Skocz do zawartości

Lightning

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2163
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Lightning

  1. Może głupie, ale... Całe 8GB RAM jest odczytywane przez system? Spróbuj odpalić MemTest86.

    Czemu formatowałeś system po raz pierwszy? Coś się działo?

    System formatowałem, bo zmieniłem płytę główną, tak więc właściwie musiałem to zrobić, chociaż próbne uruchomienie komputera ze starym systemem było udane.

     

    Menedżer zadań odczytuje całe 8 GB pamięci RAM, zużywa tylko niecałe 2.2 GB, czyli 28%.

     

    A może Windows update ci zajeżdża dysk skoro wgrywałeś system z płyty. Najlepiej ściągnij Windows Media creation tool za jego pomocą zrób sobie pendrive i z niego zainstaluj system, wtedy masz system z prawie wszystkimi łatkami. Możesz też wyłączyć indeksowanie plików na dyskach.

    Zaraz po zainstalowaniu pojawiła mi się opcja pozwalająca na ściągnięcie wszystkich aktualizacji, tak więc wszystko się raczej wgrało.

     

     

    Tak i uruchom system ponownie do zapisania ustawień. Zainstaluj Firefox i w pasku adresu wpisz about:config, zaakceptuj ewentualną utratę gwarancji, następnie w polu wyszukaj wpisujesz browser.cache.disk.enable. Podwójne kliknięcie przestawia wartość z True na False co oznacza, że od chwili takiego ustawienia Firefox nie korzysta w czasie przeglądania internetu z zapisu na dysku, a wykorzystuje zasoby pamięci RAM. Możesz też ustawić Firefoxa na przeglądanie w trybie prywatnym co spowoduje nie zapisywanie historii przeglądania na dysku.

     

    Na razie testuję Firefoxa - jak będę mieć jakieś zastrzeżenia to zaraz o nich poinformuję.

    Trybu prywatnego jeszcze nie sprawdzałem.

     

    EDIT

    Problem nadal się pojawia - rzadziej, trwa krócej, no ale dalej coś jest nie tak...

    Zastanawiam się nad ponownym przeinstalowaniem systemu, chociaż na pewno nie będę tego robić w nieskończoność. Muszę też sprawdzić jak dysk radzi sobie w grach (grę zainstaluję na HDD).

  2. Witam

    Mam na sprzedaż płytę główną Gigabyte 880GM-USB3 w lepszej rewizji, z gniazdem AM3+. Płyta ta działała na początku z procesorem AMD Athlon II X4, a później AMD FX-6300, pozwalając na podkręcenie z 3,5 GHz do aż 4,4 GHz.

     

    91ff8cfa23685a69.jpg

    Dodam, że ostatnio korzystając z tej płyty miałem problem z użytkowaniem dedykowanej karty graficznej, która nie chciała z nią współpracować - często nie pozwalała na uruchomienie komputera. Co ciekawe zintegrowana na płycie karta graficzna (po wyjęciu dedykowanej) pozwalała na użytkowanie komputera. Ewentualne wnioski proszę wyciągnąć samemu, chociaż uczciwie powiem, że wg mnie karta graficzna jest na 99% w pełni sprawna.

     

    Do płyty dołączam oryginalne pudełko wraz z płytą ze serownikami, kablem SATA oraz listwą boczną (do umieszczenia z tyłu komputera).

    Wstępna cena jaką oczekuję to 100 zł. chociaż rozważę każdą ofertę.

    Odbiór osobisty mile widziany, możliwa też wysyłka "za pobraniem" oraz allegro.

    Pozdrawiam i czekam na oferty.

    PS: Bateria na płycie jest nowa, ma niecały miesiąc.

    a78915d54361e6bb.jpg

     

    cb8e6fe547115f4a.jpg

     

    2b9a1423523dff37.jpg

  3. No niestety Opera również zawiodła, mając otwarte kilkanaście kart (na youtube) dysk systemowy SSD znów był obciążany w 100%. Pamięci RAM wystarczało, łącze również nadążało.

     

    Powiedz mi coś więcej na temat użytkowania programu PrivacyRepairer, czy wystarczy kliknąć "Enable all recomended options"?

     

    PS: Chrome odinstalowane, usługa Windows Search wyłączona.

