Skocz do zawartości

kombajn

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2261
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez kombajn

  1. Dzień dobry kupiłem taką myszkę kilka dni temu i pomału zaczynam wyrywać włosy z głowy z frustracji. Myszka mi się generalnie bardzo podoba i wszystko było ok dopóki nie zainstalowałem "krytycznej aktualizacji firmware" poprzez oprogramowanie producenta. Teraz zaczęły się schody a mianowicie bardzo upierdliwy problem ze scrollem - raz działa normalnie, raz wcale. Raz po kliknięciu w pasek przewijania okna, innym razem po wciśnięciu środkowego przycisku jak pojawia się ikonka autoscroll to wtedy kółko ożywa. Myślałem że to może oprogramowanie producenta gryzie się z Windowsem 11 więc je odinstalowałem ale nic to nie dało. Na stronie producenta była procedura resetowania myszki poprzez wciśnięcie LPM+PPM+przycisk DPI i przytrzymanie 5s ale jedyne co to dało to że scroll zaczął normalnie działać przez jakiś czas po czym problem wrócił. Ma ktoś pomysł jak to naprawić, lub wrócić do pierwotnego firmwaru? Jak coś to do 28 mogę gryzonia odesłać...

  2. Jak musi być dac z wejściem mikrofonowym to rzuć okiem na to:
    https://pl.creative.com/p/b-stock/sound-blasterx-g6-b-stock

    Jeśli chodzi o serię iFi Zen toooo dostaje się dokładnie to za co się płaci. To nie jest jakiś cud. Miałem Zen Dac V2 i musze powiedzieć że strasznie słabiutki wzmacniacz tam siedzi. Z zasilaniem z USB jest to mniej więcej to samo co FiiO E10k. Po dokupieniu(bo w zestawie producent go nie daje!) zewnętrznego zasilacza 5V/3A było lepiej ale tez bez szału - żeby poprawnie zasilić 300 ohmowe słuchawki potrzebowałem jeszcze zaopatrzyć się w zbalansowany przewód - jednym słowem lista dodatkowych wydatków rośnie a urządzenie w dalszym ciągu nie robi szału. No a wersja Zen Air jest obcięta i tam już w ogóle nie ma sekcji zbalansowanej.

  3. W dniu 23.05.2022 o 20:32, GALAXYZ napisał:

    tylko ciekawe czy basu nie bedzie mało .

    W AKG serii K700 można zrobić bass port mod. 
    https://www.audiofanatyk.pl/modyfikujemy-brzmienie-sluchawek-akg-q701/
    Przy czym o ile mnie K701 zachwycały zwiewnym, przestrzennym lekkim brzmieniem, o tyle po modzie stały się bardziej zwyczajne lekko V-kujące i jak dla mnie nudne. Ale poprawa w dole pasma była olbrzymia.

  4. W dniu 15.05.2022 o 10:02, GALAXYZ napisał:

    mniejszą awaryjnością

    Od czego? Od Beyerdynamic? Przecież to jedne z najbardziej pancernych słuchawek na rynku. Na dodatek można je bajecznie prosto serwisować. DT770 jak na zamknięte mają jedną z lepszych scenę i i bas. Moze coś od Ultrasone będzie lepsze. Od DT990 lepsza scenę i w miarę porównywalny bas maja np AKG K712 Pro

  5. W dniu 7.05.2022 o 17:53, zbiku90 napisał:

    I w ray-tracingu

    A po co to komu? Tak szczerze? Zawsze wyłączam bo standardowe efekty mi bardziej odpowiadają. Tak tak to jest technologiczny przełom itp itd... Papier wszystko przyjmie tylko w praktyce wygląda to z goła inaczej. Plus nie musze się wtedy martwić o wydajność. Zupełnie się nie zdziwiłem gdy się okazało że w nowym Unreal engine określili Ray Tracing jako "obsolete".

