Skocz do zawartości

Crocodil

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Crocodil

  1. Witam,

     

    Dzisiaj dopadła mnie taka sytuacja - mam do wydrukowania fakturę, dosłownie 2 strony, do najbliższej "drukarni" spory kawałek, a na miejscu kolejka na kilkanaście minut czekania  :mad: 

     

    Wolałbym uniknąć takiego marnotrawienia czasu dlatego chciałbym kupić jakąś tanią czarno białą drukarkę laserową. Będzie używana bardzo sporadycznie, głównie w sytuacjach gdy mam na szybko do wydrukowania kilka / kilkanaście stron. Drukarka atramentowa w takiej sytuacji sprawdza się słabo. Trochę poszukałem i mam takich 3 kandydatów:


    • HP LaserJet Pro M12w


    • Brother HL-1210WE


    • Samsung SL-M2026W

    Wszystkie trzy modele wydają się bardzo podobne, kosztują w granicach 300-350zł i oferują podobną funkcjonalność. Jeśli chodzi o koszty druku (na zamiennikach) to z moich wyliczeń najtaniej wychodzi Brother, mimo że ma osobny bęben który trzeba wymienić co około 10000 stron. Z kolei HP jest często polecany jako "duchowy następca" modelu 1102w ale inni straszą że firma ta lubi blokować stosowanie zamienników. Za Samsungiem przemawiają najbardziej kompaktowe rozmiary oraz dobre wsparcie w Linuksie (nie jest to dla mnie ogromny priorytet).

     

    Bardzo chętnie przeczytałbym Wasze opinie i rady...

    Crocodil

     

    EDIT: Jest jeszcze Brother HL-1222WE ale wygląda na to że to ten sam sprzęt co Brother HL-1210WE, tyle że cały w czarnym kolorze.

  2. @up

    Autorze nie lepiej kupic nowa karte? bo z uzywkami to potem sa problemy z gwarancja

    gtx 760 obsluguje nowe technologie, jest mniej prodozerny ma 3lata gwarancji a nie jak uzywki po 1roku lub 1.5,

    Przepraszam ale nawet po krótkim (1-dniowym) zapoznaniu się z oboma układami nie mogę się z Tobą w pełni zgodzić... Co do dłuższej gwarancji to oczywiście bezsprzeczny fakt, ale pod innymi względami 670 i 760 są prawie identyczne. Obsługują te same "technologie" a różnica  zużyciu prądu jest niewielka (odpowiednio mniej więcej 155W i 165W przy obciążeniu).

     

    Na pytanie "nowy czy używany" nigdy nie ma łatwej odpowiedzi, dlatego spytałem o opinie forumowiczów :)

     

    Byłbym bardzo wdzięczny gdyby jakiś właściciel MSI GeForce GTX 670 Power Edition wypowiedział się na temat głośności tej karty...

  3.  

     

    Jeśli udało by Ci się kupić GTX 670 z gwarancją to na pewno będzie to tańsze i lepsze (szybsze) rozwiązanie od nowej 760ki.
     

    Coraz bardziej się ku temu przychylam. Niestety "doszły mnie słuchy", że pomimo tego co napisane jest w większości recenzji, MSI GeForce GTX 670 Power Edition jest głośny kiedy pracuje pod obciążeniem (w porównaniu do podobnych kart Asus DirectCU i Gigabyte Windforce). Czy ktoś z Was ma bezpośrednie doświadczenia i może to potwierdzić lub temu zaprzeczyć?

  4. Ja osobiscie nie polecam pchac sie w stare karty, gtx 760 jest szybszy od gtz 670 i gtx 760 mozesz kupic za ok 900zl z dobrym i cichym chlodzeniem n.p Gibabyte

    No własnie, ja dotychczas miałem raczej korzystne doświadczenia z kupowaniem używanego sprzętu... Inaczej pewnie w ogóle nie brałbym tej możliwości pod uwagę :)

  5. Witam,

     

    Ostatnio zaktualizowałem swój komputer do całkiem przyjemnej konfiguracji:

     


    • Płyta główna: Asus P8Z68-V LX


    • CPU: Intel I7 2700K


    • RAM: 16GB DDR3 1600MHz


    • Zasilacz: Thermaltake Smart SE Modular 630W

     

    Niestety wygląda na to że najsłabszym elementem jest w tej chwili mój wysłużony MSI GeForce GTX 460 Cyclone 1GB. Nie gram teraz już tak dużo ale chyba po ponad 3,5 roku przyszedł czas na zmiany...