  4. Próbowałeś inną przeglądarkę ? Zobacz program FixWin 10,mnie pomógł...

    Rozumiem na stary, kilkuletni system, ale wygrywać coś takiego pod Windows zainstalowany tego samego dnia?

     

    @Lightning

     

    Ale to nie odczyt ale też IOPS może go zamordować. Szukaj gdzie kolor zmienia na czerwono, może być 0,1MB/s a być czerwony.

    Nie jestem pewny czy się zrozumieliśmy, mam patrzeć na kolor wykresów w Menedżerze Zadań? 

     

    Czy system skonfigurowałeś pod dysk SSD i czy wyłączyłeś usługę Windows Windows Search? Ten programik do optymalizacji prywatności PrivacyRepairer też dużo robi. Co do Chrome to jest  dodatkowy szpieg do Windowsa 10, który pierwsze co robi po uruchomieniu to przegląda zawartość partycji systemowej.

    Nic nie konfigurowałem ani nie wyłączałem.

     

    Czy ten program PrivacyRepairer nie wyłączy połowy funkcji systemu? Niegdyś korzystałem z DoNotSpy i po kilku miesiącach wykończyłem system. 

     

    Z przeglądarki Chrome to chyba faktycznie zrezygnuję, na razie testuję Operę i jest w porządku. 

  5. No tak dysk jest obciążony w 100% ale przez jaki proces? odpal menadżer zadań i zobacz co go obciąża.

    Już na to wpadłem gdy szukałem przyczyny obciążenia (myślałem, że winny będzie procesor).

    W zakładce "Procesy" nie znalazłem nic co obciążałoby dysk bardziej niż 4 MB/s (niemal wszystko ma 0 czy też 0,1 MB/s).

     

    Na prawdę nie wiem jaki program mógłby być winny - albo Chrome, albo Adobe Reader, albo sterowniki Nvidii, które wgrały się same.

  6. Witam

     

    Ostatnio (świeżo po formacie) pojawiły się u mnie problemy dotyczące zawieszania się komputera (na kilka-kilkadziesiąt sekund). Szybko wykryłem, że problemy są spowodowane 100% obciążeniem dysku SSD o nazwie Crucial CT128MX100SSD1 na którym oczywiście mam wgrany system Windows 10 64 bit. Stwierdziłem, że pewnie musiał wkraść się jakiś błąd podczas instalacji systemu, jednak okazuje się, że po kilku minutach od nowego formatu (łącznie z wgraniem wszystkich aktualizacji) problem znów zaczyna się pojawiać, jak do tej pory zwłaszcza w przeglądarce Chrome podczas otwierania większej ilości kart (onet, wp, pclab, benchmark, facebook, filmweb...) chociaż wątpię, by to Chrome był przyczyną tej "awarii". 

     

    1.Konfiguracja komputera: (mobo: Gigabyte GA-970A-DS3P, 970, zasilacz: Corsair VS450W, procesor AMD FX-6300, ram: 4x 2 GB Partiot 1333 MHZ (PSD34G1333KH), karta graficzna: Gigabyte GTX 1050, dysk SSD: Crucial CT128MX100SSD1, dysk HDD: WDC WD10EZEX

    2.System operacyjny: Windows 10 64 bit (oryginał, wgrany z płyty)

    3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: całkiem nowa płyta główna

    4.Używany program antywirusowy: KIS 18.0.0.405(g) - oryginalny, płatny i opłacony

    5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: surfowanie po internecie 

    6.Informacje dodatkowe: dysk SSD obciążony w 100%

     

    Macie jakieś pomysły?

     

    Pozdrawiam

  7. Problem się nasilił. Teraz to już na prawdę chyba coś wysiadło.

    Komputer nie chce się uruchomić mimo, że wentylatory się kręcą, również ten na procesorze, ale BIOS już nie wstaje.

     

    Sprawdziłem połączenie kabli z zasilacza - wszystkie są podłączone jak trzeba. Wypięcie wszystkich złączy USB nic nie dało.

     

    Tak więc czekam na nową listę propozycji...

     

    EDIT

    Nic nie zdążyłem jeszcze podgrzewać.

