Skocz do zawartości

mac47

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    127
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez mac47

  1. Od kilku tygodni mam bsody w losowych momentach (przeglądarka, granie). Początkowo chciałem uniknąć reinstalacji systemu i szukałem przyczyny programowej, jednak nie przyniosło to skutku. Wykonałem testy: memtest (4 obiegi), aida (6 godzin), program do testowania dysku wd, hdtune, a także prime95 i furmark. Wszystkie zostały ukończone pomyślnie. Temperatury są ok. Przekładałem też zasilacz z innego komputera i nic to nie dało. Zainstalowałem OS od nowa, zainstalowałem tylko sterowniki i fifę 15. BSODy dalej się pojawiają. Ostanio mają kod z końcówką 3b, zainstalowałem poprawkę microsoftu, która miała ten problem rozwiązać, również nie pomogło. Generalnie nie są to tylko bsody, czasami komputer łapie freezy, a bsody wcześniej miały rózne kody błędu.

     

    Zestaw:

    mobo: Asus M4a87td evo

    cpu: phenom ii 955

    ram: 8 gb corsair 1600 (2x4)

    hdd: wd blue 500 gb

    ps: corsair 450W

    gpu: gigabyte radeon 7770

     

    Wszystko bez OC.

     

    Proszę o pomoc.

  2. Podczas gry wywala mnie po kilku lub kilkunastu minutach windowsowe ostrzeżenie o braku pamięci, a gra się zawiesza. Mam Radeona 7950 (3 gb) i 8 gb pamięci systemowej. Tej drugiej, kiedy uruchomiona jest gra wolnej jest jeszcze ponad 3 gb, a żeby wykluczyć brak pamięci graficznej obniżyłem ustawienia z ekstra na wysokie pomimo, że na ekstra gra działała płynnie. Mam Windows 8.1 i nigdy wcześniej nie spotykałem się z takim ostrzeżeniem. Np. podczas gry w Far Cry 4 nie ma tego problemu. Jakieś sugestie?

  3. Od kilku dni mam telefon wymieniony w temacie i od samego początku mam problem z wolnym downloadem na WiFi. Mam internet UPC 60 MB downloadu i 6 uploadu. Na tablecie (Asus Prime) i starym telefonie LG 2X bez problemu osiągam te prędkości więc myślę, że nie jest to wina routera. Tymczasem na Nexusie download to max 3.7 MB, a z uploadem nie ma żadnego problemu.Próbowałem różnych ustawień, także z wyłączoną optymalizacją WiFi. Dodam, że od razu po kupieniu zaktualizowałem system do wersji 4.4.3, a wczoraj do 4.4.4, wykonałem też wipe cache partition.

  4. Nie polecam Gigabyte'a. Chwalą się co rok nowym Ultra Durable, a cewki i tak piszczą i nic nie zmieni faktu, że sprzedają sprzęt marnej jakości. Ogólnie sypią się jak ruskie telewizory z lat 80. Podobnie MSI, a z serwisem kiepsko. Jeśli chodzi o karty Nvidii polecam EVGA - najwyższa jakość wykonania i świetny serwis. Przekonasz się, że to ma znaczenie, kiedy padnie Ci pierwsza karta. A jeśli chodzi o Radeony? Wróć do trzeciego zdania.

    • Popieram 1
  5. Kupiłbys radeona 7950 od gigabyte za 800 zł (można negocjowac) ? Kartę sprzedaje bo działa w 100% stabilnie na taktowaniu 900 MHz a nie na 1000 jak gwarantuje producent, a nie chce mi się bawić w procedure gwarancyjna. Na naklejkę po SN pisze 1249 wiec karta była wyprodukowana w 49 tygodniu 2012 czyli chyba gdzieś w listopadzie wiec powinno pozostać niecałe 2 lata gwarancji. Jeżeli interesuje Cię ta oferta to sprawdzę czy nie zgubiłem dowodu zakupu i w piątek dam Ci znać.

  6. Od ponad pół roku mam problemy z moim Radeonem. Gry zawieszają się po kilku/ kilkunastu minutach (nie wszystkie). Przejawia się to czarnym ekranem, błędem sterownika lub directxa. Zwykle zawiesza się tylko proces gry. Co ciekawe temperatury nie przekraczają na rdzeniu 70 stopni, więc to nie jest przyczyną. Myślę, że trafiłem na feralną sztukę. Kartę kupiłem pod koniec ubiegłego roku i miała ona BIOS w wersji ustawiającej taktowanie gpu na 1000 mhz i napięcie 1250mv. Próbowałem różnych rozwiązań, wykonałem wiele testów i w końcu wymieniałem BIOS. Obniża on taktowanie do 900 mhz i znacząco obniża napięcie. Okazało się, że to pomogło. Karta działą na tych ustawieniach zupełnie stabilnie. Niestety trochę przekombinowałem bawiąc się z tym BIOSEM i nie jestem pewien czy drugi BIOS jest defaultowy (karta przechowuje dwie wersje BIOSU, można się między nimi przełączać). Co prawda taktowanie i napięcie na drugiej kopii jest takie jak wyjechało z fabryki, ale kilka BIOSów ma pod tym względem te same parametry. Zdecydowałem się oddać kartę na gwarancję pomimo stabilnej pracy po moich modyfikacjach. Chcę to zrobić, ponieważ chcę żeby karta działała na ustawieniach gwarantowanych przez producenta.