     

    Początkowo chciałem kupić GTX 660, który powinien dać przyjemny skok wydajności (sądząc po wynikach benchmarków ok. 1,5x) i zmniejszyć zużycie energii. 

     

    Analizując jednak dalej natknąłem się na recenzje GTX 760 - jeszcze szybszego (nawet do 2x w porównaniu do GTX 460), a przy tym nadal mieszczącego się w moich możliwościach finansowych (ceny w okolicach 900-950). Zainteresowały mnie najbardziej wersje: 





     

    Idąc dalej, na Allegro można spotkać aukcje używanych GTX 670. Jest odrobinę wydajniejszy, a można go dostać jeszcze z gwarancją (nawet do 1,5 roku) i taniej niż 760-tkę (już od 750zł). Przykładowe aukcje:




    • ASUS GeForce GTX670 2GB: klik

     

    No i teraz mam zagwozdkę... Zamiana karty nie jest w sumie koniecznością ale mówiąc krótko "napaliłem się" i nie wiem czy kupić (drożej) nowego GTX 760, nieco taniej używanego GTX 670, czy może nawet wrócić do pierwotnej koncepcji i "po taniości" kupić GTX 660. Będę ogromnie wdzięczny za wszelkie Wasze opinie, również co do tego które modele są najbardziej warte kupna.

     

    Pozdrawiam serdecznie,

    Maciek

  6. @scythe1123: Super! Dzięki za wyczerpującą odpowiedź i wyjaśnienie co i jak mogę wyliczyć :) Ciekawa sprawa, że w momencie kiedy kupowałem przejściówki, informacji o rezystancji (56 Ω) jeszcze na stronie nie było. Coś czuję, że mogła zostać dodana po moim mailu - fajnie :)

     

    Skąd mogę dowiedzieć się jaka jest moc znamionowa rezystora? Niestety oznaczenia kolorowymi paskami wskazują tylko jego rezystancję.

     

    Co do własnoręcznego wykonywania układów (nawet najprostszych), to niestety mam 2 lewe ręce  :(

     

    Nad hałasem komputera udało mi się w miarę zapanować, podłączając szybkie i głośne wentylatory do płyty (automatyczna regulacja), a te wolniejsze i cichsze bezpośrednio do zasilacza. W efekcie nie ma już tak dużej różnicy między obecnym z starym zestwem. Został mi jeszcze do opanowania NAS...

  7. Witam, 

     

    W ostatnim czasie dokonałem 2 zmian sprzętowych: 

    * nowy komputer (płyta + cpu + zasilacz włożone do posiadanej już obudowy CoolerMaster CM690 II Advanced) 

    * dysk NAS QNAP 239 Pro II 

     

    Nowa płyta główna niestety płyta o jedną mniej wtyczkę na wentylator (z regulacją przez BIOS/UEFI) niż poprzednia a nowy zasilacz nie ma 2 dodatkowych moleksów przeznaczonych specjalnie dla wentylatorów (także były z regulacją). W obudowie mam 6 wentylatorów i 4 z nich musiałem podłączyć bezpośrednio do zasilacza, przez co chodzą z maksymalną prędkością, powodując znaczy hałas. 

     

    Okazało się także, że wiatraczek w dysku NAS jest dosyć hałaśliwy (jest to model AVC DS07025B12M z 4-pinami, 70mm, 12V / 0,4A). Zgodnie z sugestią znalezioną na  tym wiki spróbowałem zamienić go na inny, cichszy. Mój wybór padł na SilentiumPC Zephyr 70, który niestety ma tylko 3 piny, więc nie posiada PWM. Niestety wentyl chodzi przez cały czas z szybkością 2200RPM (większą niż deklarowany przez producenta max 2000RPM) przez co hałas jest może nawet większy niż poprzednio (chociaż odrobinę mniej uciążliwy).

     

    Poszukując jakiegoś rozwiązania problemu głośności trafiłem na stronę sklepu AAB Cooling i różne przejściówki zmieniające napięcie. Niezastanawiając sie wiele, zamówiłem: 

    * AAB C13 - 4-pinowa z 12V na 9V, którą chciałem użyć do wentylatora w NAS 

    * AAB C20 - 3-pinowa z 12V na 9V, których chciałem użyć do wentylatorów w komputerze 

    * AAB C10 - 3-pinowa z 12V na 7V, na wypadek gdyby 9V nie wystarczyło

     

    Dopiero później poszukałem trochę więcej informacji jak te przejściówki działają i wiem już że oporniki powinny być dobierane pod konkretny wentylator, a w ogóle najlepiej stosować inne rozwiązania. Zastanawiałem się dlaczego te przejściówki są sprzedawane jako "uniwersalne" i po sprawdzeniu okazało się ze po prostu wszystkie wentylatory firmy AAB mają parametry 12V / 0,13A i do nich zapewne te przejściówki są dopasowane. 