    Problem z nieuruchamiającym się komputerem częściowo rozwiązany.

     

    Wyjąłem kartę graficzną i podpiąłem kabel do integry z płyty głównej - wszystko działa (nie wiem jak z ewentualnymi samoczynnymi restartami). Mimo to nie wierzyłem, że to może być wina GPU i sprawdziłem swoją kartę na komputerze brata - odpaliła bez szwanku, natomiast jego karta graficzna nie pozwoliła na uruchomienie mojego komputera (taki sam efekt jak po podłączeniu mojej). Czyżby problem był po stronie płyty głównej Gigabyte GA-880GM-USB3 (Rev. 3.1)? Ma ona już swoje lata, pamięta jeszcze Athlona II X4 640.

  8. Dzięki lonialomax za wszystko, koledze MESSER również dziękuję za zainteresowanie, chociaż nie wiem co dałoby mi fachowe przeprowadzenie pomiarów napięć, skoro na 99,9% są one w porządku, chyba, że trafiłbym w tą "restartową sekundę" która jest spowodowana nie wiadomo czym.

     

    " jedyne co to pada sekcja zasilania na płycie gł." bardzo możliwe, no ale dziwne, że podczas grania kilka godzin w zaawansowane graficznie gry potrafi być dobrze, by następnego dnia po 1-5 min. surfowania po internecie wywaliło bez ostrzeżenia. 

    Program OCCT powinien "zabić" każdy procesor, który kończy swój żywot.

     

    Niestety nie mam innej platformy do sprawdzenia, mogę co najwyżej żonglować kościami RAM, chociaż to na 99.99% nic nie da.

  9. Oto i mój log, niepożądany restart nastąpił po minucie od uruchomienia komputera i programu HWiNFO64.

    https://megawrzuta.pl/download/2f5de4c1103a84321cc32690260c659a.html

     

    Nic szczególnego nie robiłem, uruchomiłem przeglądarkę Chrome, otworzyłem kilkanaście stron, zacząłem czytać newsy, a tu nagle nastąpił restart.

    Jest tak co kilka dni - mogę siedzieć godzinami przez 2 doby i nic się nie stanie, by następnego dnia po kilku minutach wywaliło bez ostrzeżenia...

  10. Przez 2 dni odkąd zmieniłem ustawienia wszystko było dobrze mimo, że komputer działał pod obciążeniem przez kilka godzin dziennie. Dziś rano już po 3 minutach surfowania po internecie nastąpił restart... Błędy w dzienniku systemowym te same, BSOD się nie wyświetlił.

     

    Chyba Mozilla nie jest niczemu winna...

     

    Będę wdzięczny jak po raz ostatni sprawdzisz log, kolejny raz już na pewno nie będzie mieć sensu.

    https://megawrzuta.pl/download/4ca572ac921999e3e3ab5899a6de58e5.html

  11. Ponowne wywalenie, czyli moje zasilacze są sprawne.

    Pierwszy raz restart nastąpił podczas gry, chociaż kilka godzin wcześniej grałem dłużej, komputer też był wtedy dłużej uruchomiony, tak więc nie ma reguły. Temperatury (poza GPU) nie przekroczyły 60 stopni.

     

    Najnowszy log:

    https://megawrzuta.pl/download/306fa388894ca438d9ce893669697a84.html

     

    W dzienniku zdarzeń znowu 1x WHEA-Logger, ale też 1x BugCheck, 1x EventLog, 4x DisrtibutedCOM, no i błąd krytyczny Kerner-Power.

     

    Ustawienia systemowe zmienione. Powiedz tylko czy mam się "cieszyć" jak następnym razem zobaczę BSOD?

  12. Więc tak:

    Domyślny system: Windows 10

    Czas wyświetlania listy systemów operacyjnych: 30 s.

    Czas wyświetlania w razie potrzeby opcji odzyskiwania: niezaznaczone)

     

    Zaznaczone: Zapisz działanie do dziennika systemu

    Zaznaczone: Automatycznie uruchom ponownie

     

    Zapisywanie informacji o debugowaniu: Automatyczny zrzut pamięci

    Plik zrzutu: %SystemRoot%\MEMORY.DMP

     

    Zaznaczone: Zastąp wszystkie istniejące pliki

    Odznaczone: Wyłącz automatyczne usuwanie zrzutów pamięci...

