tam informacja, że płyta występuje w dwóch wersjach 12v - 16 pin main power connector oraz ATX z 24 pin power connector. Faktycznie na płycie jest miejsce na gniazdo 24 pin z tym ze gniazdo nie jest przylutowane. Nie ma 4 pin do CPU. Może przylutować gniazdo 24 pin i podziałać na nim? What say you? Napisze do Fujitsu, może tak można zrobić,

    schemat 1 / schemat 2

  4. Witam, mam dziwny problem, otóż chciałem sprawdzić dla kumpla trefną kartę grafiki, faktycznie jest trefna nie wyświetla żadnego obrazu oraz wywala błąd post 26, trudno złom, podpiąłem swoją starą i...

     

    Po tym zabiegu wywaliło mi BOOTMGR is missing etc. Naprawa z USB z windowsem nic nie daje czy to automatyczna czy z konsoli. Instalator wykrywa zainstalowanego Win7 a konsola nie. Problem cały czas się pojawia. Raz przy użyciu instalatora i automatycznej naprawy startup'u windows sie odpalił, po czym pojawił się komunikat instalowania sterownika i numer seryjny dysku na którym stoi windows. Instalacja sterownika się powiodła komp poprosił o restart i problem powrócił. Dysk jest już dosyć leciwy więc myśle, że może po prostu zdycha. Po podłączeniu go przez SATA/Usb bridge przez usb działa i mam dostęp do plików na nim zawartych z innego kompa. 

     

    System to Win 7 64bit ultimate. Dwa dyski i dwie partycje, C i D, na C stoi system czyli klasyk, będę wdzięczny za pomysły nie uśmiecha mi się stawianie systemu od nowa, jeżeli się da chciałbym tego uniknąć. 

     

    Dorzucam zdjęcie jak to wygląda w cmd. http://zapodaj.net/images/3e4803db159ba.jpg

     

     

    Dzięki.

  5.  Dzięki za odpowiedź.

     

    Skąd taka kombinacja? Cóż słyszałem i oczywiście pytałem czy takie połączenie jest możliwe, może faktycznie nie konkretnie o ten model ale ogólnie o Xeony i wszędzie byłem zapewniany, że to działa. L5520 to nehalem aczkolwiek zacząłem kopać po twoim poście i wpadłem tu... mogłem to zrobić od razu. http://en.wikipedia.org/wiki/Nehalem_(microarchitecture)

     

    Zarówno i7 9xx jaki xeony W35 to rdzenie Bloomfield a mój Xeon to Gainestown i niby wszystko jest cacy ale przy QPI, przy moim Xeonie jest wyraźnie zaznaczone, jak i u intela na stronie, że ten model posiada dwie magistrale QPI, ale czy to nie dlatego, że ten Xeon jest przeznaczony do płyt dwu-procesorowych między innymi?

     

    Czy  to może być przyczyną? Ktoś to wie for sure czy to tylko domysły?

     

    Zaniosę jeżeli jakimś cudem będę wolny płytkę do jakiegoś serwisu, niech podmienią procka na coś konsumenckiego i zobaczymy ale chyba jednak stawiam na mobo w moim przypadku.

  6. Witam,

    niestety gwarancja nie wchodzi w grę, to jest używka z allegro i nie ma na nią gwary ale nwm ;p

     

    Trochę jeszcze pomęczyłem mobaska, zaopatrzyłem się w kartę diagnostyczną POST i dostaje komunikat "00" co dla AMI BIOS który jest tu obecny zgodnie z tabelą błędów oznacza: "Code copying to specyfic areas is done. Passing control to INT 19h boot loader next" Jeżeli dobrze rozumiem i podpytałem google'a to jest to komunikat mówiący o tym, że wszystkie procesy sprawdzające zostały zakończone, przekazywana jest kontrola do INT19h czyli do boot loadera. W sytuacji kiedy to nieprawda i nadal gucio się dzieje, co to może być? Może bios jest rąbnięty? Ktoś się na tym zna cokolwiek? 

     

    Bardzo proszę o pomoc.

  7. Dzięki za odp.

     

    Czyli jeżeli mam sprawdzony zasilacz, pamięci, kartę graf i dyski, to mobas albo procesor jest niedziałający? Ehh...

    Czy rąbnięty procek mógłby dawać taki sam efekt? A może to wina biosu na płycie głównej? 

