Skocz do zawartości

huberthm1

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez huberthm1

  1. Udało mi się wszystko poskładać. Spawy mają się mniej więcej tak:
    -temperatury oscylują w okolicy 55 st. C. pod pełnym obciążeniem
    -wentylatory na 100% obrotów są cichsze niż te w obudowie, które terkoczą, więc duży plus
    -wydajność jest nieco mniejsza od oryginałów, ponieważ te poprzednie na 100 % obrotów mogły zbić temperatury do ok. 52 st. C.
    -gdy by ktoś chciał zrobić podobnego moda to bym brał o większym zakresie obrotów niż 1800, ponieważ w razie potrzeby jest większy zapas
    -podłączyłem tylko 3 przewody do wtyczki GPU, tak jak wyżej w temacie i działa tak jak powinno
    -połączyłem dwa wentylatory ze sobą (dwie trytytki) a potem całość do radiatora za pomocą trzech trytytek, trzyma się bardzo dobrze

    I to chyba tyle. Dzięki za pomoc.

  2. Afterburner i HWinfo widzi obroty. Odłączyłem zielony od żółtego, ale nie podłączałem go do wtyczki tylko zaizolowałem. Działa tak samo jak połączone, w programach też to samo. Jak zielony był podłączony do wtyczki to jeden wentylator stał do momentu gdy ten o 3 kablach osiągał ok. 85 % obrotów.

    d7443710de3a.jpg
    3dfddb1f6a44.jpg
    0e175c4859e1.jpg

     

    Czy jak kupie wentylatory 4 pin to też będę musiał odpiąć z nich zielony? Czy kupić 3 pinowe, ale czy będą one miały regulację obrotów?

  3. Teraz pomyślałem jeszcze o jednej rzeczy. Skoro jeden z wentylatorów jest 3 pinowy i działa regulacja obrotów a ten 4 pinowy jest zdrutowany(zielony z żółtym) więc do 4 pinowego gniazda na GPU podłączone są tylko 3 przewody. Więc może wziąć wentylatory 3 pinowe? Jak wezmę 4 pinowe to trzeba będzie znowu drutować oba tak aby były na 3 pin?

  4. Witam, chciałbym prosić o radę w sprawie doboru wentylatorów do karty graficznej. Problem polega na tym, że te oryginalne są zbyt głośne. Moja karta to już stara gtx 670 a na chwilę obecną wstrzymuję się z kupnem nowej. Podczas gry zauważyłem (instalując MSI Afterburner), że jej temperatura dochodzi do 75 st. C i staje się dość słyszalna. Zmieniłem więc krzywą wentylatorów aby zbić temperaturę i się to częściowo udało, ale jest jeszcze głośniej. Dodatkowo drugi wentylator włącza się dopiero gdy ten pierwszy osiąga 85% obrotów i wtedy to już jest odrzutowiec. Wymieniłem pastę na nową - niewiele pomogło. Dobrze by było, aby dwa wentylatory chodziły razem nawet na mniejszych obrotach. Udało się to osiągnąć poprzez połączenie pewnych przewodów. Mianowice, są 2 wentylatory. Jeden 3 żyłowy i ten pracuje cały czas, i drugi 4 żyłowy, który włącza się później. Oba łączą się we wtyczce 4 pin do płyty GPU. Pierwszy - kabel czarny, żółty i niebieski. Drugi - dodatkowo kabel zielony. Metodą prób połączanie przewodu zielonego żółtym sprawiło że oba wentylatory kręcą się od początku i działa płynna zmiana obrotów. Teraz przy podobnym hałasie przy pełnym obciążenie temperatura oscyluje w okolicy 55 - 57 st. C(50 -60 % obr. 2 wentylatory) zamiast 68 - 74 st. C(73 % obr. -jeden wentylator). 

        Teraz dochodzimy do sedna. Chciałbym wymontować obecne wentylatory 70mm razem z metalową osłoną i mocowaniem i zostawić tylko radiator do którego przymocował bym 2 większe(100/120mm) za pomocą trytytek lub innego rzemiosła. Czy da mi to większy przepływ powietrza przy jednoczesnej cichszej pracy niż dotychczas? Jakie wentylatory byście polecili? Czy jest możliwość podłączania 3 pinowych wentylatorów do GPU tak aby to działało tak jak teraz? Czy lepiej podłączyć je do płyty głównej lub zasilacza tak aby pracowały z pełną szybkością ale i tak ciszej niż teraz? Obecny wentylator (spojrzałem tylko na jeden) ma 0.35A. Czy trzeba dobierać o podobnym prądzie a jeśli nie ma takich to brać mniej czy więcej?

     

    Wstępnie znalazłem wentylator Arctic P12 PWM. Nada się?

  5. Witam ponownie. Poskładałem już komputer, ale mam problem. Gdy w slocie PCIE jest włożona karta graficzna gtx 670, płyta główna wydaje 5 szybkich piknięć i nie bootuje. Na zintegrowanej karcie działa w porządku. Mam dostęp do komputera znajomego z którego wziąłem jego kartę gtx 750 Ti i na tej karcie działa bezproblemowo. Niby wszystko jasne - GTX 670 padła, ale na starej płycie działała do końca. Dodatkowo zamontowałem ją do komputera kolegi i tam też działa. Gtx 750 Ti nie ma dodatkowych złącz zasilania a gtx 670 ma 2 x 6pin, ale nawet jak podepnę HDMI do zintegrowanej a gtx 670 tylko siedzi w slocie niezależnie czy podłączę dodatkowe zasilanie czy nie to jest problem. Chciałbym rozwiązać ten problem ponieważ nawet jak teraz mogę korzystać z 750 ti, to nie mam pewności czy inna GPU jak już kupię nie da podobnych problemów. Wyłączyłem nawet zintegrowaną gpu w biosie, ale to nie pomogło. Resetowałem go też po przez wyjęcie baterii na 1 godzinę. Bez skutku. Może trzeba coś ustawić w biosie, ale nie wiem co. Update biosu? Co jeszcze mogę sprawdzić?

    Edit: Czy można przenieść temat do działu problemów? Chyba że może tu zostać. Jeśli nie to mogę tam założyć temat.

  6. Witam. Chciałem was prosić o pomoc w doborze elementów do komputera. Mój obecny sprzęt to: i5-3570k + chłodzenie macho120, Gtx 670(2gb), 8GB ram DDR3 1333mhz(1 kość), zasilacz Deus M1 650W, nazwy obudowy nie pamiętam już. Jeśli to możliwe to chciałbym wykorzystać ponownie obudowę, zasilacz(ma już 7 lat) i chłodzenie(ew. zmienić sposób mocowania) i na razie zostawić GPU.
    Zestaw będzie używany głównie do gier (raczej 1080p i 60Hz). Od 2015r przestałem się interesować sprzętem komputerowym, więc teraz nie wiem za bardzo co się dzieje, choć coś tam czaje. Wstępnie wpadł mi w oko system na AMD - Ryzen 5 - 5600x, do tego 16 GB ram(chyba tyle wystarczy? i jaka szybkość?) i płyta główna na dysk m2 nvme(gen 3 czy 4?). Kartę GPU wybiorę później ale MAX to będzie RTX 3060 choć pewnie coś słabszego. Czy jest jakiś sposób aby wykorzystać chłodzenie? Te siedzi na intelu.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...