    • Lubię to 1
    • Smutne 1
    • Że co, proszę? 1
    • Haha 3
  6. "ze idzie PCM" - Pulse-Code Modulation to standard zapisu. Wszystko poza DSD jest kodowane w PCM. Zarówno MP3, AAC, FLAC, WAVE jak i MQA.
    Spotifie i Tidal mogą brzmieć inaczej jeśli maja różne mastery. Artysta tworzy utwór i jednego dnia zaśpiewa go tak, innego inaczej. Potem siada technik i robi mastering - polecam sobie obejrzeć na czym to polega i jak bardzo można zmienić pierwotny utwór (kiedyś np była petycja żeby wydali płytę Metallici jeszcze raz bo master był aż tak kiepski). 
    W sumie to nie wiem jak działa system audio na Applu bo nigdy nie korzystam ze sprzętu z nadgryzionym jabłkiem.  Pod Windowsem nie ma problemu żeby wymusić tryb bit-perfect bez resamplingu czyli żeby DAC generował sygnał analogowy w trybie w jakim mamy plik. Na Zen Dacu zmienia się kolor podświetlenia zależnie od tego czy jest sygnał 16, 24 lub 32 bitowy oraz czy jest FLAC, MQA lub DSD.

  7. MQA jest reklamowane jako bezstratny sposób zapisu audio dzięki sprytnemu systemowi zapisu i odzyskiwania części częstotliwości. A dokładnie wszystkiego powyżej 20kHz (co notabene i tak jest całkowicie! niesłyszalne dla ludzkiego ucha - polecam sobie sprawdzić swój próg słuchu - nastolatkowie potrafią jeszcze usłyszeć cokolwiek w okolicy 17-18 kHz. Ja mając 37 lat tą granice mam obniżoną do ~14 kHz i im dalej w las tym będzie gorzej co jest naturalnym skutkiem procesu starzenia).
    Autor filmu nagrał materiał testowy i wrzucił go w kilku wersjach na Tidal. Stało się kilka rzeczy. Po pierwsze z pliku 16 bit 44 kHz Tidal wytworzył sobie sam wersję 24 bit - czyli serwery wykonały prosty upsampling który z prawdziwym materiałem 24 bitowym nie ma nic wspólnego. Ale jazda bez trzymanki zaczyna się przy tym co autor nagrał. A nagrał w materiale dźwięki testowe w paśmie powyżej 20 kHz które według specyfikacji MQA jest "zwijane" w czasie kodowania a potem w 100% rozwijane w czasie odsłuchu na sprzęcie wspierającym sprzętowe dekodowanie MQA. Pomimo pełnego wsparcia dla MQA okazało się że nie tylko treść która maiła zostać bezstratnie odtworzona została obcięta, ale spadła dynamika nagrania i doszły zakłócenia w paśmie słyszalnym.  Tidal nie odniósł się do materiału a konto na Tidalu autora zostało zbanowane i zamknięte. Rozgorzała spora dyskusja w świecie audiofilskim na zachodzie i konsensus był taki że MQA to zwykły chwyt marketingowy. Część niezależnych twórców nawet wycofała swoją muzykę z Tidala. 
    Zachęcam do małego eksperymentu otwierającego oczy. Wystarczy pobrać sobie Foobar2000 i wtyczkę ABX Comparator PO czym samemu wybrać ze swojej kolekcji plików w wysokiej rozdzielczości utwór który się dobrze zna i (np darmowym programem Adacity) skompresować sobie ten plik do MP3 320 kbps. Wrzucić oba pliki na listę Foobara zaznaczyć, kliknąć prawym i wybrać ABX i samemu spróbować czy będzie się słyszeć różnice pomiędzy FLAC a stratnym MP3. Ja przy 320 kbps nie słyszę. To co jest zachwalane jako "włącz Tidala i usłysz różnicę" w 99,9% wynika z innego masteringu utworu. Wystarczy podbić odrobinę głośność i już odbieramy jeden materiał jako lepszy od drugiego. Z kodowaniem stratnym lub nie nie ma to nic wspólnego. Tak naprawdę ostatni raz kiedy słyszałem artefakty kompresji MP3 to w czasach kiedy dyski były tak małe ze słuchało się piosenek w jakości 128 kbps a czasem i niższej.