     

    EDIT:-------------------------------------------------------

    Wyjałem proca sprawdziłem styki przeczyściłem, jeden pin jest krótszy( w sockecie), wygląda jakby miał złamaną końcówkę, ponadto płyta przestała świecić diodą przy pamięci i nie daje znać o braku pamięci poprzez głośniczek systemowy. Wszystkie kabelki etc posprawdzałem kilkukrotnie. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły co można by jeszcze zrobić/sprawdzić to chętnie posłucham. Aktualnie jestem przekonany, że kupiłem "nowego" trupa a nie mobasa.

    Ehh.. człowiek jest taki naiwny..

  8. Witam,

    mam prośbę o pomoc w poszukiwaniu jakichkolwiek dalszych możliwości dojścia gdzie leży problem w mojej nowo co skompletowanej stacji roboczej.

     

    CPU: Xeon L5520 

    MOBO: Asus PT6 Deluxe V2

    ZASILACZ: Corsair VS550

     

    Otóż mam taki problem: Po złożeniu komputer nie uruchamia się, tj. nic nie wyświetla się na monitorze. Diody się palą, wentylatory pracują, dyski startują. 

    Sprawdziłem pamięci, są nowe i ok, po wyjęciu płyta daje sygnał dźwiękowy. Po wyjęciu karty graficznej nie ma żadnego sygnału ( nie wiem czy tak powinno być? ), sytuacja wydaje się taka sama. 

    Podejrzewałem zasilacz, mając nadzieje, że to nie mobo, sprawdziłem zasilacz na innym komputerze i jest ok. Sprawdzałem też u siebie corsair'a 650w, jest to samo, więc to nie zasilacz.

     

    Zastanawiam się, czy to może być wina niekompatybilności procesora z płytą. Czy mogę odpalić kompa bez procesora i czy płyta też będzie to komunikować dźwiękiem? Czy bez procesora załaduje się bios? 

     

    Z góry dziękuję za pomoc. 

     

    Kacper

  9. Witam,

    Modernizuję sobie blaszaka, budżet mam ograniczony, przeznaczenie 3ds max i inne mniej wymagające programy do grafiki, wizualizacji, projektowania.

    Mam moniaki i quadro potrzeba mi tylko mobo, proca, ramu i zasiłki. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie napięty budżet, ok 1200 oraz mały dylemat.

     

    Popatrzyłem, pokręciłem nosem i chyba skłaniam się ku platformie X58 i pierwszej gen i7. Chciałbym dorwać coś z sześcioma rdzeniami ale chyba nadal są poza zasięgiem ale tanieją :)

    Tak więc myślę sobie o czymś porządnym z czterema rdzeniami i HT. Sprzętu jest cała masa jeżeli chodzi o procesory i tu pojawia się moje pytanie czy na takiej np PT6 Deluxe V2 będzie śmigać Xeon pod LGA1366? Większość tych płyt ma na liście obsługiwanych procków tylko i7 a nie xeony.

     

    Jak jest z kręceniem Xeonów? Pierwszą gen kręciło się po szynie, xeony też się tak da? One mają dużo niższe TDP i ogólnie powinny być bardziej selekcjonowane tak mi się wydaje, jak źle mówię to poprawcie.

    A może sobie dać spokój i szukać zwykłego i7 920 etc.?

     

    Pozdrawiam.

     

     

  10. Miałem się podzielić wrażeniami z użytkowania takiej małej i taniej maszynki do grania. Jest nadspodziewanie dobrze. Komputer chodzi żwawo i cicho, nie grzeje się nic a nic (no ale co ma się tam grzać). Jeżeli chodzi o gry to BF3 w 1440x900 na medium ma średnio 45 klatek. Skyrim takze śmiga w ok 50 klatkach. Ogólnie sprzecik bardzo ładnie daje sobie radę z grami, nawet świeżymi tytułami.

    Polecam jeżeli ktoś ma skromny budżet, może komuś się to przyda. Pozdrawiam.

  11. Cóż bardzo chętnie bym się do ciebie uśmiechną, ale aktualnie jest to niewykonalne, za dużo różnych projektów mam w toku rozbabranych, komp nadaje się tylko do edycji w notatniku, a i umiejętności w 3D porządnym mi brakuje. W sensie modelowanie ogarniam raczej całkiem ok, ale cała reszta to nie jest moja mocna strona i na to chciałem poświęcić wakacje głównie. Podszkolę się i na pewno poszukam czegoś w tym kierunku. Dzięki za rozjaśnienie co nieco odnośnie pracy na GPU. Myślałem, że wygląda to jednak nieco przystępniej.