     

    Mam ustawić tak jak u Ciebie na screenie? Co to może zmienić?

  13. Zasilacz podmieniony, zaczynam testy, również w zaawansowanej graficznie grze, OCCT też jeszcze sprawdzę.

     

    Dysk SSD sprawdziłem "Error scanem" w HD Tune - wszystko na zielono.

     

    Testy pamięci wykonane z MdSched.exe (znana w polskiej wersji jako "Diagnostyka pamięci systemu Windows") - do końca testu miałem napis "Jeszcze nie wykryto problemów".

     

    "Niewłaściwe ustawienie napięcia procesora w systemie BIOS (zbyt niskie lub zbyt wysokie)" - po wymianie baterii wszystkie ustawienia są domyślne, zresztą już wcześniej kliknąłem opcję przywracającą ustawienia fabryczne. Nic też nie jest teraz podkręcone.

    Zmian konfiguracji dawno nie dokonywałem, rok temu zmieniłem kartę graficzną na ekonomiczną GTX 1050.

     

    "Nieprawidłowa inicjalizacja BIOS-u (BIOS nieprawidłowo konfigurujący płytę główną lub procesor)" przez kilka lat by było dobrze, a teraz nagle coś by się zaczęło nie zgadzać?

     

    SpeedFan nie pokazuje, by coś się gotowało, chyba, że po uruchomieniu OCCT - po 30 min. jedna z temperatur daje +60 stopni.

     

    Raz jeszcze przypomnę - nigdy nie miałem samoczynnego restartu podczas obciążenia, ten zawsze podczas przeglądania internetu, to jest ciekawe.

  14. No i wywaliło znowu. A już się cieszyłem, że problem rozwiązany...

     

    Błędy:
    - 1x WHEA-Logger

    - 1x BugCheck

    - 1x EventLog

    - 8x DisrtibutedCOM

    Wszystkie oczywiście z dzienniku System.

     

    Ostrzeżenie:

    - 2x User Device Registration

     

    Nic nadzwyczajnego nie robiłem, po prostu przewijałem przeglądaną stronę.

     

    Zasilacz wkrótce wymieniam, niby na taki sam, ale jak wcześniej wspomniałem ze sprawnego komputera.

    Jednocześnie powiem, że nie sądzę, by to zasilacz był źródłem tych problemów. Cały czas chodzi mi po głowie CPU, no ale dysk też sprawdzę.

     

    EDIT

     

    Nowy log z restartu:

    https://megawrzuta.pl/download/7e06217779d80d3cf05f5a01ee1cce8a.html

  15. CPU sprawdzony, niczego niepokojącego nie dostrzegłem, może nie licząc dość słabo przykręconego coolera, ale na pewno w 100% stykał się z procesorem.

    Bateria również wymieniona. Na razie bez niepożądanych restartów.

     

    Programu HD Tune jeszcze nie wgrywałem.

     

    "

     

    Ten log wygląda jakby restart nastąpił w momencie wskazania lokalizacji zapisu. Czy tak było?
    Niczego samowolnie nie zapisywałem, ani nie wgrywałem. Po prostu każdy restart występuje podczas surfowania po internecie. W gry gram ostatnio bardzo rzadko, OCCT przez ponad pół godziny powodowało co najwyżej kilku-kilkunasto sekundowe zawieszenia.

     

    Dzienniku Zdarzeń nigdy nie sprawdzałem, ale mam tam m. in: 3 błędy krytyczne - identyfikator zdarzenia: 41, Źródło Kernel-Power, Dziennik - System

     

    "System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania."

     

    Jeśli mam podać jakieś szczegóły to powiedz dokładnie w jakiej zakładce szukać.

     

    Zasilacz mogę wymienić, ale na dokładnie taki sam, może tylko w nieco lepszej rewizji i o pół roku mniej używany no i z komputera na którym jak na razie nie ma problemów.

  16. Co do programów testujących dyski - co polecasz? HD Tune? Czy ten program sprawdza zarówno dysk SSD (na którym mam system) jak i HDD?

