Skocz do zawartości

tweak

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O tweak

 • Tytuł
  Nowicjusz
 1. Co kupic, zeby nie byl SMR? Musi dzialac na USB 2. Najlepiej bez zintegrowanego kontrolera USB. Ewentualnie moze byc 1 TB, tylko zeby nie byl SMR i dzialal pod USB 2. Troche poszukalem i wyglada na to, ze takich dyskow juz nie ma. W swiecie 2,5 cala, SMR rzadzi.
 2. Odkop! Chetnie kupie dzis taki dysk. Co kupic, zeby nie byl SMR? Musi dzialac na USB 2. Najlepiej bez zintegrowanego kontrolera USB. Ewentualnie moze byc 1 TB, tylko zeby nie byl SMR i dzialal pod USB 2.
 3. Odstąpiłem od umowy 18 maja. W tym samym dniu wysłałem dysk. Także 18-go zapytał mnie o nr seryjny. Zacytowany w całości mail, o rzekomych uszkodzeniach mechanicznych, jest z 23 maja wieczorem. Pisma, których zdjęcia wkleiłem, zostały wysłane, w jednej kopercie, 22 czerwca, a odebrane przeze mnie wczoraj. (Na obydwu widnieje przypadkowa data 1 czerwca.)
 4. Mam inny plan. Podam go do sądu o zwrot zapłaty. Sprawa powinna być wygrana. Zarzut o połamanie dysku z powodu złego spakowania, nie utrzyma się. W przeszłości zostałem oszukany na nawigacji samochodowej w bardzo podobny sposób. Widząc, co otrzymałem zamiast nowego HDD, sfilmowałem proces pakowania. Udowodnię w sądzie, że uszkodzenia nie mogły powstać po drodze. Do pozwu mam otwartą drogę. W zeszły piątek sprzedawca odebrał przedsądowe wezwanie do zapłaty. (Jego pisma niby z 1.06, a na kopercie data nadania 22.06, to żałosna próba kontrataku.) Pozostaje złożyć pozew, je
 5. Witam W maju kupiłem nowy dysk HDD w sklepie Jay NET. Nawet nie dał sformatować się. Dostałem go w takim stanie: Widać 788h relokowanych, czyli 1928 sektorów. Do tego pełno oczekujących (C5 i C6). Ewidentnie stary, bezużyteczny szrot z wyczyszczonym SMARTem. Skan: Odstąpiłem od umowy, starannie spakowałem dysk i odesłałem do sklepu. W odpowiedzi dostałem taką wiadomość: Dysk włożyłem złączami w głąb torby ESD, więc ich uszkodzenie jest niemożliwe., nawet gdyby częściowo wysunął się. Połamanie płytki drukowanej, bez jej demonta
×
×
 • Dodaj nową pozycję...