    Ostatnio robiłem coś takiego na laptopie (który niedawno został sprzedany) i biedaczek ledwo zipał. A to bardzo prosty model makiety, sporej bo sporej ale detalu jest minimum, a jakiś fajerwerków w ogóle. Robione w Sketchu (badziewny program swoja droga ;p).

    http://img40.imageshack.us/img40/6378/smallpirs.jpg

     

    Ostatnio wypadł mi też bardzo nieprzewidziany wydatek, dzięki mojej siostrze, która postanowiła przemodelować przód mojego samochodu, przy użyciu tyłu innego pojazdu. Tak więc budżet leży, ale go podniosę. Dzięki za wszystkie rady mam już czystą sytuację i wiem co robić. Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

  12. Hey Panowie, naprawdę nie ma powodu do kłótni. Dazuo dziękuje za zaangażowanie, i5 faktycznie jest lepszy od 6100 ale są to wartości marginalne a przy tym jest ok 25% droższy. Co do proca to postanowione będę szukał Phenoma II, ewentualnie może tani 8150 się znajdzie albo jakimś cudem 2600k. Chwilę jeszcze się wstrzymam i może skombinuje nieco grosza.

     

    Mam natomiast pytania z innej beczki. Skoro model robi się na jednym rdzeniu (aczkolwiek nie jestem przekonany - to chyba od softu zależy) to może jednak coś pokroju 2500k skręcone do modelowania a rendery na jakims fire pro albo quadro? What say you?

  13. No tak tylko FX8150 (powiedzmy) + jakieś konkretne chłodzenie to nadal taniej niz 2600k, którego grzech było by nie kręcić. Gdzie te czasy kiedy 2600k był za 1050zl?

     

    Ok ale wracając na ziemię, postaram się dorwać 8150, 8120 jednak zazwyczaj w testach jest najgorętszy i najwięcej prądu ciągnie więc postaram się go ominąć. Jednakże jeżeli mnie przyciśnie i nie dam rady sieknąć 8150 to brać 6100 czy 1045T?? Buldek mnie jednak bardziej ciągnie.

  14. Ehh... psujecie mój wspaniały plan koks pieca i ratowania AMD przy okazji :P Saddam co do mojego zaawansowania to 3ds max nie jest moja mocna stroną ale mam wielką chrapkę się podszkolić, ja jednak bardziej ogarniam SolidWorksa czy Edge'a. Składany kompa ma głównie posłużyć mi do nauki. Zdaje sobie sprawę, że intel by mi pozamiatał, szczególnie 2600k ale taka kwota na razie nie wchodzi w grę. Grafikiem to ja jestem z pasji, czasem uda się coś konkretnego zrobić ale zadaje sobie sprawę, że dużo muszę jeszcze się nauczyć. Dlatego to będzie raczej stacja entry level, a tu FXy dobrze konkurują z 2500k. Pozatym zmiana platformy na intela to nie licząc ASRock P67 PRO3 (B3) dodatkowa kasa na mobo. I5 ponadto nie da jakiegoś przyrostu w renderowaniu, a wątpię żebym robił coś mega skomplikowanego żeby buldek chrupał przy modelowaniu. Tak więc zdaję sobie sprawę z całej sytuacji ale chce AMD :D może Vishera będą wykoksowane w kosmos... ;p

  15. Jak zwykle wszystko zależy od wielu czynników. Można jedynie powiedzieć, że ilość wątków generalnie ma znaczenie przy renderingu/modelingu, w grach natomiast ich znaczenie spada, ale są gry które reagują na ilość wątków, Crysis 2 był chyba na to czuły ale nie chce ściemniać, wiadomo że do gier 8 rdzeni nie trzeba mieć, stykną mocne dwa, ewentualnie cztery i to na długo.

     

    FX8170 nie brzmi przystępnie cenowo :P ale może 8140 byłby w miarę w dobrej cenie. Tylko, że jak na razie to mnie nie stać. Czy mi na prawdę jest on potrzebny? Wiem, że to nie jest duża dopłata ale ostatnio mój budżet wygląda jak katedra w Tristram po uderzeniu pewnego ciała niebieskiego ;)

     

    Jaka jest ostatnio tendencja cen Fxów, orientujecie się może? Proszę także aby ktoś obeznany odniósł się do mojego pytania o tą płytę Asrocka polecaną przez Sasiora.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...