     

    Procesor sprawdzę, ale nie sądzę, bym dostrzegł na którymś z pinów coś podejrzanego (ciemniejszy / przepalony / ułamany...)

    Zresztą gdyby przyczyną restartów było nagłe obciążenie CPU to powinno też wywalać podczas uruchamiania OCCT.

     

    Jeszcze jeden log:
    https://megawrzuta.pl/download/c3f8c9e0ec2fc13cc9e0cb8f4df16d7e.html

  17. Gdyby to był problem z zasilaczem to komputer chyba w ogóle by gasnął, czyż nie?

    Zresztą uważam, że seria zasilaczy Corsair VR jest i tak lepsza od +70% zasilaczy dostępnych na rynku. Poza tym ten zasilacz ma ledwo rok, a jego słabszy poprzednik CMPSU-400CXEU wytrzymał 6 lat.

     

    Baterii biosu nigdy nie wymieniałem, być może to pomoże, jednak nie wiem dlaczego taka wada miałaby powodować restarty (rozumiem niestabilność). Czy spadek z 3V do 2,78V jest wg Ciebie aż tak ogromny?

     

    Procesor mogę też w każdej chwili wyjąć i posmarować go nową pastą, chociaż nie wiem co mogłoby się stać z pinami skoro dawno nie wyjmowałem swojego CPU.

  18. Witam

    Piszę do Was, ponieważ poszukuję dobrego programu diagnostycznego, pokazującego ewentualne błędy części komputerowych. Wszystkie 3DMarki odpadają.

    Poszukuję czegoś zaawansowanego, bo chyba któryś z elementów mojego komputera zaczyna szwankować. Otóż od pewnego czasu podczas surfowania po internecie mój komputer zaczyna się samoczynnie restartować - tak jakby ktoś wciskał przycisk "reset". Przeinstalowanie systemu Windows 10 64 bit nic nie dało. Podejrzewam procesor AMD FX-6300, który był podkręcony do 4.4 GHz, jednak obniżenie zegarów i napięcia do domyślnych również nie pomogło, chyba, że na chwilę.

    OCCT uruchomione zaraz takim samoczynnym restarcie po 35 min. nie dało żadnych efektów (w sensie, nie wywaliło ponownie).
     

    1.Konfiguracja komputera: (mobo: Gigabyte GA-880 USB 3 (rev. 3.1), zasilacz: Corsair VS450W, procesor AMD FX-6300, ram: 4x 2 GB Partiot 1333 MHZ (PSD34G1333KH), karta graficzna: Gigabyte GTX 1050, dysk SSD: Crucial CT128MX100SSD1, dysk HDD: WDC WD10EZEX

    2.System operacyjny: Windows 10 64 bit (oryginał, wgrany z płyty)

    3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: powiem tak - format nie pomógł, po wgraniu podstawowych programów (przeglądarki, pakiet office, kodeki etc.) restarty nie ustały

    4.Używany program antywirusowy: KIS 18.0.0.405(g) - oryginalny, płatny i opłacony

    5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: surfowanie po internecie

    6.Informacje dodatkowe: nic szczególnego nie zauważyłem

    Pozdrawiam

  19. Witam

     

    Poszukuję najlepiej nowego smartfona z dobrym aparatem i nie najgorszą kamerą - co najmniej 720p.

     

    • mój budżet : 600 - 800 zł
    • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : sklep internetowy, allegro, olx
    • nowy czy używany: nowy, ewentualnie kilkumiesięczny
    • preferowany rozmiar wyświetlacza:  4-5 cala
    • preferowany system mobilny: Android
    • do czego będę używać urządzenia: zdjęcia, filmy, Internet, GPS
    • moje najważniejsze wymagania: gwarancja 2 lata, bardzo dobry GPS, nie za duży ekran, względnie wytrzymała bateria (choćby w spoczynku - trybie czuwania)

    Tak wstępnie patrzę na Huawei P8 Lite oraz Xiaomi Redmi 3S i Sony Xperia XA chociaż ten ostatni ma ponoć bardzo słabą baterię, a chciałbym, by w trybie względnego spoczynku (15 SMSów na dzień) smartfon wytrzymywał chociaż 48 godz. na jednym ładowaniu.

     

    Pozdrawiam

×
×
  • Dodaj nową pozycję...