     

    Moje pytanie do Was drodzy forumowicze to czy bezpieczne jest użycie powyższych przejściówek użyję do wentylatorów które posiadam w NAS-ie: 

     

    * 12V / 0,4A (AVC DS07025B12M) 

    * 12V / 0,18A (SilentiumPC Zephyr 70, "zamiennik") 

     

    oraz w komputerze: 

     

    * 12V / 0,14A (Coolermaster 140mm A14025-10CB-3BN-F1 

    * 12V / 0,2A (SilentiumPC Zephyr 140) 

    * 12V / 0,16A (CoolerMaster 120mm A12025-12CB-3BN-F1) 

    * 12V / 0,26A (Scythe Slip Stream 120 SY1225SL12M, 1200RPM) 

    * 12V / 0,10A (Scythe Slip Stream 120 SY1225SL12L, 800RPM) 

     

    Jeśli wentylatory nie zwolnią lub zwolnią mniej, to pół biedy. Gorzej jeśli sprzęt (komputer/NAS) pójdzie z dymem... 

     

    Na Elektrodzie otrzymałem już informację, że wentylatory 0,26A oraz 0,4A najpewniej przeciążą i spalą rezystor ale fajnie gdyby ktoś to jeszcze potwierdził oraz powiedział czy z pozostałymi wentylatorami będzie bezpiecznie...

     

    Będę ogromnie wdzięczny za każdą pomoc i opinię. 

     

    Pozdrawiam serdecznie, 

    Maciek

  8. Witam,

     

    Właśnie padł jeden z dysków twardych w moim komputerze. Na szczęście nie było na nim bardzo istotnych danych ale zdałem sobie sprawę że równie dobrze mógł to być którykolwiek inny z dysków i lepiej nie polegać tylko na szczęściu (backupy niestety robię zbyt rzadko).

     

    Stąd wziął się pomysł żeby kupić dysk NAS. Chciałbym wykorzystać go przede wszystkim do bezpieczniejszego przechowywania ważnych danych (z RAID1) oraz do współdzielenia multimediów. Wiem że obecnie dyski sieciowe udostępniają wiele dodatkowych funkcjonalności (serwer http, bazy danych, DNS, itd.) ale poza bittorrentem, który jest prawie we wszystkich modelach, nie wiem czy będę w stanie je wykorzystać i czy warto za nie płacić dodatkowo. Z drugiej strony - lepiej coś mieć niż nie mieć, a moje potrzeby mogą się w przyszłości zmienić...

     

    Starałem się przejrzeć oferty sklepów, recenzje oraz fora internetowe w poszukiwaniu wskazówek oraz polecanych modeli. W tej chwili najbliższe są mi takie opcje (w podanej kolejności): 

     

    * Synology DS213j (cena ok. 759zł) - największy wypas wśród moich typów i jedyny, ograniczony kontakt miałem właśnie z NAS-ami Synology, prawie na pewno nie będę zawiedziony ale nie jestem też przekonany czy warto płacić tyle za funkcjonalności, które nie wiem czy wykorzystam 

     

    * Netgear ReadyNAS 102 (cena ok. 595zł) - korzystna cena (patrząc na sprzęt), wydaje mi się ze posiada wszystko czego mogę potrzebować, model jest stosunkowo młody a oprogramowanie dosyć mocno rozwijane 

     

    * Zyxel NSA325 v2 (cena ok. 450zł) - najtańszy z modeli i mający najlepszy stosunek ceny do jakości i funkcjonalności, jeśli okaże się że potrzebuję czegoś więcej, mógłbym odsprzedać go i zrobić "upgrade" 

     

    * Netgear ReadyNAS 104 (cena ok. 959zł) - może warto dorzucić te 2-stówki, zamiast Synology kupić NAS 4-dyskowy i mieć od razu możliwość bardzo dużej rozbudowy oraz konfiguracji

     

    Bardzo chętnie przeczytam sugestie bardziej doświadczonych użytkowników co do wyboru pierwszego NAS-a. Niestety moja wiedza o tego typu sprzęcie jest bardzo ograniczona, więc wybaczcie proszę jeśli szukam pod niewłaściwym kątem...