    • Dzięki 1
  8. Ogólnie ja się zastanawiałem nad MQA do momentu aż:
    A) nie obejrzałem sobie tego:

     

    oraz
    B) nie pobrałem sobie sampli i nie przekonałem się na własne uszy że na Zen Dac V2 z pełnym sprzętowym unfold MQA czyli najlepszym możliwym scenariuszu nie słyszę żadnej różnicy
    http://www.2l.no/hires/
    Przy czym ja z góry zastrzegam że ja akurat nie potrafię w ślepym teście A/B rozróżnić pliku FLAC 24bit/96kHz od MP3 320kbps  skompresowanego z tego pliku FLAC. No ale nie każdy jest taki odważny żeby samemu sprawdzić czy usłyszy różnice :D

  9. 8 minut temu, FreeQ napisał:

    Nie widzę sensu pchania się w dzisiejszych czasach w karty wewnętrzne.

    Sens jest tylko wybór jest nędzny. Dlatego Poleciłem taniutkiego dac/ampa z zaskakująco mocnym wzmacniaczem słuchawkowym. Powyżej tej kwoty zastanawiałbym się nad:
    FX-Audio DAC-X6 mk2 
    FiiO K5 Pro

    IFi Zen Dac V2

    Topping DX3 Pro
    Aune X1S GT (pod słuchawki zbalansowane) lub Pro (pod zwykłe)
    przy czym naprawdę poważnie bym się zastanawiał nad zestawem DAC + AMP zamiast nad combo. A jeśli chodzi o Dragonfly.... to już wolę FiiO E10K przynajmniej ma pokrętło głośności.

    W dniu 28.02.2022 o 22:11, under555 napisał:

    Moim ideałem był wtedy Ipod touch 5g + digizoid z02 + shure srh840

    Nowy model

  10. Shure srh840 to są słuchawki grające bardzo zrównoważonym dźwiękiem, przeznaczone do monitoringu. Jeśli ci odpowiadały to świetnie również sprawdzą się w grach. 

    W dniu 28.02.2022 o 22:11, under555 napisał:

    do tego jest jeszcze (poza astro command center) dolby atmos aplikacja z windows marketu (te słuchawki oficjalnie wspierają ten dolby atmos)

    Dolby Atmos działa z każdymi słuchawkami stereo. Jeśli ci odpowiada to ok.
    Jeśli poszukujesz efektu wow i ciepłego grania to ja bym na twoim miejscu zainteresował się Fostex T20Rp mk3 plus mod z hybrydowymi padami (jeśli ma być izolacja). To są najtańsze na rynku plenarne słuchawki i żadne dynamiczne nie zrobiły na mnie takiego wrażenia w grach pod kątem zabawy. Żeby je poprawnie napędzić absolutnym minimum(choć lepszy byłby dedykowany wzmacniacz słuchawkowy) będzie Creative G6 która na dodatek sprosta twoim oczekiwaniom w kwestii zabawy 
    oprogramowaniem (ja tam wolałem żeby to grało w trybie bezpośrednim no ale każdy ma swój gust). W wersji B-stock czyli po zwrocie możesz ja kupić ze strony Creativa za 329zł.

    Jeśli masz gdzieś niedaleko sklep ze słuchawkami to najlepiej podejdź i posłuchaj sobie kilku modeli.
    Z zamkniętych które testowałem mogę polecić:

    ISK HD9999

    AKG K92

    Beyerdynamic Custom One

    Beyerdynamic DT770 80 ohm

    Audio-Technica M50x

×
×
  • Dodaj nową pozycję...