Skocz do zawartości

Phate

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Phate

  1. Dzięki za odpowiedź w temacie. To nie to, że strzelam w ciemno co do tych RAM. Założyłem osobny wątek gdzie starałem się uzyskać odpowiedzi i rozwiązać problem pojawiających się BSOD. Niestety nie udało się naprawić problemu więc staram się robić cokolwiek aby spróbować naprawić lapka. Jeśli byście mieli czas to spójrzcie na szerszy opis mojego problemu - może coś Wam wpadnie do głowy. Tam mam wrzucone logi itp.
  2. Witajcie, Prawdopodobnie mam uszkodzone RAM'y w laptopie (pojawiające się losowo różne BSOD). O ile z ich wymiana Sobie poradzę o tyle nie bardzo wiem jakie kupić w zastępstwie fabryczni zamontowanych. Poniżej wkleję screen z HWiNFO i chciałbym Was prosić o polecenie jakiś konkretnych kości na wymianę (Nie wiem czy pozostać przy łącznie 8GB czy dać więcej ?) Z góry dziękuje za podpowiedź
  3. A czy jakoś jesteśmy w stanie przetestować te kości RAM ? Obawiam się, że skoro błędy te są siane losowo bez jakiejkolwiek cykliczności to będzie mi ciężko stwierdzić czy po uruchomieniu w trybie czystego rozruchu problem występuje czy też nie
  4. Przepraszam ale nie zauważyłem Twojej poprzedniej odpowiedzi wcześniej. Dziś niestety po 2 tygodniach spokoju problem powrócił Najpierw: MEMORY_MANAGEMENT a za chwilę:SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION Pomiędzy jednym a drugim błędem zdążyłem wyczyścić "Eusing Free Registry Cleaner" - znów wskazał sporo błędów w rejestrze. Nic od ostatniego czasu nie zmieniałem, nic nie instalowałem, nic nie aktualizowałem. Po prostu problem zniknął na 2 tygodnie i nagle nieoczekiwanie powrócił Jakieś pomysły co dalej ?
  5. Ok to będę testował kompa w normalnych warunkach. Które podzespoły są najważniejsze, od których zacząć sprawdzanie sterowników ?
  6. @BlackCoffe Dzięki za poradę, wywaliłem GeForce Experience i zrobiłem porządki Eusing'iem zobaczymy może problemy znikną. A podpowiesz jak sprawdzić czy sterowniki do wszytskich podzespołów nie są przestarzałe ? Nie uśmiecha mi się robić tego ręcznie na stronach producentów a po próbie aktualizacji przez Manager Urządzeń dostaje info o zainstalowaniu najnowszych sterowników. Może warto by było zrobić jeszcze jakieś testy diagnostyczne systemu oraz podzespołów ? Są jakiś programy do takiej diagnostyki ?
  7. Laptopa kupiłem bez Win'a i instalowałem go sam. Później po długim czasie wymieniłem mu tylko standardowy dysk (jakaś hybryda HDD i SSD) na nowy SSD. Oprócz tego nic nie zmieniałem sprzętowo. Teraz po twardym formacie nawet nie mam za wiele na nim zainstalowanych rzeczy, ot: Windows, office, kaspersky, Qgis (graficzn), google chrom, adobe reader (no i teraz programy diagnostyczne). Zastanawiam się nad tym czy to nie problem ze sterownikami ale nie wiem jak to sprawdzić. Sterowniki mam zainstalowane takie jak zrobił to windows w trakcie instalacji, jedynie do karty graficznej GeForce
  8. System jak najbardziej oryginalny. Kupiony box win8 (czy tam 8.1 - nie pamiętam już) i później gdy pojawiła się możliwość to przesiadłem się na aktualizację do win10. W sumie nawet nie wiedziałem, że jeszcze istnieją wersje windows'a z "witaminkami"
  9. Dzięki za odpowiedź. Zrobiłem screen'a tak jak poleciłeś. Czyżby coś z dyskiem było nie tak ? W sumie wymieniałem w tym laptopie dysk fabryczny na SSD ale było to dość dawno temu. Te błędy zaczęły się pojawić na pewno po zmianie dysku ale nie od początku po wymianie a po dość długim czasie później.
  10. 1.Konfiguracja komputera: (mobo, zasilacz, procesor, ram, karta graficzna, dysk i komponent którego dotyczy problem, jeśli nie jest wymieniony wyżej lub raport z HWiNFO) Załączam plik z WHiNFO 2.System operacyjny: (pełna nazwa, wersja 32 czy 64-bit lub raport z HWiNFO) Załączam plik z WHiNFO 3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: (zainstalowane, usunięte programy, OC, wymiana komponentu komputera,flash GPU itd.) Nic nie było zmieniane, problem zaczął się pojawić sporadycznie a częstotliwość wzrastała. 4.Używany
×
×
  • Dodaj nową pozycję...