Skocz do zawartości

Noritsu

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  54
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Noritsu

 1. Albo po prostu kupa za grosze jakiegoś FX-a jeśli płyta obsługuje, np. AMD FX4300 | Łęczyca | Kup teraz na Allegro Lokalnie
 2. Zdecydowanie warto dołożyć suba, te głośniki zaczynają grać dość wysoko i bez suba nie brzmią za specjalnie.
 3. Zacznij od grafy, proponuję jakieś 3060 lub 6600XT. Zmiana procka zbyt wiele nie wniesie.
 4. Asus X555LN Laptop Memory RAM & SSD Upgrades | Kingston (kingstonmemoryshop.co.uk) Maximum Memory 8GB
 5. Procki serii 5000 ta płyta obsługuje tylko w rewizji R4.0. Jeśli masz wcześniejszy model to jest duża szansa, że nie wystartuje. Oczywiście odradzam wgranie biosu z 4.0 do wcześniejszych wersji płyty, grozi ucegleniem.
 6. Zadaniem producenta jest takie przygotowanie sprzętu, żeby wytrzymał bez awarii okres gwarancji. Po tym czasie w jego interesie jest by jednak sprzęt padł. Twoja rola ogranicza się do wydania pieniędzy na pierwszy zakup, a po awarii na kolejny. Takie mamy czasy.
 7. Banding koloru – Wikipedia, wolna encyklopedia Colour banding demo - Banding koloru – Wikipedia, wolna encyklopedia W skrócie, jeśli monitor pracuje w 8 bitach to przejścia między kolorami są bardzo widoczne, w 12 bitach ten efekt zanika.
 8. Ściągnij instalator przez Media Creation Tool. Jeśli płyta była już wcześniej aktywowana to podczas instalacji wybierz opcję "nie mam numeru seryjnego" i wersję zgodną z poprzednio aktywowaną.
 9. Grafika integra czy dedykowana?
 10. Podłącz kompa do monitora i sprawdź. Niektóre telewizory mają to do siebie, że mimo dobrego podłączenia nie chcą się wzbudzić.
 11. Noritsu

  Problem z xmp.

  Przy włączeniu XMP napięcie z automatu powinno wskoczyć na 1,35V. Mimo wszystko sprawdź. Możesz też włączyć XMP i ręcznie zjechać z taktowaniem np. na 3000. Popracuj jakiś czas i sprawdź czy jest stabilnie. Zerknij również, czy nie ma nowszej wersji biosu do płyty, w razie potrzeby zaktualizuj.
 12. Daniel nie bardzo bawi się w takie rzeczy, prędzej lapki i konsole. Raczej Forest, albo Paweł Ostrówka.
 13. Niekoniecznie. Padnięta bateria biosu może przywrócić ustawienie domyślne i zmienić np. AHCI na IDE, Windows WHQL na OtherOS lub jeszcze coś innego. Efekt to właśnie powyższy komunikat.
 14. Zgraj wszystkie dane na inny dysk, a na tym usuń wszystkie partycje (również te ukryte) i załóż ponownie. Zmień też na wszelki wypadek kabel sata na inny. Powyższa sytuacja może być przestrogą, by na czas instalacji odłączać wszystkie inne dyski celem uniknięcia niespodzianek.
 15. Prędzej gry odpalają się na integrze.
 16. Procek ma oficjalną obsługę 3200 dla DDR4. Ustaw XMP i ręcznie obniż taktowanie do 3200 i sprawdź jak się zachowuje.
 17. Jeśli priorytet to dźwięk przestrzenny to Xbox hdmi out -> yamaha hdmi in, yamaha hdmi out -> tv hdmi in. Oprócz tego w konsoli musisz ustawić wyjście sygnału na dźwięk przestrzenny (5.1 lub atmos/dts-x). Do obsługi atmosa/dts-x potrzeba pobrać ze sklepu aplikację "Dolby Atmos" lub "DTS Unbound". Nie jestem tylko pewny czy ten ampli je obsłuży, ale zwykłe 5.1 na pewno. I co masz na myśli pisząc "łuk"?
 18. Możesz też podłączyć do tego samego gniazdka z którego jest zasilany komp lampkę ze zwykła żarówką (nie LED). Włącz kompa i sprawdź czy w momencie zwisu nie mrugnęło światło.
 19. A sama karta nie ma przypadkiem dwóch biosów (Legacy i Uefi, mikroprzełącznik na krawędzi karty gdzieś nad wentylatorami)? Jeśli ma to włącz ją w Uefi, a w biosie płyty głównej ustaw CSM na Disabled. Jeśli nie ruszy to spróbuj kombinacji: karta Legacy - mobo CSM Enabled.
 20. Chodzi o wielkość dysku. U mnie było niecałe 10GB wolnego i bez problemu przeorałem na 11.
 21. Komp podłączony do monitora czy TV? Przy TV (HDMI) czasami nie pokazuje ekranu biosu, mimo że do systemu wchodzi z obrazem. Spróbuj też resetu biosu.
 22. Odłącz na chwilę dysk z systemem i włącz kompa. Nie powinien stawiać oporu z wejściem do biosu.
 23. Mój Acer P640 do tej pory nie dostał update'a z 20H2 i też nie mogę ponieść go do W10 21H1 ani W11. Co ciekawe, w ramach eksperymentu, HP 6720s sprzed ery dinozaurów bez problemu udało się podnieść do W11.
 24. Dlatego szanujcie swoje pieniądze i nie wydawajcie ich na takie śmieci. Jak mówi przysłowie: "Biednego nie stać na tanie rzeczy"
×
×
 • Dodaj nową pozycję...