     

    Pozdrawiam serdecznie,

    Maciek

  9. Na pewno żadna z tych kart Cię nie zawiedzie, bo obie to w zasadzie najlepsze (co nie jest jednoznaczne z "najszybsze") modele GTX460 dostępne na polskim rynku. Według testów i opinii, które czytałem karta MSI jest troszeczkę z przodu - ma nieco cichsze chłodzenie, lepiej się podkręca i zużywa trochę mniej prądu (jeśli mnie pamięć nie myli to o 20W mniej).

     

    Oddałem swój głos na Cyclone'a bo sam od 2 dni mam tą kartę :) Przez dłuższy czas byłem zdecydowany na Gigabyte'a ale, że miałem okazję kupienia w Poznaniu obu w tej samej cenie (825zł) to jednak wziąłem MSI. Na razie karty nie podkręcałem i raczej w najbliższym czasie nie będę miał takiej potrzeby...

  10. Czy ktoś z Was orientuje się na jaką "wysokość" ponad obrys karty wystają heat-pipe'y w MSI? Pytam ponieważ na wysokości slotu PCI-E mam w bocznej ścianie obudowy wentylator i nie wiem czy z nową kartą nadal będzie się tam mieścił, a wolałbym go nie wyjmować... Producent podaje że "wysokość" to 110,1mm (spokojnie by się zmieściło), ale obawiam się że nie wliczone są do tego właśnie te wystające heat-pipe'y.

    Witam :)

     

    Jakiś czas temu zastanawiałem się jaka jest wysokość MSI GTX460 Cyclone. Kartę już kupiłem, więc miałem okazję dokładnie zmierzyć. Od slotu PCI-Express (włącznie) do czubka heatpipe-ów jest to 13cm.

     

    Grafika spokojnie zmieściła się do obudowy Cooler Master 690 II Advanced z zamonotowanym wentylatorem 120x120x25 na bocznym panelu :)

     

    Być może komuś ta informacja przyda się przy zastanawianiu czy kartę tą kupić.

     

    Pozdrawiam serdecznie,

    Crocodil

  11. Gdzie masz po tyle Cyclona ?

    Nie chodzi o jakąś bardzo niezwykłą cenę... MSI mogę kupić za 839, a Gigabyte'a za 835 złotych. Wiem że można znaleźć taniej ;)

     

    Masz na myśli na boki (po zamontowaniu poziomym)? Jeżeli tak to jest to około 2,5-3 cm (nie mam linijki to nie zmierzę dokładnie :P)

    Trudno powiedzieć czy lepiej nazwać to "szerokością" czy "wysokością". Po prostu chodzi o to o ile te dwa ciepłowody wystają poza obrys karty :hahaha: Domyślam się że właśnie coś koło tych 2.5 - 3 centymetrów. Problem w tym że od obecnej karty do boku obudowy (CM 690 II) jest prześwit około 6 centymetrów, wentylator + filtr to około 2,7 centymetra, czyli... na styk. Ale chyba zaryzykuję ;) Najwyżej jednak wymontuję ten wentylator; pozostałe 5 powinno dać radę... :o
  12. Witam :hahaha:

     

    Przepraszam, za tego posta trochę nie w temacie ale to jest najpopularniejszy temat poświęcony GTX 460, a mam dosyć nietypowe pytanie więc pomyślałem że spytam tutaj...

     

    Również zastanawiam się nad wyborem pomiędzy kartą MSI i Gigabyte'a; gdybym kupował Cyclone'a, kosztowałby mnie tylko 4 zł drożej dlatego skłaniałbym się raczej ku niemu...

     

    Przechodząc do pytania - Czy ktoś z Was orientuje się na jaką "wysokość" ponad obrys karty wystają heat-pipe'y w MSI? Pytam ponieważ na wysokości slotu PCI-E mam w bocznej ścianie obudowy wentylator i nie wiem czy z nową kartą nadal będzie się tam mieścił, a wolałbym go nie wyjmować... Producent podaje że "wysokość" to 110,1mm (spokojnie by się zmieściło), ale obawiam się że nie wliczone są do tego właśnie te wystające heat-pipe'y.

     

    Będę ogromnie wdzięczny za każdą pomoc. Pozdrawiam serdecznie,

    Crocodil

×
×
  • Dodaj nową pozycję...