    I teraz pytania.


    1. Czy serwis Gigabyte przyjmie taką kartę na gwarancję? (Przypominam, że paradoksalnie modyfikacje, które wprowadzałem  powinny raczej pomóc karcie niż zaszkodzić [obniżone napięcie i taktowanie])


    2. Jak wygląda procedura gwarancyjna Gigabyte bo nie mogę znaleźć konkretnych informacji na ten temat (w przeciwieństwie do serwisu Asusa)


  7. Od ponad pół roku mam problemy z moim Radeonem. Gry zawieszają się po kilku/ kilkunastu minutach (nie wszystkie). Przejawia się to czarnym ekranem, błędem sterownika lub directxa. Zwykle zawiesza się tylko proces gry. Co ciekawe temperatury nie przekraczają na rdzeniu 70 stopni, więc to nie jest przyczyną. Myślę, że trafiłem na feralną sztukę. Kartę kupiłem pod koniec ubiegłego roku i miała ona BIOS w wersji ustawiającej taktowanie gpu na 1000 mhz i napięcie 1250mv. Próbowałem różnych rozwiązań, wykonałem wiele testów i w końcu wymieniałem BIOS. Obniża on taktowanie do 900 mhz i znacząco obniża napięcie. Okazało się, że to pomogło. Karta działą na tych ustawieniach zupełnie stabilnie. Niestety trochę przekombinowałem bawiąc się z tym BIOSEM i nie jestem pewien czy drugi BIOS jest defaultowy (karta przechowuje dwie wersje BIOSU, można się między nimi przełączać). Co prawda taktowanie i napięcie na drugiej kopii jest takie jak wyjechało z fabryki, ale kilka BIOSów ma pod tym względem te same parametry. Zdecydowałem się oddać kartę na gwarancję pomimo stabilnej pracy po moich modyfikacjach. Chcę to zrobić, ponieważ chcę żeby karta działała na ustawieniach gwarantowanych przez producenta.

    I teraz pytania.

    1. Czy serwis Gigabyte przyjmie taką kartę na gwarancję? (Przypominam, że paradoksalnie modyfikacje, które wprowadzałem  powinny raczej pomóc karcie niż zaszkodzić [obniżone napięcie i taktowanie])

    2. Jak wygląda procedura gwarancyjna Gigabyte bo nie mogę znaleźć konkretnych informacji na ten temat (w przeciwieństwie do serwisu Asusa)

    3. Niepokoi mnie temperatura na vrm która w niektórych testach podchodzi pod 90 stopni, oczywiście na ustawieniach taktowania pamięci 1250 mhz (default).

  8. To zupełnie inne myszy jeśli chodzi o kształt.

    G500 jest cięższa i większa, natomiast savu jest lżejsza, mniejsza, a przede wszystkim jest to węższa mysz.

    Technicznie stoją na wysokim poziomie i zarzucić im nic nie można.

     

    Na którą będzie mi łatwiej przejść z G400?

  9. Podczas korzystania z komputera (granie, przeglądanie internetu) co kilka minut myszka (Logitech G400) przestaje działać na kilka/kilkanaście sekund. Słychać taki dźwięk jakby była odłączona na chwilę, ale sensor cały czas się świeci. Próbowałem przełączać do innych portów usb, ale dzieje się to samo.

     

    Proszę o pomoc.

  10. Na moim Radeonie 7950 WX3 po mniej wiecej pol godziny gry obraz sie zawiesza i pokazuje sie komunikat "strerownik ekranu przestal odpowiadac ale odzyskal sprawnosc". Karta nie podkrecona, standardowe taktowania to 1000/1250. Temperatury wahaja sie pomiedzy 70-72 stopnie pod obciazeniem. Sprawdzalem tez Furmarkiem i tam dzieje sie to samo tyle ze po 10-15 minutach. Sterowniki 13.4. 

    Zasilacz Chieftec 650 W. 

     

    Wie ktos czym moga byc spowodowane wyzej wymienione problemy?

  11. Dzisiaj grając w COD: Black ops 2 Zombie nagle ujrzałem czerwony ekran, a komputer się całkowicie zawiesił. Zresetowałem go, ale usłyszałem tylko kilkukrotne "piknięcie" glośniczka mobo po czym komputer uruchamiał się ponownie. Sprawdziłem kod błedu na wyświetlaczu heksadecymalnym na mobo - było 55 - pamięć nie zainstalowana. 

     

    Pomyślałem jak może być nie zainstalowana jak jest zainstalowana i komputer stoi jak stoi od 5 miesięcy czyli od kiedy go złożyłem i wszystko działało jak należy. 

     

    Poszukałem na forach i ludzie pisali, że to problem z wygiętym pinem na sockecie procesora przez co nie "widzi" on pamięci. Rozumiem jak ktoś takie coś ma po złożeniu komputera, ale jak się on mógł wygiąć u mnie z powodów widocznych wyżej. Sam się wygiął?

     

    Wyjąłem pamięci i najpierw sprawdzałem jedną kość slot po slocie. Działało jak trzeba, więc włożyłem obie kości w to samo miejsce uruchomiłem ponownie i? Działa!

     

    Wie ktoś czym mogły byś spowodowane te problemy? Bo takie powody jak wygięty pin socketa czy źle/nie zamontowane pamięci można chyba odrzucić.

     

     

×
×
  • Dodaj nową pozycję...